ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Parcare Viena

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Parcare Viena Empty
MesajSubiect: Parcare Viena   Parcare Viena EmptyDum 14 Iun 2009, 21:02

Deoarece am renuntat la varianta Nisa si am ales ceva Spania ( mare fan ) undeva pe langa Malaga (sper sa nu raman fara locuri pana maine cand vreau sa rezerv Razz ) as vrea sa intreb daca nu stie careva ceva optiune de cazare a masinii la Viena ( bcare sa coste extrem de putin) si care sa fie combinata cu 2 nopti de cazare la intoarcere, adica eu platesc doua cazari cand revin ai ei imi tin masina 10-11 zile?

Multumesc
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Parcare Viena Empty
MesajSubiect: Re: Parcare Viena   Parcare Viena EmptyLun 15 Iun 2009, 09:46

Eu nu am folosit parcari, pentru ca nu am ajuns niciodata in Viena cu masina. Totusi, la una din vizite am retinut o parcare - multietajata. Este chiar langa statia de metrou Erdberg. Cred ca este cea de mai jos, verifica si tu.

P+R Erdberg

Franzosengraben 2
1030 Vienna

opening hours: 24 hours, staff: Mo-Fr: 6a.m.-8p.m.,Sa: 7a.m.-1p.m
parking spaces: 1800
type of carpark: multi-storey garage
max. headroom: 1.-6. OG: 2,10 m, UG: 2,40 m

fees*:
per day: € 3.00

seven-day-, monthly- and annual-tickes are exclusively available at the manned garage cash point!
max./day: € 3.00
long term/month: € 55.00


P+R Erdberg - Link-ul !!

Poate te ajuta.

Pun aici un link catre toate parcarile din Viena, cauta si alege ce ti se potriveste:
Parken in Wien

Malaga omule, Costa del Sol...te invidiez, astept un TR baban, dupa ce te intorci !!!
Vacanta placuta !!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Parcare Viena Empty
MesajSubiect: Re: Parcare Viena   Parcare Viena EmptyLun 15 Iun 2009, 18:59

Metalactual ce zici tu acolo este beton dar din pacate eu voi ajunge la Viena pe la 2-3 noaptea si imi va fi greu sa ajung din oras la aeroport fara sa platesc sume mari la taxi asa ca..... parcare stiu aici : http://www.mazur-parken.at/ si costul este de 55 Euro pentru 9 zile, se poate zice ca ii rezonabil dar ca romanu vreau mai ieftin Very Happy Oricum am trimis niste e-mailuri prin zona sa vad daca nu ies mai ieftin daca rezerv si cazare pentru intoarcere.

Multumesc
Sus In jos
flightfear
Airport Level
Airport Level
flightfear


Numarul mesajelor : 41
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/05/2009

Parcare Viena Empty
MesajSubiect: Re: Parcare Viena   Parcare Viena EmptyLun 15 Iun 2009, 22:31

kkk a scris:
...voi ajunge la Viena pe la 2-3 noaptea si imi va fi greu sa ajung din oras la aeroport fara sa platesc sume mari la taxi asa ca.....

Din cate stiu,si sper sa nu ma insel,in aeroportul din Viena exista o portiune de parcare gratuita,dar ai nevoie de un pic de noroc sa gasesti un loc liber
Sus In jos
Continut sponsorizat





Parcare Viena Empty
MesajSubiect: Re: Parcare Viena   Parcare Viena Empty

Sus In jos
 
Parcare Viena
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bucuresti-Viena-Kaprun-Viena-Bucuresti (avioane doar)
» Parcare aeroport Baneasa
» Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI
» Viena - Schwechat (VIE / LOWW)
» Viena

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: