ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyJoi 16 Mai 2013, 20:55

Sper sa nu gresesc, nu am vazut un topic dedicat acestui avion. Daca exista, imi cer iertare.
Stiam de pe facebook ca exista avionul 4707 expus la Deveselu, dar, desi pana acolo nu sunt de la Rosiori decat 60 km, nu prea speram sa-l vad. Azi am facut o inspectie speciala unei colege la Turnu Magurele si am facut "o aroganta", alegand drumul cel mai lung pentru intoarcere. Am nimerit intrarea in Colonia aviatorilor si am venit acasa cu pozele de fata. Imi pare rau ca nu m-a intrebat nimeni ce caut acolo, as fi vrut sa discut cu locuitorii coloniei. Sper ca nu deranjeaza pozele suplimentare, reprezentand intrarea in localitatea Deveselu si buna primire facuta de catelul acela dragut

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8889_zpse24426ec

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8899_zps2abc541d

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8901_zps6331cfea

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8909_zpsa4808d15

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8913_zpsb111b52b

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8918_zps45221c33

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) IMG_8926_zps1c50b519

Imi permit si comentariul personal, ca la cronica carcotasilor (pe care eu n-o pot suferi): cred ca in acel loc, platforma de beton este pur decorativa, ca n-or sa vina vandalii, ca la Rosiori, sa rupa avionul sau sa-l ... bage in spital, dar pneurile trebuiau umflate!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyJoi 16 Mai 2013, 21:51

Multam pentru poze Dom profesor! Arata binisor avionul! Pare sa fie respectat acolo unde este! Smile
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
Steve Darke
Flight Level 300
Flight Level 300



Numarul mesajelor : 340
Varsta : 70
Localizare : Arad
Data de inscriere : 11/08/2010

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyJoi 16 Mai 2013, 21:53

Is this at Devesulu base, or in the town?

Steve Darke
Sus In jos
http://www.thai-aviation.net
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyJoi 16 Mai 2013, 21:54

Pai e absolut normal, doar e pe pragul bazei de la Deveselu, loc de traditie in viata MiG-urilor. Nu stiu exact unde e aerodromul, dar banuiesc ca nu e departe de acolo.
Ma gandesc, oare de cate ori l-oi fi vazut pe 4707 zburand peste Rosiori ?...
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyJoi 16 Mai 2013, 21:58

Steve Darke a scris:
Is this at Devesulu base, or in the town?

Steve Darke

It is placed in the district of the aviators, a place full of buildings but with so few people ... As a matter of fact, I only met one man walking his puppy and two tired dogs ...
I don't know where the base is, I could not ask anyone ...
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyVin 17 Mai 2013, 07:21

Multumim de poze ! cheers
Clar, a meritat ocolul facut !
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyVin 17 Mai 2013, 15:11

mihaiatanasie a scris:
Nu stiu exact unde e aerodromul, dar banuiesc ca nu e departe de acolo.
Daca cumva vrei sa ajungi la aerodrom dai sa iesi in drumul de merge spre Corabia si la 3-4 km se lasa in stanga baza, este o padurice pe acolo.Dar nu stiu daca te poti apropia foarte mult de aerodrom fiind bine securizata zona de cand sunt americanii acolo.
Sus In jos
FogDucker
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 5
Varsta : 42
Localizare : Dark Crown Vic parked outside
Data de inscriere : 06/07/2011

MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) EmptyLun 14 Oct 2013, 01:31

Inca nu am vazut americani pe Devesulu, cel putin pana in 2012 inclusiv nu era niciunfel de paza, cu exceptia portilor de la calea ferata si un punct la capatul de nord vest al bretelei(unde sunt acum depozitate DAC-urile si ARO).
Sus In jos
Continut sponsorizat





MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty
MesajSubiect: Re: MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)   MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor) Empty

Sus In jos
 
MiG-21 expus la Deveselu (Colonia aviatorilor)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Caracal - Aerodromul Deveselu (LRDS)
» IAR-93 expus la Colonesti, Olt
» IAR-93 expus la Rosiorii de Vede
» MiG-21 (4109) expus la Bacau
» MiG-21 UM (6956) expus la Bacau

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeronave in Romania - Aircraft in Romania-
Mergi direct la: