ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.

In jos 
+15
valavia
nicolaemarcu@ymail.com
gaudi
Bestian
Raduq
Voicu
felix
Mengelaus
mihaiatanasie
bonsai
fularU
Alex_tm
Karaya 1
mihail
Virusu
19 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 18:43

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, deschid un topic dedicat acestei expozitii.
Ca si anul trecut, am participat la organizarea acestui salon, dar anul asta cu intariri din partea membrilor noii infiintate Asociatia Modelism Alba, care au fost trup si suflet in organizare, si da-ti-mi voie sa va spun, ca dintre toate cele 5 editii la care am participat in organizare, aceasta e de departe cea mai frumoasa. Exponatele, cam 600 la numar, aduse de vreo 65 de machetisti din Romania, Ungaria, Italia si Turcia, sunt de o calitate deosebita si per total a iesit ceva nespus de frumos.

Expozitia tine pana in 30 ianuarie si poate fi vizitata de marti pana duminica de la orele 9 la 17, la Muzeul National al Unirii din Alba Iulia.

Poze puteti vedea in acest link http://www.cartula.ro/forum/expozitia-internationa-la-alba-iulia-2010-t7596.html

Acum, trecand la partea a2a a lucrurilor. Dupa discutii cu colegii de la gard, am stabilit ca in acest weekend sa facem o vizita la Alba Iulia in grup (speram noi) cat mai numeros, sa vedem expozitia apoi sa ne delectam cu o cafea in gasca si cu o ocazie sa ne strangem mai multi la un loc.

Pe aceasta cale, invit pe toti din zona, care cred ca pot veni, si inclusiv pe cei din iasi, suceava, galati sau craiova, sa ne vedem cu totii la alba sambata 8 Ianuarie incepand cu ora 12:00.

Astept pe cei care vin sa anunte aici, si sa imi zica, cum le convine mai mult, sambata sau duminica, sa stim cum ne organizam. Pentru intrebari sau alte chestiuni astept PM.

Va multumesc, si va asteptam cu drag Smile

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Afis_final_AMA
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Felicitari Tuturor Participantilor   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 19:07

Felicitari tuturor participantilor la Editia a VI-a a Salonului International de Machete - Alba Iulia 2010!
Asteptam poze si cu standurile colegilor, membri RoSpotters.
Multumim/Felicitari Asociatiei Modelism Alba!
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 19:21

Virusule te referi la weekend-ul 8-9 ianuarie nu??? cand ajungi in Ab dai un telefon "obligatoriu" Wink
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 19:56

Negresit sunt acolo ! Vremea sa tina cu noi chiar daca vom face indoor spotting.
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 20:30

Prezenti!!

Eu si Andrada23Anca.

De asta intreb, daca mai ii cineva din Timisoara, Arad sau Banat care mai vrea sa vina, atunci facem cheta la motorina. Daca nu atunci o sa venim cu trenu.

De preferat ar fi Duminica.

Noi daca venim cu trenu, ajungem in Alba la ora 10.09(ora CFR`ului), real pe la 10:30! lol! Returul il avem la ora 19.29.

Deci..daca sunt doritori, sa se anunte si merem cu masina! Smile

See you there guys!

Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 20:59

Salutare Virusache!!!!! De cand asteptam invitatia......suntem disponibili....si/sau sambata , duminica..... 4 persoane , trebuie sa vedem cum se strica vremea pe sfarsitul asta de saptamana.Sa vorbim cu Dylan ...poate ne ajuta cu o prognoza...... rendeer !
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 21:16

fularU a scris:
Sa vorbim cu Dylan ...poate ne ajuta cu o prognoza...... rendeer !

Sau cu prezenta! Razz

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 21:21

Salutare,

Daca merge cineva cu masina din Bucuresti sambata si mai are un loc disponibil asi merge si eu.
La 160 si 62 de kg. stau si in portbagaj.

Aurel
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyLun 03 Ian 2011, 21:56

Desi nu as putea ajunge pana la alba si inapoi in asa scurt timp, protestez cu tarie impotriva discriminarii. Numai in cazul aderarii la Schengen mai vad un caz asemanator cu cel al discriminarii tuturor spotterilor din Rosiorii de Vede.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 09:04

bonsai a scris:
Salutare,
Daca merge cineva cu masina din Bucuresti sambata si mai are un loc disponibil asi merge si eu.
La 160 si 62 de kg. stau si in portbagaj.
Aurel

Credeam ca spotteri mai apropiati sunt mai entuziasti si isi vor anunta prezenta imediat. Ma bucura faptul ca este cineva cate vrea sa vina tocmai de la Bucuresti desi e de inteles ca bate o cale lunga. Frumos !

Asa ca tinerilor mai apropiati , de la voi am pretentii mai mari asa ca poftiti de va anuntati mai cu viata prezenta.

La mine depinde de vreme daca am 2-3 locuri in masina , in functie de cum trageti la kiologram , sau o sa apelez la varianta ia-ma nene !
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 10:43

Eu din pacate lucrez asa ca ma vad nevoit sa spun pas. Sorry guys Sad
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 13:02

Da,da ...scoate-te , scoate-te... nu ne-ai spus cand lucrezi ....sambata sau duminica.... Very Happy Ce nu facem noi pentru tine stimabile rendeer !!!
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 13:13

Varianta duminica merge cel mai bine Razz
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 15:00

Mengelaus a scris:
Eu din pacate lucrez asa ca ma vad nevoit sa spun pas. Sorry guys Sad

din pacate ...si eu lucrez Crying or Very sad ....si ca sa nu ma ia fularu si pe mine la intrebari , spun din start...simbata de noapte.... Twisted Evil
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 17:22

Voicu a scris:
....si ca sa nu ma ia fularu si pe mine la intrebari , spun din start...simbata de noapte....

Sambata de noapte, asa ca mergeti fara mine tura asta.
Sus In jos
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 21:05

si eu as prefera ziua de duminica... dar sa vedem ce zice si Virusache
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 21:41

Propun un pool sa hotaram ziua. Dar aia care voteaza sa se stie si sa vina nu sa voteze fiecare forumist chiar daca nu vine.
Macar sa stiu din timp ce planuri imi fac in weekend sambata sau duminica. Eu prefer sambata !


Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 22:41

Si eu sunt pentru ziua de sambata !
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMar 04 Ian 2011, 22:42

fularU a scris:
Si eu sunt pentru ziua de sambata !

Me too..
Sus In jos
Bestian
Flight Level 200
Flight Level 200
Bestian


Numarul mesajelor : 205
Varsta : 49
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 01/11/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMier 05 Ian 2011, 09:08

Ma bag si eu tot pentru sambata Very Happy
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMier 05 Ian 2011, 13:53

Duminica!Nu mai atunci pot! Very Happy
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMier 05 Ian 2011, 16:26

Mengelaus a scris:
Voicu a scris:
....si ca sa nu ma ia fularu si pe mine la intrebari , spun din start...simbata de noapte....

Sambata de noapte, asa ca mergeti fara mine tura asta.

Stati linistiti rendeer -lor ....si eu sunt sambata de noapte!!!!!
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMier 05 Ian 2011, 18:32

Din unele motive, "votez" si eu pentru sambata!
Duminica dimineata plec pana langa Pitesti.

Deci noi doi: SAMBATA

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyMier 05 Ian 2011, 19:42

Eu votez penru sambata dar daca gasesc o solutie de transport pentru duminica, no problem.

Aurel
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. EmptyJoi 06 Ian 2011, 12:43

deci din ce am citit, sambata ramane. Atunci, hai sa facem in felul urmator.

Sambata la ora 12 ne vedem cu totii in alba iulia la muzeu. pentru cei care nu stiu cum sa ajunga, imi dati PM si va scriu numarul meu de telefon ca sa va pot ghida.

Gogo cerbilor! cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. Empty

Sus In jos
 
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Salonul International de Machete 2009, Alba Iulia
» SALONUL NATIONAL DE MACHETE Alba Iulia 25.11.08-17.01.09
» Contrails la Alba Iulia si imprejurimi
» Action Spotting la Alba Iulia de 1 Decembrie
» Reviste de aviatie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: