ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)

In jos 
+3
hayabusa
Capt_Vio
YR-DNY
7 participanți
AutorMesaj
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 09:50

Mai baieti azi au venit la servici datele finale la un nou proiect. Firma noastra (companie franceza cu un birou de proiectare la Cluj) va construi noile cladiri si hangarul de asamblare pentru Airbus A350 in Toulouse!!! Iar instalatiile le proiectam noi aci la Cluj! Very Happy Is deosebit de incantat ca particip si io, sa vedeti ce chef de lucru o sa am! Razz Tre sa legam hangarul de cel pentru A380 ai A400M (care-s finalizate complet) si ne-au zis tineri sa bagam mare ca vor sa se apuce cat mai iute. Smile
Ne-au trimis si o poza sa ne stimuleze:
Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Airbus10
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 10:03

Bravo!!! Felicitari!!! Vei fi parte dintr-o chestie speciala... Good luck!!! Asteptam sa vedem finalul... poate va da un tur special la fabrica... Wink si faci poze Razz
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 10:33

Thanks man, i really need it! Proiectul e complex si imens Smile Sper si eu sa ne duca baietii sa ne vedem munca!
A, si am mai primit o veste buna, de la toamna tot francezi construiesc un portavion nou, instalatii de ventilare, climatizare si incalzire le facem tot noi! cheers ... Pana atunci tre sa fac nitel traning...

Uite si o macheta (in plan apropiat hangaru si birourile pt A350, de la jumate incepe hangaru pt A380 iar mai jos puteti vedea schema de aranjare a cladirilor

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Maquet10

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Presen10
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 10:35

Esti arhitect si u? Sau doar la climatizare sunteti?
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 10:40

Is inginer de instalatii. Biroul nostru se ocupa numai da HVAC (heating-ventilation-air conditioning). Arhitectii nostri is francezi toti, da-s de gasca. Razz
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 10:49

super tare, avem pe forumul asta oameni din toate zonele aviatiei.

FELICITARI PT PROIECT !
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 12:20

Bravo omule!Felicitari. Cred insa ca o sa iti ia o gramada din timp (de spotting) Neutral
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 12:25

Felicitari! Aveti cumva sediul firmei undeva in spatele garii? (sau ati avut?)
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 12:25

Poate pui niste pile pt o vizita acolo Shocked mi-ar face placere sa va insotesc daca e sa fie. Smile
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 12:28

Red13 a scris:
Felicitari! Aveti cumva sediul firmei undeva in spatele garii? (sau ati avut?)

Asa e! Am avut acolo birourile pana anu trecut si acu suntem in piata 1 Mai, in cladirea de la Unirea (firma e AXIMA - Suez) Very Happy

hayabusa a scris:
Poate pui niste pile pt o vizita acolo Shocked mi-ar face placere sa va insotesc daca e sa fie. Smile

Doamne ajuta! Daca ne duc baietii si se poate va iau pe toti! cheers
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 12:41

am avut un coleg la facultate care ma tot chema la voi la firma Smile acu 2 ani
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) EmptyVin 20 Iun 2008, 13:40

Bravo. Ma simt mandru ca si romanii participa la dezvoltarea acestui proiect:D
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Continut sponsorizat





Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty
MesajSubiect: Re: Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)   Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :) Empty

Sus In jos
 
Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Manifestari Aeronautice
» Inscrieri sporturi aeronautice 2009
» Baneasa vs Otopeni: Dezvoltarea segmentului low-cost a dublat traficul de pe Baneasa in ultimii trei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: