ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009

In jos 
+40
Capt_Vio
raduvisitor
Edi
crokodilu
mario antonio
Tibi
Virusu
vishzu
atr_42_500
eugen
comvhf_lrop
Geo
gabi-737
airbusA380
arianne
CalinCLJ
TheAce
TK
alexandrumih
hayabusa
loplo
Quebec
Griff
horizob
Mengelaus
claudiup
gabi_san
Boeing777-300
Thomas
llobregat
laurus
Vlad Iosif
adic
YR-SND
Nic
Dylan
vic_atc
aegean
DrakulaBV
valavia
44 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
vic_atc
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 175
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyMier 11 Mar 2009, 13:30

Vlad Iosif a scris:
L-am prins:

GOOD Smile
Sus In jos
Vlad Iosif
Fotograf
Vlad Iosif


Numarul mesajelor : 347
Varsta : 52
Localizare : Snagov - Ilfov
Data de inscriere : 10/02/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyMier 11 Mar 2009, 13:55

Si adineaori varu de peste ocean:

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Hercules
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyMier 11 Mar 2009, 22:13

vad ca ai un nikon80, incearca sa setezi un pic aparatul foto pt ca este pacat sa nu iti iasa niste poze frumoase, pana sa ma uit in exif-ul pozei eram convins ca sunt facute cu telefonul mobil
Sus In jos
http://www.greencats.ro
Vlad Iosif
Fotograf
Vlad Iosif


Numarul mesajelor : 347
Varsta : 52
Localizare : Snagov - Ilfov
Data de inscriere : 10/02/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 09:12

@ Que bec: Extraordinar! pardon: Extraordinaire!!

M-am uitat cu mare atentie pe telefonul acela cu care faceam "poze" si intr-adevar: scrie pe el D80. Sunteti expert!

Banuiam eu ca toate rotitele acelea si butonasele nu sunt pentru telefon, SMS, fax....

Serios vorbind, majoritatea fotgrafiilor sunt "vanate" la propriu. Nu stau intr-o pozitie aleasa, cu soarele in spate, cu aparatul reglat si trag de la marginea pistei in aceleasi conditii ca sa am aparatul setat odata pentru toata ziua. Cu toate ca uitandu-ma la capodoperele dumneavoastra am observat ca se poate da chix chiar si in aceste conditii alese.

Aud motoarele, ies in fuga, si am cateva sec sa-l prind, situatie in care nu mai e timp de setari majore. E contre-jour, nu e, a intrat soarele in nori, etc. Ca sa nu mai vorbesc de trepied, monopied sau un sprijin de doamne ajuta. O sa spuneti: Atunci lasa-l pe AUTO..Pai cu butonasele si rotitele cum ramane?

Din fericire postez imagini pe acest forum si de dragul avioanelor .

Asa ca va rog sa va orientati inaltele standarde aeriene spre jetphotos.com, airliners.net, etc... si sa ne lasati pe noi pozarii cu pasiunile noastre...
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 12:32

No offence, dar AUTO e cam nasol la astfel de fotografiere.
Daca nu merg manual, incearca macar cu programul sport sau fast moving objects sau cum se numeste acel program la aparatul tau.
Sus In jos
hayabusa
Membru activ
hayabusa


Numarul mesajelor : 904
Varsta : 40
Localizare : Lost Haven - Oradea
Data de inscriere : 30/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 14:17

Mesajul a fost destul de acceptabil pana la afirmatia si jicnirea de mai jos, fata de Quebec si noi restul care suntem pe aici.

Vlad Iosif a scris:


Asa ca va rog sa va orientati inaltele standarde aeriene spre jetphotos.com, airliners.net, etc... si sa ne lasati pe noi pozarii cu pasiunile noastre...

Lasand la o parte aberatiia de mai sus, si dau vina pe stresul de la munca (pt ca de acolo sigur ai postat mesajul) suntem aici sa ne ajutam unii pe altii, pt a scoate fiecare din aparat ce are mai bun.

Seteaza aparatul la rotita cu semne unde ai si Auto si alte setari pe A, iar undeva in dreapta trebuie sa ai o rotita cu dinti care daca o rotesti si te uiti pe display-ul aparatului, sau pe ecranul care e sus unde e si torita cu Auto. Ai sa vezi ca se schimba o valoare F, aia e diafragma. Daca ai soare exact din faţă dai pana la F16-F22, daca ai soare din spate si lumina ok dai pana la F8, iar daca e noros afara dai cat mai mica F5 sau F3.6 nu stiu ce obiectiv ai.

Ideea apoi e cand vezi avionul sa apesi jumate din declansator pana face sunetul ala de bip, atunci aparatul a focalizat pe avion dupa care dai pana jos sa faca poza.

Sfaturile de sus vin doar in speranta ca iti vei da seama ca ai gresit iti vei cere scuze si uitam si restul de ce ai spus, dar daca continui cu afirmatii de genul nu cred ca iti va mai da careva vreun sfat legat de foto.
Sus In jos
Vlad Iosif
Fotograf
Vlad Iosif


Numarul mesajelor : 347
Varsta : 52
Localizare : Snagov - Ilfov
Data de inscriere : 10/02/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 16:33

Daca voi sustineti ca postarea unei fotografii de care am tras numai ca sa arat doua avioane in timp real demonstreaza ca habar n-am sa lucrez cu aparatul inseamna ca aveti o logica sau un sistem de valori ce trebuie revizuit. Macar daca alegeti una de aici:

http://www.badorgood.com/membri/vladi/fotografii/1

Aparatul este un D80 si obiectivul este un Nikkor 70-300 VR, (mai am 2 obiective Nikon, teleconvertor Tamron, filtre, flash-uri, etc...poate asa o sa fiu mai apreciat). Criticile sunt constructive, ironice sau superioare si de prost gust. Decideti voi ce atitudine reiese din comentariul lui Quebec.

Am impresia ca va comportati ca o casta inchisa care are ca obiect central nu pasiunea sau bucuria impartasirii unor senzatii la trecerea unui avion, ci dobandirea unui statut categoric virtual.

Aparatul sta in mod manual, cu WB masurat, compensare EV in functie de situatie, etc... N-are rost sa ma justific, dar comentariile care au urmat demonstreaza ca premiza maestrului Quebec a fost falsa, a plecat de la judecarea priceperii unui membru in functie de o singura imagine si, mai mult, agenerat un val de sfaturi pe care daca le-ati fi primit voi nu cred ca le categoriseati ca fiind constructive...

NU ma consider expert dar macar nu ii critic pe altii, nici macar "constructiv".
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 17:09

Vlad nu vreau sa fiu rau, dar nu vad nimic aiurea in mesajul lui Quebec! Pur si simplu a spus sa faci un minim de setari inainte de a face fotografii. Puteau sa “sara” multi de pe aici cu gura si sa fie ironici cum ai fost tu si sa te intrebe de ce la standardul tau accepti sa postezi fotografii defocalizate sau de ce nu ti-au iesit oglinda….iar chestia cu jetphotos si airliners mi se pare atat de ieftina, incat nici n-o mai comentez. Atat vreau sa te intreb: Tu, fotografiile de pe Bad or Good le-ai pus doar ca sa te afli in treaba sau tot din pasiune?!?
Nu inteleg de ce nu cititi BINE posturile colegilor, inainte de a arunca in stanga si in dreapta cu sageti pline de venin? Am folosit pluralul pentru ca nu este primul “flame” datorat orgoliilor ranite si aparut pe forum in ultimele 24 de ore…si ne-am cam saturat de mizerii de genul asta pe aici.
Sus In jos
Quebec
Flight Level 200
Flight Level 200



Numarul mesajelor : 232
Varsta : 51
Localizare : LROP
Data de inscriere : 11/02/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 19:37

vlad, in postul meu anterior nu aveam intentia sa critic pozele, ma aratam doar surprins ca ti-au iesit atat de miscate desi aparatura de ajuta. se pare ca ceilalti au inteles mesajul. rog moderatorii sa nu mai stearga toate posturile care nu sunt strict pe subiect, eu consider ca un forum creste si daca lumea discuta in cotradictoriu. important este sa mentinez aceste discutii intr-o anumita limita si prin opiniile noastre sa aducem ceva nou.

ca sa fiu ontopic pun o poza de asta vara de la otp cu o cursa Swiss de la LSZH la aterizare pe 08R

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Sw1008
Sus In jos
http://www.greencats.ro
alexandrumih
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 194
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 01/11/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 20:18

Eu vad ca tindeti sa il aparati pe Quebec, care a facut o afirmatie la care si eu m-as fi iritat, chiar daca nu sunt la munca. Nu a fost un comentariu constructiv in opinia mea. A fost mai degraba plin de ironie; adica nu este corect sa ii spui cuiva ca ai impresia ca face pozele cu un telefon mobil. Exista multe cai de a sugera ceva. Acele poze nu le prinde pe short final la aqua land, cum am vazut ca se prind majoritatea pozelor de pe acest forum, avand astfel un caracter repetitiv evident. Locul din care le ia Vlad este dupa virajul catre NILOV, cand avionul a apucat deja sa ia ceva inaltime si totul devine mai dificil. In al doilea rand am vazut foarte multe poze neinspirate pe acest forum care nu au fost categorisite ca fiind facute cu telefonul mobil.

As mai face referire ultimul comentariu al lui ratus, cand spunea ca cine vrea sa ajute sa stea, iar daca nu sa plece. Ar trebui sa te uiti ratus ca Vlad chiar ieri s-a oferit sa ajute comunitatea oferind stickere si veste reflectorizante personalizate gratuit, donatie. El este modest si nu spune, dar este proprietarul unei firme destul de importante de productie publicitara de pe piata noastra, iar ieri o parte din angajatii lui au abandonat lucrul la proiecte mai importante timp de cateva ore ca sa faca un design pentru stickerele spotterilor. Poate ca pe fondul modestiei lui, Vlad o sa se supere pe mine pentru ca spun toate astea, dar e mai bine sa stiti si voi pe cine alungati. Nu spun ca acum o sa se duca totul de rapa fara veste si stickere, dar cred ca ar fi contribuit la popularizarea site-ului mai mult decat emblemele de pus pe geci pe care le pregatiti. Pentru ca in fugareala prin tufisuri dintre autoritati si spotteri nu gasesc nimic emblematic. Eforturile ar trebui mai degraba concentrate spre publicitate, sperand ca astfel se va ajunge pana la urechile celor cu putere de decizie. De exemplu ideea cu aceste calendare de care ne-am bucurat toti a fost una foarte buna, pentru ca ele au ajuns pe peretii unor oameni mai importanti din aviatie care poate ca vor avea o senzatie placuta de deja vu atunci cand se va negocia cu spotterii accesul in zona aeroporturilor, iar asta va ajuta.

Chiar ca discutiile au luat-o intr-un sens care nu duce catre aeroportul otopeni; tema acestui topic. Ar trebui infiintat topicul de neintelegeri; litigii.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyJoi 12 Mar 2009, 21:27

cred ca a dat astenia de primavara in noi...in ultimele zile tot ce pot citi pe forum sunt certuri si discutii care nu prea isi au locul.....haideti sa ne chill putin ca nu este cazul sa ne contram din nimic....in ceea ce priveste aceasta discutie, parerea mea e ca amandoi au gresit, quebec pt ca nu a dat acel mesaj adresat strcit lui Vlad pe PM (caci asta este scopul PM-ului) dar si vlad care a dat un raspuns care a lasta loc de interpretari...eu zic sa consideram aceasta discutie inchisa, cei implicati sa isi stranga mana (pe PM va rog sau daca vreti sa beti o bere e mai placut zic eu) si sa revenim la aviatia noastra cea de toate zilele...si nu uitati, e FORUM DE FOTOGRAFIE DE AVIATIE (pt dicutii interpersonale aveti mail, PM, mess samd), va rog.

LE: daca vlad si quebec is de acord, aceste mesaje vor fi sterse in maxim 24 de ore
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyVin 13 Mar 2009, 00:04

Nu am inteles, nu inteleg si nu voi intelege niciodata cum se pot certa oamenii virtual, nu o sa va cunoasteti niciodata( Vlad cu Quebec), iar totusi Vlad sari la el de parca ti-a furat femeia.

P.S Desigur ca acest mesaj va fi sters deoarece moderatorii vor considera ca este inutil, dar eu sper ca unii l-ati citit si ati inteles ca lumea virtuala e o prostie, sa te mai si certi pe ea e culmea culmilor
Sus In jos
TK
Flight Level 300
Flight Level 300
TK


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 47
Localizare : Warsaw, Poland
Data de inscriere : 05/01/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: SP-LGD   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyVin 13 Mar 2009, 13:23

A hint for OTP spotters: tomorrow's (14mar) LOT flight LO641/642 is planned for Embraer 145 SP-LGD - in special livery (big heart that promotes one of Polish charity organisations). Unfortunately I cannot guarantee that there won't be any replacement.

BRGDS

Tomasz
Sus In jos
http://lotnictwo.net
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyVin 13 Mar 2009, 13:43

Thanks for the hint Tomasz. If the weather is ok I might catch it.
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyVin 13 Mar 2009, 15:33

TK a scris:
A hint for OTP spotters: tomorrow's (14mar) LOT flight LO641/642 is planned for Embraer 145 SP-LGD - in special livery (big heart that promotes one of Polish charity organisations). Unfortunately I cannot guarantee that there won't be any replacement.

BRGDS

Tomasz

I have a feeling that this is the plane you are talking about. Smile I caught this brid in DUS.
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Dsc0636800x536
Sus In jos
TK
Flight Level 300
Flight Level 300
TK


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 47
Localizare : Warsaw, Poland
Data de inscriere : 05/01/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyVin 13 Mar 2009, 23:13

Exactly that's the one I mean. Good luck guys!

BRGDS

Tomasz
Sus In jos
http://lotnictwo.net
TheAce
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 67
Data de inscriere : 17/02/2009

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptySam 14 Mar 2009, 11:25

Exista vreun site unde poti afla numarul de inregistrare a aeronavei planificate pentru un zbor? M-ar interesa pentru OK805 de sambata viitoare.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:09

@theAce: din cate stiu eu exista un astfel de site doar ca eu nu stiu adresa

Dupa doua weekend-uri fara spotting la OTP iata ca am ajuns iar la pragul 26 al mandrului Henri Coanda. Discutii cu cei de la securitatea aeroportuara, asezat la pozitia de spotting, tras cadre, venit doua masini, legitimari, discutii, mare nor pe cer, plecat acasa. Mentionez ca acele persoane cu care am discutat s-au purtat cat se poate de cilivizat, atat in tonul vorbirii cat si in exprimarea punctelor de vedere....concluzia este - "daca vreti sa fotografiati linistiti in jurul aeroportului Henri Coanda va trebuie aprobare scrisa de la conducerea aeroportului". Dar sa revenim la fotografii (avem si o surpriza).

YR-BGS B737-800
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 1

OK-NEP A319
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 2

Surpirza zilei (premiera in Romania, cred)
D-AKNG A319
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 3

F-GRHK A320
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 4

EC-JFH A320
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 5

EI-DVU A320, o alta raritate pe forum
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 6

HB-JQC Embraer 190
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 7

G-EUUH A320
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 8

YR-ASA A318
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 9

HA-LOS B737-700
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 10

Cu speranta ca v-au placut astept intrebari, critici si ce mai vreti voi
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:17

Imi place inmatricularea celor de la Lh Italia "A King" Smile
Pana la urma Baboo astia ce zboruri opereaza pe OTP?
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:23

Baboo venea de la Geneva, ca in fiecare Duminica de altfel, cursa de linie.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:25

Mengelaus a scris:
Imi place inmatricularea celor de la Lh Italia "A King" Smile
Pana la urma Baboo astia ce zboruri opereaza pe OTP?

FlyBaboo zboara GVA-OTP 3/7 ( in 1---5-7)
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:29

Super poze, ce am si eu chef de un spotting pe caldura ca mi-au inghetat oasele Laughing

Am ascultat si eu o vreme LROP APP si TWR, am fost martor audio al aterizarilor Lufthansa, Air France, Iberia, Ghibli (Windjet) si Baboo - era o piloata Very Happy TUSET4F 26L Arrival.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 18:56

Windjet e a319 nu a320 dupa cate vad Smile
Sus In jos
airbusA380
Flight Level 200
Flight Level 200
airbusA380


Numarul mesajelor : 215
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/03/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 20:10

Lufthansa Italia de unde venea? Italia sau Germania? Smile
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 EmptyDum 15 Mar 2009, 20:16

airbusA380 a scris:
Lufthansa Italia de unde venea? Italia sau Germania? Smile

De la Milano Malpensa. LH1836 arrival 14:25.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009   Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Martie 2009
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda/Otopeni) - Martie 2013
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda / Otopeni ) - Martie 2012
» Aeroportul Bucuresti ( Henri Coanda/Otopeni) - Martie 2011
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni ) - Martie 2010
»  Aeroportul Bucuresti - Henri Coanda/ Otopeni (OTP / LROP) - Martie 2017

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bucuresti - Henri Coanda / Otopeni (OTP / LROP)-
Mergi direct la: