ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Intalnire oficiala anuala

In jos 
+7
Eurofighter
felix
gabi-737
Voicu
Dylan
Nic
Virusu
11 participanți
AutorMesaj
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 09:03

ideea nu e rea, dar se apropie de cea cu asociatia oficiala. adica mai trebuie sa ne "coacem" sa zic asa Smile oricum, e bine ca am inceput sa ne vedem pe la mitinguri asa cate putini, dar incet incet, cred ca o sa reusim si ce propui tu, dar, parerea mea e ca, o sa mai dureze ceva timp pana atunci, iar chestia ar trebui planificata cu cel putin 6-8 luni inainte pentru a reusi sa ne sincronizam toti...
Sus In jos
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 09:27

Chiar vorbisem ieri cu RATus despre o astfel de intalnire, oricum ceva de weekend, intr-un loc inchiriat, unde sa se-aduna intreaga suflare spottereasca din tara.
Dar cum a zis si virusu, mai trebuie sa treaca ceva timp, sa ne inchegam mai bine... Oricum ar fi bine sa facem asociatia mai intai, ca sa avem statut oficial recunoscut. Pentru ca altfel daca lansezi niste invitatii la un astfel de eveniment, trebuie sa o faci doar dintr-o postura oficiala, si nu doar din partea unor forumisti pasionati care fac poze.

Daca ar fi sa iasa lucrurile bine, termenul cel mai devreme pentru o astfel de intalnire ar fi septembrie - octombrie. Primavara ar fi prea devreme, trebuie timp pentru o organizare si vara e lumea plecata in concedii.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 09:38

salut! daca tot facem, cand facem o intalnire, tre sa imbinam placutul cu ..... placutul Smile deci trebuie facuta undeva unde sa facem si ceva poze. daca nu mai apucam e altceva! important e ca incercam. dar, trecand la lucruri serioase sunt de acord cu Virusu si Nic...trebuie sa ne mai bata soarele sa ne mai "coacem". pe la anu' eu spun ca ar fi OK.
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 14:59

Idea e foarte buna....Poate reusim chiar cu ocazia vreunui miting aviatic pe undeva...am imbina utilul cu placutul...e doar o idee.
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 18:22

Eu consider ideea buna, chiar foarte buna, ar fi o ocazie de a ne cunoaste mai bine.

Locul ar trebui sa fie undeva convenabil tuturor, adica undeva prin zona Brasovului, prin centrul tarii, chiar daca nu este aeroport in zona...Varianta cu mitingul s-ar putea sa nu fie tocmai cea mai buna, in general mitinguri se tin in marile orase, de obicei: TM, BUC, CTA, si probabil pentru unii care locuiesc exact in celalalt capat al tarii sa nu le fie prea usor de ajuns.

Legat de perioada, eu zic ca ar fi indicat vara deoarece lumea are mai mult timp liber...iar daca e vorba de un week-end, tot vara l-as alege, in nici un caz iarna.

Sunteti cu totii invitati sa va dati cu parerea, ceva tot a iesi pana la urma.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 18:31

in nici un caz miting, ca am mai incercat noi si la kecskemet...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 18:56

Numai sa nu iasa ca si cu calendarul ca atunci......
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 19:15

E o idee foarte buna!!Ar trebui sa fie intrun weekend Very Happy Am putea ceva inchiria pentru o zii doua!!am putea sa facem intalnirea anuala in Brasov sau la Sibiu(acolo este aeroport Very Happy )
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyMar 28 Oct 2008, 22:09

sa facem schimb de informatii?
asta facem pe forum!
eu zic sa ne adunam la o bere! pirat
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptySam 08 Noi 2008, 13:49

Ideea e bine venita si chiar indicata in cazul in care se doreste obtinerea unui statut oficial,caz in care dupa parerea mea ,trebuie lucrat la un proiect de statut la care apoi sa se aduca amendamente,dupa ideile fiecaruia.In ce priveste locatia,indiferent, ca si optiune BV,SB,AR,aici as putea ajuta la cazari,protocoale.....etc.
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptySam 08 Noi 2008, 13:51

Oricum pana sa fie ceva oficial va trebui sa existe astfel de intalniri preliminare in acest sens.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyDum 16 Noi 2008, 12:53

O intalnire la care sa participam toti mi se pare utopica. De ce nu s-ar incepe cu intalniri zonale? Dintr-o gaura sudica cum e Rosiori e greu de ajuns orinde in tara in afara de Bucuresti, ceea ce pentru ardeleni e greu. La fel de greu cum e sa ajungi de aici la Arad, sa participi la activitate si sa te intorci in timp util sa nu ti se taie ziua.
E greu sa scapi de la serviciu chiar daca lucri in invatamant (in afara unei greve generale!).
Iar chestia cu meetingul e si mai greu. Mitingurile se anunta cu prea putin timp inainte (sigur, in afara de ROIAS, care nu se mai anunta de loc din cate vad).
Dar ar fi o chestie faina, totusi ...
De ce nu veniti la Rosiori? E un hotel aici ...
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyDum 16 Noi 2008, 18:03

Da ar fi ok. sa se organizeze pentru inceput intalniri regionale,pe celule...
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyDum 16 Noi 2008, 20:16

intalnirile regionale au deja loc de multa vreme...

ne-am vazut o parte din noi deja la Kecskemet, Satu Mare, Cluj, Bucuresti etc.

E o chestiune de initiativa personala sa avem prezenta cat mai mare la asemenea evenimente. Mie imi place f mult sa cunosc lumea de pe forum si cam cu toti cu care m-am intalnit m-am simtit f bine. Bineinteles tot timpu cineva nu e disponibil pt intalniri de genul asta si de aceea tot timpu o sa avem si discutii.

Dar, pe langa intalnirile astea pe celule, care tin fiecare de initiativa persoanelor din celula respectiva, ar trebui sa facem un eveniment anual sau poate si mai frecvent in care sa ne cunoastem toti in conditii de chef, nu de spotting. o bere, o betie, un mic la o cabana etc...

pt asta trebuie sa ne mobilizam si sa facem un plan. Sa vorbim numa ca ne dorim una si alta e usor, dar trebuie sa facem un plan concret.

Eu personal ma gandeam sa mergem intr-un weekend undeva in centrul tarii pt prima intalnire de genu asta sa fie abordabil de toata lumea cu trenul sau masina si sa stam 1-2 nopti undeva la o pensiune ieftinutza si vedem cum ne intelegem. Daca e cum cred eu, si o sa iasa un super chef, sigur o sa mai iasa chestii de genu asta. E doar chestiunea de posibilitati pentru fiecare, cand au timp liber , cum se descurca cu drumul etc.

Pt asta trebuie sa avem o discutie separata si un vot eventual sa vedem in ce perioada si in ce loc avem cei mai multi oameni care ar face prezenta. Dupa prima intalnire restu o sa fie floare la ureche
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyLun 17 Noi 2008, 10:07

RATus a scris:
intalnirile regionale au deja loc de multa vreme...

ne-am vazut o parte din noi deja la Kecskemet, Satu Mare, Cluj, Bucuresti etc.

E o chestiune de initiativa personala sa avem prezenta cat mai mare la asemenea evenimente. Mie imi place f mult sa cunosc lumea de pe forum si cam cu toti cu care m-am intalnit m-am simtit f bine. Bineinteles tot timpu cineva nu e disponibil pt intalniri de genul asta si de aceea tot timpu o sa avem si discutii.

Dar, pe langa intalnirile astea pe celule, care tin fiecare de initiativa persoanelor din celula respectiva, ar trebui sa facem un eveniment anual sau poate si mai frecvent in care sa ne cunoastem toti in conditii de chef, nu de spotting. o bere, o betie, un mic la o cabana etc...

pt asta trebuie sa ne mobilizam si sa facem un plan. Sa vorbim numa ca ne dorim una si alta e usor, dar trebuie sa facem un plan concret.

Eu personal ma gandeam sa mergem intr-un weekend undeva in centrul tarii pt prima intalnire de genu asta sa fie abordabil de toata lumea cu trenul sau masina si sa stam 1-2 nopti undeva la o pensiune ieftinutza si vedem cum ne intelegem. Daca e cum cred eu, si o sa iasa un super chef, sigur o sa mai iasa chestii de genu asta. E doar chestiunea de posibilitati pentru fiecare, cand au timp liber , cum se descurca cu drumul etc.

Pt asta trebuie sa avem o discutie separata si un vot eventual sa vedem in ce perioada si in ce loc avem cei mai multi oameni care ar face prezenta. Dupa prima intalnire restu o sa fie floare la ureche


Cu ocazia evenimentelor de gen ....cam nu iese nimic,fiind absorbiti de peisaj,cam nu iese mare lucru discutii ,schimb de idei alea-alea.Si eu am fost la KECSKEMET, SM. trec, prin CJ,AR,TM,si chiar am vrut sa stabilesc unele intalniri...(dar poate ocazia nu a fost bine aleasa)...Ar trebui organizat intalniri fara sa fie legate,de evenimente aero,sa poti povesti si schimba pareri,in voie ,cu sedinte foto,cu neveste si prietene ,cu potol udat cu vin, bere si palica... Very Happy...sa punem si de un statut oficial...

Total de acord cu RATus!!! bounce Pe mine se poate conta....mai am 3 locuri in masina porire din SM Laughing

Palinca o aduc io !!! Very Happy
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyLun 17 Noi 2008, 11:52

Pe anul acesta imi e imposibil dar pt anul ce vine am si eu 3 locuri in masina cu plecare din Bucuresti.......si de beut se face nu-i bai......eu gratarigesc Razz
Sus In jos
allex
Membru activ
allex


Numarul mesajelor : 3096
Varsta : 51
Localizare : SATU MARE
Data de inscriere : 05/10/2008

Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala EmptyLun 17 Noi 2008, 12:44

Dupa parerea mea intr-un wek. anume, cu sosire de vineri seara sau sambata dimineata si stat pana duminica dimineata nu-i chiar atat de greu de realizat, avand in vedere alegerea cat mai in centru tarii al locatiei de intalnire si ma gandeam la un SB-BV.,cam 5-6 ore de la BC.B.SM.AR..ca vai ce autostrazi mirifice avem!!!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Intalnire oficiala anuala Empty
MesajSubiect: Re: Intalnire oficiala anuala   Intalnire oficiala anuala Empty

Sus In jos
 
Intalnire oficiala anuala
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Intalnire anuala Romanian Spotters
» Asociatie oficiala
» OTP/LROP - GHID DE SPOTTING / SPOTTING GUIDE (UPDATED 2013)
» Sesizare oficiala catre Ministrul Culturii (AR61/19.04.2010)
» Sesizare oficiala catre Comisia Nationala a Muzeelor si colectiilor (AR64/23.04.2010)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: FORUM :: Organizare si functionare - Forum Organisation & Management :: Proiecte-
Mergi direct la: