ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Ryanair (FR / RYR)

In jos 
+58
gabi-737
oldblueeyes
AIR06
Cayenne
Edi
loplo
MRares
transporter
Tila
shouriken
roger
valavia
Griff
Quebec
LeCCa
Miţă_KRP
GAC
gmc_extreme
etravel
llobregat
Boeing777-300
kayala
Virusu
Rafale
mario antonio
DouglasMD11
strainu
VIC
atr_42_500
minny
felix
Raduq
DrakulaBV
cipi_TM
Celestin
silver
malev2009
Iulius
claudiup
VicMures
kampfmaschine
adic
dc9northwest
arianne
Mengelaus
cristi_avb
Nic
mihairosioru
Thomas
gaudi
mihai
RwO
CalinCLJ
electric
andreius
metalactual
eddyz
Dylan
62 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
Iulius
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 162
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/04/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 21 Mar 2012, 23:37

RwO a scris:
Sa nu mai zic ca nu trag la burdufuri ca toata lumea buna si te pun sa mergi pe jos (ce oroare) sau cu autobuzul de la/pana la avion.
De asta nu am zis nimic, la Madrid imbarcarea a fost prin burduf insa cand am ajuns in avion ne-au zis clar ca asa ceva nu mai pupam: sa ocupam si locurile din spate pentru ca la Porto (iarasi acest oras satelit Guimaraes-ului) se va folosi si usa din spate.
Si asa a fost, in Portugalia a trebuit sa merg ~1 minut pe jos spre terminal in bataia soarelui!!!
Sus In jos
LeCCa
Flight Level 200
Flight Level 200
LeCCa


Numarul mesajelor : 244
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti - Baneasa Str Marinarilor / Campina , Prahova
Data de inscriere : 11/07/2010

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 21 Mar 2012, 23:39

n-am mai ras asa demult Smile) geniale postari Laughing
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
oldblueeyes
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 97
Varsta : 50
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/03/2012

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 01:22

Acum doua zile am aflat ca trebuie sa ma duc iar la raport in Elvetia.

Ieri m-am sculat si m-am duc cu metroul de acasa la aeroportul din Frankfurt. Cind am iesit din gara de scurt parcurs linga mine se aduna un grupulet la autobuzul care urma sa plece 150km spre Frankfurt-Hahn.

Am intrat in terminalul 1, mi-am facut check in si m-am dus cam 20 de minute pe A catre porti. Am luat a doua cursa a zilei catre Geneva ca nu ma trezesc sa zbor la 6 dimineata, mi-am facut treaba si seara m-am intors acasa suficient de devreme sa prind si meciul din cupa al lui Bayern. Dupa meci, care a tinut pina la penaltyuri m-am apucat sa citesc ce mai e pe forum.

Nu e un pamflet.

Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 06:12

Posturile sunt amuzante intr-adevar, dar cred ca deja toata lumea si-a spus parerea, si-a expus motivele si cum ar fi culmea sa ne apucam sa incercam sa-i convingem si pe altii de ceea ce credem noi, eu zic ca ne putem opri aici. Deja nimeni nu mai aduce nimic nou sau constructiv discutiei.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 40
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 08:05

Avionul nu-i ca automobilul. La avion constructia lui nu este pe baza de "optionale" cum e la masina airbag-ul de la pasagerul din dreapta. Nu poti opta ptr o versiune cu mai putine nituri. Din punct de vedere structural avionul de la RYR e identic cu cel de la KLM care e identic cu cel de la ROT. Toate au acelasi numar de nituri. Optional e winglet-ul sau dotarile din interior, dar nu structura.
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 08:17

Postul lui Iulius, (ca si al meu de altfel) era un pamflet....
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
oldblueeyes
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 97
Varsta : 50
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/03/2012

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 11:11

Revenind la rece, este evident ca piata este segmentata si fiecare isi alege oferta dupa criteriile pe care le considera esentiale.

Ce a adus bun Ryanair:

- a impulsionat zborul P2P si l-a adus la masa critica pt capacitati cu CASM redus
- a obligat flag carrierii la devina mai eficienti pe rute scurte
- a creat o noua piata de zbor si a oferit clientilor flag carrier preturi comparative

Ce nu a creat Ryanair si ramin mituri:

- si-a bazat dezvoltarea pe subventii incrucisate ale aeroporturilor - nici un aeropot in care au venit si au promis marea cu sarea nu a reusit treaca pe profit long term ; au dat discounturi mari la Ryan, apoi au plecat celelate companii si de multe ori Ryan a facut ulterior un downgrade de capacitate ( exemplu celebru e Frankfurt-Hahn)

- preturi reduse - daca vrei sa zbori relativ flexibil sau in termn scurt , preturile lor sunt mai mari decit ale flag carrierilor

- 'companie cu preturi reduse' - daca ne uitam inclusiv in rapoartele lor financiare anuale, compara mere cu pere, pretul lor fiind comparat cu companii care zboara in Australia sau peste Atlantic ; asta nu inseamna ca nu au pe fiecare ruta contingente de bilete cu subventie incrucisata

Ce ar putea aduce Ryan pt piata din RO:

- nu foarte mult, principalul target grup fiind traficul etnic ( mai neacademic capsunari) unde exista deja o oferta consistenta in piata; evident vorbim de rute, la pret lucururile ar putea avea un beneficiu de cosnumator
- intrebarea e daca pe acest target grup modelul Ryan este fezabil: tariful teoretic scazut va fi supracompensat de taxele de bagaje (element cheie in 'turismul cu rafia') iar vinzarile adiacente inexistente care au facut ca Easy sa se retraga ar putea duce bilantul total de asemenea in negativ(vorbim totusi de o companie cu profit operational undeva la 2%, ca si comparatie cu sa zicem Niki, care in ultimul an de publicare a datelor a facut in jur de 8%)
Sus In jos
strainu
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 333
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/04/2010

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Mar 2012, 13:57

Iulius, o să-ți dau un exemplu despre ce se poate întâmpla dacă zbori suficient de mult din mijlocul pustietății. În 2008 a trebuit să mă plimb multicel între București și Paris. Opțiunile (cu bilete luate cu o lună înainte) erau:
- OTP-CDG cu Tarom/AF la vreo 150-160€ + 2*6-7€ metroul spre oraș
- BBU-BVA cu BlueAir la 110€ + 2*13€ autobuzul + 2*1,5€ metroul

A câștigat BlueAir pentru 30€ pe drum dus-întors. Ca să ajungi însă la Beauvais, trebuia să fii undeva la marginea Parisului cu 3 ore și un sfert înainte de ora de plecare și te lua un autocar. Erau pregătite atâtea autocare câte bilete fuseseră vândute și teoretic n-aveai voie să iei decât autocarul tău (practic te mai lăsau să te urci și în altul, dacă erau locuri). E, într-una din zile am ajuns cu 5 minute mai târziu. Autobuzul plecase și următorul era peste 2 ore. Singura soluție: taxiul. Preț: 120€ (mai mult decât biletul de avion). Noroc că eram mai mulți Very Happy

De atunci am zis că dacă diferența e până în 100€ o să prefer aeroporturile mari, de unde pot să plec sau să vin la fiecare 10-15 min cu transportul în comun. Cu compania în sine, oricare ar fi ea, n-am nimic, atâta timp cât nu anulează prea multe din zboruri.
Sus In jos
georges
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 9
Varsta : 47
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 18/08/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptySam 24 Mar 2012, 00:25

cateva inexactitati la postul lui iulius de mai sus:

in OPO exista un singur aeroport: pe acela zboara toate companiile: inclusiv TAP, Iberia si RYR
la RYR, cursa MAD-OPO e calculata cu timp de zbor cam cu 15 min mai lung decat cursele similare TAP sau IBERIA. deci e normal sa ajunga mai repede decat ora programata.
in urma cu cativa ani, am zburat de mai multe ori pe aceasta ruta, preturi in jur de max. 30 EUR, conditii de zbor obisnuite, nimic special fata de alte companii
In MAD, RYR opereaza de pe terminalul 1, terminal exact in aceasi cladire cu terminalul 2 de unde opereaza Lufthansa (de exemplu). tot de pe terminalul 1, opereaza Wizz si Easyjet.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 21 Iun 2012, 00:24

Ryanair a pus pe masa 694 milioane de euro in 19 iunie 2012 pentru a prelua controlul Aer Lingus la 6 ani dupa primul esec.

Ryanair anunta ca isi doreste sa creeze un grup aerian puternic, capabil sa concureze cu granzii Europei ca Air France – KLM, IAG sau Lufthansa.

Sursa
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200
cristi_avb


Numarul mesajelor : 292
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 12 Sept 2012, 18:00

Conform forumului oficial al Ryanair :


Citat :
Cluj-Napoca airport says:

LAUNCHING OF PUBLIC TENDER PROCEDURE FOR START-UP FINANCIAL AID GRANTED BY CLUJ COUNTY COUNCIL TO THE AIRLINES OPENING NEW ROUTES FROM CLUJ AIRPORT | 13/08/2012

Based on European Commission’s approval – Decision SA 34050 (2012/N), Cluj County Council and Cluj-Napoca International Airport launch on 20th of August 2012 the public tender evaluation procedure for granting financial aid to the airlines which start up new routes departing from Cluj-Napoca.
The procedure is being launched for the following destinations: Brussels South Charleroi (Belgium) and Weeze-Dusseldorf (Germany).

Wouter says :

No airline mentioned, but it could be Ryanair. Next biddings are for Alicante, Dublin, Berlin-Schönefeld and Turin-Cuneo, according to the Romanian story when you click on 'Read more'.
Sus In jos
http://www.expedia.com
oldblueeyes
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 97
Varsta : 50
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/03/2012

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 12 Sept 2012, 19:22

Era clar ca sunt cu dedicatie pt lowcosturi. Ce motiv rational ai avea altfel sa alegi Charleroi si Weeze? Dar poate ca Lufthansa are deja o cota de piata prea mare la Cluj..
Sus In jos
Iulius
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 162
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/04/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 12 Sept 2012, 19:52

cristi_avb a scris:
Conform forumului oficial al Ryanair :
lol! lol! lol!
FanForum != forum oficial, in nici o zi a anului.
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyLun 15 Oct 2012, 22:40

Ryanair la OTOPENI...

16:35 FR 9786 Pisa - Constanta 19:55 DIVERTED
diverted to otopeni due to fog at constanta airport eta 22:30

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Ryra

Sus In jos
mihairosioru
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 266
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/12/2007

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 17 Oct 2012, 08:28

Asadar pax-ii de la Constanta la Pisa au pierdut avionul...

fly_emirates a scris:
Ryanair la OTOPENI...
16:35 FR 9786 Pisa - Constanta 19:55 DIVERTED
diverted to otopeni due to fog at constanta airport eta 22:30
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 17 Oct 2012, 10:33

nu chiar (sau cel putin nu cred). avionul ryanair a stationat la otopeni pana la ora 04.35 cand a decolat catre pisa. mai mult ca sigur au asteptat pasagerii transferati (cu autocarul) de la constanta) altfel nu ar fi avut motiv sa "astepte" degeaba peste 5 ore la bucuresti. o fi ryanair low cost dar mai fac si "fapte bune". plus ca era ultimul zbor al aeronavei respective in acea zi pana dimineata (next day) asa ca nu au fost presati de timp.
un insider ar putea sa confirme imbarcarea pasagerilor pt pisa de la constanta.
Sus In jos
VicMures
Membru activ



Numarul mesajelor : 314
Varsta : 34
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 29/12/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMar 15 Ian 2013, 16:09

Titlu : Compania aeriană Ryanair vine sa zboare de la Tîrgu-Mureș
Sursa : http://www.tirgumureseanul.ro/detali-stire/lista/home/articol/compania-aeriana-ryanair-vine-sa-zboare-de-la-tirgu-mures.html
Autor : targumureseanul.ro
Data : 15.01.2013

Potrivit comunicatului de presă remis de către conducerea Aeroportului Tîrgu-Mureș, miercuri 16 ianuarie 2013 cu începere de la ora 15.00 în Sala Mică a Palatului Administrativ din Tîrgu-Mureş, va avea loc o conferință de presă, în cadrul căreia RYANAIR, cel mai mare operator aerian low-cost îşi va anunţa colaborarea cu Aeroportul Internațional “Transilvania” Târgu-Mureș.
Sus In jos
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMar 15 Ian 2013, 20:55

Ciprian Dobre -presedinte Cj Mures

RYANAIR, cel mai mare operator aerian low-cost vine la Tg.Mures!

Maine, 16 ianuarie 2013, la sediul Palatului Administrativ va avea loc o conferinta de presa prin care se va anunta oficial inceperea colaborarii dintre RYANAIR si Aeroportul International "Transilivania" Tg.Mures.

Sursa: https://www.facebook.com/pages/Ciprian-Dobre/229145360471768?ref=ts&fref=ts
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMar 15 Ian 2013, 21:29

Titlu: Ryanair incepe sa zboare din Tg.Mures
Autor: airbuzz.ro
Data: 15.01.2013
Sursa: airbuzz.ro

Citat :
Maine vor fi anuntate noile curse pe care Ryanair le va opera de pe aeroportul din Targu Mures (TGM). Irlandezii se aflau in tratative cu Consiliul Judeten Mures de 4 ani.
Ryanair va întâmpina pe Targu Mureș concurența puternică a Wizz Air, care zboară către 11 destinații din TGM.


Read more: http://www.airbuzz.ro/2013/01/ryanair-incepe-sa-zboare-din-targu-mures/#ixzz2I4f9XK98
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 16 Ian 2013, 16:52


RYANAIR lansează în România două rute noi operate de pe Aeroportul „Transilvania” Tîrgu Mureş la Bruxelles şi Pisa, începând cu luna aprilie 2013

Rezevările pentru cele două rute noi de pe Aeroportul „Transilvania” Tîrgu Mureş vor fi disponibile de mâine, 17.01.2013, pe www.ryanair.com.

Sursa: https://www.facebook.com/pages/Ciprian-Dobre/229145360471768?ref=ts&fref=ts
Sus In jos
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMier 16 Ian 2013, 17:13

Titlu: Ryanair zboara la Pisa si Bruxelles Charleroi din Tg. Mures
Autor: airbuzz
Data: 16.01.2012
Sursa: Ryanair zboara la Pisa si Bruxelles Charleroi din Tg. Mures
Citat :

Noi destinaţii de zbor de pe Aeroportul Internaţional "Transilvania" Târgu Mureş. De la sfârşitul lunii aprilie, pasagerii vor avea posibilitatea să ajungă la Bruxelles şi Pisa de pe Aeroportul din Târgu Mureş. Asta după ce, conducerea regiei a reuşit să încheie cu Ryanair, un parteneriat strategic pe o perioadă de cinci ani, care va aduce pasageri mai mulţi şi noi locuri de muncă.

Read more: http://www.airbuzz.ro/2013/01/ryanair-zboara-de-la-targu-mures-la-pisa-si-bruxelles-charleroi/#ixzz2I9TB2uqJ
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
Iulius
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 162
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/04/2008

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Ian 2013, 20:23

Un pas mic pentru Ryanair, un pas urias pentru noi! Eu as merge in Toscana si Liguaria in fiecare weekend.
Sper sa nu fie doar pe timpul sezonului cald.
Sus In jos
cristi_avb
Flight Level 200
Flight Level 200
cristi_avb


Numarul mesajelor : 292
Varsta : 37
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Ian 2013, 20:31

Zborul spre Charleroi Bruxelles va fi operat astfel :

marti si vineri (incepand cu 30.04)

- TGM - CRL - 11:40 - 13:45
- CRL - TGM - 07:10 - 11:15 - preturi incepand de la 27,99eur ow.

Zborul spre Pisa va avea urmatorul program de operare :

joi si duminica (incepand cu 02.05)

- TGM - PSA - 17:40 - 18:45
- PSA - TGM - 14:10 - 17:15 - preturi incepand de la 27,99eur ow.
Sus In jos
http://www.expedia.com
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyLun 29 Apr 2013, 11:53

Titlu :Aterizeaza Raynair!
Sursa :http://www.zi-de-zi.ro/aterizeaza-ryanair/
Autor : Zi de Zi
Data : 28.04.2013

Pista Aeroportului Internaţional “Transilvania” Târgu-Mureş va primi marţi, 30 aprilie, prima aterizare a unei aeronave Ryanair la Târgu-Mureş. „Operatorul aerian irlandez Ryanair îşi începe activitatea la Aeroportul Internaţional “Transilvania” Târgu-Mureş, prima cursă aeriană efectuată de la Bruxelles, de la Aeroportul Charleroi, urmând să aterizeze la Târgu-Mureş marţi, 30 aprilie, la ora 12.45”, a precizat Peti Andrei, preşedintele Consiliului de Administraţie al Aeroportului Internaţional „Transilvania” Târgu-Mureş.
Sus In jos
malev2009
Flight Level 400
Flight Level 400
malev2009


Numarul mesajelor : 523
Varsta : 41
Localizare : Targu-Mures
Data de inscriere : 24/09/2009

Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 EmptyMar 30 Apr 2013, 12:48

http://www.targumuresairport.ro/

FR6966 -Charleroi> Targu Mures 12:45 RYANAIR ;Aterizat 12:01

FR6967 -Targu Mures >Charleroi 13:10 RYANAIR ;Decolat 13:13
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty
MesajSubiect: Re: Ryanair (FR / RYR)   Ryanair (FR / RYR) - Pagina 10 Empty

Sus In jos
 
Ryanair (FR / RYR)
Sus 
Pagina 10 din 11Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Ryanair To Order 300 Aircraft By Year-End
» Aeroportul Arad - 2008
» CND-PSA-CND cu Ryanair
» CND-BLQ-CND cu Ryanair
» Gratis cu Ryanair

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Companii aeriene in Romania - Airlines in Romania-
Mergi direct la: