ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja

In jos 
+4
propellerdream
flysebi
vishzu
mcraffael
8 participanți
AutorMesaj
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyMier 22 Iul 2009, 21:31

Eram azi in statiunea Neptun si am vazut un elicopter aterizand aproape de plaja...am fost si l-am intrebat pe pilot ce se intampla iar el mi-a spus ca se fac zboruri de agrement cu elicopterul.
Este vorba de 15 minute de zbor,incepand de la Neptun (de pe un heliport pot spune improvizat) spre Olimp ,iar Neptun,statiunile pana in Mangalia (si Mangalia bineinteles) si din nou la Neptun...
Zona unde puteti gasi elicopterul nu o stiu dar este la 200 de metri de plaja "La Steaguri" (spre dreapta)
O sa ma interesez zilele urmatoare si am sa va comunic si voua

Cat despre pret,nu prea mai stiu sigur dar este vorba de 283 RON sau 238 RON / Persoana

Niste Imagini cu elicopterul YR-RAA:

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100333
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100304
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100306
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100324
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100326

Poate ne vedem pe acolo! Very Happy


Toate cele bune,Rafael!
Sus In jos
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyMier 22 Iul 2009, 21:50

Frumoase pozele. Initiativa celui/celor care au organizat aceasta forma de vizitare este interesanta totusi pretul mi se pare umpic cam piperat.
Sus In jos
flysebi
Flight Level 400
Flight Level 400
flysebi


Numarul mesajelor : 437
Varsta : 34
Localizare : bucharest
Data de inscriere : 07/03/2009

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyMier 22 Iul 2009, 21:52

Piperat pretul,dar merita
frumoase poze raffy
Sus In jos
http://pilotmagazin.ro/
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyJoi 23 Iul 2009, 02:17

Pretul e piperat in comparatie cu ce? Cu zborul cu o companie low cost? Elicopterele nu au cum sa fie low cost. Pretul mi se pare corect, sincer. Mai cercetati putin inainte de a va da cuparerea despre costurile din aviatie, dragi colegi. Ca iar dam in amatorisme si e pacat pentru forumul asta...
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyJoi 23 Iul 2009, 16:10

Elicopterul YR-RAA este de la Regional Air Services, a participat la parada de la Mamaia impreuna cu YR-RAP (I hate rap!).
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
nrares
Flight Level 100
Flight Level 100
nrares


Numarul mesajelor : 102
Varsta : 54
Localizare : Cluj-Napoca RO, Crema IT
Data de inscriere : 11/08/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyJoi 23 Iul 2009, 19:46

propellerdream a scris:
Pretul e piperat in comparatie cu ce? ...

In comparatie cu veniturile romanilor. Era doar o observatie de bun simt, nu un atac la adresa aviatiei. Un amator ar fi observat asta, profesionistii se simt atacati.
Sus In jos
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyJoi 23 Iul 2009, 23:14

Dupa cum am promis, am fost azi si am aflat mai multe detalii despre activitatile de la Neptun

PRETUL ESTE DE 200 RON / Persoana
Celelalte detalii sunt postate mai sus
Inca doua poze pentru a stii locatia (Terasa Gloria):

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100367
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja P1100370
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyJoi 23 Iul 2009, 23:56

mcraffael a scris:

PRETUL ESTE DE 200 RON / Persoana
Si cand te gandesti ca un zbor cu skyjetul e aproape un milion..pana la urma e ieftin.
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
propellerdream
Flight Level 400
Flight Level 400
propellerdream


Numarul mesajelor : 622
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/07/2008

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyVin 24 Iul 2009, 03:19

nrares a scris:
propellerdream a scris:
Pretul e piperat in comparatie cu ce? ...

In comparatie cu veniturile romanilor. Era doar o observatie de bun simt, nu un atac la adresa aviatiei. Un amator ar fi observat asta, profesionistii se simt atacati.


Comentam putin ca sa ne aflam in treaba cand nu avem absolut nimic interesant sa spunem sau care e faza, nrares? Uite de aia se strica forumul asta pe zi ce trece...
Sus In jos
http://www.propellerdream.ro
raduvisitor
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 167
Data de inscriere : 27/01/2009

Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyVin 24 Iul 2009, 11:06

Oamenii isi exprima pur si simplu opinia, nu vad de ce trebuie sa li se bage pumnul in gura acum si sa ne ofuscam asa de tare.

Astazi, la 200 lei/15 minute nu-i un pret deloc rau, este acceptabil chiar la puterea de cumparare (1500 salariu mediu, daca ne gandim ca acum 7 ani suma asta era jumatate din salariul mediu), de ex. comparativ cu:
- tour Niagara Falls: 100-125 $ (la 1500 salariu mediu) (12-15 minute);
- tour Manhattan: 140 $ (11-15 minute);

Intrebarile ar fi altele: ce poti vedea in turul asta, ce servicii se ofera, ti se prezinta traseul cu explicatii, cu informatii, date, etc.? Ce este de vazut interesant? Sau e mai mult plimbare cu elicopterul?

Initiativa e buna dar dupa poze locul respectiv pare cam deprimant, organizare facuta la plesneala.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja EmptyVin 24 Iul 2009, 11:11

Cum ar fi daca nu ati transforma topicul asta in flame?????
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty
MesajSubiect: Re: Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja   Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja Empty

Sus In jos
 
Zboruri cu elicopterul direct de pe plaja
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Spotting pe plaja
» pe plaja la olimp
» Plajă la 1500 ft
» 1 MAI la spotting si plaja.
» 22-23 August 2009 Aeromania 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: