ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Accident aviatic in Macedonia

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
llobregat
Membru activ
llobregat


Numarul mesajelor : 756
Varsta : 32
Localizare : Bucharestork
Data de inscriere : 23/03/2008

Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 16:35

EVZ: Patru pasageri au murit azi în urma unui accident aviatic produs în nordul Macedoniei, au anunţat oficiali ai poliţiei citaţi de AFP.

Avionul de tip Cessna Z3-DCV, cu destinaţia Skopje, a zburat la foarte joasă altitudine şi a lovit un autoturism. În urma impactului, patru pasageri macedoneni au decedat.

Un copil, care se afla la bordul vehiculului, nu a fost rănit.

Poliţia a demarat o anchetă pentru a elucida cauzele producerii accidentului.
Sus In jos
http://www.airbuzz.ro
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 17:48

Doamne fereste. Mergi cu masina si te loveste avionul. Nu au avut si ei un alt plan de zbor decat cel peste strazi???
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 18:02

LOL asta da accident tampit..... Mi se pare mie dar Cessna este avionul cel mai des sfaramat pe lumea asta??? Oriunde te uiti gasesti cate un Cessna in ceva pozitie ciudata...... . Oare astia de la presa au data in boala denigrarii aviatiei si doar accidente aeronautice cauta???? Goana asta dupa senzational ne omoara ......... Propunem sa spunem DA cenzurarii presei care nu prezinata decat "senzationalul"........
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 18:24

Cessna e un avion foarte popular, bun de scoala si care iarta multe greseli..

dar si pilotii sunt de multe feluri si cum si cessna-uril is mai multe decat alte tipuri de avioane ies la suprafata tot felul d cioturi de astea..

f probabil au facut vreo agerime sau au avut problem la motor (mai putin probabil )
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 18:37

ma, cand tace motoru mai zic, cand se rupe o aripa, treaca mearga, dar daca zbori asa de jos incat lovesti masini te numesti... ma rog... se confirma ce am invatat de la primul zbor: "in aviatie mor asii si prostii"
cred ca imi fac tricou cu textul asta Razz
aviata nu e pentru toti...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia EmptyJoi 28 Aug 2008, 19:34

virusu a scris:
ma, cand tace motoru mai zic, cand se rupe o aripa, treaca mearga, dar daca zbori asa de jos incat lovesti masini te numesti... ma rog... se confirma ce am invatat de la primul zbor: "in aviatie mor asii si prostii"
cred ca imi fac tricou cu textul asta Razz
aviata nu e pentru toti...

Interesant motto si se poate aplica in multe domenii
Sus In jos
Continut sponsorizat





Accident  aviatic in Macedonia Empty
MesajSubiect: Re: Accident aviatic in Macedonia   Accident  aviatic in Macedonia Empty

Sus In jos
 
Accident aviatic in Macedonia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Accident aviatic la Clinceni
» Accident aviatic Indonesia
» Accident aviatic in Shanghai
» Accident aviatic in Kirgistan
» Accident aviatic in Pakistan

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: