ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Buzau - Teren de zbor

In jos 
+3
Virusu
lancer_two_one
Eurofighter
7 participanți
AutorMesaj
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyLun 24 Noi 2008, 19:45

pun doar o poza, asa de atatare Very Happy
Buzau - Teren de zbor Dscf5668ce8
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 26 Noi 2008, 15:48

Frumos! Pot chiar sa recunosc hangarul. Pentru cei ce calatoresc cu trenul, hangarul se poate vedea la intrarea in Buzau dinspre Sud, pe dreapta (daca nu-s prea multe marfare trase pe dreapta).

Pe vremuri pe Buzau erau An-2 si IAR-316B (Alouette). Mai este ceva activitate de zbor (nu neaparat a propietarului original) pe Buzau?

Sorin
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 26 Noi 2008, 16:07

lancer_two_one a scris:

Pe vremuri pe Buzau erau An-2 si IAR-316B (Alouette). Mai este ceva activitate de zbor (nu neaparat a propietarului original) pe Buzau?

Sorin

din cate stiu eu, militarii inca fac salturi din AN-2 acolo
Sus In jos
lancer_two_one
Airport Level
Airport Level
lancer_two_one


Numarul mesajelor : 90
Data de inscriere : 26/07/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 03 Dec 2008, 06:05

Da, probabil baietii din Cring.

Sorin
Sus In jos
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 03 Dec 2008, 16:44

În 2002 paraşutiştii făceau salturi din An-2 pe Boboc. Trec destul de des prin Buzău şi de mult timp nu am mai văzut paraşutiştii sărind pe Buzău. Cînd eram mic şi-mi petreceam vacanţele la bunici, la Buzău (chiar în apropierea gării), era ceva uzual să văd An-uri lansînd paraşutişti.
Sus In jos
Vladut
Airport Level
Airport Level
Vladut


Numarul mesajelor : 78
Varsta : 36
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2009

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyVin 23 Ian 2009, 19:00

din cate stiu cand sar parasutistii de la cercetasi , avionu vine de la Boboc si zboara pe terenul de la Buzau cand termina treaba se intoarce. e posibil sa mai fie si in hangar ca e mare hangaru ala dar nu stiu am trecut doar cu trenu pe acolo.
Sus In jos
lacibacsi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 17
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2009

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyDum 12 Apr 2009, 09:31

Vladut a scris:
din cate stiu cand sar parasutistii de la cercetasi , avionu vine de la Boboc si zboara pe terenul de la Buzau cand termina treaba se intoarce. e posibil sa mai fie si in hangar ca e mare hangaru ala dar nu stiu am trecut doar cu trenu pe acolo.

unde este exact in Buzau acest teren de zbor? Ieri am zburat pe acolo incercand sa l gasesc dar spre rusinea mea nu l am gasit.
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyDum 12 Apr 2009, 13:28

exact in centru:
http://wikimapia.org/beta/#lat=45.1296817&lon=26.7986584&z=14&l=0&m=b&v=1
Sus In jos
byteworks
Flight Level 100
Flight Level 100
byteworks


Numarul mesajelor : 164
Data de inscriere : 23/12/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyDum 12 Apr 2009, 14:02

lancer_two_one a scris:
Da, probabil baietii din Cring.

Sorin

Hei hei, am fost si eu baiat din Crang candva Laughing Bun exercitiu sa te intorci de la aerodrom la unitate, pe motiv de nu stiu ce indisciplina a cuiva, in deplasare rapida cu BG7 in spate, si masca de gaza pe ultimul sprint What a Face .
Sus In jos
lacibacsi
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 17
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 12/04/2009

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 13 Mai 2009, 12:09

stiti cumva nr de tel al cuiva care zboara la Buzau?
eu tot n am gasit pista


quote="byteworks"]
lancer_two_one a scris:
Da, probabil baietii din Cring.

Sorin

Hei hei, am fost si eu baiat din Crang candva Laughing Bun exercitiu sa te intorci de la aerodrom la unitate, pe motiv de nu stiu ce indisciplina a cuiva, in deplasare rapida cu BG7 in spate, si masca de gaza pe ultimul sprint What a Face .[/quote]
Sus In jos
byteworks
Flight Level 100
Flight Level 100
byteworks


Numarul mesajelor : 164
Data de inscriere : 23/12/2008

Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor EmptyMier 13 Mai 2009, 21:40

Nu stiu nici un ULMist din Buzau, mai jos e un snapshot din Google Earth, aerodromul e in SV Buzau, in zona incercuita. Daca maresti imaginea in GE se vad contururile unei piste de vreo 500 m cu bretele la capete.

Buzau - Teren de zbor Buzau
Sus In jos
Continut sponsorizat





Buzau - Teren de zbor Empty
MesajSubiect: Re: Buzau - Teren de zbor   Buzau - Teren de zbor Empty

Sus In jos
 
Buzau - Teren de zbor
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Buzau - aeronave in zbor
» Buzau- aeronave in zbor
» Sibiul câştigă teren: Lufthansa dublează capacitatea de zbor pe ruta Sibiu-München
» Sfaturi Spotting DSLR
» Boboc - Sc. de Aplicatie "Aurel Vlaicu" (LRBO)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aerodromuri din Romania - Romanian Aerodromes-
Mergi direct la: