ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Programari intalniri pentru SPOTTING

In jos 
+43
ALMI
crisvsv
zapacitu
andreius
ranajume
vishzu
fly_emirates
horizob
flaviu
felix
valavia
gaudi
kill3r999
metalactual
Red13
Geo
arianne
codrutz
Mengelaus
llobregat
Sebastian
YR-DNY
Voicu
Virusu
Eurofighter
gabi-737
marius
bonsai
electric
RwO
hayabusa
mack
demorra
Capt_Vio
mckingtom
craft737
RoNIN_731
aegean
airbusA380
ela_crux
Nic
RATus
Cayenne
47 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMar 17 Iun 2008, 23:42

RATus a scris:
eu si prietena mea venim 100% si planul era ca vine si gabi si prietena lui cu noi in masina. Planul ramane valabil daca reusesc sa repar masina recent lovita. Practic 99% o safie gata masina pana la miting. Si chiar daca nu, tot mergem Very Happy

cu biletele cum s-a zis mai us, nu e problema, se pot lua acolo

RATus,

daca nu, poate punem toti ceva Euro/Lei/Dolari si inchiriem noi un microbuz... vine si Mr. Virusu si mergem toti...
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMier 18 Iun 2008, 00:50

Si eu as vrea sa merg, dar astept Bucurestiul, sa vad ce propuneri are.
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMier 18 Iun 2008, 23:17

Bucurestiul este foarte hotarat sa inchirieze un microbuz! Nu pot vorbi in dreptul altora, dar eu merg sigur - nu merg decat in cazul in care da vreo basculanta peste mine... tongue Let's hope not! Very Happy
Functie de cati ne vom strange, vom hotara si capacitatea microbuzului.
Propun ca pana la sfarsitul acestei luni, MAXIM jumatatea lunii iulie, toti cei din Bucuresti care vor sa mearga sa-si declare cu un grad de siguranta ridicat intentiile pentru a demara procedurile de inchiriere a microbuzului si de schimbare de lei in forinti. In niciun caz NU trebuie sa ne prinda luna august fara un plan clar si concis de calatorie.

In concluzie: spotteri din Bucuresti si cei care doriti sa plecati impreuna cu cei din Bucuresti: MAKE UP YOUR MINDS! Very Happy Cu cat mai repede cu atat mai bine!
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyJoi 19 Iun 2008, 00:01

Very Happy ela tot nu stie ce face, daca vine sau nu, cu ce, cum... daca zboara calare pe matura, cu vreo masina personala [de-a cuiva] sau cu microbuz Very Happy sucita foc, ma scuzati, incerc sa nu stric planuri... adica pe mine mai bine ma treceti ca nu vin si ma legati cu scotch pe capota in caz ca vin decat sa zic ca vin si sa nu vin Rolling Eyes parerea mea, hic! drunken
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyJoi 19 Iun 2008, 00:20

RoNIN_731 a scris:
Bucurestiul este foarte hotarat sa inchirieze un microbuz! Nu pot vorbi in dreptul altora, dar eu merg sigur - nu merg decat in cazul in care da vreo basculanta peste mine... tongue Let's hope not! Very Happy
Functie de cati ne vom strange, vom hotara si capacitatea microbuzului.
Propun ca pana la sfarsitul acestei luni, MAXIM jumatatea lunii iulie, toti cei din Bucuresti care vor sa mearga sa-si declare cu un grad de siguranta ridicat intentiile pentru a demara procedurile de inchiriere a microbuzului si de schimbare de lei in forinti. In niciun caz NU trebuie sa ne prinda luna august fara un plan clar si concis de calatorie.

In concluzie: spotteri din Bucuresti si cei care doriti sa plecati impreuna cu cei din Bucuresti: MAKE UP YOUR MINDS! Very Happy Cu cat mai repede cu atat mai bine!

Bine-ai zis-o RoNIN ... Trebuie facute planurile cit de cit. Okay, daca voi luati microbuzul, pe unde mergeti in Ungaria? (Pe ce traseu?) si cind aveti de cind sa plecati? Vineri? Simbata?
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyJoi 19 Iun 2008, 00:55

Negativ, Vio. Vom pleca de joi dimineata pt a avea o zi intreaga de ajuns acolo si de set-up camp. Ideea este ca sa prindem 2 elemente foarte importante ale unui miting aerian: afluirea si defluirea. Cum niciun avion nu vine la un miting pe trailer, acelea sunt cele 2 momente cand TOATE aparatele participante pot fi vazute in zbor!
Deci plecarea din Bucuresti joi dimineata, plecarea din Kecskemet marti dimineata, adica vineri afluirea, luni defluirea. Cum suna? Observatii, sugestii, reclamatii?! Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyJoi 19 Iun 2008, 00:58

Suna perfect!!!

Exact asa as face si eu daca as fi avut timp, dar eu nu apar in tara decit pe 15, deci o sa trebuiasca sa-mi tineti un loc de cort. Imi aduc cortul cu mine (de doua persoane)... Cred ca-mi las toate bagajele la ceva prieteni in Cluj, etc. Cine se ocupa de amenajat si inchiriat locul de camping? Sau cum sta treaba??? "First come, first serve?"

Sansa e cam 99% sa vin cu verisoara mea, si poate inca o gagica (Unguroaica din Mures)... Wink Poate ea va fi de folos ca stie Maghiara Very Happy
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyJoi 19 Iun 2008, 10:37

O estimare de pret ceva? Sa zicem cu microbuzu, cam la 250-300 de euro de persoana, cu "cazare" si masa incluse?
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyVin 20 Iun 2008, 13:45

/me is in.
Ma gasiti ca de obicei la steagul D13-th , cel cu dragon Laughing
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyVin 20 Iun 2008, 14:03

D13-th_electric a scris:
/me is in.
Ma gasiti ca de obicei la steagul D13-th , cel cu dragon Laughing

Atunci am sa te caut cu o sticla de GayBeer pe acolo Razz Laughing lol!
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyDum 22 Iun 2008, 23:23

Cam asa, RwO, poate chiar mai putin.
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: KECSKEMET PALNURI OFICILAE   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyLun 23 Iun 2008, 11:06

Salut ,

Eu merg 100 %, mai am inca 2 prieteni unul merge 95 %daca nu mai mult si unul cam 80 %.
Bine zici sa ne organizam , eu in virtutea meseriei ( lucrez in transporturi internationale )pot sa ma implic in mai multe feluri daca trebuie :
Cunosc pe cineva cu un microbuz nou 2007 , cu 19 locuri si aer conditionat . Am mai fost in excursii cu el.
El cere un pret + cazare si masa unde stam si noi dar nu cred ca o sa vrea la cort.
Daca suna interesant imi spuneti si vorbesc cu el sa avem macar un cost estimativ de transport.
Am legaturi foarte stranse de afaceri si prietenie cu etnici maghari din Romania care ne pot ajuta daca este nevoie
cu un tel. in limba maghiara , cu informatii utile ex. unde sa schimbam euro in forinti , etc.
Hai sa vedem cati suntem si sa hotaram impreuna cum sa facem sa fie bine.
Poate ne vedem la Clinceni pe 20 Iulie la miting , sa stam de vorba si sa ne cunoastem .
Dar pana atunci trebuie sa hotaram ce facem.
Daca aveti intrebari , ceva va stau la dispozitie cu placere.

Aurel

PS Sunt nou pe acest forum e prima mea postare aici ,dar cu o parte dintre voi ma cunosc de pe aviatia.ro sau cartula.ro

Capt_Vio a scris:
RoNIN_731 a scris:
Bucurestiul este foarte hotarat sa inchirieze un microbuz! Nu pot vorbi in dreptul altora, dar eu merg sigur - nu merg decat in cazul in care da vreo basculanta peste mine... tongue Let's hope not! Very Happy
Functie de cati ne vom strange, vom hotara si capacitatea microbuzului.
Propun ca pana la sfarsitul acestei luni, MAXIM jumatatea lunii iulie, toti cei din Bucuresti care vor sa mearga sa-si declare cu un grad de siguranta ridicat intentiile pentru a demara procedurile de inchiriere a microbuzului si de schimbare de lei in forinti. In niciun caz NU trebuie sa ne prinda luna august fara un plan clar si concis de calatorie.

In concluzie: spotteri din Bucuresti si cei care doriti sa plecati impreuna cu cei din Bucuresti: MAKE UP YOUR MINDS! Very Happy Cu cat mai repede cu atat mai bine!

Bine-ai zis-o RoNIN ... Trebuie facute planurile cit de cit. Okay, daca voi luati microbuzul, pe unde mergeti in Ungaria? (Pe ce traseu?) si cind aveti de cind sa plecati? Vineri? Simbata?
[b]
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyLun 23 Iun 2008, 20:28

Salut Bonsai/Aurel si bine-ai venit pe RoSpot!

Propunerea ta este extrem de interesanta. Te rog sa vorbesti cu soferul si sa ne spui cat cere. Pana la mitingul de pe Clinceni ar fi bine sa ne strangem cat mai multi din Bucuresti (daca nu se poate toti) si sa stam de vorba. Asta daca esti din Bucuresti, desigur.

La cat mai multe postari! Very Happy
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Kecskemet Planuri oficiale   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMier 25 Iun 2008, 15:10

Salut si multumesc de urari.
O sa incerc sa fiu cat pot de activ.
Sunt din Bucuresti asa ca nu e o problema sa ne intalnim cine vrea si poate.
Am vorbit deja cu propietarul microbuzului si astept un raspuns de la el , cum il am cum il postez .
Mi-a promis ca saptamana asta imi da un raspuns .

Aurel
RoNIN_731 a scris:
Salut Bonsai/Aurel si bine-ai venit pe RoSpot!

Propunerea ta este extrem de interesanta. Te rog sa vorbesti cu soferul si sa ne spui cat cere. Pana la mitingul de pe Clinceni ar fi bine sa ne strangem cat mai multi din Bucuresti (daca nu se poate toti) si sa stam de vorba. Asta daca esti din Bucuresti, desigur.

La cat mai multe postari! Very Happy
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMier 25 Iun 2008, 15:20

Tehnic ma pregatsc si eu pt event Very Happy maine imi soseste pachetul cu un card de 4g si un acumulator in + la aparat, la fel si obiectivul mult asteptat 70-300vr.... all the way baby affraid
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyVin 27 Iun 2008, 23:57

In principiu, cred ca vin si eu, dar vreau sa vin pe calea aerului.. mai e cineva amator?
Sus In jos
marius
Airport Level
Airport Level
marius


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/05/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Kecskemet - Planuri oficiale!   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyDum 29 Iun 2008, 00:01

salut!vin si eu!NEAPARAT!da' tre' neaparat sa-mi scimb camera foto Crying or Very sad

numa' bine!
Sus In jos
http://www.resboiu.ro
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyDum 29 Iun 2008, 00:58

craft737 a scris:
In principiu, cred ca vin si eu, dar vreau sa vin pe calea aerului.. mai e cineva amator?

pai cum se poate venii pe "calea aerului" la Kecszkemet? Doar daca zbori la BUD, nu?
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyDum 29 Iun 2008, 12:48

LHKE e un aerodrom militar, cel mai important din Hu, nu zboara curse civile regulate acolo, doar daca te ia in carlinga vreun F16 la "aerostop" Laughing
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyLun 30 Iun 2008, 15:02

Voi unde va cazati la Kecskemet?
Eu voi fi acolo vineri 15 august, dimineata.
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMar 01 Iul 2008, 14:31

D13-th_electric a scris:
Voi unde va cazati la Kecskemet?
Eu voi fi acolo vineri 15 august, dimineata.

Salutare,

Eu anul trecut am stat intr-un camping localizat undeva pe "Sport Utka", adiacent unui Aqua Park; daca te intereseaza, am sa caut informatii mai precise. Din punctul meu de vedere conditiile au fost ok, inclusiv acces la 220 V. Drumul pana la parcarile din apropierea aeroportului nu dura mai mult de 10 min.

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMar 01 Iul 2008, 15:55

mack a scris:
D13-th_electric a scris:
Voi unde va cazati la Kecskemet?
Eu voi fi acolo vineri 15 august, dimineata.

Salutare,

Eu anul trecut am stat intr-un camping localizat undeva pe "Sport Utka", adiacent unui Aqua Park; daca te intereseaza, am sa caut informatii mai precise. Din punctul meu de vedere conditiile au fost ok, inclusiv acces la 220 V. Drumul pana la parcarile din apropierea aeroportului nu dura mai mult de 10 min.

Ganduri bune,
mack

cool. atunci imi iau cortu' cu mine si nu ma mai preocup.
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMar 01 Iul 2008, 16:42

mack a scris:


...drumul pana la parcarile din apropierea aeroportului nu dura mai mult de 10 min....


drumul de la camping la parcarile amenajate in apropierea aeroportului dura aprox. 10 min... cu masina - asta am uitat sa precizez.
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMar 01 Iul 2008, 19:06

eu acuma 4-5 ani am stat exact in capul pistei cu cortul. oare se mai poate anu asta ? Very Happy

trebuie sa spun ca a fost speciala pozitia.. o zi am vazut mitingul de acolo si am prins niste chestii FFFFFFFFFFF tari, cum ar fi de exemplu jetwash de la mig-29 sau low pass-uri de la frecci tricolori inainte sa intre in evolutie pe pista
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 EmptyMier 02 Iul 2008, 10:24

RATus a scris:
low pass-uri de la frecci tricolori inainte sa intre in evolutie pe pista

asta este intr-adevar sport extrem. mi-ar fi frica de frecce tricolori , care au mai dat cu avionu' in multime in trecut Sad

In alta ordine de idei, eu (din Bucuresti) trec prin cluj spre Kecskemet, trebuie sa ma grupez cu inca alti prieteni.
Se pare ca ajung pe 15 aug seara la Kecskemet (nu mai ajung dimineata).

De pe forum de aici cine vine (sumarizat)?

De la noi vin cam asa:
D13-th_Electric
Abrazivu
D13-th_Mytzu
D13-th_Cav

Nota: Nu uitati ca pe 23-24 august este tuzla fly in (tuzla/costinesti)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Programari intalniri pentru SPOTTING
Sus 
Pagina 3 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2012
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2010
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2009
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2011
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: