ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Programari intalniri pentru SPOTTING

In jos 
+43
ALMI
crisvsv
zapacitu
andreius
ranajume
vishzu
fly_emirates
horizob
flaviu
felix
valavia
gaudi
kill3r999
metalactual
Red13
Geo
arianne
codrutz
Mengelaus
llobregat
Sebastian
YR-DNY
Voicu
Virusu
Eurofighter
gabi-737
marius
bonsai
electric
RwO
hayabusa
mack
demorra
Capt_Vio
mckingtom
craft737
RoNIN_731
aegean
airbusA380
ela_crux
Nic
RATus
Cayenne
47 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyDum 13 Apr 2008, 22:13

Am vorbit cu Nic sa ne vedem la un spotting weekendul viitor. Inca nu este nimic sigur, dar in principiu asa am vrea. Sa mai facem o poza si sa mai povestim una alta, desigur cu privire la pasiunea noastra comuna! Very Happy
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyDum 13 Apr 2008, 23:16

e f posibil sa ajung si eu la bucuresti curand, poate va vad si pe unii de pe acolo , poate nimeresc cand avem mai multi timp de-o poza , ceva Smile
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyJoi 17 Apr 2008, 10:55

Mai e cineva care doreste sa vina sambata, 19 aprilie, la spotting?
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyJoi 17 Apr 2008, 14:27

In principiu, dc e vreme buna, etc as veni o tura cu bike Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyJoi 17 Apr 2008, 22:21

In Iasi nu vine nimeni?
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyJoi 17 Apr 2008, 22:38

ela_crux a scris:
In principiu, dc e vreme buna, etc as veni o tura cu bike Smile

Trebuie sa`mi cumpar de urgenta bicicleta. bounce
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyJoi 17 Apr 2008, 23:14

M-as baga si eu ,desi eu am doar 783 si eventual un aparat foto prapadit scratch
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 18:30

Deci pe la ce ora ar fi spottingul? OTP sau BBU? Eu as putea ajunge cam pe la 13:30 - 14...

AirbusA380: sper ca stii sa nu iti iei first bike sau dhs sau rich bike sau alta bike dubioasa No pale
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 19:59

ela_crux a scris:

AirbusA380: sper ca stii sa nu iti iei first bike sau dhs sau rich bike sau alta bike dubioasa No pale
Off... Si un prieten zicea sa nu iau de la Carrefour ca se strica repede si sa aleg first bike... Shocked
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 20:12

tre sa gasim si un forum de biciclete acuma Very Happy sa aflam care-i cea mai ok Smile..

oricum ca si om patit iti zic sa NUiei first Bike si nici DHS. Tot pica de pe ele, si service-ul e jenant. Cum a zis si Gabi ( care de altfel e priceput la biciclete si f probabil o sa ne dea ceva sfaturi curand Very Happy, "la sevice iti ia dublu pe reparatii cand vede (jegu de) first bike sau dhs. )
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 21:58

Maine ma ofer voluntar la sedinta de spotting LROP cu Nic. Dupa ora 14:00 daca se poate (14:01 sunt pe drum.)
Ramane sa stabilim locul intalnirii. Mi-am pus acumulatorii la aparat la incarcat (am o jucarie de Olympus C-370, dar ati vazut ce poze face tongue )

P.S. Recomand prieteneste a cumpara bicicleta de la Magellan, Himalaia sau contacta-ti-ma ca mai stiu cateva magazine.
Biciclete de sarit, topait, trial, street, enduro etc de la 8 milioane in sus. Garantie pe viata la piese!
Cele achizitionate din supermarket-uri sau First Bike va tin doar de la magazin pana acasa apoi se strica, sunt de unica folosinta!

Deci maine....cu cum cati si cine? Very Happy
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 22:05

Deci buei Smile hai sa ne stabilim odata Smile Eu, tu si Nic... mai simplu, eu cred ca voi veni direct la locul faptei si ne gasim pe telefoane... eu cred ca voi avea aceeasi locatie ca data trecuta Twisted Evil
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 22:07

Locatie, mai exact Very Happy (fara coordonate in latitudini si longitudini) tongue
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 22:09

Da da, sigur... si maine sa avem comitet de intampinare la locul faptei Smile lol!
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 22:22

Ar fi tare sa fie un TRINITY sub acoperire pe forum si sa organizeze o intalnire pentru a vana spotteri.
(Bat in lemn de 3x)
Basketball
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 22:55

Da mah, bine tu... TRINITY... Da' NEO nu mah!?!? lol!
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 23:07

ok...deci pana la urma ..unde ne intalnim?? Question tare as vrea si eu sa stiu...
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 23:10

aegean a scris:
ok...deci pana la urma ..unde ne intalnim?? Question tare as vrea si eu sa stiu...
Maine in dreptul pistei 08R pe LROP in jur de ora 14:30. Mai exact pe campul din fata aeroportului inspre Water Park se face un drum de tara...un mic colb pe langa stalpii de iluminat.
Sus In jos
aegean
Membru activ
aegean


Numarul mesajelor : 852
Varsta : 43
Localizare : LEMD
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyVin 18 Apr 2008, 23:11

thx,cayenne..aegean roger Very Happy
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptySam 19 Apr 2008, 08:01

bafta azi la spotting !
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptySam 19 Apr 2008, 11:33

Mersi! Poate agungi si tu odata! Cool
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyDum 20 Apr 2008, 11:04

Aici sunt poze si comentarii de la intalnirea spotterilor de la OTP de sambata, 19 aprilie: https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/trip-reports-f9/spotting-pe-otp-in-4-t248.htm
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyLun 21 Apr 2008, 17:14

RoNIN_731 a scris:
Deci.... cand si unde ne vedem?

Propun 4 mai, duminica. Sau e prea aproape de vacanta de 1 mai? Atunci weekendul urmator.
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyLun 21 Apr 2008, 22:29

Maine 22-04, am sa incerc o tentativa de spotting pe BBU de dimineata pe la 8:30. Ma oftic ca in urma cu 10 minute am aflat ca v-om avea parte de o noapte furtunoasa cu descarcari electrice iar maine va fi la fel. Acest lucru ma descurajat cu privirea de maine, dar ma risc.
Vroiam sa va rog daca aveti cum sa ma ajutati cu orarul curselor de maine de pe LRBS incepand de dimineata desigur.
Multam'. cheers
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING EmptyMar 22 Apr 2008, 17:14

Sambata 10 mai sau duminica 11 mai cred ca ar fi mai potrivit pt intalnire. Alte pareri?
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Continut sponsorizat





Programari intalniri pentru SPOTTING Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING Empty

Sus In jos
 
Programari intalniri pentru SPOTTING
Sus 
Pagina 1 din 15Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2012
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2010
» Programări întâlniri pentru spotting 2017
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2016
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: