ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyMier 24 Mar 2010, 16:44

Salutare, stie cineva cum se face transferul la Heathrow de la terminalul 1 la lerminalul 4, si cam cat dureaza? Ajung la terminalul 1 la 10:15 si am conexiune cu taromul la 12:30 de la terminalul 4. Am timp sa prind zborul? Multumesc
Sus In jos
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyMier 24 Mar 2010, 19:28

Citat :
Terminal 1 or 3 to Terminal 4
Use the free Heathrow Connect rail shuttle for a quick, convenient transfer between terminals. Trains run every 15 minutes between Heathrow Central and Terminal 4, a three-minute journey.
Heathrow Central is between Terminals 1 and 3, which are a few minutes' walk away via underground walkways and signposted from the platforms. The Terminal 4 rail station is in the basement of the terminal and linked to check-in and arrivals by lifts and escalators.
Alternatively, the 555 bus runs every 19 minutes between the terminals. The transfer is free and buses stop close to the terminals.

Sursa:
Aici
Sus In jos
k0b3
Flight Level 200
Flight Level 200
k0b3


Numarul mesajelor : 234
Varsta : 44
Localizare : LRIA
Data de inscriere : 03/09/2009

Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyJoi 25 Mar 2010, 01:05

cristiann a scris:
Salutare, stie cineva cum se face transferul la Heathrow de la terminalul 1 la lerminalul 4, si cam cat dureaza? Ajung la terminalul 1 la 10:15 si am conexiune cu taromul la 12:30 de la terminalul 4. Am timp sa prind zborul? Multumesc

Esti cam la limita cu timpul intre zboruri.

Presupunand ca nu ai intarziere, aterizezi la 10:15 si in jur de 10:30 iti recuperezi bagajul. Vei pierde in jur de 5-10 minute pana ajungi la Heathrow Express de unde cam in 20 de minute (cu tot cu timpul de asteptare pana pleaca trenul) esti in Terminal 4.

Deci teoretic, la 11:00 esti in T4. La 11:30 check-in-ul se inchide garantat, intrucat pierzi minim 20 de minute la security check si cu umblatura prin T4.

Imbarcarea incepe la 12:15, uzual la ultimele porti din T4 (trebuie sa-l traversezi tot ~ 10 minute).

Bafta!
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyJoi 25 Mar 2010, 10:18

Pai daca are zbor cu conexiune ar trebui ca bagajul a meraga direct la OTP, daca a cumparat un singur bilet, nu?
Sus In jos
k0b3
Flight Level 200
Flight Level 200
k0b3


Numarul mesajelor : 234
Varsta : 44
Localizare : LRIA
Data de inscriere : 03/09/2009

Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyJoi 25 Mar 2010, 17:47

atr_42_500 a scris:
Pai daca are zbor cu conexiune ar trebui ca bagajul a meraga direct la OTP, daca a cumparat un singur bilet, nu?

Pai nu stiu daca a cumparat un singur bilet sau nu... Intrucat schimba terminalul inclin sa cred ca schimba si compania cu care zboara.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyJoi 25 Mar 2010, 18:21

k0b3 a scris:
atr_42_500 a scris:
Pai daca are zbor cu conexiune ar trebui ca bagajul a meraga direct la OTP, daca a cumparat un singur bilet, nu?

Pai nu stiu daca a cumparat un singur bilet sau nu... Intrucat schimba terminalul inclin sa cred ca schimba si compania cu care zboara.

Multumesc pt raspuns k0b3, intr-adevar, pana in Londra iau Aerlingus-ul si apoi tarom-ul. Deci e mai complicat un pic. Sper sa am timp. Check-in-ul stiu ca se inchide cu 45 min inaintea decolarii, deci teoretic as avea timp...atat taimp cat nu intarzie Aerlingus-ul.
Sus In jos
atr_42_500
Flight Level 400
Flight Level 400
atr_42_500


Numarul mesajelor : 1059
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 EmptyVin 26 Mar 2010, 09:30

Good luck, then Wink. Asteptam TR
Sus In jos
Continut sponsorizat





Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty
MesajSubiect: Re: Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4   Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4 Empty

Sus In jos
 
Transfer Heathrow airport de la terminal1 la terminal 4
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dubai Overtakes Heathrow as Busiest Airport for International Passengers
» New London airport proposed to address Heathrow congestion woes
» Transfer gara - aeroport Timisoara
» Transfer aeroport Bergamo (BGY) - Milano
» Transfer Baneasa - Otopeni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: