ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report

In jos 
+12
metalactual
Edi
Capt_Vio
eugen
VIC
Raduq
RazVanAir
arianne
Virusu
Nic
crisvsv
gabi-737
16 participanți
AutorMesaj
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 00:32

Felicitari fara numar cheers , un trip report muncit nu gluma...Se pare ca ai avut parte de o excursie reusita, desi ai vizitat unele locuri de mai multe ori, majoritatea merita mai multe vizite Very Happy

O lectie buna de geografie, pozele au iesit excelent avand in vedere ca nu ai folosit DSLR, mi-a placut ca ai pastrat o proportie intre pozele strict cu tematicul forumului si cele cu imagini ale peisajelor, oraselor...

La atata volum de informatii as putea comenta mult, dar acuma imi vin in minte cateva doar, foarte multe poze interesante: o poza cu 3 avioane DAL toate cu scheme diferite, traseul cam ciudat al zborului BOS-LGA ce nu parea a fi cel mai avantajos...ma rog e treaba lor Very Happy , poza cu A380 UAE 201/2 la sol cu usile deschise...aerisie? Laughing,
celebra coada la decolare de pe JFK, apa colorata cu verde limitata "strict"...

Am tot cautat greseli, crezi ca am gasit??? Una singura am remarcat: pe un aeroport era un bot de UAL la care ai scris 763, de fapt e 772, dar nu ma mir sa mai gresesti la atata volum;

Ca si concluzie: jos palaria maestre cheers cheers cheers de x ori...
Sus In jos
crisvsv
Flight Level 200
Flight Level 200
crisvsv


Numarul mesajelor : 236
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 03:03

Whoaaa...supeb, I'm speechless Very Happy
Cat de frumos!
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 10:29

Am deschis alt topic, ca sa nu fim nevoiti sa asteptam ca trip reportul sa se incarce de fiecare data cand vrem sa vedem replicile.

gabi-737 a scris:
Felicitari fara numar cheers , un trip report muncit nu gluma...

Multumesc Gabi.
Tu ai fost primul care s-a incumetat sa dea vreo replica la acest trip report. Poate, din cauza numarului pozelor, le-au murit calculatoarele celorlalti si s-au suparau pe mine, ori sunt doar... suparati pe mine. Wink Very Happy

gabi-737 a scris:
traseul cam ciudat al zborului BOS-LGA ce nu parea a fi cel mai avantajos...

Traseul a fost asa ocolitor datoria furtunii din zona respectiva. Se si vede pe harta, acel verde pronuntat reprezinta furtuna. Oricum mare ocol nu a fost, pentru ca distanta intre Boston si New York e mica, de vreo 300 km.

gabi-737 a scris:
Am tot cautat greseli, crezi ca am gasit??? Una singura am remarcat: pe un aeroport era un bot de UAL la care ai scris 763, de fapt e 772, dar nu ma mir sa mai gresesti la atata volum;

Chiar ma gandeam daca am vreo greseala, pentru ca am incercat sa fiu foarte atent.
Si da, si mie mi s-a parut ceva mai ciudat cu aeronava respectiva, parca nu mi se parea B767-300... Dar n-am mai stat prea mult pe ganduri, am zis fie ce-o fi, oricum poza era la Munchen, si eram pe final cu scrisul trip reportului. Oricum din pozele de la decolare, de deasupra aeroportului se vede clar diferenta intre B777-200 (schema veche) si B767-300 (schema noua).
Dar ca o scuza: "Cine nu munceste, nu greseste". Si a fost multa munca la el.

crisvsv a scris:
Whoaaa...supeb, I'm speechless Very Happy
Cat de frumos!

Multumesc crisvsv pentru mesaj.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 11:17

frumos frumos! o gramada de chestii! locuri si avioane! asa ceva nu uiti curand Smile
felicitari pentru calatorii si pentru munca depusa cheers

P.S. cand dadeam refresh sa vad continuarile era inca locked, dar intentia de a comenta a fost buna Razz
P.P.S. chiar voiam sa sugerez un topic nou pt comenatrii.

Bravo inca o data Very Happy
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 12:04

Felicitari, felicitari! O vacanta pe cinste, ce mai, nu ca altii stand in casa lenevind Laughing

Mie unul mi-a aparut memorie virtuala plina la un moment dat dar mai ramasesera doar cateva poze pe care sper sa reusesc sa le vad de pe alt calculator. lol! Nici vorba de suparare cheers

Bine ca ne-ai mai aratat si noua europenilor cum e dincolo de ocean ca fara sa stii se formeaza in minte tot felul de stereotipuri nedorite. silent

Super, bravo, sa dea Domnul ca la anul sa fie si mai lunga calatoria si sa termini TR-ul prin martie asa affraid
Sus In jos
RazVanAir
Flight Level 100
Flight Level 100
RazVanAir


Numarul mesajelor : 122
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/06/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 12:42

Jos palaria, Ma-nclin.
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 12:51

Felicitari pentru munca depusa!
Foarte frumos trip-report, nici o secunda nu am fost plictisit.
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 14:15

felicitari Nic!!! foarte frumos trip-report Very Happy
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 19:41

virusu a scris:
frumos frumos! o gramada de chestii! locuri si avioane! asa ceva nu uiti curand Smile
felicitari pentru calatorii si pentru munca depusa cheers

Multumesc virusu.
Am promis in vara ca fac trip report si pana la urma l-am facut. E drept ca l-am pus la ceva timp dupa, dar am avut super mult de munca la el.

arianne a scris:
sa dea Domnul ca la anul sa fie si mai lunga calatoria si sa termini TR-ul prin martie asa affraid

Martie... 2010?
Nu am deocamdata niciun plan mai mare pentru 2009, dar anul de-abia a inceput.

RazVanAir a scris:
Jos palaria, Ma-nclin.

Multumesc RazVanAir pentru mesaj.

Raduq a scris:
Felicitari pentru munca depusa!
Foarte frumos trip-report, nici o secunda nu am fost plictisit.

Multumesc Raduq pentru mesaj.

VIC a scris:
felicitari Nic!!! foarte frumos trip-report Very Happy

Multumesc VIC pentru mesaj.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 20:01

Abia astept sa ajung luni la serviciu, sa pot sa vad si eu TR, ca acasa n-am nicio sansa...
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptySam 03 Ian 2009, 21:01

Foarte foarte foarte frumos si detaliat. Extrem de multe poze si a fost o placere sa ma uit la ele. Ai stat ceva vreme in SUA si Canada. Pacaat ca nu ai zburat de la Montreal la Vancouver, dar data viitoare poate ne intalnim, daca nu aici, poate in Romania.

Si pana la urma, care a fost locul tau favorit in excursia asta? Personal mie imi place Los Angeles si San Diego, dar si NY e okay... vara Smile

Mersi mult pentru efortul care l-ai depus pentru acest report si sper sa auzim cat mai multe de la tine in viitor.

Bravo
Sus In jos
Edi
Membru activ
Edi


Numarul mesajelor : 712
Varsta : 54
Localizare : Ilfov
Data de inscriere : 26/02/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyDum 04 Ian 2009, 02:18

Felicitări, super-report, şi ca detalii şi ca muncă depusă, până acum. Până acum pentru că n-am apucat să vizualizez decât prima parte, dar urmează şi restul cât de curând.

Nic a scris:
Near Amsterdam, can someone help me identify the area exactly? I tried dozens of times on G. Earth, but no luck.
Este Almere, lângă Amsterdam (nu, nu m-am uitat pe replicile de pe airliners.net, l-am găsit singur pe Google Maps).


Edi

.
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyDum 04 Ian 2009, 20:58

Bravos Nic !!
Chiar ma intrebam, cand o sa postezi TR-ul cu minunata calatorie pe pamant nord-american ?
Eram chiar curios, mai ales dupa ce mi-ai povestit cateva impresii.
Iata ca produsul "vizual-digital" intregeste povestea.
Vad ca si pe "airliners" TR-ul a fost bine primit, nici nu ma mir, produsul final este de foarte, foarte buna calitate !

Astept cu mare placere si alte "peripetii" impartasite on-line si nu numai....
Bravos inca odata !!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyDum 04 Ian 2009, 22:15

Beton TR-ul Nic, cat am reusit sa citesc din el.SFO mi-a placut mult Smile
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyLun 05 Ian 2009, 02:53

Nic, zona aia de langa Amsterdam pe care n-ai identificat-o pe GE, e orasul Almere cu suburbiile sale si cu lacul de agrement din centru. Am fost acolo in 2007, e un oras absolut splendid, construit in totalitate in ultimii 30 de ani.

P.S. nice TR, n-am apucat sa-l citesc tot Laughing
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyLun 05 Ian 2009, 23:58

eugen a scris:
Abia astept sa ajung luni la serviciu, sa pot sa vad si eu TR, ca acasa n-am nicio sansa...

Ai apucat eugen sa-l vezi pe tot?

Capt_Vio a scris:
Foarte foarte foarte frumos si detaliat. Extrem de multe poze si a fost o placere sa ma uit la ele.

Multumesc Vio.

Capt_Vio a scris:
Si pana la urma, care a fost locul tau favorit in excursia asta?

Greu de spus... Cred ca Montreal, ca are un aer european de care aveam nevoie dupa 2 luni si jumatate petrecute intr-un mediu destul de diferit fata de Europa.

Edi a scris:
Felicitări, super-report, şi ca detalii şi ca muncă depusă, până acum. Până acum pentru că n-am apucat să vizualizez decât prima parte, dar urmează şi restul cât de curând.

Multumesc Edi. Deci ai vazut si restul?

Edi a scris:
Este Almere, lângă Amsterdam

Da, eu ma uitam pe langa Amsterdam, dar in niciun caz la est, ci doar la nord si vest.

metalactual a scris:
Bravos Nic !!

Multumesc metalactual.

metalactual a scris:
Astept cu mare placere si alte "peripetii" impartasite on-line si nu numai....
Bravos inca odata !!

Urmeaza cat de curand un altul. Dar evident mult mai micut.

Mengelaus a scris:
Beton TR-ul Nic, cat am reusit sa citesc din el.

Multumesc Mengelaus.

Mengelaus a scris:
SFO mi-a placut mult Smile

Aeroportul sau orasul?

RwO a scris:
Nic, zona aia de langa Amsterdam pe care n-ai identificat-o pe GE, e orasul Almere cu suburbiile sale si cu lacul de agrement din centru. Am fost acolo in 2007, e un oras absolut splendid, construit in totalitate in ultimii 30 de ani.

M-am edificat pana la urma, oricum multumesc. Si intr-adevar, chiar si din zbor mi-am dat seama ca arata ceva mai neobisnuit, in sensul bun.

RwO a scris:

P.S. nice TR, n-am apucat sa-l citesc tot Laughing

Mai ai? Wink
Sus In jos
ALMI
Flight Level 200
Flight Level 200
ALMI


Numarul mesajelor : 279
Varsta : 50
Localizare : Vancouver, Canada
Data de inscriere : 16/09/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyMar 06 Ian 2009, 01:47

Foarte misto excursia. Pozele si felul de relatare sunt foarte antrenante. Ma gandeam la inceput ca o sa ma uit la 550 de poze si o sa ma plictisesc si la sfarsit vroiam sa vad si mai multe Smile Felicitari. Chapeau bas (ca tot ai fost in Quebec).
Sus In jos
eddyz
Flight Level 100
Flight Level 100
eddyz


Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : Canada
Data de inscriere : 06/04/2008

North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report EmptyMier 07 Ian 2009, 16:12

Felicitari!
Excelent TR!
Datorita unui TR asemanator am ajuns eu membru aici.
Sus In jos
Continut sponsorizat





North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty
MesajSubiect: Re: North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report   North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report Empty

Sus In jos
 
North American Summer 2008 (550 pics !): reply-uri la trip report
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» North American Summer 2008 (550 pics !)
» Birthday trip to sunny Lanzarote (147 Pics)
» First trip of 2009: Venice (80 pics)
» Cel mai misto trip report (nu imi apartine)
» Un trip report fara zbor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: