ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMar 17 Mar 2009, 23:12

Salut,

Joi plec 3 zile din tara si sunt curios cat costa parcarea la OTP pentru o zi.
Merg cu copiii si mi-ar conveni sa merg cu masina in loc de autobuz/taxi.

Thanks.
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMar 17 Mar 2009, 23:40

Anul trecut parca era 4RON pe ora. Durata minima tarifata 30 minute/2RON.

Incearca sa afli mai multe info aici:

Dispecerat parcare
Parcare Sosiri Internationale, parter
Telefon: 201 3374, 204 1106

Ai mai putea incerca o varianta adiacenta hotelul de peste drum de aeroport (http://www.skygatehotel.ro/).
Da-le un telefon si intreaba daca este posibil sa lasi masina la ei in parcare si cat ar costa.

O alta varianta cred ca ar fi sa lasi masina undeva pe langa halta nou creata pentru trenul Bucuresti - Aeroport si sa vii de acolo cu microbuzul care face transferul tren aeroport. Ar fi gratuit insa nu stiu cat de safe este zona.
Sus In jos
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMar 17 Mar 2009, 23:43

Multzam mult de idee. Mi-am dat seama ca am o prietena care lucreaza la SkyGate.
Ce mult inseamna o parere in plus Very Happy

Am sunat de curiozitate la parcare. Au un "discount" minunat de 0%. Adica 6 RON/hr * 24 hr = 144 RON / zi.
Exact ca in Europa lol!
Sus In jos
adic
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 105
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/11/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 18 Mar 2009, 10:28

La Skygate (acum se numeste Angelo Airporthotel Bucharest) parcarea costa 10 EUR + TVA(19%) /zi/masina.
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 18 Mar 2009, 10:37

Dap, chiar voiam sa-ti scriu... am mai aflat ca la Confort (tot un hotel in Otopeni - langa WaterPark http://www.conforthotels.ro/) e tot 10 euro/zi parcarea si teoretic asigura si transferu cu microbuzul lor de la hotel la aeroport.
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 18 Mar 2009, 10:41

N-ar merge sa lasi masina in orasul Otopeni? Gasesti un loc de parcare intr-o zona circulata si o lasi acolo.
Deci ai merge la aeroport cu familia, ii lasi acolo, te duci si lasi masina in Otopeni si apoi iei urmatorul autobuz (783 sau 780) catre aeroport.
Ai pierde maxim 20-30 minute in plus. E mai multa bataie de cap, dar e mai ieftin.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyJoi 19 Mar 2009, 17:05

5euro/zi in parcarea privata a pensiunii Otopeni (vizavi de pista aeroportului). Transport gratuit pana la / de la aeroport. Detalii despre pensiune pe www.pensiuneaotopeni.ro
Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: park&fly ieftin la Aeroportul Otopeni   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 04 Noi 2009, 15:42

daca doriti sa mergeti cu masina personala la Aeroportul Otopeni, apelati la serviciile Park&Fly; parcarea este situata in sensul giratoriu de la aeroport, langa mini prix.
au tarife super convenabile (24 RON 12 ore fata de 6 Ron/ora la parcarea din aeroport), servicii long term parking (scade tariful pe masura ce creste durata de stationare), parcarea are sistem cu bariere, paza, supraveghere video 24 h pe zi /7 zile pe saptamana, asigura transfer gratuit la/de la aeroport.

merita!

am uitat sa va zic ca au si site: www.parknfly.ro si se pot face rezervari online direct pe site Smile
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 04 Noi 2009, 16:06

Si dumneavoastra ce post ocupati la Park&Fly? Smile
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyMier 04 Noi 2009, 16:22

Mengelaus a scris:
Si dumneavoastra ce post ocupati la Park&Fly? Smile

Spotteritza de serviciu, cu siguranta!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Parcare la Otopeni   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI EmptyJoi 05 Noi 2009, 14:32

Deocamdata nu ocup nici un post, poate ma angajez casierita in viitorul apropiat, cu criza care bantuie mai rau decat gripa porcina, cine stie?
Dar o asemenea informatie valoroasa, cum sa o tin doar pentru mine?
Poate pasagerii de la OTP apreciaza!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty
MesajSubiect: Re: Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI   Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI Empty

Sus In jos
 
Cat costa parcarea la Otopeni PE ZI
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» AEROPORTUL HENRI COANDA/OTOPENI - STIRI - DISCUTII
» Noi preţuri pentru parcarea Aeroportului Timişoara
» Un avion "a aterizat" ieri la prinz in parcarea Facultatii de Mecanica
» Malaga - Costa del Sol (AGP/LEMG)
» Bucuresti - Costa Brava (Girona sau Barcelona)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: