ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Programari intalniri pentru SPOTTING

In jos 
+43
ALMI
crisvsv
zapacitu
andreius
ranajume
vishzu
fly_emirates
horizob
flaviu
felix
valavia
gaudi
kill3r999
metalactual
Red13
Geo
arianne
codrutz
Mengelaus
llobregat
Sebastian
YR-DNY
Voicu
Virusu
Eurofighter
gabi-737
marius
bonsai
electric
RwO
hayabusa
mack
demorra
Capt_Vio
mckingtom
craft737
RoNIN_731
aegean
airbusA380
ela_crux
Nic
RATus
Cayenne
47 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 22 Apr 2008, 18:07

Pe 4 mai sigur sunt plecata pe undeva... Dar pt 11 cred ca sunt in zona Wink
App: aseara am fost la OTP la 26L, cam pe unde a zis craft737 dar pe alta ruta si n-o aparut nici un security sa ma intrebe de sanatate... Laughing tra la la la la la Smile
Sus In jos
craft737
Airport Level
Airport Level
craft737


Numarul mesajelor : 89
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/04/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMier 23 Apr 2008, 12:23

Eu in principiu as putea oricand... cat timp e weekend. Smile

As fi mers chiar si azi daca puteam... ca vremea e perfecta pt. spotting! Avand in vedere directia vantului, sigur se aterizeaza pe 26L, unde poti poza fara sa se lege nimeni de tine si avand in vedere viteza vantului, cred ca aveam parte de niste approach-uri foarte interesante!
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMier 23 Apr 2008, 22:54

Astazi au aterizat numai pe pistele 26L/R
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 25 Apr 2008, 08:32

Caut si eu disperat programul de astazi al aterizarilor si decolarilor de pe OTP incepand cu ora 9. Plec la Spotting! Va rog un link ceva cat mai repede! Very Happy
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 25 Apr 2008, 08:37

Vezi www.flightstats.com si/sau http://www.otp-airport.ro/www/index.html/flightinfo


Ultima editare efectuata de catre Nic in Vin 25 Apr 2008, 08:39, editata de 1 ori
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 25 Apr 2008, 08:38

Multumesc mult! (Chiar vroiam sa te sun tongue )
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyLun 19 Mai 2008, 17:02

Spotteri din Bucuresti, mai punem de-o "adunare"?
Poate vorbim concret legat de asociatie dar nu numai, si poate facem si-un spotting... Ce ziceti?
Cu ocazia asta vad si eu pe alti cativa spotteri din Bucuresti pe care nu i-am vazut pana acum dar si altii ma pot vedea pe mine.
Pentru mine ar fi cam singura ocazie de acest gen pana la toamna pentru ca voi pleca la inceputul verii peste ocean si activitatea mea de pe forum va fi aproape inexistenta daca nu zero, din pacate.

Cum vreti, 24, 25, 31 mai sau 1 iunie?
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyLun 19 Mai 2008, 17:14

Pai pe 31 mai e miting aerian pe Clinceni! Very Happy Nu suna bine?!
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 20 Mai 2008, 13:24

Posibil sa fiu liber pe 25, in rest lucrez zilnic. Ma interesez si va spun exact. Rolling Eyes
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 20 Mai 2008, 16:49

Pe 23-24-25 sunt cu treaba si la fel pe 1 iunie... si 31 e cu semnul intrebarii pentru mine, ramane sa vad ce se va stabili si vorbim Smile Va salut!
App: m-au sunat de la service si am si camera foto acum bounce Na na na na na na! cheers
Sus In jos
mckingtom
Fotograf
mckingtom


Numarul mesajelor : 422
Varsta : 54
Localizare : Bern, Bucharest
Data de inscriere : 27/02/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptySam 24 Mai 2008, 23:58

"Pai pe 31 mai e miting aerian pe Clinceni!"

Salut,

Unde se pot afla mai multe amanunte despre acest airshow?
Sus In jos
http://www.crisan.ro
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyDum 25 Mai 2008, 00:22

Sambata, 31 mai a.c., orele 11:00, a/d Clinceni, mitingul aerian anual al aviatiei sportive prilejuit de Ziua Copilului.
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 27 Mai 2008, 22:56

Deci!

Cine vine sambata 31 mai, orele 11:00, la "mitingul anual al aviatiei sportive prilejuit de ziua copilului" de pe aerodromul Clinceni? Very Happy

Cum, doar eu???!!! Oh, c'moooon people!!! tongue
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMier 28 Mai 2008, 10:40

Crying or Very sad Eu vreau sa vin, dar lucrez! Mai exact, la ora 17:00 trebuie sa fiu la Mall Baneasa si plus de asta, nu am cum sa ajung la Clinceni, ca stiu ca este destul de departe aerodromul de capitala (gen 20-30 Km) si nu ma rup sa ajung cu bicicleta pana acolo! Chiar vreau sa vin...
Oricum, mi-am pus de pe acum acumulatorii la incarcat...sa fie.
Neutral
Sus In jos
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMier 28 Mai 2008, 18:17

Nu bag mana-n foc, dar am avea un loc in masina si pt tine. Mitingul se va termina pe la 14:00, maxim 14:30, daca mai bananaim pe-acolo, deci poti ajunge lejer la work daca te ducem noi cu masina. Asa ca incarca-ti acumulatorii, stai pe receptie si vineri stabilim sigur ce si cum. Wink
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMier 28 Mai 2008, 21:30

Mersi mult... Laughing
Chiar imi faceam socoteli, cam cat as face cu bicla pana acolo Razz
Stabilim dupa cum ai spus vineri!
Sus In jos
mckingtom
Fotograf
mckingtom


Numarul mesajelor : 422
Varsta : 54
Localizare : Bern, Bucharest
Data de inscriere : 27/02/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 30 Mai 2008, 19:34

S-ar putea s-ajung si eu pe-acolo...
Sus In jos
http://www.crisan.ro
RoNIN_731
Membru activ
RoNIN_731


Numarul mesajelor : 449
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 28/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 30 Mai 2008, 19:43

Intalnirea pentru deplasarea la mitingul aviatiei sportive de pe aerodromul Clinceni va avea loc maine, 31 mai, la orele 08:45 la statia de autobuz/troleibuz de la Gara de Nord (la coloane). Este de preferat ca plecarea sa se execute la ora 09:00, deci doritorii sunt rugati sa respecte ora de intalnire. Very Happy Asta in cazul in care va veni cineva... tongue
Sus In jos
http://www.aripi-argintii.ro
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyVin 30 Mai 2008, 23:29

Salutare, din pacate eu nu pot ajunge, abea la ora asta am ajuns acasa si sunt rupt de oboseala, iar maine lucrez din nou asa ca plecati fara mine. Abea astept sa vad trip report-ul.
Bafta la pozat si sa aveti parte de unghiuri bune si vreme insorita.
Drum bun!
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Kecskemet - Planuri oficiale!   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 20:28

Hai salut,

Stiu ca este un topic pe Trip Reports de asa ceva, dar a deraiat putin spre alte povesti. Aici vreau sa discutam lucruri concrete si sa organizam ceva oficial.

1. Cine merge?
2. Cine "vrea sa mearga" dar nu e 100% sigur?
3. Cu ce mergeti?
4. Cine sa va ocupa de cazare? (camping, hotel, etc... dupa cite am inteles, facem camping)
5. Cum facem rost de bilete de airshow?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eu personal voi ateriza in Cluj pe data de 15 August si voi fi foarte obosit dupa 24+ ore de zbor din America. Asa ca... Nu o sa pot sa plec decit a doua zi. Chestia e s-ar putea sa vina si verisoara mea Sabina, din Copenhaga asa ca tre s-o astept si pe ea la aeroport. (Cred ca va zbura CPH-MUC-CLJ cu Lufthansa)

S-ar putea sa-mi inchiriez masina, dar daca e loc liber as merge cu altcineva. N-am nici eu bani sa-i arunc asa fara rost. Daca vine verisoara mea, o sa inchiriem masina si atunci voi putea duce pe cineva cu mine. Am auzit ca cei din Bucuresti vor sa inchirieze un microbuz... ce exact ati organizat?
Sus In jos
ela_crux
Flight Level 100
Flight Level 100
ela_crux


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 20:32

Eu, cum ti-am zis si mai devreme, ma voi tot suci si rasuci si razgandi inclusiv pana in clipa plecarii... teoretic as merge, practic nu stiu nimic... dar ne tinem de vb pe aici Smile
Sus In jos
demorra
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 196
Varsta : 43
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 19/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 21:17

eu vreau sa merg dar nu sunt sigur ca am sa pot. Job...will see
daca reusesc vin cu masina proprie si am si vreo 2 locuri libere
voi fi pe faza si anunt orice noutate
Sus In jos
mack
Fotograf
mack


Numarul mesajelor : 242
Localizare : Iasi - Romania
Data de inscriere : 10/06/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 21:37

Salutare,

De la Iasi se merge sigur - in trei oameni (eu, mandra mea si un prieten) cu masina si stat la cort - dar la camping in oras (la fel ca anul trecut).
Din experienta mea de anul trecut pot sa spun ca biletele nu constituie o problema - se pot achizitiona foarte usor la intrare. Pentru cei care merg la poze le recomand calduros o scara pliabila - gardul ce limiteaza "crowd line" are vreo 1650 mm.

Ganduri bune,
mack
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 21:44

eu si prietena mea venim 100% si planul era ca vine si gabi si prietena lui cu noi in masina. Planul ramane valabil daca reusesc sa repar masina recent lovita. Practic 99% o safie gata masina pana la miting. Si chiar daca nu, tot mergem Very Happy

cu biletele cum s-a zis mai us, nu e problema, se pot lua acolo
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 EmptyMar 17 Iun 2008, 22:36

Si eu, si eu Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Programari intalniri pentru SPOTTING   Programari intalniri pentru SPOTTING - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Programari intalniri pentru SPOTTING
Sus 
Pagina 2 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2012
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2010
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2009
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2011
» Programari intalniri pentru SPOTTING - 2014

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: