ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 RailPictures.net

In jos 
+4
Alex_tm
petrudimoff
valavia
Dylan
8 participanți
AutorMesaj
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyDum 26 Sept 2010, 23:20

Am postat link-ul asta aici pentru ca pana la urma e tot un site de spotting... Mi se pare chiar interesant. Am si eu cateva "piese" pentru ei dar sunt taaaaaaaaare curios cum merge screening-ul! Daca stai si acolo ca in partea cealalta, la avioane, cate 15-17 zile, mai bine lipsa!
So, please enjoy!

http://www.railpictures.net/
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyLun 27 Sept 2010, 00:32

Pe unele le-as pune wallpaper sincer sa fiu Very Happy. Am eu impresia sau site-ul asta are ceva in comun cu JP.net? Am vazut ca prima poza din top are peste 6000!!!!!!!! de vizualizari WOAU
Sus In jos
petrudimoff
Fotograf



Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Salut   RailPictures.net EmptyLun 27 Sept 2010, 07:58

un super site, imi place, sigur are ceva in comun cu Jetphotos, cel putin la grafica ii seamana, dar oricum e frumos cheers
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyLun 27 Sept 2010, 08:23

Pai admini sunt Chris Kilroy - o mai veche cunostinta de-a noastra Razz ..... care-i admin si pe JP si Chris Starnes, iar unul din screeneri e Robert Palmer (nicio legatura cu Robert Allen Palmer, cantaretul)

Si daca nu ma-nsel cred ca avem deja un coleg de forum care are poze urcate acolo. Ma informez si va spun... Wink
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyLun 27 Sept 2010, 19:17

dylan a scris:
So, please enjoy!

Merci Cataline!!! Foarte mijto site`ul!! De vreo 2 ore..ma tot uit pe el!! Si am si eu cateva pentru ei!! Very Happy
Mai greu cu tipu` locomotivelor, dar na..incercarea moarte nu are!! Very Happy

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Vizitato
Vizitator




RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyMar 28 Sept 2010, 18:42

dylan a scris:
Am postat link-ul asta aici pentru ca pana la urma e tot un site de spotting... Mi se pare chiar interesant. Am si eu cateva "piese" pentru ei dar sunt taaaaaaaaare curios cum merge screening-ul! Daca stai si acolo ca in partea cealalta, la avioane, cate 15-17 zile, mai bine lipsa!
So, please enjoy!

http://www.railpictures.net/

Calitatea lasa la multe de dorit, compozitia la unele este fabuloasa, as putea sa le livrez si eu 5-6, nu de alta dar am si cu asa ceva Razz sau as putea sa ies de la birou la pozat asa ceva ca doar calea ferata ii la doar 20-30 de metri de biroul meu si as putea sa il invit la un train spotting si pe Red Twisted Evil

L.E. Cam multe accidente oricum !!!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Cool website gen Airliners.net... dar...   RailPictures.net EmptySam 05 Noi 2011, 04:28

Un site super... Mie cel putin imi place la nebunie...

http://www.railpictures.net/

Asta da poza

http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=177612&nseq=0
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyDum 06 Noi 2011, 22:11

Atat Jetphotos.net (lansat in noiembrie 2002) cat si Railpictures.net (lansat in decembrie 2002) au fost fondate de catre Chris Kilroy. Railpictures.net a fost lansat de Chris Kilroy in colaborare cu "fotograful de trenuri" Wink Chris Starnes.

Chris Kilroy mai detine si Airdisaster.com, Jetvideos.net si Rail-videos.net.

In Romania alternativa este http://cfr.stfp.net/ - un site lansat si administrat de Stefan Puscasu. Pozele mele aici. Particularitatea la acest site este ca imaginile trebuie sa nu fie prelucrate ulterior (decupate, editate, marite/micsorate samd) - regulile lui de screening aici.

O sa incerc sa postez si pe Railpictures.net. Materiale am slava Domnului - multumita orelor pierdute prin gari, in asteptarea trenurilor CFR intarziate.

P.S. Ca o curiozitate, o poza care ar putea aparea pe ambele site-uri Jetphotos.net si Railpictures.net:

RailPictures.net 30125_1117690089_tb

Later edit:

Alte 2 exemple - apar pe Railpictures.net:

RailPictures.net 7717.1194490800.tb RailPictures.net 1993.1145199600.tb
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyDum 06 Noi 2011, 22:44

dylan a scris:
Daca stai si acolo ca in partea cealalta, la avioane, cate 15-17 zile, mai bine lipsa!
There are currently 9 photos in the screening queue, 0 of which are yours.

Urc in seara aceasta cateva poze, sa vedem cum se misca baietii.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 32
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyDum 06 Noi 2011, 22:46

Trebuie sa recunosc ca unele poze de acolo sunt adevarate opere de arta, cu siguranta mult mai multe decat pe site-urile de foto de aviatie. Trenurile dau un aer de anii '30 multor poze. Plus ca e mult mai usor sa prinzi peisaje spectaculoase decat in pozele cu avioane.

Shocked http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=378734
Sus In jos
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net EmptyLun 07 Noi 2011, 20:59

...demult coc eu o excursie catre pasul Banita-Merisor...pentru un train-spotting...mai ales ca pe acea sectiune, declivitatea este destul de mare...si intotdeuna la garniturile cu carbune din Valea Jiului gasesti si cate 3 locomotive legate (fata - mijloc - spate) iar daca mai pui in schema si o locomotiva Diesel-Hidraulica (Schulzer) in plin "fortaj" pe podurile de acolo...poate iesi ceva frumos.
Sus In jos
Continut sponsorizat





RailPictures.net Empty
MesajSubiect: Re: RailPictures.net   RailPictures.net Empty

Sus In jos
 
RailPictures.net
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Spotting Websites-
Mergi direct la: