ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Nou venit

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
LaurentiuCC
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 23
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/06/2012

Nou venit Empty
MesajSubiect: Nou venit   Nou venit EmptyMar 26 Iun 2012, 17:19

Salut la toata lumea...

In primul rand vreau sa va salut pe toti, si asa cum este civilizat sa se faca, fiind un nou venit sa ma prezint prima data:

Numele meu este Laurentiu , sunt din Craiova si de 3 ani locuiesc in Bucuresti, am 35 de ani si sunt in primul rand pasionat de fotografie si de avioane. Nu am mai participat pana acum la nici o intalnire de Plane spotting si nu am mai facut niciodata fotografii dintr-un loc special amenajat in acest sens, deci va rog sa fiti indulgenti cu mine daca pun intrebari tampite.
Din cate am inteles pentru a putea fotografia avioanele din locurile special amenajate este nevoie de un permis special de acces eliberat de aeroport. In acest sens am trimis (19.06.2012) un e-mail la aeroportul Otopeni (planespotters AT otp-airport.ro) dar pana acum nu am primit inca nici un raspus. Voi cum ati procedat pentru obtinerea permisului?

Si o mica descriere a aparaturii din dotare:

Nikon D5100 + 18-105mm AF-S VR NIKKOR + 70-300mm AF-S VR NIKKOR + Manfrotto MK393-H

Multa bafta !



Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

Nou venit Empty
MesajSubiect: Re: Nou venit   Nou venit EmptyMar 26 Iun 2012, 22:37

Bun venit pe forum!

Iti recomand sa suni la dispeceratul de securitate al aeroportului (021.204.14.05/021.204.11.05), pentru ca nu prea au obiceiul de a raspunde la e-mailuri. Va trebui sa mergi la aeroport cu cateva acte, sa treci un mic test si peste cateva zile iti vei putea ridica legitimatia. Harta locurilor de spotting o gasesti aici: https://romanian-spotters.forumgratuit.ro/t6551-otp-lrop-locatii-de-spotting-spotting-locations

Aparatura e foarte buna, n-ai ce griji sa-ti faci din punctul asta de vedere. Bafta.
Sus In jos
Richelieu
Flight Level 300
Flight Level 300
Richelieu


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 48
Localizare : LRFT
Data de inscriere : 08/06/2011

Nou venit Empty
MesajSubiect: Re: Nou venit   Nou venit EmptyMier 27 Iun 2012, 02:16

Sunt si locuri unde nu iti trebuie legitimatie.
Sus In jos
http://negustorul-de-culori.blogspot.com
scaramouche
Airport Level
Airport Level
scaramouche


Numarul mesajelor : 14
Varsta : 38
Localizare : Giurgiu
Data de inscriere : 16/11/2011

Nou venit Empty
MesajSubiect: Re: Nou venit   Nou venit EmptyMier 07 Noi 2012, 14:32

Salut, am si eu o intrebare.
Am depus actele pentru eliberarea legitimatiei, am fost contactat de catre dl. Bogdan. Intrebarea mea este urmatoarea: se da ceva un test sau pur si simplu se face poza si gata legitimatia?
Multumesc.
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Nou venit Empty
MesajSubiect: Re: Nou venit   Nou venit EmptyMier 07 Noi 2012, 15:26

scaramouche a scris:
Salut, am si eu o intrebare.
Am depus actele pentru eliberarea legitimatiei, am fost contactat de catre dl. Bogdan. Intrebarea mea este urmatoarea: se da ceva un test sau pur si simplu se face poza si gata legitimatia?
Multumesc.


se face un mic curs ( aprox. 15-20 min. ) dupa care se da un test din cele " predate " cu citeva minute inainte...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nou venit Empty
MesajSubiect: Re: Nou venit   Nou venit Empty

Sus In jos
 
Nou venit
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Evenimente surprinse pe radar
» Aeronave in zbor peste Romania
» La Aeroportul Timişoara a venit recesiunea
» Bine ati venit la bord... adica la hotel
» Baza 90 Transport Aerian - Gheorghe Banciulescu - 19.07.2009 - Ziua portilor deschise

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Tehnica de spotting si de aviatie - Spotting Equipment and Skills-
Mergi direct la: