ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyMar 08 Mai 2012, 21:26

Asociaţia ”Aripi Româneşti” vă invită joi, 10 mai 2012, la ora 18.25, în parcul Herăstrău, lângă Palatul Elisabeta din Bucureşti, pentru a urmări un scurt zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai. Zborul va fi executat de către "Iacării Acrobaţi", singura echipă privată de acrobaţie aeriană din România. Pe avioanele Yak-52 fabricate în România ale "Iacărilor Acrobaţi", veţi putea admira însemnele Forţelor Aeriene Regale Române din perioada 1941-1944.

După salutul aerian, îmbrăcaţi în combinezoanele speciale de zbor, piloţii formaţiei vor sosi la Palatul Elisabeta pentru a lua parte la evenimentul anual “Garden Party” organizat cu ocazia zilei de 10 mai la Palatul Elisabeta.

Asociaţia „Aripi Româneşti”
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyMar 08 Mai 2012, 21:31

Acum cateva detalii speciale pentru membrii acestui forum:

Iacarii vor intra dinspre sud/Arcul de Triumf. La verticala Palatului Elisabeta vor executa trei treceri si vor iesi pe nord, pentru aterizare pe Baneasa.
Dupa aterizare vor veni la palat cu masina pentru evenimentul Garden Party. Ar fi interesant sa ii prindeti in poze la sosirea lor la palat deoarece se pare ca vor avea combinezoane de zbor speciale pentru ocazia aceasta.

Probabil cel mai bun loc de pozat in sus de la sol e din parc, dintr-un loc fara copaci.

Atentie, la poarta palatului va fi destula presa, cred ca va puteti descurca.
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyJoi 10 Mai 2012, 09:03

update:
intrare 1828LT dinspre televiziune, 3 treceri (in care luping, desene pe cer cu fum si rupere), iesire spre Baneasa (+5 - 7 min)
frecventa utilizata - 128.3
trecerile se fac aliniat cu aleea din parc .

pozitii bune de pozat - teatrul de vara din parc, biserica din muzeul satului, de pe arcul de triumf, de sus de la stadionul tineretului, de sus de pe trambulina din strandul tineretului.

dupa zbor, in jur de 18.50 sosesc si pilotii la palat.

http://maps.google.ro/maps/place?ftid=0x40b20214483258bd:0x15561c257be42e75&q=Palatul+Elisabeta,+Intrarea+Rom%C3%A2ne%C8%99ti,+Bucure%C8%99ti&hl=ro&ved=0CA0Q-gswAA&sa=X&ei=klqrT5iCBNW2_AaElrSGBA&sig2=q3qRC5H6YSdOQGBYOIGZDg
Sus In jos
jamaykanu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 19
Varsta : 34
Localizare : campina
Data de inscriere : 11/03/2011

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: 2 pozici si de la mine   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyVin 11 Mai 2012, 01:10

2-3 pozici si de la mine

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0879crop

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0865t

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0863e

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0859crop

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0854crop

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0849f

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0846crop

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0923p

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc0902crop
Sus In jos
Richelieu
Flight Level 300
Flight Level 300
Richelieu


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 48
Localizare : LRFT
Data de inscriere : 08/06/2011

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyVin 11 Mai 2012, 02:18

Prea mari pozele si surprinzator de neclare pentru un D80.
Sus In jos
http://negustorul-de-culori.blogspot.com
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyVin 11 Mai 2012, 04:54

Cu marimea s-a rezolvat dar totusi... pentru calitate, spun eu sa avem rabdare! Nu tuturor ne ies din prima poze ok! Eu ma "lupt" cu juniorii pe aici de 2 ani si de abia acum vad ca incep sa scoata ceva, ceva... Wink

Cardinale, sper ca nu ti-am stricat ziua... nu mai pot sa "ma" explic pen'ca-i deja 5 dimineata si vad ca incepe forfoteala pe platforma pe langa avioane... daca e bai, dau o bere saptamana viitoare dupa prima zi de BSDA, ca sa ma "scot" Smile

Daca tot va spuneam mai sus de avioanele de pe platforma, in cursul zilei de azi am sa mai urc pe topicul de SCV cateva incercari de poze din noaptea asta.
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptyVin 11 Mai 2012, 22:03

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc7562j

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc7578

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc7584z

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc7610p

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Dsc7612v

Liviu
Sus In jos
Richelieu
Flight Level 300
Flight Level 300
Richelieu


Numarul mesajelor : 310
Varsta : 48
Localizare : LRFT
Data de inscriere : 08/06/2011

"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai EmptySam 12 Mai 2012, 21:18

dylan a scris:
Cardinale, sper ca nu ti-am stricat ziua... nu mai pot sa "ma" explic pen'ca-i deja 5 dimineata si vad ca incepe forfoteala pe platforma pe langa avioane... daca e bai, dau o bere saptamana viitoare dupa prima zi de BSDA, ca sa ma "scot" Smile
Nu-i bai, da' berea tot o bem. cheers Stai sa mai ajung prin Suceava! Sau in Salcea. Smile

Liviu, te-a invitat regele la palat? Very Happy


Later edit: Acu' m-am uitat la pozele redimensionate. jamaykanu, cred ca ai pete de ulei pe senzor. Ai nevoie de un curatat de senzor. La Skin costa 80 lei, dar dureaza. Eu m-am incumetat sa mi-l curat singur.
Sus In jos
http://negustorul-de-culori.blogspot.com
Continut sponsorizat





"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty
MesajSubiect: Re: "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai   "Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai Empty

Sus In jos
 
"Iacării Acrobaţi" - zbor omagial cu ocazia zilei de 10 mai
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Zbor omagial al "Iacăriilor Acrobaţi" în București, cu ocazia zilei de 18 august
» Yak-52TW
» 1 decembrie 2012 - Parada militara organizata cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei
» Strejnic - Ploiesti miting aerian
» Salonul Auto Bucuresti & Iacarii Acrobati

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2012-
Mergi direct la: