ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Transfer gara - aeroport Timisoara

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyDum 22 Mar 2009, 21:53

As dori sa stiu cat dureaza transferul cu taxi dintre Gara de Nord din Timisoara (din cate stiu, acolo ajung trenurile dinspre Bucuresti) si aeroport?
Dat fiind timpul de numai 2 ore intre ora sosirii trenului dinspre Bucuresti si ora decolarii, timpul de transfer ar trebui sa fie maxim 45 minute - 1 ora. Credeti ca e realizabil?

Trenul ajunge marti, pe la ora 14:30. E aglomerat la acea ora? In Bucuresti, martea e cea mai aglomerata zi. Sper ca in Timisora lucrurile stau altfel.

Si ca pret, aveti idee cat ar costa aproximativ? Cati km sunt?

Multumesc anticipat.
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyDum 22 Mar 2009, 23:12

Din centru pana la aeroport sunt in jur de 12 km. Pe la pranz trebuie sa iti spun, cu parere de rau, ca e ingrozitor de aglomerat. Poate ai noroc si prinzi o zi mai linistita dar eu cand plec uneori de la scoala cu masina (pe la 2 plec si scoala e exact in centrul orasului) e un trafic infernal. Dar intr-o ora cred ca se poate ajunge de la gara la aeroport. Doar in centru e imbulzeala rau de tot. Dupa ce depasesti centrul, spre aeroport cred ca e destul de decent. Despre pret cred ca ar iesi in jur la 40RON. Eu stiu ca am mers odata cu taxi la aeroport, la tarif de noapte din cealalta parte a orasului si mia luat in jur de 50RON acum vreo 2 ani.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyLun 23 Mar 2009, 23:47

Nic..daca vrei..pot sa vin eu sa te iau...Razz eu cam cu asta ma ocup..doar ca eu merg merg la Ferihegy Budapest. Si na...in oricecaz..itzi iau mai putin ca un taxi...tarifele is cam alea care le`a spus free_flow77. Dami un pm daca vrei...satzi las un nr de tel.. si na...sa vb maine.
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Vizitato
Vizitator




Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyMar 24 Mar 2009, 01:31

40/50 RON pe calatorie pana la TSR ? Asta e jaf pe fata ! Rezulta din ceea ce spuneti voi aproximativ 4 RON / KM. De la BBU pana acasa (in partea aialanta a Bucurestiului) platesc mai putin.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyMar 24 Mar 2009, 08:10

is mai multi km...de la gara pana la aeroport....de la mn...care stau cat de cat aproape de iesirea din oras..spre TSR...is 11 km...iar de la gara sunt mai multi.
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyMar 24 Mar 2009, 11:42

Alex_tm a scris:
is mai multi km...de la gara pana la aeroport....de la mn...care stau cat de cat aproape de iesirea din oras..spre TSR...is 11 km...iar de la gara sunt mai multi.
Gara Timişoara Nord - Parcare Aeroport Timişoara (via Operă - Piaţa 700 - Mărăşti - Puncte Cardinale): 12,8 km (sursa Google Earth).

JET Engine a scris:
40/50 RON pe calatorie pana la TSR ? Asta e jaf pe fata ! Rezulta din ceea ce spuneti voi aproximativ 4 RON / KM. De la BBU pana acasa (in partea aialanta a Bucurestiului) platesc mai putin.
Cu cât este mai mic oraşul, cu atât preţul transportului creşte per kilometru (taximetru sau transport în comun).


Edi
Sus In jos
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyMier 25 Mar 2009, 13:58

Este posibil sa ajungi de la gara la aeroport in mai putin de o ora. In orele de varf faci in jur de 45 minute. Pretul taxiului de la gara la aeroport este undeva intre 35-45 lei. Pretul este putin cam ridicat deoarece la iesire din TM taximetristii comuta ceasul de la tariful de oras la tariful de exterior (perfect legal si logic!!!).

Daca vrei sa mergi de la aeroport la gara cel mai bine este sa-ti comanzi un taxi si sa eviti sa mergi cu "rechinii" de la aeroport.

SFAT: nu lua taxi din fata garii!!!!! Aceea sunt "rechini", nu adevarati taximetristi. Peste drum de gara, in spatele statiei de autobuz se afla o statie de taximetre. Firme de taxi din TM care au preturi decente sunt: Pro Taxi, Tudo Taxi, Fan Taxi, Radio Taxi.

Bafta!

ps: sunt curios ce varianta ai ales si cat te-a costat (atat ca si timp cat si ca bani)..Smile
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara EmptyMier 25 Mar 2009, 18:06

cel mai ieftin taxi e Autogenn, 0256988 e numarul. E chiar cel mai ieftin si sunt seriosi (sunt cei mai noi din Tm si pt o cursa de aeroport garantat vor fi prompti;) ). Urmatoarea varianta e Fantaxi 0256944 care e cu cativa bani mai mult si Tudo, Pro, Radio etc care sunt toate la acelasi pret.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Transfer gara - aeroport Timisoara Empty
MesajSubiect: Re: Transfer gara - aeroport Timisoara   Transfer gara - aeroport Timisoara Empty

Sus In jos
 
Transfer gara - aeroport Timisoara
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL ARAD - STIRI - DISCUTII
» Transfer aeroport Bergamo (BGY) - Milano
» Transport Cluj aeroport - gara
» AEROPORTUL TRAIAN VUIA/TIMISOARA - STIRI - DISCUTII
» Transfer Baneasa - Otopeni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: