ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Alfa Air Services (-- / ALR)

In jos 
+15
Edi
gaudi
shouriken
AlexC
mihail
Voicu
gmc_extreme
llobregat
kampfmaschine
mario antonio
k0b3
Stefan
petrudimoff
Dylan
valavia
19 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 25 Sept 2010, 14:48

Azi am avut placerea sa fac o sedinta foto cu noul avion al celor de la Alfa Air Services inmatriculat YR-ANJ, ex reg G-MIMA. Nu o sa va prezint decat cateva fotografii dar merita punctat momentul.

Din lateral
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ007p

Si din "unghiul Dylan"
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ004p

Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ018p

Cu dedicatie Very Happy (pe asta sigur nu o aveai)
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ008p

Cabina pasageri
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ034p

Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ044p

Cabina piloti
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ045p

And away we gooooooo
Alfa Air Services (-- / ALR) YR-ANJ053p
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 25 Sept 2010, 14:55

Faine Vali! Ma gandeam ca n-ai mai ajuns pe acolo....
Trebuia sa iei si o camasa cu ceva trese si iesea ceva de avatar! Razz Is tare curios cui o sa-l inchirieze pentru zboruri VIP....
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 25 Sept 2010, 15:10

Hehe, la camasa nu m-am gandit sa stii Very Happy

Cred ca sunt o gramada de business men care zboara VIP in Romania pluc ca eu cred ca intra in el si o echipa de fotbal (are 36 de locuri din cate am numarat eu) asa ca nu cred sa fie o problema in a zbura cu el. Eu unul sper sa il vad cat mai des pe cerul patriei ca sincer imi palce tipul asta de avion (gandac zburator ca sa il alint asa Very Happy)
Sus In jos
petrudimoff
Fotograf



Numarul mesajelor : 1677
Varsta : 51
Localizare : Cluj-Napoca, Romania
Data de inscriere : 05/04/2010

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Salut   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 25 Sept 2010, 23:41

Interesanta nava, super poze, mi-ar placea sa fiu macar o data VIP bounce
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyLun 22 Noi 2010, 22:14

http://www.sport.ro/liga-1/video-ultimul-mega-transfer-al-stelei-vezi-cu-ce-avion-de-lux-zboara.html
Sus In jos
k0b3
Flight Level 200
Flight Level 200
k0b3


Numarul mesajelor : 234
Varsta : 44
Localizare : LRIA
Data de inscriere : 03/09/2009

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyMar 23 Noi 2010, 12:41

Arata bine interiorul avionului!
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyVin 10 Dec 2010, 10:16

Ciao tuturor,

Legat de baietii, primul serviciu comercial:
BAe 146 200 2079 YR-ANJ Alfa Air Services 1st in svc 10dec10 BBU-RHO-ATH-BBU ex G-MIMA.
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyDum 12 Dec 2010, 21:41

mario antonio a scris:
Ciao tuturor,

Legat de baietii, primul serviciu comercial:
BAe 146 200 2079 YR-ANJ Alfa Air Services 1st in svc 10dec10 BBU-RHO-ATH-BBU ex G-MIMA.

Smile salut, nu e asta primul, au mai dus pe steaua la TGM.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 23 Dec 2010, 10:37

Titlu: Romanii pot zbura cu un avion VIP de la 400 euro de persoana
Sursa: wall-street.ro
Autor: Cristian Gubandru
Data: 22.12.2010

Citat :
Compania Alfa Air Services, parte a holdingului Alfa Group, a cumparat anul acesta cu 5 milioane de euro un avion VIP cu 34 de locuri, in ultimele doua luni avand in jur de 10 zboruri.

"Prima cursa a avut loc la finalul lunii noiembrie cu echipa de fotbal Steaua, care a calatorit la Tg. Mures. In noiembrie au efectuat doua-trei zboruri VIP, iar in decembrie 6-7 curse", a declarat pentru Wall-Street.ro un oficial al companiei.

Investitia de 5 milioane de euro va fi amortizata in 2-3 ani, potrivit companiei.

Avionul este rentabil intrucat are 34 de locuri, pretul pentru un bilet pentru o cursa in Romania ajunge la 400 euro, iar in afara tarii la circa 800 euro, echivalentul unui bilet la „business class” pentru un avion de linie.

"Un zbor de 2 ore Bucuresti-Viena costa circa 30.000 euro, daca impartim la numarul de locuri, pretul pentru un bilet ajunge la 800 de euro. O cursa Bucuresti-Cluj sau Tg. Mures are un pret de 15.000 euro, 400 euro de persoana", a mai spus managerul Alfa Air.

In decembrie, avionul VIP din Romania a zburat spre Grecia si Italia.

Avionul BAe 146-200 este cel mai mare private jet de lux din Romania, potrivit companiei. Aeronava a fost transformata de la o capacitate de 100 de locuri la 34. Toate locurile sunt pe fotolii de piele, existand o zona unde se poate sta la masa sau pe canapea.

„Acest avion este printre putinele cu configuratie VIP la un numar asa mare de locuri", a declarat Nicu Bita, general manager Alfa Air.

Printre clientii Alfa Air se numara companii multinationale, cluburi sportive, vedete si oameni de afaceri.

Compania Alfa Air Services, parte a holdingului Alfa Group, activ in Bucuresti si in Romania de peste 10 ani, a fost infiintata la inceputul anului 2008, cu scopul de a aduce pe piata de "General Aviation" servicii intens cautate, mare parte din ele aproape inexistente in momentul actual in Romania.

BAe 146-200

• 34 locuri, echipare V.I.P

• Presurizat, altitudine zbor: 8500 m (FL 280)

• Viteza croaziera: 390 kts(TAS) (700 km/h)

• Raza de actiune: 1200, NM (2160 km)

• Conditii de zbor - instrumental (IFR - day/night)
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 03 Feb 2011, 21:50

Alfa Air a cumparat un Hawker 750


Ultima editare efectuata de catre shouriken in Dum 20 Feb 2011, 08:27, editata de 1 ori (Motiv : corectat link-ul)
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
gmc_extreme
Flight Level 200
Flight Level 200
gmc_extreme


Numarul mesajelor : 262
Varsta : 39
Localizare : london
Data de inscriere : 24/01/2010

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Airliner World 03/2011   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 19 Feb 2011, 23:33

Desi e numarul pe martie..apare o imagine cu YR-ANJ...la greci..in decembrie
Alfa Air Services (-- / ALR) Yr001
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 21 Apr 2011, 00:04

Proaspat sosit in aceasat seara in Romania, sa ii uram bun venit acasa acestui Hawker 750 nou-nout inmatriculat YR-MSS

Alfa Air Services (-- / ALR) AlfaAir062p

Cu dedicatie speciala
Alfa Air Services (-- / ALR) AlfaAir049p

Inca o dedicatie speciala
Alfa Air Services (-- / ALR) AlfaAir058

Si din unghiul Dylan Very Happy
Alfa Air Services (-- / ALR) AlfaAir068

Multumesc tuturor celor implicati in realizarea acestor fotografii!


Ultima editare efectuata de catre valavia in Joi 21 Apr 2011, 00:26, editata de 2 ori
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 21 Apr 2011, 00:10

Felicitari Vali !!! multumim pentru poze !! Wink
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 21 Apr 2011, 00:17

Saru' mana coane! Fain Hawkeru'... !!!!!!!!!!
Maria Sa S-ul , daca nu ma insel, e al doilea de genul asta inmatriculat la noi, primul fiind YR-DVA de la Grivco. Tre' sa aflam numaidecat ce coduri icao/iata au alocate ca sa completam titlul asta. Daca se misca baietii zilele astea prin tara, de pe FPL luam macar codul icao....

Off-topic:
valavia a scris:
Proaspat sosit in aceasta seara...
...acu m-am prins eu de ce erai prin zona aia cand vorbeam la telefon... si tot mergeai, mergeai, mergeai si nu se mai terminau strazile cu bazalt.... iar eu auzeam in telefon tot rrrmmm, rrrrmmmm rrrrmmmmm ca la un moment dat nu te mai intelegeam deloc! Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 21 Apr 2011, 00:24

Multam de aprecieri tinerilor!!

Pai aflu eu maine codurile IATA/ICAO ca le iau direct de la sursa.....nu m-am gandit pana acum sa le iau Razz...asa e cand le ai la in fata ochilor nu le vezi Very Happy
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyJoi 21 Apr 2011, 01:21

Bravo Domnul Valavia!
Neobosit ca deobicei!
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyLun 09 Mai 2011, 10:24

Ciao tuturor,

Ieri seara am aterizat pe TRN (la 20:00 ora locala) si am observat pe aeroport un alt Jumbolino, lucru rar pentru TRN, deoarece in afara de SN nu mai zboara nimeni cu Jumbolino aici.
Surpriza mare a fost sa constat ca era YR-ANJ, tras la un finger.

Stie cineva mai multe detalii legate de zborul de aseara?
Sus In jos
AlexC
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 41
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/05/2011

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptySam 04 Iun 2011, 20:17

BAe 146`le are probleme cu mentenanta ,in sensul ca ii lipseste un motor.
Nu stiu prea multe legate de starea lui technica dar nu prea il vad sa zboara asa de mult si prea curand.



PIPER` PA 42 - 720 CHEYENNE III a zburat saptamana asta de 3 ori ,le merge bine banuiesc.
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyMar 09 Aug 2011, 14:30

Alfa Air a primit codul ICAO ALR
sursa: http://www.skyliner-aviation.de/news.main?LC=nav3

Liviu
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyMier 14 Dec 2011, 12:37

Titlu: PDL zboară cu taxi-avionul de lux
Sursa: puterea.ro
Autor: Cristian Şuţu
Data: 11 decembrie 2011, 21:00

Citat :

Echipa de conducere a PDL, în frunte cu Emil Boc, Elena Udrea şi Roberta Anastase, a fost săptămâna trecută la Marsilia pentru a participa la Congresul Partidului Popular European. Pentru deplasare, liderii partidului au închiriat un taxi-avion de lux, a cărui oră de zbor pleacă de la 3.000 de euro.

Articolul complet
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyDum 25 Mar 2012, 20:29

Titlu: Airline Information - Mat Airways, Alfa Air Services
Sursa: ch-aviation
Autor: ***
Data: 15 martie 2012

Citat :
Mat Airways (6F/MKD, Skopje Alexander the Great (SKP)) could potentially resume operations again from May this year in cooperation with tour operator Kon Tiki Sky and Romanian charter carrier Alfa Air Services (ALR, Bucharest Baneasa (BBU)) using Mat's B737-500 and the Bae 146-200 of Alfa Air Services. The three partners seem to be preparing scheduled charter operations from Bucharest Otopeni Henri Coanda International (OTP), Constanta Mihail Kogainiceanu International (CND) and Skopje Alexander the Great (SKP) to destinations in Belgium, Germany, Italy, Slovakia, Sweden, Switzerland and Turkey.
Sus In jos
fify
Fotograf
fify


Numarul mesajelor : 533
Varsta : 33
Localizare : bacau
Data de inscriere : 14/12/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyVin 04 Ian 2013, 08:16

Stie cieva ce s-a intamplat cu YR-ANJ?
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyVin 04 Ian 2013, 20:14

Ultima oara YR-ANJ era la Baneasa!Ma gandesc ca tot acolo este si acum.
Sus In jos
Stefan
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 178
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/04/2008

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyVin 04 Ian 2013, 23:44

YR-ANJ nu mai este in "flota" Alfa Air.
Sus In jos
spagiola
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 6
Varsta : 59
Localizare : Washington, USA
Data de inscriere : 12/01/2011

Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) EmptyVin 25 Ian 2013, 11:08

Mi sa spus că 146 YR-ANJ lăsat Baneasa, la 23 octombrie, fie ca EX-27004 sau EK-27004 (ea este acum în Iran înregistrat EP-MMV). Poate cineva confirma data de plecare, precum și de înregistrare?

(Ne pare rău pentru ceea ce sunt sigur că este român foarte proastă)

Original question in English, which may be clearer to some: I am told that 146 YR-ANJ left Baneasa on 23 October, as either EX-27004 or EK-27004 (she is now in Iran registered EP-MMV). Can anyone confirm the date of departure, and the registration?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Alfa Air Services (-- / ALR) Empty
MesajSubiect: Re: Alfa Air Services (-- / ALR)   Alfa Air Services (-- / ALR) Empty

Sus In jos
 
Alfa Air Services (-- / ALR)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Site aeronave din Romania
» Bombardier Learjet 31A YR-TYC Alfa Air
» Special Air Services ( SAS)
» Direct Aero Services (-- / DSV)
» Direct Aero Services / Romstrade

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: