ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Perle jurnalistice de aviatie

In jos 
+33
MRares
mihaiatanasie
yr_malex
Jidi
kampfmaschine
loplo
Griff
arianne
Virusu
Tryby
edforceone
AeroKyky
liviu.dnistran
mariusoctavian1
ionut.vasile
YR-DNY
bumbutza
felix
abrazivu
Balki
Alex_tm
D13-th_TakeOff
Radu_is
Dylan
CalinCLJ
claudiup
dan guina
Red13
C_man
eugen
valavia
Mengelaus
electric
37 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 21 Sept 2009, 10:08

Va invit sa participati la acest topic, care isi propune strangerea perlelor jurnalistice de aviatie. Incep cu:


Motiv: Avioane IR si IAG?
Autor: Razvan Bunea
Sursa: Evenimentul Zilei
Data: 13.09.2009
Link: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/867522/Demonstratii-aviatice-comemorative-la-Banesti-VIDEO/

Pasaj citat:
Citat :
Demonstraţiile aviatice din acest an au ţinut cu sufletul la gură toată asistenţa. Piloţii au executat, la o viteza de peste 150 de kilometri la oră, unele dintre cele mai periculoase manevre, looping-uri, tono-uri şi alte exerciţii aeriene dificile pe avioane IR şi IAG, fiind răsplătiţi din plin de aplauzele spectatorilor.


Topicuri infratite:
http://www.d13-th.ro/forum/index.php?act=ST&f=23&t=5478
http://www.aripiromanesti.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=4978
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 21 Sept 2009, 13:47

Citat :
Avioane IR si IAG?

Ce-s alea?
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 21 Sept 2009, 13:59

Cel mai probabil au vrut sa faca referire la IAR-46S si la YAK-52 dar le-a iesit o minunatie de perla. Asta arata nivelul la care se afla jurnalismul in RO.....mizer
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 21 Sept 2009, 14:07

IAG ma gandeam ca vine de la YAK, cu IR aveam ceva probleme Smile
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 21 Sept 2009, 16:07

Mengelaus a scris:
IAG ma gandeam ca vine de la YAK, cu IR aveam ceva probleme Smile
Iti dai seama ce iese cand vede un "jurnalist" un avion cu inmatricularea YR- si aude ca e vorba despre un YAK sau un IAR... Shocked
Sus In jos
C_man
Flight Level 100
Flight Level 100
C_man


Numarul mesajelor : 171
Varsta : 42
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 26/07/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyJoi 24 Sept 2009, 10:58

O fi vreun nou model de YAK cu InfraRosu, bluetooth, sms, mms, abs, airbag bounce
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyJoi 24 Sept 2009, 20:55

Motiv: Doi piloti, 500kg
Autor: Ioana Gavrau
Sursa: Adevarul
Data: 18.09.2009
Link: http://www.adevarul.ro/articole/satu-mare-...ul-aviatic.html

Pasaj citat:

Citat :
Ikarus 42 este un avion special de instructaj, cu dublă comandă, produs În Germania. Viteza maximă pe care o poate prinde este de 220 km/h, iar greutatea celor doi piloţi nu poate depăşi 500 de kg.

cred ca vrea sa ne comunice ca greutatea maxima a aparatului echipat pentru decolare, cu 2 piloti, nu poate depasi 490 kg. ca de aia e ulm. enfin...
Sus In jos
Red13
Moderator
Red13


Numarul mesajelor : 715
Varsta : 41
Localizare : De Ronde Venen
Data de inscriere : 12/06/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyVin 25 Sept 2009, 13:14

Motiv: Air Force One sau US Air Force
Autor: Bianca FELSEGHI
Sursa: Ziua de Cluj
Data: 25.09.2009
Link: http://www.ziuadecj.ro/action/article?ID=31266

Pasaj citat:

Citat :

Americanii de la Air Force One vor construi la baza militară de la Câmpia Turzii un centru de simulare a situaţiilor critice, precum aterizările în teatrul de luptă.

Cand scrii un articol despre US Air Force (chiar si citezi de pe siteul lor!!!), si le numesti Air Force One, atunci e grav... Tine de cultura generala sa stii ce Air Force One e avionul presedintelui american.
Sus In jos
dan guina
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 167
Localizare : ierusalim israel
Data de inscriere : 03/05/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyLun 26 Oct 2009, 13:55

Răniţi într-un avion cu turbulenţe




Oana Ţepeş Greuruş
Luni, 26 Octombrie 2009


Trei oameni au fost răniţi după ce avionul în care se aflau a trecut printr-o zonă cu turbulenţe deasupra Japoniei, relatează AFP.

OARE CINE PRODUCE AVIOANE CU "TURBULENTZE" ??????

Pt.conformitate EvZ
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 10:35

claudiup a scris:
LOL! ce-mi place cum se fac pe aici "anchete" si tot felul de speculatii... tocmai am scris la finalul paginii 1 ca am vb cu oficialii Blue Air care mi-au confirmat ca aeronava era YR-BIB.

ma rog... AICI e materialul de azi din Libertatea, cu pozele celor doi piloti, declaratii si un clip

Claudiu dargule imi pare rau sa o spun dar mai bine nu ai fi pus link-ul aici pentru ca sincer nu prea coinicde cu declaratiile Stimabilui Ioan Platica. Ar fi cazul sa asculti de 1560 de ori interviul pilotului si sa citesti articolul ...... Voi declarati ca dupa 20 de minute s-a petrecut evenimentul Pilotul declara 14 minute pentru tot zborul si ca avionul s-a ridicat frumos la 2500 de picioare (2500 picioare = 762 metri) , Cum vine asta?Dupa 20 de minute este deja muuuuult mai sus decat 2500 de picioare (cu doua ,motoare nu)
Citat :
După 20 de minute de la decolare, la unul dintre motoare s-a auzit o bubuitură şi s-au văzut mai multe flăcări
si asta cu doua motoare. Articolul este in totala contardictie cu ce spune pilotul (l-am ascultat de 4 ori si de fiecare data a spus ca s-a ridicat frumos la 2500 de picioare si ca tot zborul a durat 14 minute) De unde ai scos tu Claudiu si restul Raspandacilor 20 de minute inainte de eveniment habar nu am, cert ii ca desi ai anchetat direct cu cel de tinea carma din articolul tau tot "ancheta" reiese......

Ca sa il citez pe un clasic in Viata adica pe DicBivolu! sau si mai simplu Virusu :

Citat :
Cand faci Aviatie nu ii ca atunci cand faci matreata
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 11:49

daca citesti asa cum scri nu pot decat sa rad:))
detaliile de care tu te legi reflecta o serie de frustrari si tendinte off-topic. nu pot decat sa-ti spun ca-mi pare rau pt tine...
tu insusti esti amice, o contradictie. taxezi orice scapare, si ii critici pe altii care fac ceea ce faci si tu. nu am de gand sa mai continui aceasta discutie si imi pare foarte rau ca m-am implicat. atat in subiect cat si in alte lucruri, pe care cu siguranta, unii cunoscatori de la sol le-au omis. flower

PS: daca erai cat de cat atent citeai, in postarea "omisa" de detectivii aviatici, ca nici macar nu am fost in redactie sau pe teren. doar am intermediat anumite discutii. asa am aflat si acele doua detalii. iar pt alti sensibili care vor simti nevoia sa se faca remarcati, trebuie sa stiti ca scopul acelui articol era de a relata ceea ce s-a intamplat in linii mari, nu in detalii de ancheta. s-a incercat sublinierea faptului ca acel incident nu a fost unul iesit din comun si ca pilotii nu au fost luati prin surprindere. anumite scapari se mai pot strecura, iar cele din acest articol chiar sunt pardonabile. noi nu am afirmat ca motorul a explodat si ca avionul a scos flacari pe nari Razz


Ultima editare efectuata de catre claudiup in Mier 11 Noi 2009, 12:02, editata de 1 ori
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 12:01

Nu cred ca este cazul sa ne aruncam in jigniri asa aiurea.

Caludiu, cu parere de rau dar presa din Romania este de cea mai joasa speta, cauta scandalul si senzationalul si in bazaitul unei albine iar in cazul articolului, daca nici mcara atunci cand exista un interviu video nu sunteti in stare sa preluati ceea ce spune pilotul, cu parere de rau, dar este cea mai crunta dovada a lipsei de profesionalism de care da dovada presa din tara asta.

Ar trebui sa va documentati si sa INFORMATI cititorii, nu sa-i bagati in sperieti cu senzationalul inventat in fata unei tastaturi.

In general articolele scrise de tine pe teme de aviatie is ok si mult peste media altora de gen dar cateodata trebuie sa accepti si critici chiar daca sunt mai dure.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 15:12

claudiup a scris:
daca citesti asa cum scri nu pot decat sa rad:))
detaliile de care tu te legi reflecta o serie de frustrari si tendinte off-topic. nu pot decat sa-ti spun ca-mi pare rau pt tine...
tu insusti esti amice, o contradictie. taxezi orice scapare, si ii critici pe altii care fac ceea ce faci si tu. nu am de gand sa mai continui aceasta discutie si imi pare foarte rau ca m-am implicat. atat in subiect cat si in alte lucruri, pe care cu siguranta, unii cunoscatori de la sol le-au omis. flower

PS: daca erai cat de cat atent citeai, in postarea "omisa" de detectivii aviatici, ca nici macar nu am fost in redactie sau pe teren. doar am intermediat anumite discutii. asa am aflat si acele doua detalii. iar pt alti sensibili care vor simti nevoia sa se faca remarcati, trebuie sa stiti ca scopul acelui articol era de a relata ceea ce s-a intamplat in linii mari, nu in detalii de ancheta. s-a incercat sublinierea faptului ca acel incident nu a fost unul iesit din comun si ca pilotii nu au fost luati prin surprindere. anumite scapari se mai pot strecura, iar cele din acest articol chiar sunt pardonabile. noi nu am afirmat ca motorul a explodat si ca avionul a scos flacari pe nari Razz

Claudiu dragule, nu intelegi de ce te agiti asa ca un pesi cu mentos, chiar asa de rau doare adevarul? Imi pare rau sa vad ca nu suporti adevarul!!! Nu inteleg de ce te agiti asa de tare si sari asa de sus tu m-ai jignit pe mine cu primul tau post si pe restul pentru ca ai comentat cu "ancheta" Dragul mieu cam care ar fi frustrarile mele? Si de ce crezi ca sunt frustrat prin faptul ca am transcris contradictiile dintre articol si declaratiile pilotului? Interesant mod de a fi frustrat, foarte interesant, cred ca in conditiile astea sunte multi frustrati din moment ce foarte multi ne dorim ca PRESA sa ne informeze corect. In fine eu personal nu prea inteleg alambicul din postul tau dar asta este nu merita efortul sa ma obosesc sa inteleg chiar toate nuantele ascunse ale postului tau.......

Din pacate din cate vad eu articolul este semnat Claudiu Pacearca Care ca prin minune esti taman tu ( nu ai fost acolo nu-i asa? doar ai semnat articolul! ) !!!! Din pacate pana acuma am fost corect fata de tine si fata de posturile tale si te-am tratat poate mai bine decat ai fi meritat, oricum mai bine decat pe alti colegi de forum si asta ca sa ma insulti, iti multumesc oricum!!!! Ti-am raspuns cu o ironie la o marlanie si tu ai decis sa insulti.......

Frumos si civilizat!!!
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 16:20

@KKK
Decat sa ne certam, hai mai bine un cantec vesel sa cantam Smile
Frustrarile mele, pentru ca toti avem asa ceva, vin dintr-o suma de intamplari. Daca eu sau alti colegi de forum omit anumite mesaje si intreaba lucruri gata discutate, li se scot ochii. La fel, cand cineva face vreo greseala, e taxat fara mila. Numele meu este trecut acolo, pentru ca am contribuit la realizarea reportajului prin intermedierea unor discutii. Datele gresite, nu sunt esentiale pentru material. E mai grav sa spui ca a explodat un motor(mai ales cand asa ceva e imposibil) sau sa bagi lumea in sperieti cu avionul groazei decat sa te incurci in cateva cifre. Sincer sa fiu, pe mine nici nu ma interesa la ce altitudine s-a intamplat, important fiind ce s-a intamplat si cum s-a remediat.
Nu stiu care a fost motivul aparitiei greselii(banuiesc ca timpul... care a fost foarte scurt, iar sarcinile reporterilor au fost foarte multe) insa aceasta nu altereaza scopul reportajului: de a evidentia sangele rece al unor oameni in conditii de tensiune
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 16:28

Hai , mai Claudiu ca ajunge !
E optiunea ta sa lucrezi la Libertatea , poate e si normal sa iti aperi colegii , dar atat.
Nu a fost nici un eroism , a fost executarea corecta a unor proceduri in situatii ca aceasta. Eroi? Nu e cam mult? Eroi au fost in 1917 sau poate in 1989 , pilotii si-au facut DOAR DATORIA.
Cat despre frustrarile unuia sau altuia , cred ca ar fi bine sa le stapaneasca fiecare. Pana la urma suntem o comunitate , sa scoatem in evidenta ce ne leaga , nu ce ne desparte !
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 16:55

@claudiup: Claudiu, de ce nu faceti un screening cat de cat la comentariile de pe site?!? Uite numai ce porcarii si ce dementi scriu acolo!
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 17:02

Stiu Calin, ai perfecta dreptate, insa putina echitabilitate din partea unora nu strica. Am discutat si cu colegii mei, si intr-adevar, pilotul a spus 20 de minute. Mai exact asa i-a spus la scara avionului colegului care a scris materialul. Apoi, separat, in cockpit, colegul care facea poze a realizat si inregistrarea. Cum predarea materialului a fost facuta foarte rapid, primul coleg nu a mai avut timp sa vada inregistrarea, mai ales ca deja primise toate detaliile care ii trebuiau. Pur si simplu pilotul a dat o perioada estimativa... si mie mi s-a intamplat la mai multe materiale sa primesc informatii ambigue. capitanul probabil ca nu se astepta la atat valva, in urma unui incident aparent banal pentru un cunoscator, si a dat niste cifre estimative, stiind ca nu e atat de important. cu siguranta daca ar fi stiut ca membri vreunui forum sunt atat de sensibili la cifre verifica mai atent si dadea un raspuns ca la examen. Laughing
dupa cum am mai spus, esential e altceva. ce s-a intamplat si cum s-a iesit din situatia respectiva. pilotii, in ochii pasagerilor sau ai populatiei de rand sunt eroi, chiar daca ei au urmat o procedura pentru care sunt antrenati.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 17:44

dylan a scris:
@claudiup: Claudiu, de ce nu faceti un screening cat de cat la comentariile de pe site?!? Uite numai ce porcarii si ce dementi scriu acolo!

O sa fiu rau , dylan , dar cum sa faca asa ceva? Tocmai asta se cauta , comentarii multe , care inseamna afisari , trafic , etc. Pai cum altfel ? bounce
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 11 Noi 2009, 18:12

CalinCLJ a scris:
O sa fiu rau , dylan , dar cum sa faca asa ceva? Tocmai asta se cauta , comentarii multe , care inseamna afisari , trafic , etc. Pai cum altfel ?
Parerea mea e ca la ziare se pune problema in mai multe feluri si probabil de obicei primeaza vanzarea/traficul care e de dorit de sefi chiar daca unii angajati vad partea rea a lucrurilor asa cum vad si unii dintre cititori...In sfarsit, aici e vorba de politica firmei/ziarului si in cazul asta aia mici n-au ce comenta! Noi...nici atat ca indata ni se inchide gura cu un "daca nu va place, nu va uitati" (nu ma refer aici la Claudiu, bineinteles!!!) sau ca la televiziuni: "folositi telecomanda si schimbati canalul" Razz
Sus In jos
Radu_is
Fotograf
Radu_is


Numarul mesajelor : 389
Varsta : 37
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/09/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptySam 28 Noi 2009, 23:52

Motiv: Yak-17 In Al II-lea Razboi Mondial
Autor: Eugen Corban
Sursa: Ziarul De Iasi
Data: 18.01.2002
Link: Ziarul De Iasi

Pasaj citat:
Citat :
Perioada de glorie a avioanelor de tip YAK-17 a fost in timpul celui de-al doilea razboi mondial, reprezentind o piesa de baza pentru Armata Rosie. Folosite ca avioane de vinatoare-interceptie, YAK-urile au facut multe victime in rindul soldatilor romani in batalia de la Cotul Donului din 1942. Apoi, in marea
batalie de la Stalingrad, de la cumpana anilor 1942-1943, au avut un rol de seama in distrugerea aviatiei germane.
Se pare ca nu doar aviatia germana a folosit avioane de vanatoare reactive in al II-lea razboi mondial...
Yakovlev Yak-17
Sus In jos
dan guina
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 167
Localizare : ierusalim israel
Data de inscriere : 03/05/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyDum 29 Noi 2009, 00:08

Ce vretzi,a facut facultatea la " Spiru Haret ".
Sus In jos
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyDum 29 Noi 2009, 03:03

O fi vrut sa scrie Yak-7... si i-a scapat degetul pe tastatura Smile
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMar 06 Apr 2010, 21:38

lol! La TV, pe un post de sport, Mihai Mironica incepe prezentarea Cupei Mondiale in Romania cu: "- Buna seara, suntem pe stadionul Henry Coanda.." lol!

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 07 Apr 2010, 11:35

asta cu stadionul e tare lol!

cand se dadea pe la stiri ca Romania achizitioneaza F16, o duduie de la stiri a zis: "aceste aeronave militare au devenit celebre in urma filmului TOP GUN"...si aratau imagini din film cu Tom Cruise si F14 Smile
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie EmptyMier 07 Apr 2010, 11:44

balki a scris:
"aceste aeronave militare au devenit celebre in urma filmului TOP GUN"...si aratau imagini din film cu Tom Cruise si F14 Smile

lol! Haha..foarte tare. Daca nu te pricepi....NU TE BAGA!! Laughing nu???

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Continut sponsorizat





Perle jurnalistice de aviatie Empty
MesajSubiect: Re: Perle jurnalistice de aviatie   Perle jurnalistice de aviatie Empty

Sus In jos
 
Perle jurnalistice de aviatie
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O nouă carte de aviaţie! - "Memoriile unui pasionat de aviaţie"
» Umor aviatic
» Documentatie de aviatie (Documente ICAO, harti, etc)
» Enciclopedia - Lumea Aviatiei
» Frecvente de aviatie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: