ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cluj-Praga

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMar 01 Sept 2009, 08:57

As dori sa aflu ceva oferte la bilete de avion cu plecare din Cluj spre Praga(21 10 2009) si intoarcerea in 23 10 2009)... Very Happy
Sus In jos
mario antonio
Membru activ



Numarul mesajelor : 1297
Varsta : 44
Localizare : Torino, Italia (TRN)
Data de inscriere : 07/08/2008

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMar 01 Sept 2009, 10:08

Ciao Flaviu, ziua buna,

Cea mai buna oferta pe care am gasit-o este de 102 euro zburand cu Malev pe ruta Cluj - Budapesta - Praga. Ar exista combinatii cu diferite lowcosturi (Wizzair catre Roma sau Milano si apoi zbor de la Roma sau Milano catre Praga tot cu ei) insa orarele de zbor nu se pupa foarte bine.

Intoarcerea, pentru a obtine zborul la 102 euro este pusa sambata dimineata (pe 24) in loc de vineri (23) cum indicasei tu.

Hope this helps.

Drum bun!
Sus In jos
tataie2010
Airport Level
Airport Level
tataie2010


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/01/2009

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: ...   Cluj-Praga EmptyMar 01 Sept 2009, 13:30

Flaviu, dupa cate imi dau seama tu vrei sa mergi la un meci in deplasare al lui CFR. Sincer, eu am studiat toate variantele cu Praga si oricat am socotit cel mai bine e cu masina. Totusi, noi am avut de ales intre a merge la Copenhaga sau la Eindhoven si am ales sa mergem la meciul de la Copenhaga in decembrie cu Wizzair de la Budapesta. Cursa merge la Malmo, oras aflat in Suedia, dar distanta dintre Malmo si Copenhaga, e de vreo 20km peste mare. Sunt curse regulate intre aceste orase atat pe timpul zilei cat si pe timpul noptii si nu e exagerat de scump.
Ai mai putea sa mergi la Eindhoven, sunt curse zilnice tot din Budapesta, dar e putin mai scump drumul.
Stiu ca am fost cam offtopic dar intuindu-ti intentiile poate ti-am dar o idee buna.
Sa ne anunti si pe noi cum faci cu Praga pana la urma. Smile
O zi buna!
Sus In jos
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMar 01 Sept 2009, 18:35

tataie2010 a scris:
Flaviu, dupa cate imi dau seama tu vrei sa mergi la un meci in deplasare al lui CFR

intr adevar....pentru CFR ma gandeam sa ma duc la Praga numai ca inca nu m-am decis...trebuie sa ma decid daca ma duc sau nu la Praga, daca nu as merge in decembrie la Copenhaga
Sus In jos
tataie2010
Airport Level
Airport Level
tataie2010


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/01/2009

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMar 01 Sept 2009, 22:38

sa iti faci o idee in ceea ce priveste costurile: biletul la Wizz, Budapesta - Malmo a fost in jur de 50EU, tren sau autobuz intre Malmo si Copenhaga e in jur de 10EU/sens, Cluj - Budapesta - Cluj noi mergem cu masina si nu ar trebui sa depaseasca 50EU toata masina. In ceea ce priveste cazarea e putin mai problematic. In Copenhaga preturile cam intrec bunul simt, deci probabil ca vom alege sa stam ambele nopti la Malmo, unde preturile sunt ceva mai umane. Am omis sa iti spun ca spre Malmo cursele nu sunt zilnice, deci trebuie sa pleci miercuri si sa te intorci vineri, de acolo 2 nopti de cazare si nu una. Totusi, eu unul nu cred ca imi voi face vreodata concediul in vreo tara scandinava, asa ca asta mi se pare o sansa unica de a vedea putin si din acele meleaguri, deci orice zi in plus e bine venita.
In ceea ce priveste Eindhoven, trebuie sa ai in vedere ca sunt curse zilnice de la Budapsta asa ca ai economisii ceva taind o zi de cazare, dar biletul la Wizz e ceva mai scump.
Cu Praga...parerea mea ramane aceeasi.
Sper sa iti fi fost de folos informatiile mele si sper sa ne vedem in tribuna! Very Happy
Sus In jos
nrares
Flight Level 100
Flight Level 100
nrares


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca RO, Crema IT
Data de inscriere : 11/08/2008

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMier 02 Sept 2009, 19:37

Pentru Eindhoven merge foarte bine zborul Cluj-Dortmund urmat ori de un drum cu o masina inchiriata din aeroport ori de un drum cu trenul. Din cate stiu sunt doar 140 de km intre aeroport si Eindhoven.
Sus In jos
tataie2010
Airport Level
Airport Level
tataie2010


Numarul mesajelor : 42
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 05/01/2009

Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga EmptyMier 02 Sept 2009, 21:34

nrares a scris:
Pentru Eindhoven merge foarte bine zborul Cluj-Dortmund urmat ori de un drum cu o masina inchiriata din aeroport ori de un drum cu trenul. Din cate stiu sunt doar 140 de km intre aeroport si Eindhoven.

e tare scump trenul de la Dortmunt la Eindhoven, nu e prea buna afacere. am studiat-o si pe asta.
iar cu masina iesi si mai rau financiar.
e drept, alegerea tine de optiunile fiecaruia.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cluj-Praga Empty
MesajSubiect: Re: Cluj-Praga   Cluj-Praga Empty

Sus In jos
 
Cluj-Praga
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cluj - Praga la 93 EUR
» Bucuresti Praga
» Praga - Ruzine (PRG / LKPR)
» Bucureşti Praga cu Boeing 737-500 CSA \./
» Praga St Petersburg cu Airbus 320-200 CSA \./

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: