ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Spotting website, dar care?

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 18:23

Vad ca sunt cateva mai folosite, dar o descriere a lor puteti face? Plusuri, minusuri, cateva cuvinte de la cei cu experienta pentru cei care vor pentru prima data posteze si altundeva nu numai pe rospotters?
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Vizitato
Vizitator




Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 18:41

Sfatul meu pentru incepatori este sa o luati gradula, se incepe cu un Planepictures.net, se inteleg cerintele acolo se trece mai sus adica Jetphotos.net se inteleg si acolo cerintele si ultima etapa sa fie A.net.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 18:53

ceea ce-i fain (fain, vorba vine) incepand de la PP.net in sus... e ca dau rejecturi mai multe si iti si explica cam ce-i gresit. si astia de la planespotters dau cate un reject dar nu-s atat de duri in ceea ce priveste calitatea. adica merge si cu un unlevel si cu un contrast mai nasol, si cu softuri, ceea ce incepand cu PP.net nu se prea discuta...si nu le baga la High Quality ci la PG (ce-o fi insemnand, nu-mi dau seama..e vorba mai mult ca sigur de calitate).
oricum eu in afara ce am invatat de la baietii de pe aici am invatat si din zecile de rejecturi Razz
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 19:02

Interesante observatii. Multumesc.
Deocamdata nu pot produce constant decat contrailuri, dar calitatea variaza in mod suspect de la moment la moment, si nu am nici productivitate din lipsa de material rulant. In rest foarte rar am ocazia sa pozez si altceva, in genul celor postate de voi. O sa incerc cu cateva poze incepand "de jos" si vad ce iese.

PP.net adica http://planepictures.net ?
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 19:12

da! mi-e lene sa scriu toata denumirea... Smile
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 19:16

Ma pun pe luat poze ... de pe forum Twisted Evil ... si de postat la PP.
Ne vedem in top 4!!
cheers
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyLun 07 Sept 2009, 19:17

Iti dau eu cateva, dar n-o sa te creada nimeni ca ai fost la Suceava si ai pozat! Very Happy
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyMar 08 Sept 2009, 15:48

Cand avionul nu e legat de un anume aeroport, ce pui la "Airport"?
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? EmptyMar 08 Sept 2009, 17:58

crokodilu a scris:
Cand avionul nu e legat de un anume aeroport, ce pui la "Airport"?

Presupun ca te referi la spotting de ruta.

-La pp.net n-au o regula fixa, poti scrie: "Off-Airport - Bucharest, Romania" sau "Inflight - Romania".
-La jp.net esti obligat sa selectezi "Inflight - Romania".
-La a.net esti din nou obligat sa alegi "Inflight - Romania".

Succes la incarcat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Spotting website, dar care? Empty
MesajSubiect: Re: Spotting website, dar care?   Spotting website, dar care? Empty

Sus In jos
 
Spotting website, dar care?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni ) - Mai 2012
» Aeroclubul Romaniei are un nou website
» RailPictures.net
» Website Nou - propuneri idei sugestii
» OTP/LROP - GHID DE SPOTTING / SPOTTING GUIDE (UPDATED 2013)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Spotting Websites-
Mergi direct la: