ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Fig. Extra Crew??

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Fig. Extra Crew?? Empty
MesajSubiect: Fig. Extra Crew??   Fig. Extra Crew?? EmptyMar 26 Aug 2008, 19:58

Am o intrebare; se poate merge din ro in alte tari fiind deja stewardeza si apartinand la o companie straina cu extra crew (gratis) ?? Companiile din spania te duc gratis doar sa ai licenta si ID. si vroiam sa stiu dc in ro. merge sau trebuie sati cumperi un bilet nou.. ca din spa. comandantii majoritatea te iau dar sa nu incercati in Iberia ca este ff dificil sa te ia.
mersi in avans.
Sus In jos
bobocell
Membru activ
bobocell


Numarul mesajelor : 442
Varsta : 34
Localizare : resita
Data de inscriere : 25/12/2007

Fig. Extra Crew?? Empty
MesajSubiect: Re: Fig. Extra Crew??   Fig. Extra Crew?? EmptyMar 26 Aug 2008, 22:00

Nu cred ca la noi se poate, deoarece nu lucrezi la Tarom de ex. De Carptair nu mai vorbim ca e privata si nicio sansa. Si in Spania cum faci acest lucru?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Fig. Extra Crew?? Empty
MesajSubiect: Re: Fig. Extra Crew??   Fig. Extra Crew?? EmptyMier 27 Aug 2008, 12:32

pai aici dc esti flightcrew poti sa voyajezi gratis in orice companie spaniola vrei cu autorizarea comandantului deci el are ultima vorba. Treci de filtrul de securitate, arati ID si imbracat de uniforma si te lasa sa treci dar cateodata iti cere board pass deci te duci la o companie si ceri board pass ca vrei sa calatoresti extra.
asa merge aici dar nu stiu cum e in ro.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fig. Extra Crew?? Empty
MesajSubiect: Re: Fig. Extra Crew??   Fig. Extra Crew?? Empty

Sus In jos
 
Fig. Extra Crew??
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Extra 330 SC YR-EXA
» EXTRA 330 1/32
» Dileme
» Miting aerian SM 2010
» Deva - Aerodromul "Constantin Manolache" (LRDV)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Discutii generale - Aviation Chat-
Mergi direct la: