ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 catre barcelona, in grup

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
gabyioio
Airport Level
Airport Level
gabyioio


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 33
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 12/08/2009

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyJoi 29 Oct 2009, 23:12

suntem 30 de persoane si vrem sa plecam la barcelona intre 15si 21 martie(sau 20, daca nu e alta posibilitate). cel mai ieftin bilet este la tarom, 117 euro. doar ca la grup, pretul de presoana este 244 euro-ceea ce e prea mult. avem sanse sa gasim ceva mai ieftin avand in vedere ca asta era cel mai ieftin? la wizz e 130, la blue 125, la iberia 150. cred ca la grup vor avea preturi mult mai mari.
ce parere aveti?
cu ce ma puteti ajuta?
Sus In jos
http://bgm1993.hi5.com
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyJoi 29 Oct 2009, 23:50

La grup, din cate stiu eu, se reduce pretul per persoana dar daca este asa cum spui tu de ce nu va cumparati biletele separat? Razz. Fata de variantele prezentate de tine nu cred ca mai este vreo una cu zbor direct.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyVin 30 Oct 2009, 06:19

Pai fa cereri de grup la fiecare companie in parte. Teoretic ar trebui sa fie mai ieftin decat ce gasesti pe individual. Nu ai sa gasesti niciodata 30 de locuri la cel mai ieftin tarif. Iti vor da un 10 maxim 15 locuri si apoi creste.
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyVin 30 Oct 2009, 10:14

IB nu zboara direct (conexiune la MAD), poate Vueling...
Sus In jos
gabyioio
Airport Level
Airport Level
gabyioio


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 33
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 12/08/2009

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyVin 30 Oct 2009, 11:58

am sunat la iberia in bucuresti si mi-au zis ca nu fac rezevari de grup. am sunat si in spania si mi-au zis acelasi lucru.
am vazut ca la vueling, pt 5 pasageri, costa 120 euro/pasager. la 10 pasageri-140euro...si tot asa pana la 25 de persoane 200 de euro. nu as putea sa rezerv eu pt 5 persoane, in acelasi timp sa rezerve altcineva pt alte 5 si tot asa?
Sus In jos
http://bgm1993.hi5.com
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyVin 30 Oct 2009, 12:20

gabyioio a scris:
am sunat la iberia in bucuresti si mi-au zis ca nu fac rezevari de grup. am sunat si in spania si mi-au zis acelasi lucru.
am vazut ca la vueling, pt 5 pasageri, costa 120 euro/pasager. la 10 pasageri-140euro...si tot asa pana la 25 de persoane 200 de euro. nu as putea sa rezerv eu pt 5 persoane, in acelasi timp sa rezerve altcineva pt alte 5 si tot asa?

Ciao Gaby,

In mod normal locurile in avion, cu un anumit tarif, sunt limitate. Adica sunt 10 locuri cu pret de 100, 20 cu pret de 120, 40 cu pret de 150 .... Deci ideea de a face rezervari concomitente pe acelasi pret nu functioneaza decat daca sunt suficiente locuri. Legat de grup, daca Iberia si Vueling nu au fost receptive, fiind o piata libera poti foarte usor sa te adresezi Tarom, BlueAir sau Wizzair, care sunt sigur ca vor fi mult mai receptive. Toate au agentii in tara, deci e si mai simplu sa discuti cu ei.

Totusi un lucru este clar, nu vei putea obtine acel pret minim (pe care-l vezi online) pentru toti pasagerii, deoarece nu sunt destule locuri pe un zbor la acel tarif.
Sus In jos
gabyioio
Airport Level
Airport Level
gabyioio


Numarul mesajelor : 31
Varsta : 33
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 12/08/2009

catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup EmptyVin 30 Oct 2009, 12:27

multumesc!
acum astept raspuns de la blue si de la wizz. tarom-il ne-a oferit 244 euro si e mult prea mult.
Sus In jos
http://bgm1993.hi5.com
Continut sponsorizat





catre barcelona, in grup Empty
MesajSubiect: Re: catre barcelona, in grup   catre barcelona, in grup Empty

Sus In jos
 
catre barcelona, in grup
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Blue Air introduce noi rute din Sibiu si Bacau si o noua frecventa catre Barcelona
» Grup initiativa: Rezultate intalnire 07.07.2010
» Barcelona, Milan
» Un grup de circa 160 de români se află pe aeroportul Fiumicino din Roma de mai bine de 14 ore..
» Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: