ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Air Bucharest Transport Aerian

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyLun 18 Aug 2008, 17:01

Un now "low-cost" romanesc?

Proprietarii agentiilor de turism Kusadasi si Fibula Air Travel, sotii Yapici, isi extind afacerile infiintand o firma de transport aerian de pasageri, in urma unei investitii de circa sase milioane de euro.

Se pare ca i-au luat-o inainte lui Ilie Carabulea proprietarul Atlasib ce dorea sa opereze Transilvania Air.

Informatii aici
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyLun 18 Aug 2008, 17:12

Hmmm.. interesanta companie.. si e clar ca o sa opereze 2 737-uri 400 cred ... de la Air New Zealand dar... sper ca pe avioane sa fie scris numai Air Bucharest si in vreo cinci ani sa ajunga precum Air Berlin ... stiu Smile) slabe sanse ...
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyLun 18 Aug 2008, 17:17

"Life's a box of chocolates. You never know what you're gonna get. " - Forrest Gump Wink
Sus In jos
free_flow77
Flight Level 200
Flight Level 200
free_flow77


Numarul mesajelor : 209
Varsta : 31
Localizare : Timisoara/South Bend
Data de inscriere : 23/06/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Proprietarii agentiilor de turism Kusadasi si Fibula Air Travel intra   Air Bucharest Transport Aerian EmptyMar 19 Aug 2008, 15:15

Proprietarii agentiilor de turism Kusadasi si Fibula Air Travel, sotii Yapici, isi extind afacerile, infiintand o firma de transport aerian de pasageri, in urma unei investitii de circa sase milioane de euro. "Am infiintat Air Bucharest Transport Aerian printr-o investitie de aproape sase milioane de euro. Inca nu am stabilit pe ce rute vom opera, cert este ca vom zbura de pe Aeroportul Baneasa", a declarat proprietarul operatorului de transport, Hasan Yapici. Compania va opera din luna martie a anului viitor cu doua aeronave de pasageri inchiriate de la o firma din Noua Zeelanda. "Pentru inceput vom folosi doua avioane cu o capacitate de 148 de persoane pe care le inchiriem din Noua Zeelanda. Daca cererea va fi mare, pe viitor, am putea inchiria mai multe avioane, insa momentan este prematur sa spun si cati pasageri vom transporta in primul an de activitate", a spus Yapici. Air Bucharest Transport Aerian a fost infiintata de Hasan Yapici si Oana Yapici, care mai detin firmele de turism Kusadasi si Fibula Air Travel. Firmele de turism colaboreaza cu operatorul aerian low-cost Blue Air pentru transportul pasagerilor din Bucuresti, Iasi, Cluj-Napoca, Craiova, Oradea, Sibiu si Timisoara spre Turcia si Grecia.
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyMar 19 Aug 2008, 15:18

Genial! Inca nu s-a gandit pe ce rute or sa opereze dar deja au gasit aeronvelele de inchiriat. Am senzatia ca multa lume crede ca transportul aerian e ca si cand te-ai apuca de taximetrie. "Am masina, acuma gasesc eu si clienti".
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyMar 19 Aug 2008, 16:21

Stirea este de ieri si deja exista un topic pe forum.


____________________________________
am fuzionat subiectele si le-am mutat la Stiri, intrucat, inca e doar o stire Smile
Virusu
Sus In jos
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian EmptyMar 19 Aug 2008, 18:59

RwO a scris:
"Am masina, acuma gasesc eu si clienti".
buna asta ! buna, buna Smile)) Razz mi se pare ca au un nume ciudat rau ... Air Bucharest ... nu stiu .. oricum ar fi o minune daca isi incep serviciile...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Air Bucharest Transport Aerian Empty
MesajSubiect: Re: Air Bucharest Transport Aerian   Air Bucharest Transport Aerian Empty

Sus In jos
 
Air Bucharest Transport Aerian
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Calendare
» Cat plateste Senatul pentru serviciile de transport aerian
» Baza 90 Transport Aerian: Închinare şi Onor întru Neuitare
» Comunicate Fortele Aeriene Romane
» Compania de transport aerian privat a patronului Blue Air vrea afaceri cu 40% mai mari in 2010

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: