ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeromania 2010

In jos 
+20
Dylan
Messerschmitt
ovidiu51
Cosmin_C
eugen
Virusu
kayala
soimar
kampfmaschine
claudiup
mihaiatanasie
mihail
propellerdream
adisky
YR-197
flysebi
Flori
Balki
ionut.vasile
mcraffael
24 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 11:45

Citat :
Anul acesta, compania Regional Air Services - organizatorul celor doua evenimente aviatice care au loc in fiecare an la mare, FAI Mamaia World Elite Aerobatic Formula – o competitie cu relevanta pentru Campionatul Mondial de acrobatie – si AeRomania – un airshow de prestigiu international, reuseste sa salveze, printr-un numar de acrobatie logistica – doar al doilea eveniment.
Desi suspenda organizarea competitiei FAI - din lipsa de fonduri - echipa de la Tuzla isi mobilizeaza toate resursele si isi antreneaza toti partenerii pentru a putea oferi publicului sau fidel, si anul acesta, cel putin un spectacol de talie mondiala.
Iar acest spectacol este AeRomania.

Airshowul are loc pe 7-8 august deasupra plajei din zona hotelului REX din Mamaia.
Aeromania faciliteaza intalnirea dintre cei mai buni piloti romani si straini, carora le ofera libertatea de a propune un program demonstrativ cu o durata si un continut pe placul lor si spre incantarea celor de pe plaja. Spectacolul intens si palpitant intentioneaza sa aduca domeniul aviatiei mai aproape de public si sa atraga atentia asupra plajei din Mamaia - o locatie care merita sa fie tratata ca o alternativa pentru vacante.
La eveniment sunt invitati acrobati care tin, de fiecare data, spectatorii cu respiratia taiata.
Yakarii Acrobati – echipa romaneasca formata din Dan Stefanescu si Ioan Postolache - va oferi zboruri demonstrative la doar 100 - 800 de metri de nisip. Exercitiile lor, desfasurate pe o supratafa de un kilometru avand in centru hotelul REX, sunt executate cu viteze de pana la 450 km/h. In timpul lor, cei doi piloti sunt supusi unor suprasarcini intre +5 si – 3G pentru zborul in formatie, iar pentru acrobatiile individuale intre +7 si -5G.
Gratie prieteniei lor cu Jurgis Kairys - multiplul campion european si multiplul campion mondial la acrobatie care face, din 2007, in fiecare an senzatie la Mamaia, cei doi Yakari Acrobati vor oferi publicului si celebrul numar intitulat “Air Bandits” – pe care il executa impreuna cu pilotul lituanian.
Co-organizator al air show-ului de la Al Ain si al evenimentului sub egida FAI (Federatiei Aeronautice Internationale) + World Elite Aerobatic Formula - care trebuia sa aiba loc si anul acesta la Mamaia, Jurgis Kairys este, in primul rand, un mestru in acrobatie freestyle – un mod de a zbora care i-a permis sa exploreze noi manevre care ii pun aeronava la grea incercare. Pentru acest gen de acrobatie extrema, Kairys si-a proiectat propria aeronava, Juka. A inventat noi manevre acrobatice – precum “Roata lui Kairys” sau “Micul Loop” si este primul pilot care a reusit sa faca o “Cobra” cu un avion cu o singura elice (exercitiu pe care, in mod obisnuit, il fac doar avioanele de lupta).
O alta surpriza este participarea lui Francesco Fornabaio – italioanul care se recomanda, amuzant, drept „pilot, poet, pretendent”.

Elementul inedit, surpriza, il constituie insa prezenta celebrei Peggy Kraintz. In mod sigur, este ceva ce publicul nu a mai vazut si va aprecia! Peggy - care este adusa pentru prima data in Romania de catre aerodromul Tuzla - va oferi un numar de wing walking, cu alte cuvinte, ea va baleta pe aripile unui avion aflat in zbor, deasupra apei! Biplanul pe care evolueaza este pilotat de Friedrich "Friedel" Walentin, la randul sau un acrobat cel putin interesant.
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 11:52

inca un motiv sa merg la mare anu asta
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 19:17

astia de la pro(s)TV tocmai au zis ca anul asta nu se mai tine concursul, nici cel cu barci de viteza...cica din cauza crizei autoritatile locale le-au suspendat.
Neutral
Sus In jos
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 19:20

Ai zis bine cand ai zis "pro(s)TV"... eu am primit mail-ul direct de la ei si nu cred ca ei au mintit...
Intradevar, FAI World Elite a fost anulat din cauza crizei insa Aeromania a ramas activ dupa cum scrie si in acel citat.
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 20:14

e in acelasi timp cu kecskemetu.... pe care il aleg? damm
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 24 Mai 2010, 20:23

mcraffael a scris:
Ai zis bine cand ai zis "pro(s)TV"... eu am primit mail-ul direct de la ei si nu cred ca ei au mintit...
Intradevar, FAI World Elite a fost anulat din cauza crizei insa Aeromania a ramas activ dupa cum scrie si in acel citat.

sunt convnis ca ai dreptate, nu pun botul la astia de la TVeu....
Smile




sunny
Sus In jos
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyMar 29 Iun 2010, 16:50

Aeromania 2010 Imjjg0
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyMar 29 Iun 2010, 22:00

nu promit sa ajung.... cu toate ca imi doresc....
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyMier 30 Iun 2010, 06:52

Peggy Kraintz numai vine? vad ca nu e pe afis....Sad
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptySam 10 Iul 2010, 00:37

ionut.vasile a scris:
inca un motiv sa merg la mare anu asta
Ionut,scuze de intarzierea replay-ului...te refereai la Litoralul Romanesc, nu la "marea" de dincolo de Vama Veche...care din pacate devine "LA MARE" pentru multi dintre noi.. Embarassed Razz
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyDum 11 Iul 2010, 13:38

la marea de dincolode vama veche.... o sa ma duc o saptamana.... la destindere... pe litoralul romanesc.... doar la acest evenimenit sa ajung... sper... ca alt motiv nu ai

si de e sa analizam geografic... afirmatia mea este corecta Twisted Evil
Sus In jos
adisky
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 21
Varsta : 48
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 25/06/2010

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 12 Iul 2010, 17:25

S-a confirmat, voi fi si eu la demonstratie cu cate doua salturi pe zi.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyLun 12 Iul 2010, 18:45

si in Mangalia nu se mai tine nimic ? Sad

si eu care vroiam sa-mi testez noua scula... incerc sa ajung in Mamaia, dar e distanta mare... baia mare - mamaia. credeam ca se va tine ca anul trecut tot pe plaja din Mangalia prin dupa 15 august.

Prin Baia Mare nu stiti daca se intampla ceva anul acesta ? Ceva show ?
Sus In jos
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyMar 03 Aug 2010, 20:31

La Aeromania vine si Svetlana Kapanina, alaturi de Kairys si Francesco Fornabaio. Dar vad ca nimeni n-a remarcat revenirea zburatoarei acrobate care ne-a incantat anul trecut. Si am inteles ca vor face si Mig-urile de la Fetesti o trecere la joasa inaltime deasupra marii, in fata plajei. Si vine si Aeroclubul cu Extrele si formatia de Zlin-uri 142 recent venite de la overhaul. Deci program interesant... Cine vine, asadar, la Mamaia? Pleaca toata lumea la mitingul unguresc?
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyMar 03 Aug 2010, 22:02

Din cei care au mai fost :
Cum e, care e atmosfera?
Nu gasesc nicaieri la ce ora incepe...si cat va dura.
Va fi organizarea ca la Otopeni? Sau se poate compara?
Inteleg ca pe 7 vor fi treceri pe la REX, Mamaia. Pe 8, doar la Tuzla?
Standuri pentru cumparat "chestiutze" vor fi? Ma gandesc la carti, reviste, machete, tricouri, suveniruri, etc.
E cineva de pe pe forum, direct implicat in organizare?
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
Vizitato
Vizitator




Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyJoi 05 Aug 2010, 16:18

Eu deja am ajuns pe litoral si sigur o sa fiu prezent la pozat pe 8 august pe plaja din Mamaia. Anul trecut in Mangalia a fost un adevarat show.
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyVin 06 Aug 2010, 10:55

E singurul loc in care am gasit si orele de desfasurare ale show-ului:
http://www.vacantelatara.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=585:festivalul-aeromania-2010&catid=62:festivaluri

www.vacantelatara.ro a scris:

Festivalul AEROMANIA 2010

7-8 August Aerodromul Tuzla - Mamaia, Constanța

Pe 7 și 8 August, REGIONAL AIR SERVICES - Aerodrom Tuzla vă invită pe terasa hotelului REX din Mamaia pentru a urmări spectacolul aviatic AEROMANIA 2010.

Între orele 11 și 14 (sâmbătă și duminică) , acrobația începe cu Jurgis Kairys, Francesco Fornabaio, Svetlana Kapanina, iacării acrobați, parada aeronavelor Regional Air Services, zboruri în formație și lansări de parașutiști și se încheie cu multe surprize.



După ora 16, spectacolul se mută pe aerodrom, iar seara de duminică se încheie cu obișnuitul Hanga Party.

Evenimentul este susținut de MOL, ASTRA ASIGURĂRI, GRAND HOTEL REX, iLink.

Accesul se face pe baza invitației (valabilă pentru 2 persoane).

Pentru mai multe detalii:
Dorin IVASCU
Adresa: Aerodrom Tuzla, Tuzla 907295, Constanta, ROMANIA

Sus In jos
http://macheteavioane.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyVin 06 Aug 2010, 19:07

Un articol publicat ieri de Romania Libera:

http://www.romanialibera.ro/actualitate/dobrogea/aeromania-se-intoarce-pe-litoral-195562.html

semnatar Cristi Dicu

Datorită unor sponsori generoşi, precum Astra şi Grand Hotel
Rex, turiştii şi constănţenii vor avea posibilitatea să urmărească şi anul acesta un spectacol aviatic la cel mai înalt nivel.

Criza financiară nu a afectat în totalitate programul sportiv din staţiunea Mamaia. Nu se mai dispută Class One Romanian Grand Prix, însă avem parte de un Mondial de yachting, în Portul Tomis, şi de obişnuitul show aviatic, Aeromania.

Programul din acest an nu va mai cuprinde şi etapa FAI Mamaia World Elite Aerobatic Formula, însă, graţie eforturilor celor de la Regional Air Service, împreună cu sponsori tradiţionali precum Astra sau Grand Hotel Rex, turiştii şi constănţenii vor putea vedea, şi în această vară, acrobaţii aeriene la cel mai înalt nivel. Evenimentul are loc sâmbătă, 7, şi duminică, 8 august, şi adună sub denumirea de Aeromania cei mai buni piloţi de acrobaţie, atât din România, cât şi de peste hotare.

Programul va fi identic în ambele zile şi va fi deschis de o defilare a aeronavelor Regio­nal Air Service. Unul dintre punctele de atracţie îl va reprezenta evoluţia celebrului duo de acrobaţie românesc „Iacarii Acrobaţi". La bordul avioanelor YAK 52, Dan Ştefănescu şi Ioan Postolache vor avea un program la care, de această dată, se va alătura şi un alt pilot, Dan Conderman, de asemenea pilotând un YAK 52.

Cel mai aşteptat moment va fi, fără doar şi poate, numărul de acrobaţie oferit de Jurgis Kairys, multiplu campion mondial şi european la acrobaţie. Acesta va veni la Mamaia pentru al patrulea an consecutiv şi va efectua din nou manevrele care l-au făcut celebru în întreaga lume, manevre precum Roata lui Kairys, Micul Loop sau Cobra, aceasta din urmă o manevră extrem de dificilă, făcută în principal de avioanele de luptă cu reacţie. Alături de „Iacari", Jurgis Kairys va oferi asistenţei şi exerciţiul Air Bandits, o simulare de luptă aeriană. Invitaţi la eveniment
sunt şi piloţii Aeroclubului Român, aceştia urmând a evolua pe aparate
de zbor Zlin şi Extra 300.

Al patrulea an de spectacol

Chiar dacă nu mai are amploarea anilor precedenţi, Aeromania propune şi anul acesta evoluţii spectaculoase ale maeştrilor acrobaţiei aeriene. Este al patrulea an consecutiv în care iubitorii de aeronave pot urmări un spectacol de calitate ce se va desfăşura la doar 100 de metri de plajă. Ca de fiecare dată, Astra şi Grand Hotel Rex au contribuit serios la asigurarea fondurilor pentru acest show.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyVin 06 Aug 2010, 22:48

Da Svetlana, domn' profesor???
Stiu ca parca aveti un autograf, da'poa'mai vor si altii?

What a Face
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyVin 06 Aug 2010, 22:50

Vazusem articolele din Romania si Curierul, dar in nici unul nu apareau orele de desfasurare Sad ...
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptySam 07 Aug 2010, 10:12

YR-197 a scris:
Da Svetlana, domn' profesor???
Stiu ca parca aveti un autograf, da'poa'mai vor si altii?

What a Face

Nu inteleg de ce te superi pe mine, eu doar am copy/paste-uit articolul. Daca ziaristul acela, Cristi Dicu, nu stie meserie, asta e absolut si exclusiv vina lui.
E drept ca am autograf de la Svetlana, si o sa ma laud mereu cu el. Sigur ca le urez succes la obtinut autografe celor care le doresc.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptySam 07 Aug 2010, 15:41

Ahaaaaa!
Perestroika! Very Happy
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptySam 07 Aug 2010, 15:48

mihaiatanasie a scris:
YR-197 a scris:
Da Svetlana, domn' profesor???
Stiu ca parca aveti un autograf, da'poa'mai vor si altii?

What a Face

Nu inteleg de ce te superi pe mine
E drept ca am autograf de la Svetlana, si o sa ma laud mereu cu el.
Da de unde suparare,ca nu vreau sa raman corigent.. Embarassed
Doar asa,ma manca ïnvidia"...ca pierd spectacolul!
Abia astept articolele d-lui Cristi Dicu de after za meeting!Laughing
WE cat mai placut!
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptySam 07 Aug 2010, 18:53

Da de unde suparare,ca nu vreau sa raman corigent.. Embarassed
Abia astept articolele d-lui Cristi Dicu de after za meeting!Laughing
WE cat mai placut!
[/quote]

1. Eu nu las corigenti niciodata (n-am bani sa inlocuiesc geamuri sau cauciucuri la Hyundai). Dar pentru aia cu "za" as putea face o excepte ... bounce

2. Multumesc frumos. MI l-a stricat o tara conexiunea la net care nu-mi permite sa vad transmisia de la Kecskemet in conditii bune, dar trec peste asta. Imi scot parleala, sper, in WE urmator la Bimbav.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 EmptyDum 08 Aug 2010, 10:43

Titlu: Show aviatic la Mamaia. Avioanele au zburat cu viteze de 450 km/h la doar 100 m de nisip
Sursa: adevarul.ro
Autor: Georgiana Voineagu
Data: 07.08.2010

Citat :
Cel mai mare show aviatic al verii se desfășoară în acest weekend în stațiunea Mamaia. Mii de turiști au stat ore întregi cu ochii ațintiți spe cer. Mâine dimineață, de la ora 11, începe partea a doua a evenimentului.

Organizat de aerodromul Tuzla, evenimentul a cuprins o paradă de aeronave Diamond, lansări de paraşutişti, o demonstrație a echipei Iacării Acrobaţi, formată din Dan Ştefănescu şi Ioan Postolache şi completată de încă un avion de tip VAK 52, pilotat de Dan Conderman. Zborurile demonstrative deasupra a doar 100 m de nisip au lăsat cu gura căscată miile de turiști. Jurgis Kairys - multiplu campion european şi multiplu campion mondial la acrobaţie a fost invitatul special al manifestării, care a pus la cale o vânătoare „tâlhărească” de avioane între piloții români şi pilotul lituanian. „Revin cu plăcere în România, deoarece publicul apreciază showrile aviatice“, a declarat acesta.

Svetlana Kampania este femeia-pilot care s-a alăturat echipei showului și a încântat publicul cu acrobații unice. O altă surpriză a fost participarea lui Francisco Fornabaio pentru prima dată în România - multiplul campion de acrobaţie italian.

Răsucirile și picajele la viteze amețitoare au impresionat turiștii. Cu mare precizie, prin lupinguri şi schimbările de direcţie spectaculoase, piloții au desenat pe cer.

La spectacol, din baldachin și cu fructe exotice pe tavă

„Am venit la Mamaia special pentru acest eveniment. Sunt pasionat de avioane și chiar am exersat la simulatoare“, a declarat Ciprian Ilie, în vârstă de 23 de ani, din București.

În zona Hotelului Rex, punctul central al evenimentului, turiștii au asistat la show într-un ambient de lux. Unii făceau masaj, alții erau serviți cu tăvi cu fructe exotice.

Piloții au venit pe bani puțini

„Este un show de criză, deoarece bugetul alocat evenimentului a fost limitat. Însă ne bucurăm că piloții de talie mondială au acceptat să vină la Mamaia chiar și pe bani mai puțini“, a declarat directorul Regional Air Services, Dorin Ivaşcu.

Din lipsa fondurilor, concursul FAI Mamaia World Elite Aerobatic Formula, competiţie din cadrul Campionatului Mondial de Acrobaţie, a fost anulat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeromania 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Aeromania 2010   Aeromania 2010 Empty

Sus In jos
 
Aeromania 2010
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeromania 2014
» Aeromania 2015
» 2010 Royal Netherlands Air Force Open Days - 18 si 19.06.2010 - live!
» AEROMANIA 2013 - 13-14 Iulie - Poze
» Black Sea Defense & Aerospace 2010 (13-15 aprile 2010)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2010-
Mergi direct la: