ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty
MesajSubiect: Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an   Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an EmptyMier 21 Ian 2009, 20:31

citind ziarele am gasit articolul de mai jos. stiu ca a mai fost un topic pe tema asta insa acela a fost inchis. eu zic ca merita discutat pe marginea acestei stiri. o discutie civilizata si argumentata ca sa nu mai fie inchisa. e vorba despre imaginea aviatiei romanesti si cum functioneaza acest domeniu, pana la urma.


http://www.adevarul.ro/articole/reprezentantul-romaniei-la-organizatia-aviatiei-internationale-ia-250-000-pe-an.html

Citind articolul lucrurile devin foarte clare in privinta lui Don Geica!


din punctul mei de vedere, in afara de suma in sine pe care o primeste, mi se pare revoltator ca tocmai finul lui Geica a ajuns in aceasta pozitie. nu s-a gasit nimeni mai competent in tara asta ca se ne reprezinte. situatie tipic romaneasca, cand rubedenia sefului ajunge intr-o pozitie de top.
pentru cei tineri, care isi doresc o cariera in domeniu, aceste stiri sunt dezamagitoare pentru ca nu arata decat ca iti trebuie relatii ca sa ai drumul lin. de aceea aviatia in Romania a fost atata vreme un domeniu in care s-a intrat greu. a functionat si functioneaza nepotismul.
imi pare sincer rau pentru cei care viseaza sa ajunga piloti si posibilitatile sunt atat de limitate, intrucat statul si autoritatile din domeniu nu ajuta cu nimic.

LE: modificata confuzia relatiei de rudenie. indignarea ramane!


Ultima editare efectuata de catre Boeing777-300 in Mier 21 Ian 2009, 20:58, editata de 5 ori
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty
MesajSubiect: Re: Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an   Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an EmptyMier 21 Ian 2009, 20:46

Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an 025 Ăsta sunt eu citind articolul. Cum naiba să discuţi civilizat pe marginea acestui subiect?


Edi
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty
MesajSubiect: Re: Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an   Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an EmptyJoi 22 Ian 2009, 15:20

adevarul a publicat astazi articolul complet, cu explicatii si declaratii. sumele mentionate sunt prevazute in HG, deci nu cred ca se pot nega.
pe langa indemnizatia sotiei (1203 euro/luna), respectivului ii revin lunar 2.500Euro ptr convorbiri telefonice. ma intreb ce retea telefonica foloseste? Iridium? Satelitul?
mi se pare revoltator.

aveti aici articolul complet si detaliat.

http://www.adevarul.ro/articole/bugetar-de-292-000-de-euro-pe-an.html
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty
MesajSubiect: Re: Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an   Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an EmptyJoi 22 Ian 2009, 16:57

Peste tot oricum te-ai rasuci dai di neamrili lui Jeica, mare om a fosta asta, a transformat Autoritatea Aeronautica intr-o asociatie familiala, da numai pana la Constantinopole i-a fost Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty
MesajSubiect: Re: Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an   Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an Empty

Sus In jos
 
Reprezentantul României la Org. Aviaţiei Int. ia 250.000 E pe an
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Atentat la cultura adica la Muzeul Aviatiei Bucuresti
» Manifestări organizate de Muzeul Aviaţiei cu prilejul Zilei Forţelor Aeriene şi a Aviaţiei Române
» Aeroclubul Romaniei are un nou website
» C-27J sau C-295 (2 be or not 2 be...Spartan?)
» Clinceni, 6 iunie, Ziua Copilului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: