ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Christchurch - International (CHC / NZCH)

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Christchurch - International (CHC / NZCH) Empty
MesajSubiect: Christchurch - International (CHC / NZCH)   Christchurch - International (CHC / NZCH) EmptyJoi 08 Ian 2009, 23:54

Poze facute in feb 08. F mult trafic pt un oras nu foarte mare. Ce mi-a placut foarte mult a fost faptul ca ai putut sa urci chiar fara a fi pasager,la un balcon deasupra aeroportului " Observation deck " marcat cu indicatoare decente. Motivul....mitul"teroristoanarhic" Laughing inca nu a ajuns acolo, sau a ajuns si e f destept ignorat. Deliciul spotterilor si al copiilor:))
Christchurch - International (CHC / NZCH) Img1zt9
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

Aeroport mic,eficient, cald, relaxat si cu o atmosfera f placuta, total diferita de cea europeana
Christchurch - International (CHC / NZCH) Img8fj3
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

am avut putin timp pt poze, doar 15 minute,dar spre surprinderea mea era destul trafic.
Preferatul meu din acea zi, Air New Zealand Link, un BEECH1900D
Christchurch - International (CHC / NZCH) Img1pc2
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

si stapanii casei...Air New Zealand

Christchurch - International (CHC / NZCH) Img3jl8
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

Air New Zealand Holidays

Christchurch - International (CHC / NZCH) Img2ru7
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

Short haul Qantas 737-500, dar nu se vede prea bine airbridge

Christchurch - International (CHC / NZCH) Img5nh3
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

Si un baiat mai mare ,Singapore 777-212

Christchurch - International (CHC / NZCH) Img7et0
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800

Ca sa nu uit unde ma aflu" All blacks" sunt peste tot...fani adevarati nu gluma Very Happy
Christchurch - International (CHC / NZCH) Img4sx1
Christchurch - International (CHC / NZCH) W800 Laughing

Pe curand cheers
Sus In jos
Boeing777-300
Fotograf



Numarul mesajelor : 857
Localizare : Macondo
Data de inscriere : 02/12/2008

Christchurch - International (CHC / NZCH) Empty
MesajSubiect: Re: Christchurch - International (CHC / NZCH)   Christchurch - International (CHC / NZCH) EmptyVin 09 Ian 2009, 11:40

salve skylink,

aeroportul din CHC este poate cel mai prietenos aeroport in privinta fotografiilor. acelasi lucru se intampla si la AKL. daca imi aduc bine aminte la CHC este o baza ptr cercetarea polului sud. acolo sunt niste avioane interesante care merita pozate.

ei sunt mai relaxati, au auzit de terorism insa si sa nu crezi ca nu stiu pe ce planeta traiesc, chiar daca sunt la capatul pamantului.
au avut si ei un caz anul trecut cand o persoana de sex feminin, de origine somaleza, a ranit echipajul de cabina si unul dintre piloti. era vorba de o cursa interna cu un avion de mici dimensiuni, fara usa la cockpit. persoana in cauza era in postura de a fi expulzata din tara si s-a dovedit ca avea si probleme psihice.
din cate imi aduc aminte ptr cursele interne foloseau un terminal diferit de cel international si controalele nu erau asa stricte.
Sus In jos
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Christchurch - International (CHC / NZCH) Empty
MesajSubiect: Re: Christchurch - International (CHC / NZCH)   Christchurch - International (CHC / NZCH) EmptyVin 09 Ian 2009, 12:21

Hello 777-300

Ai dreptate,CHC este ideal pt spotteri. Pe AKL doar am aterizat asa ca nu am avut timp sa gasesc un loc afara pt poze. Incidentul de care vb a avut loc in martie daca nu ma insel, pe o cursa interna cand acea femei a folosit un cutit pt a ataca echipajul. Stiu de el fiindca s-a intamplat la o luna duopa ce am fost acolo si nu mi-a venit sa cred... Chiar nu cred ca ar fi kiwis rupti de realitate, dar au o alta cultura si o alta abordare a conflictelor. Pe de alta parte realitate e ca sunt o natie f violenta si trateaza orice mic conflict in stilul lor carcateristic Suspect Mad . Intr-un top al celor mai violente orase realizat anul trecut pe intreg teritoriul NZ, Queenstown a iesit pe primul loc, desi este un oras mic si extraordinar de cochet, asemeni unei statiuni de munte, lucru care spune multe. E foarte funny sa privesti rivalitatea dintre kiwis si aussies lol! , doar ca la ei este foarte constructiva mai ales pe plan sportiv.

cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Christchurch - International (CHC / NZCH) Empty
MesajSubiect: Re: Christchurch - International (CHC / NZCH)   Christchurch - International (CHC / NZCH) Empty

Sus In jos
 
Christchurch - International (CHC / NZCH)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Raid Sirna International Airport- Comana International Airport cu M24 orion si Apollo Fox
» Hamad International Airport (-- / OTHH) (ex-New Doha International Airport (NDIA)
» Lusaka International (LUN / FLLS)
» Miami International (MIA / KMIA)
» Heraklion - International (HER / LGIR)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din strainatate - Airports outside Romania :: Australia si Oceania-
Mergi direct la: