ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Timişoara va avea trei aeroporturi

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Timişoara va avea trei aeroporturi Empty
MesajSubiect: Timişoara va avea trei aeroporturi   Timişoara va avea trei aeroporturi EmptySam 15 Oct 2011, 23:35

Titlu: Timişoara va avea trei aeroporturi.
Sursa: adevarul.ro
Autor: ****
Data: 14.10.2011



Citat :
Girocul, una dintre cele mai bogate comune din Timiş, va găzduit un aeroport în cel mai scurt timp. Pentru bogaţii din tot judeţul, lângă Timişoara va apărea un aeroport pentru avioanele uşoare şi cele de agrement.

În locul unei păşuni pentru vaci, în scurt timp, judeţul Timiş va avea un nou aeroport. Pe lângă baza utilitară de pe Calea Torontalului şi Aeroportul Internaţional „Traian Vuia", comuna Giroc va întregi peisajul. Iniţiativa vine de la clubul aviatic Asalt, care a depus documentaţia pentru realizarea unei aerogări destinate posesorilor de aparate de zbor uşoare.

„Deocamdată este vorba despre un aeroport pentru aparate de zbor uşoare, de agrement. Urmează să vedem care va fi impactul. Primăria noastră este dispusă să investească în hangare şi alte capacităţi. E pentru binele comunei noastre, mai ales că există un potenţial extraordinar de dezvoltare", spune primarul Iosif Toma.

Dacă toate lucrurile merg bine, lucrările la aeroport vor începe în această toamnă, iar noul aeroport ar putea să fie inaugurat în primăvara anului viitor.

Suna bine spun eu! Smile

ALecsu`
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
eugen
Membru activ
eugen


Numarul mesajelor : 3386
Varsta : 50
Localizare : Arad, LRAR
Data de inscriere : 30/04/2008

Timişoara va avea trei aeroporturi Empty
MesajSubiect: Re: Timişoara va avea trei aeroporturi   Timişoara va avea trei aeroporturi EmptyDum 16 Oct 2011, 09:25

Suna bine, dar cand am citit titlul m-am speriat... Laughing
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Timişoara va avea trei aeroporturi Empty
MesajSubiect: Re: Timişoara va avea trei aeroporturi   Timişoara va avea trei aeroporturi EmptyDum 16 Oct 2011, 11:38

eugen a scris:
Suna bine, dar cand am citit titlul m-am speriat... Laughing

Da...si eu! Dar na...nu am vrut sa modific titlul articolului! Very Happy

Duminica faina, ALecsu`
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Continut sponsorizat





Timişoara va avea trei aeroporturi Empty
MesajSubiect: Re: Timişoara va avea trei aeroporturi   Timişoara va avea trei aeroporturi Empty

Sus In jos
 
Timişoara va avea trei aeroporturi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» România va avea trei reprezentanţi la Campionatul Mondial de parapantă
» Trei avioane nu reuşesc să aterizeze la Timişoara din cauza ceţii
» Romania va avea avioane americane spion fara pilot
» Boeing 737 Tarom iesit de pe pista la Istanbul
» Primele zboruri de incercare ale avionului rusesc de vanatoare de generatia a cincea vor avea loc...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: