ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)

In jos 
+2
Griff
Capt_Vio
6 participanți
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 02:57

Azi, in orasul din Lethbridge (sud de Calgary) s-a prabusit un CF-18 Hornet. Din fericire pilotul, care facea un zbor de antrenament, a reusit sa se catapulteze din avion. Acum el este in spital dar ranile sale (daca sunt) nu au fost facute public. Sa speram ca e okay:

Poze:

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) 4739045

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) 4739046

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) 4739047

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) 4739190

SursaMSNBC

Si un Video:
http://www.canada.com/news/national/Exclusive+Video+crash/3315870/story.html


Ultima editare efectuata de catre Capt_Vio in Sam 24 Iul 2010, 03:10, editata de 1 ori
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 03:01

Rog moderatorii sa mute la "Stiri din Aviatie"
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 08:28

Incredibile poze! Ma uit la prima poza si la pozitia capului pilotului si ma gandesc ca sigur o sa aibe ceva probleme cu gatul.
Sus In jos
DIESEL
Flight Level 100
Flight Level 100
DIESEL


Numarul mesajelor : 131
Varsta : 31
Localizare : Calgary, Canada
Data de inscriere : 30/11/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 08:35

Am vazut asta pe CNN. Este un miracol ca pilotul nu a murit
Sus In jos
https://www.facebook.com/MadeInRomania
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 08:39

DIESEL a scris:
Am vazut asta pe CNN. Este un miracol ca pilotul nu a murit

Miracolul sau divinitatea nu au nimic de a face cu asta ci buna gandire a scaunului de catapultare si folosirea lui de catre pilot in anvelopa de siguranta a scaunului.
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 09:04

@Capt_Vio: Dacă sunt pozele tale atunci eşti cel mai pe fază spotter român. Dacă nu-s ale tale, atunci cred că ar trebui să spui autorul şi sursa lor. Nu de alta, dar noi ne supărăm când alţii ne folosesc fotografiile noastre fără să ne întrebe (vezi ziare, televiziuni şi, mai recent, Air Bucharest) şi cred că ar trebui să ne purtăm exact aşa cum le cerem celorlalţi.
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 09:59

de obicei ma feresc sa fac presupuneri aiurea, dar cred ca se vede f clar ca la zborul demonstrativ in limita de viteza l-a scapat angajat pe aripa.
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 13:39

cat de calm a intervenit comentatorul
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 13:51

Efuzorul motorului drept are diametrul mai mic decat efuzorul motorului stang.

Situatia e asemanatoare cu cea al lui Anatoli Kvotchur din 1989 cu MiG-29 la Le Bourget.
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) EmptySam 24 Iul 2010, 17:36

lrbc a scris:
@Capt_Vio: Dacă sunt pozele tale atunci eşti cel mai pe fază spotter român. Dacă nu-s ale tale, atunci cred că ar trebui să spui autorul şi sursa lor. Nu de alta, dar noi ne supărăm când alţii ne folosesc fotografiile noastre fără să ne întrebe (vezi ziare, televiziuni şi, mai recent, Air Bucharest) şi cred că ar trebui să ne purtăm exact aşa cum le cerem celorlalţi.

Ai 100% dreptate. Din pacate nu sunt pozele mele, dar nu am gasit nici numele autorului. Erau puse pe site-ul la MSNBC.
Sus In jos
Continut sponsorizat





CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty
MesajSubiect: Re: CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)   CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante) Empty

Sus In jos
 
CF-18 Prabusit in Alberta, Canada (poze socante)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» High-River, Alberta, Canada (CEN4)
» Pilot Report - O zi frumoasa de toamna in Alberta, Canada
» Vancouver - Calgary cu Air Canada Embraer 190 (cu multe poze)
» Excursia anului: Strabatand America si Canada cu avionul si masina (+200 poze)
» Calgary, Canada (YYC)- Varadero,Cuba (VRA) cu Air Canada

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: