ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Inscrieri sporturi aeronautice 2009

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Inscrieri sporturi aeronautice 2009 Empty
MesajSubiect: Inscrieri sporturi aeronautice 2009   Inscrieri sporturi aeronautice 2009 EmptyMier 14 Ian 2009, 10:54

Aeroclubul Romaniei organizeaza inscrieri la cursuri teoretice si practice la toate aerocluburile teritoriale pentru planorism, parasutism, zbor cu motor si aeromodelism (aeromodelism la aerocluburile Deva si Iasi). Cursurile sunt gratuite pentru persoanele cu varsta cuprinsa intre 16 si 23 de ani.

Perioada de inscriere : 05 ianuarie-31 ianuarie 2009, cu posibilitatea de prelungire.

Informatii aici.
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Inscrieri sporturi aeronautice 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Inscrieri sporturi aeronautice 2009   Inscrieri sporturi aeronautice 2009 EmptyMier 14 Ian 2009, 16:02

Cine ma poate ajuta?ce imi trebuie ce acte?vreau sa fac si eu scoala de planorism Razz
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Inscrieri sporturi aeronautice 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Inscrieri sporturi aeronautice 2009   Inscrieri sporturi aeronautice 2009 EmptyMier 14 Ian 2009, 18:58

ikarus a scris:
Cine ma poate ajuta?ce imi trebuie ce acte?vreau sa fac si eu scoala de planorism Razz

te duci frumos la sediul aeroclubului si iti faci o cerere de inscriere. lucrul cel mai esential de care o sa ai nevoie e o adeverinta facuta la notar si semnata de ambii parinti cum ca sunt de acord sa practici cursurile teoretice si practice de zbor la aeroclub, apoi o vizita medicala et voila!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Inscrieri sporturi aeronautice 2009 Empty
MesajSubiect: Re: Inscrieri sporturi aeronautice 2009   Inscrieri sporturi aeronautice 2009 Empty

Sus In jos
 
Inscrieri sporturi aeronautice 2009
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Manifestari Aeronautice
» Contributia mea la dezvoltarea industiei aeronautice !!! :)
» Concurs special - Say "Hi!" to the Crew (Inscrieri)
» Concurs special - Splash! (Inscrieri)
» Concurs special - Detalii (Inscrieri)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: