ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Direct Aero Services (-- / DSV)

In jos 
+10
tm89sky
DrakulaBV
neagu_laurentiu
Virusu
eugen
Edi
Dylan
gaudi
Mengelaus
lrbc
14 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptySam 10 Apr 2010, 12:53

Direct Aero Services a primit a doua aeronava Cessna C510, inmatriculata YR-DAE. Cautati-o pe la Baneasa ca o sa o vedeti.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 15 Apr 2010, 14:08

Cessna 510 Citation Mustang reg YR-DAE C/N 281 owner Direct Aero Services

Direct Aero Services (-- / DSV) Yrdae

P.s Griff, e ok C/N-ul? Am gasit informatia intr-un singur loc si nu sunt sigur ca e corect.
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptySam 17 Apr 2010, 22:32

Direct Aero Services (-- / DSV) Yrdae
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 10:06

Gaudi, cand ai facut poza cu DAE ca nu se poate citi EXIF-ul? Sa nu spui ca ai fost la BSDA!
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 12:28

dylan a scris:
Gaudi, cand ai facut poza cu DAE ca nu se poate citi EXIF-ul? Sa nu spui ca ai fost la BSDA!
Dylan, scuze că mă bag în discuţie, dar tu nu urmăreşti topicul dedicat BSDA 2010? Sau ai lansat o întrebare-provocare? Very Happy


Edi
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 14:26

Edi, mi se pare mie, sau esti mai activ zilele astea pe forum?! lol!
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 14:43

eugen a scris:
Edi, mi se pare mie, sau esti mai activ zilele astea pe forum?! lol!

foarte bine, ca ne era dor de el cheers

dar on-topic, doar atat poze cu DAS?
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 18:35

Edi a scris:
Dylan, scuze că mă bag în discuţie, dar tu nu urmăreşti topicul dedicat BSDA 2010? Sau ai lansat o întrebare-provocare?
Intamplarea a fost am deschis prima data subiectul asta. La subiectul BSDA urma sa bag cateva poze cu noi si l-am lasat la urma. Imaginea cu YR-DAE cu aerogara pe fundal e inca foarte calda in memoria retinei...lumina aceea slaba, la fel! E clar ca a fost facuta zilele alea poza respectiva.
Normal ca fost DOAR o provocare...la duel! Wink Putea sa spuna: Salutare baieti! Io mi-s Gaudi, vin si eu la beri si mici dupa ce ne dau astia afara de pe platforma Romaero... Very Happy
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyDum 18 Apr 2010, 22:44

dylan a scris:
Intamplarea a fost am deschis prima data subiectul asta. La subiectul BSDA urma sa bag cateva poze cu noi si l-am lasat la urma.
Ştiu, asta am constatat şi eu la câteva minute după ce am postat, când am văzut că au apărut imaginile derivate din Canon. Dar era prea târziu, dădusem drumul bulgărului la vale...

virusu a scris:
foarte bine, ca ne era dor de el.
Ei, nici chiar aşa... Laughing

eugen a scris:
Edi, mi se pare mie, sau esti mai activ zilele astea pe forum?!
Îmi place replica asta, e de-a dreptul fină ironia din ea. Twisted Evil
Scorul actual al subiectului: replici on-topic - 3, replici (aproape) off-topic - 6. Bine că nu umblă prea mulţi moderatori pe-aici! clown


Edi
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyLun 19 Apr 2010, 08:48

Edi a scris:
Bine că nu umblă prea mulţi moderatori pe-aici! clown

Zici? cyclops
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyLun 19 Apr 2010, 12:25

Edi a scris:
Scorul actual al subiectului: replici on-topic - 3, replici (aproape) off-topic - 6. Bine că nu umblă prea mulţi moderatori pe-aici!
Hehe! Asa "off-topic-ar" ca tine ne-am dori mai multi pe forum. Chiar as putea spune ca la tine si off-topicurile ajuta intotdeauna, dar nu spun ca sa nu spui ca umblu si eu la "fineturi"... Very Happy
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 06 Mai 2010, 09:35

YR-DAC, Saab 340A

Direct Aero Services (-- / DSV) 18489869

Direct Aero Services (-- / DSV) 40911443

YR-DAB, Saab 340A

Direct Aero Services (-- / DSV) 74403526
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 06 Mai 2010, 20:12

Si daca tot ne-am apucat hai sa mai pun si eu cate una din cele pe care le am acum la indemana. Elicopterele le are lrbc si poate le pune si el aici ca sa reintregim familia.
LE: Lipseste si Daddy de pe aici...
Cessna T206H Turbo Stationair TC/YR-CSY
Direct Aero Services (-- / DSV) Yrcsy

Saab 340A/YR-DAA

Direct Aero Services (-- / DSV) Yrdaa

Saab 340A/DAH
Direct Aero Services (-- / DSV) Img7727

Si una facuta la BBU in timpul BSDA (Hotel, Bravo & Charlie)
Direct Aero Services (-- / DSV) Img756555
Sus In jos
neagu_laurentiu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 342
Data de inscriere : 25/03/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 14:11

Mai stie cineva pe unde zboara Saab-urile 340 ? Candva faceau zboruri pentru Posta Romana dar de ceva vreme cel putin pe ruta spre Moldova nu mai e nici unul (zborul e facut de un Piper Cheyenne) !

LE: am vazut ca sunt scoase la vanzare.
Sus In jos
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 164
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 17:42

Au pierdut contractul cu posta....
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 18:20

DrakulaBV a scris:
Au pierdut contractul cu posta....
Poşta încă zboară.
Sus In jos
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 164
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 19:28

Dar nu spre Moldova din cate stiu
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 19:53

DrakulaBV a scris:
Dar nu spre Moldova din cate stiu
Nu ştii bine. Dar nu se mai face cu Saab 340 de când au închis baza din Suceava. Timişoara - Craiova şi Iaşi - Bacău se fac cu cele 2/3 Piper închiriate (D-IXXX, D-ISMS, D-IFSH) - poze cu ele găseşti pe forum. Doar la Cluj se mai făcea cursa de poştă cu Saab 340.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 21:08

Unu dintre Saab-uri sta de aproape o saptamana pe platforma mica de la Cluj, am incercat sa aflu ce ii cu el acolo dar din pacate nu am reusit......
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyJoi 21 Oct 2010, 22:28

Eu vad doar doua motive pentru care e acolo. Ori e stricat, ori e sechestrat.
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyVin 22 Oct 2010, 18:08

M-am interesat. Cursa de posta pentru Cluj inca se face cu Saab 340 dupa programul normal. Doar ca acum ziua e mai scurta si nu mai poate fi pozat. Daca mai e un altul pe platforma nu stiu care e cauza.
Sus In jos
tm89sky
Airport Level
Airport Level
tm89sky


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 56
Localizare : Romania
Data de inscriere : 20/04/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyVin 22 Oct 2010, 22:16

lrbc a scris:
DrakulaBV a scris:
Dar nu spre Moldova din cate stiu
Nu ştii bine. Dar nu se mai face cu Saab 340 de când au închis baza din Suceava. Timişoara - Craiova şi Iaşi - Bacău se fac cu cele 2/3 Piper închiriate (D-IXXX, D-ISMS, D-IFSH) - poze cu ele găseşti pe forum. Doar la Cluj se mai făcea cursa de poştă cu Saab 340.

Gresit! De ceva vreme buna incoace Timisoara-Craiova-Baneasa-v.v. SF34 JOR781/2 1-5 (din 11 oct YR-DAA). Saptamana aceasta D-IFSH zbura Constanta-Baneasa-v.v. parca.
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyVin 22 Oct 2010, 22:19

Ok, asa o fi la Timisoara. Ideea era ca Saab-urile inca mai zboara si contractul cu posta e in vigoare. D-IFSH a fost zilele trecute la Iasi-Bacau-Baneasa.
Sus In jos
gmc_extreme
Flight Level 200
Flight Level 200
gmc_extreme


Numarul mesajelor : 262
Varsta : 39
Localizare : london
Data de inscriere : 24/01/2010

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Air Batumi   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyMier 01 Dec 2010, 13:13

Rasfoind revista Airliner World numarul pe decembrie...vad ca YR-DAA va fi imprumutat la Air Batumi...ma gandesc ca e adevarat daca apare acolo....stie cineva mai multe?

Direct Aero Services (-- / DSV) 92792634
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) EmptyMier 01 Dec 2010, 16:52

gmc_extreme a scris:
Rasfoind revista Airliner World numarul pe decembrie...vad ca YR-DAA va fi imprumutat la Air Batumi...ma gandesc ca e adevarat daca apare acolo....stie cineva mai multe?

https://2img.net/r/ihimizer/img526/7043/92792634.jpg

A zburat acolo asta vara. Nu cunosc daca pe viitor se va reveni.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Direct Aero Services (-- / DSV) Empty
MesajSubiect: Re: Direct Aero Services (-- / DSV)   Direct Aero Services (-- / DSV) Empty

Sus In jos
 
Direct Aero Services (-- / DSV)
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Carpatair (V3 / KRP)
» Special Air Services ( SAS)
» Alfa Air Services (-- / ALR)
» Regional Air Services premiaza ideile inteligente
» Boeing 737 Tarom iesit de pe pista la Istanbul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: