ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Accident aviatic la Clinceni

In jos 
+52
D13-th_Mytzu
RATus
Lucian
V.I.D.
Virusu
arnold757
valavia
mcraffael
cipi_TM
RoNIN_731
scorpio
flysebi
Ioan-Adrian Popa
xpino
naiba
Messerschmitt
eugen
Griff
propellerdream
Jidi
mckingtom
YR-DNY
Voicu
Stefan
YR-SND
duron
GYN
bonsai
Boeing777-300
Tuchi
ALMI
aegean
alexandru
marius
Mengelaus
Alex_tm
allex
Vreauinaer
arianne
gabi-737
DrakulaBV
VIC
lucian21
puma330
horizob
Skywalker
Dylan
electric
claudiup
Balki
Flori
metalactual
56 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:19

La Antena 3 - accident aviatic la Clinceni, 2 morti se pare - implicat avion de acrobatie.
Atat am aflat pana acum. Se pare ca a fost vorba despre un avion, produs in Germania, model Extra 300L - aprox. 300.000 eur/buc. A fost trimisa o echipa de anchetatori la fata locului. Maine urma sa fie o demonstratie \"oficiala\", care probabil nu mai este de actualitate in aceste conditii....pacat de cei doi care si-au pierdut viata.


L. E.
Acum, Antena 3 anunta totusi un singur mort...poate pana la urma au scapat totusi !!!


Acesta era programul pentru maine - in linii generale:

Miting aviatic la Clinceni / Galerie fotoÎn premieră, la mitingul aerian de mâine de la Clinceni, singurele două formaţii acrobaţie din ţară vor zbura împreună, într-un program ce va ţine publicul cu răsuflarea tăiată.

Charles Lindberg, aviatorul care a realizat, de unul singur, în 1927 primul zbor trans-atlantic spunea \"Pentru majoritatea oamenilor, cerul este limita. Pentru aceia care iubesc aviaţia, cerul înseamnă acasă\". Tocmai din acest motiv, mâine, toţi pasionaţii de zbor sunt aşteptaţi \"acasă\", la aerodromul Clinceni, din judeţul Ilfov, pentru un miting de anvergură, organizat cu ocazia Zilei Copilului. Libertatea a participat la o parte din antrenamente si va prezintă în exclusivitate o serie din surprizele evenimentului.

Toată lumea, cu mic cu mare, e aşteptată, mâine, la aerodromul Clinceni din Ilfov, pentru unul dintre cele mai tari evenimente aviatice ale acestei veri. Aeroclubul României organizează un miting aerian cu ocazia Zilei Copilului, începând cu ora 10.30, intrarea fiind gratuită. Libertatea vă prezintă în exclusivitate una dintre cele mai neaşteptate surprize de mâine. Singurele două formaţii de acrobaţie aeriană din ţară, Iacării Acrobaţi şi Hawks of Romania, au bătut palma, şi vor zbura pentru prima oară împreună. Piloţii acrobaţi au pregătit mai multe manevre la limită care vor ţine cu sufletul la gură asistenţa: zbor în oglindă, cu capul în jos, lupinguri şi un evantai impresionant la finalul exerciţiului. „Ideea ne-a venit la antrenamente, când trebuia sa decolăm toţi. Eram în aer şi ne-am decis să încercăm câteva exerciţii împreună. Ne-a plăcut ce a ieşit şi am hotărât să numim această colaborare Bandiţii României”, ne-a spus Dan Ştefănescu, de la Iacării acrobaţi.

Alte surprize anunţate ale mitingului de mâne constau în survolarea aerodromului de un Mig-21 aau aterizarea unui avion bimotor cu un motor oprit, la manşă aflându-se chiar directorul Autorităţii Aeronautice Civile, Adrian Vasilache.

Cine sunt Iacării acrobaţi?

Ioan Postolache (44 de ani), pilot-instructor la şcoala de zbor ”Regional Air Services”, şi Dan Ştefănescu (40 de ani), pilot-instructor şi examinator pe aeronave Boeing 737, formează “Iacării Acrobaţi”, una dintre cele mai apreciate echipe de zbor acrobatic din ţară. Împreună au aproximativ 10.000 de ore de zbor, iar experienţa pe care au acumulat-o la lotul naţional de acrobaţie îi recomandă ca fiind două dintre cele mai calificate persoane din România pentru a se aşeza la manşa unui avion. Mai multe detalii despre cei doi puteţi găsi la adresa: www.yak52.ro. După mitingul de mâine de la Clinceni, Iacării vor mai evolua la World Elite Aerobatics, deasupra plajei din Mamaia, între 10 şi 12 iulie. Cine sunt Hawks of Romania Formaţia de acrobaţie a Aeroclubului României e formată din patru avioane de producţie nemţească, Extra 300L, singurele de acest fel din ţară.


SURSA


Ultima editare efectuata de catre metalactual in Vin 05 Iun 2009, 20:41, editata de 4 ori
Sus In jos
Flori
Fotograf
Flori


Numarul mesajelor : 765
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/01/2009

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:20

SE pare ca a fost o extra... Sad
Sus In jos
http://www.syhaya.blogspot.com
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:26

nu se poate!!!! acum ma uit pe realitatea, s-a soldat cu un mort....trist, foarte trist Sad
Sper totusi ca sunt informatii eronate, sper sa se insele astia, sa nu fie victime
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:29

Misu... DUMNEZEU SA-L IERTE! l-am vazut azi... nu am cuvinte
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:35

nu pot sa cred.... nu vreau sa cred..... S!


Ultima editare efectuata de catre D13-th_electric in Vin 05 Iun 2009, 20:36, editata de 1 ori
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:35

DUMNEZEU SA-L IERTE!
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:36

RealitateaTv: Era in vrie, n-a mai putut "iesi" si a explodat la impactul cu solul. Posibil sa fi avut o comanda blocata.
Sus In jos
Skywalker
Membru activ
Skywalker


Numarul mesajelor : 407
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 02/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:37

care misu? Tzone?
dati si voi mai multe detalii pentru astia care nu sunt in tara.....
Sus In jos
claudiup
Membru activ
claudiup


Numarul mesajelor : 973
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:37

abia pot sa mai scriu... a venit si comunicat de la Tranporturi. Mitingul de maine este anulat
e ireal ce se intampla
Sus In jos
horizob
Fotograf
horizob


Numarul mesajelor : 829
Varsta : 36
Localizare : Hamburg
Data de inscriere : 05/06/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:39

Nu îmi vine să cred ce aud şi ce văd! Dumnezeu să-l ierte pe Mişu.
Sus In jos
puma330
Fotograf
puma330


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 45
Localizare : STR/EDDS
Data de inscriere : 03/05/2009

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:42

TRAGIC.
ESCADRILA DIN CERURI A MAI CHEMAT UN INGER...PREA REPEDE.
DUMNEZEU SA-L IERTE!
Sus In jos
lucian21
Flight Level 200
Flight Level 200
lucian21


Numarul mesajelor : 296
Varsta : 50
Localizare : galati
Data de inscriere : 19/04/2009

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:44

nu se poate!! Dumnezeu sa-L ierte.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:51

Mihai Dobre era in avion...E o poza cu el, tatal lui si ceilalti membri ai Hawks of Romania facuta de Ratus la miting la SAM in octombrie anul trecut AICI
Dumnezeu sa-l ierte !
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:55

aviatia romaneasca a murit in seara asta....
Sus In jos
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 164
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:55

Dumnezeu sa-l ierte ! pale Crying or Very sad
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 20:56

Dumnezeu sa il ierte.....nu am cuvinte....de ce oare se duc oamenii de valoare dintre noi asa repede?...Nu imi vine a crede ca nu il voi mai vedea pe la mitinguri...
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:00

imagini live de la fata locului pe realitateaTV...
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:09

Pacat, s-a dus si miting si tot! RIP!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:15

VIC a scris:
aviatia romaneasca a murit in seara asta....

O zi groaznic de neagra astazi si sti la ce ma refer, am auzit la radio in masina si mi-a cazut fata...... groaznic....
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:16

Dumnezeu sa-l ierte!

Pacat...
Sus In jos
Vreauinaer
Flight Level 100
Flight Level 100
Vreauinaer


Numarul mesajelor : 149
Varsta : 45
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 07/02/2009

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:22

Dumnezeu sa-l ierte!
Mare pacat! Tocmai ma pregateam pentru plecarea de maine dimineata spre Clinceni cand am auzit la radio in masina. Foarte trist Sad
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:26

......a plecat in ceruri........... Dumnezeu sa-l ierte.......Doamne ce zi......
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:27

Ma uit la TV, si nu`mi vine sa cred.. Neutral i`am vazut la szeged... Neutral si acuma..unu din ei, nu mai este. Neutral
Odihneasca`se in pace, si Condoleate familiei!! Sad
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:29

Am auzit acum la stiri.Nu-mi vine sa cred ca se poate intampla asa ceva.Dumnezeu sa-l odihneasca si condoleante familiei si prietenilor.
Sus In jos
marius
Airport Level
Airport Level
marius


Numarul mesajelor : 96
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/05/2008

Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni EmptyVin 05 Iun 2009, 21:31

ma uit acum la stiri...incredibil Crying or Very sad Dumnezeu sa-l ierte
Sus In jos
http://www.resboiu.ro
Continut sponsorizat





Accident aviatic la Clinceni Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic la Clinceni   Accident aviatic la Clinceni Empty

Sus In jos
 
Accident aviatic la Clinceni
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Accident aviatic Indonesia
» Accident aviatic in Shanghai
» Accident aviatic in Kirgistan
» Accident aviatic in Macedonia
» Accident aviatic in Pakistan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: