ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis

In jos 
+13
iulias
Alex_tm
gisurvey
lrbc
YR-197
Voicu
Valy
electric
YR-SND
claudiu_ne2000
eugen
Rafale
aspirator
17 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 14 Feb 2012, 10:08

Salutare tuturor!

Fiind nou inscris pe forum imi fac debutul prin anuntarea unui eveniment aeronautic care va avea loc in data de 2 iunie in localitatea Fardea, Jud. Timis.
Din cate am intales vor fi avioane, elicoptere si baloane. Ma gandesc ca este acelasi eveniment mentionat pe site-ul Iacarii Acrobati pentru data de 2 iunie, caci alt eveniment in zona orasului Timisoara nu stiu sa fie la acea data. Pe masura ce mai aflu noutati va tin la curent.
Pentru mai multe informatii: http://www.renasterea.ro/stiri-banat/administratie/primaria-fardea-pregateste-un-show-aeronautic-si-face-rost-de.html
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
Rafale
Flight Level 200
Flight Level 200
Rafale


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/08/2010

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 14 Feb 2012, 13:19

Super tare! Ar fi foarte fain sa fie organizat acolo, privelistea e superba... Numa chiar n-am idee unde ar putea fi amenajata o pista (inierbata) p-acolo.
Sus In jos
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 14 Feb 2012, 16:24

Asteptam cu interes!!! Shocked
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 09:02

Se pare ca la Fardea va fi AeroNauticShow care s-a tinut in 2011 in Bucuresti. Cel putin asa este descris pe site-ul Primariei Fardea:
http://www.e-primarii.ro/primaria-firdea/stiri.php?id=1241.
De unde vor decola, asta nu mai stiu .... dar e foarte posibil ca din localitatea Traian Vuia, care e prin preajma, unde stiu ca se intentioneaza amenajarea unui aerodrom (desi pista de iarba nu cred ca este inca functionala). Tot aici, desi deviez putin de la subiect, a fost amenajat un foarte modern muzeu memorial Traian Vuia (pe care inca nu am apucat sa il vad). Oricum va fi interesant, si sper eu sa nu se amane din nou, si sa ramana 1 iulie.
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
Rafale
Flight Level 200
Flight Level 200
Rafale


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/08/2010

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 09:08

Stirea aia-i de la gura sobei cred (mama ei de campanie electorala), uita-te la data postarii si data anuntata in articol... N-are cum. Asteptam alte stiri mai de la sursa Smile
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 10:01

Voiam de fapt sa pun acest link:
http://www.redesteptarea.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=2580:show-ul-aeronautic-de-la-fardea-anulat-din-motive-electorale-vezi-cand-se-va-ine&catid=296:social&Itemid=419
Care e cam acelasi lucru, dar ma gandeam ca e util sa mai stim una alta. Macar si putinul care apare prin presa/net.
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 11:09

...cred ca ar fi indicat ca un moderator sa modifice data evenimentului din "2 iunie" ...in 1 iulie...dupa cum se aude...
Sus In jos
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 15:55

Se va tine, intradevar pe 1 Iulie, vor fi prezenti Iakarii..... Very Happy
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 16:30

Astazi, in incercarea de a afla ceva mai concret despre acest eveniment, am scris un e-mail catre Primaria Fardea si un e-mail catre Agentia de parasutism (firma care, am intales eu, organizeaza Aeronautic show), prin care ii rugam sa imi comunice (in masura posibilitatilor, evident) cateva detalii legate de miting, cum ar fi ora la care va incepe, programul, participantii, etc. Ramane de vazut daca va raspunde cineva la e-mail.
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
Rafale
Flight Level 200
Flight Level 200
Rafale


Numarul mesajelor : 266
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 20/08/2010

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 16:41

Multumim aspiratorule! Laughing Abia astept sa inceapa... bounce
Sus In jos
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 07 Iun 2012, 19:58

YR-SND a scris:
Se va tine, intradevar pe 1 Iulie, vor fi prezenti Iakarii..... Very Happy


...you make my day... cheers
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMier 13 Iun 2012, 21:23

Salutare!
O reconfirmare si de la noi: pe 1 iulie 2012 va avea loc AeroNautic Show Surduc 2012.

PRogram, banere si afis, pe luni.
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyJoi 14 Iun 2012, 09:39

Multumim pentru confirmare si asteptam cu interes detalii! cheers
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyVin 15 Iun 2012, 23:04

Azi am sunat la Agentia de Parasutism, firma care organizeaza Aeronauticshow 2012, dupa ce initial le-am scris un e-mail (pentru a cere detalii legat de eveniment) la care nu mi-a raspuns nimeni. La telefon, trebuie sa recunosc ca au fost extrem de politicosi, mi-au spus ca toate informatiile legat de eveniment sunt in curs de postare pe site-ul:
www.aeronauticshow.ro.
Si intr-adevar asa este. Nu este postat inca programul dar avem lista cu participanti, printre care si Iacarii Acrobati (e prima oara cand am sansa sa-i vad lol! ).
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
Valy
Airport Level
Airport Level
Valy


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 49
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 25/10/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 19 Iun 2012, 07:09

In urma tragediei de la Banesti,mai avem vre-un miting la Suduc??
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 19 Iun 2012, 08:10

Conform unei televiziuni nationale ( nu dau nume sa nu fac reclama ) care va si transmite in direct , AeroNautic Show Surduc 2012 va incepe la ora 11.00 ( cel putin ei spuneu ca de la ora aia incep transmisia in direct )
Asteptam alte informatii daca exista ....
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyMar 19 Iun 2012, 08:12

De ora 11 stiam si eu, insa pana nu este postat programul pe www.aeronauticshow.ro nu stim nimic sigur.
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
Valy
Airport Level
Airport Level
Valy


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 49
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 25/10/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 08:57

OK,se pare ca se va tine,avem program,participanti,etc.
DAR de unde se vede cel mai bine? Se va desfasura deasupra lacului din cate inteleg. Dar pe o parte (cu soseaua) e plin de vile si cabane,legal sau ilegal construie,pe partea cu padurea iti trebuie un jeep ca sa razbati...De unde decoleaza sau si mai clar unde e baza??E destul de intins lacul si nu usor accesibil,deci greu de vazut toate fazele.
Mai e o saptamana, poate se mai lamuresc unele aspecte.
Vali
Sus In jos
aspirator
Flight Level 100
Flight Level 100
aspirator


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/02/2012

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 09:57

Valy a scris:
OK,se pare ca se va tine,avem program,participanti,etc.
DAR de unde se vede cel mai bine? Se va desfasura deasupra lacului din cate inteleg. Dar pe o parte (cu soseaua) e plin de vile si cabane,legal sau ilegal construie,pe partea cu padurea iti trebuie un jeep ca sa razbati...De unde decoleaza sau si mai clar unde e baza??E destul de intins lacul si nu usor accesibil,deci greu de vazut toate fazele.
Mai e o saptamana, poate se mai lamuresc unele aspecte.
Vali

Eu intentionez ca pe luni, marti sa le mai dau un telefon celor de la Agentia de Parasutism (ultima si singura oara cand am vornit cu ei mi-au zis ca daca mai am nevoie de informatii, etc. sa sun fara nici un fel de probleme - asa ca o sa sun) ca sa ma lamuresc ce si cum (legat de punctul zero al demonstratiei, unde se va putea parca, etc.).
Sus In jos
http://www.aviatim.ro
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 17:45

...s-a afisat programul... http://www.aeronauticshow.ro/program/

asteptam ca cei de la Aero Taxi sa prezinte si primadonele :Kamov 26 si Kamov KA-32T pe langa Bell 222 (Airwolf)...

Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 22:09

prezent va fi si YR-BLU !
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 22:52

Am o intrebare , la care ,daca poate raspunde cineva , va lamuri pe toata lumea care doreste sa mearga la Surduc.

Mitingul propriuzis va avea loc pe lacul Surduc ( in jurul lui ) si mai exact unde va fi zona pentru public , sau in localtatea Fardea ?
pun aceasta intrebare , deorece in pagina de prezentare a showului , ca si coordonate geografice apar

"Coordonate geografice:
■Longitudine estica : 22 6’11” – 22 17’15”
■Latitudine nordica : 45 41’30” – 45 46’36”..."


si de aici nu stiu ce sa aleg , pentru ca orice as alege ...ma duce in " balarii "

Pe de alta parte , in textul scris se spune

"Comuna Firdea este situata la 40 km de municipiul Lugoj, 90 km de municipiul Timisoara si se afla in sfera de influenta a orasului Faget aflat la distanta de 18 km, datorita pozitiei geografice si jurisdictiei administrative.

■dinspre Lugoj pe DJ 681A prin localitatea Traian Vuia
■dinspre Faget pe DJ 681 prin localitatile Dragsinesti-Gladna Montana racordate la DN Lugoj – Deva
■dinspre Nadrag pe DJ 681 prin Hauzesti .

■DJ 681 si DJ 681A au carosabil din beton asfaltic avand o stare mediocra "

nu de alta , dar comuna Fardea este la o oarecare distanta de lac....

Multumesc anticipat
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyDum 24 Iun 2012, 23:42

Voicu a scris:
Am o intrebare , la care ,daca poate raspunde cineva , va lamuri pe toata lumea care doreste sa mearga la Surduc.

Mitingul propriuzis va avea loc pe lacul Surduc ( in jurul lui ) si mai exact unde va fi zona pentru public , sau in localtatea Fardea ?
Pai va raspunde YR-BLU!
Dimineata aflam toate detaliile Wink
daca esti pe tura, afli inaintea mea bounce
Sus In jos
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyLun 25 Iun 2012, 11:41

Cred ca o zona de vizionat va fi aceea unde se inchiriaza hidrobiciclete si zona de plaja. (imediat dupa baraj unde este o prelungire a malului in lac)
Stie cineva ce frecventa se va folosi? (Voicu?)
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis EmptyLun 25 Iun 2012, 14:48

YR-SND a scris:
Stie cineva ce frecventa se va folosi? (Voicu?)

Negativ , nu stiu , dar am sa incerc sa aflu...poate ne ajuta si "nenea" Edi putin la treaba asta....
Sus In jos
Continut sponsorizat





1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty
MesajSubiect: Re: 1 iulie, Fârdea, Jud. Timis   1 iulie, Fârdea, Jud. Timis Empty

Sus In jos
 
1 iulie, Fârdea, Jud. Timis
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Antonov An-2
» Consiliul Judeţean Timiş îşi cumpără elicopter
» Becicherecul Mic (Jud. Timis) - West Copter Base (Ka-26)
» AEROPORTUL TRAIAN VUIA/TIMISOARA - STIRI - DISCUTII
» Servici medical militar de urgenta in Timis

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2012-
Mergi direct la: