ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)

In jos 
+32
Cayenne
Kamob 50
Barbu
shouriken
Griff
mariusrex72
stefanu1
B32fly
Tryby
felix
liviu.dnistran
Voicu
Dumitru Fabian
ionut.vasile
Dylan
ALEKS
crisvsv
denebra
VicMures
Alex_tm
electric
flysebi
mihaiatanasie
yr_malex
Skywalker
Balki
VIC
loplo
Mengelaus
vishzu
valavia
Madone
36 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 14:50

Griff a scris:
Sa vii la Transilvaero nu e o obligatie.

Subscriu!

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 14:53

Tocmai am fost instiintat ca marti am examen x(. Spun cu tristete ca nu mai pot ajunge maine ... dar oricat de mult mi-as dori sa vin, duminica si luni nu imi ajung ca sa apuc sa iau 5-ul. Sad
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 15:08

Alex_tm a scris:
Griff a scris:
Sa vii la Transilvaero nu e o obligatie.
Subscriu!

ALex
Total de acord cu voi.

Liviu
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 17:08

Maine dimineata la ora 8 "aterizez" la gara de nord!!

Va las numarul meu de telefon, poate ne auzim prin oras! Smile 0763.77.22.87

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Barbu
Airport Level
Airport Level
Barbu


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 45
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 28/05/2011

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 18:18

Un magazin foto va aduce obiective demo de la un anume producator; nu dau nume Wink ca sa nu se considere reclama, fiind angajat acolo.
Publicul larg va putea testa obiectivele pe scurt, langa standul magazinului; dar in masura posibilitatilor voi acorda prioritate rospotterilor, poate si sub forma de demo mai indelungat (Valavia, esti deja pe lista Smile).

Info bonus: va fi si concurs foto, acolo pe loc; premiul cel mare il va da chiar organizatorul TransilvAeroShow, respectiv o "tura" cu avionul.
Lumina buna va doresc!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 19:46

Corect, dar eu nu inteleg de ce nu s-a spus de la bun inceput care vor fi participanti (sponsorii nu stiau ca este an de criza?) si ca exista si o taxa de intrare!



Griff a scris:
Ideea e simpla: daca nu va convine, nu veniti. Sa vii la Transilvaero nu e o obligatie.
Sus In jos
loplo
Fotograf
loplo


Numarul mesajelor : 911
Varsta : 45
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/01/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 21:30

Tipic Romanesc, azi maine se muta si Zeltweg la Clinceni, doar pentru faptul ca "daca ceva nu se intampla la Bucuresti" nu are "succes".
Sunt curios cand muta si Festivalul Medieval de la Sighisoara.

Scuze, dar nu m-am putut abtine.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 22:44

De data asta nu ma abtin nici eu: o sa spun pe sleau: ma duc la Clinceni pentru ca e un miting aerian, nu pentru ca se numeste cum se numeste (desi nu am ratat nici un prilej de a-mi manifesta patriotismul local de brasovean si regret ca nu voi mai avea unde sa merg in august cand o sa fiu in vacanta in Bartolome, si nu renunt pentru ca e prezentat (de fapt nu e asa, e animat, sa facem diferenta) de Mihaela Radulescu. Tot ea a fost si la Bimbav anul trecut, unii am injurat-o, altii nu, dar am apreciat programul - care, daca va aduceti aminte, a fost tot cu bilet de intrare, chiar daca eu i-am fentat, mergand acolo inainte de a se trezi din somn vanzatorii de bilete.
Hai sa ne bucuram cu totii ca o sa vedem formatiile romanesti de acrobatie, o sa vedem noul look al avionului YR-UAA (de abia astept), o sa-l vedem pe Varu' Zoltan (indiferent cat o fi cerand el pentru o prezenta, vedeti ca e mereu pe la noi si isi respecta blazonul.
Sunt absolut convins ca vom avea un spectacol fain, hai sa mergem sa-l vedem si sa-i injuram dupa aia daca nu va fi asa. Ba chiar sa-i cerem lui Barna "dollars back", sa se invete minte sa mai organizeze mitinguri, indiferent unde. Chiar si pe viitorul LRBV, al carui santier se pare ca ne aduce la Clinceni.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyVin 03 Iun 2011, 23:06

eu mi-am bagat berea la rece si mi-am pregatit crema de soare cheers
Sus In jos
Kamob 50
Fotograf
Kamob 50


Numarul mesajelor : 262
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptySam 04 Iun 2011, 00:00

Ca sa nu ziceti ca bucurestenii nu se prezinta, hop si eu la treaba.

In alta ordine de idei: pentru cei ce vin din afara, cu masina proprie sau mai putin (adica improprie Laughing ), va recomand sa veniti pe centura, mai exact de la DN1, de la iesirea din Otopeni, o luati pe sub pod si faceti dreapta; drumul asta, mai nou, ocoleste Mogosoaia, asa ca veti ajunge foarte repede la Cornetu (de unde faceti din nou dreapta si ajungeti la Clinceni). Uitati-va pe Goagle Maps ca sa vedeti cam pe unde zic. Eu folosesc centura nou deschisa ca sa feresc 20-40 de minute de mers prin frumoasa urbe.

Drum bun si ne vedem la show! drunken
Sus In jos
Dumitru Fabian
Flight Level 100
Flight Level 100
Dumitru Fabian


Numarul mesajelor : 125
Varsta : 27
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptySam 04 Iun 2011, 01:34

Kamob 50 a scris:
Ca sa nu ziceti ca bucurestenii nu se prezinta, hop si eu la treaba.

In alta ordine de idei: pentru cei ce vin din afara, cu masina proprie sau mai putin (adica improprie Laughing ), va recomand sa veniti pe centura, mai exact de la DN1, de la iesirea din Otopeni, o luati pe sub pod si faceti dreapta; drumul asta, mai nou, ocoleste Mogosoaia, asa ca veti ajunge foarte repede la Cornetu (de unde faceti din nou dreapta si ajungeti la Clinceni). Uitati-va pe Goagle Maps ca sa vedeti cam pe unde zic. Eu folosesc centura nou deschisa ca sa feresc 20-40 de minute de mers prin frumoasa urbe.

Drum bun si ne vedem la show! drunken

Cu tot respectul, e posibil ca pe centura sa prindeti o coada de sa feriti 30-50 min in plus fata de trecerea prin oras..... Depinde doar de cum va fi traficul maine pe centura. Neutral
In alta ordine de ideei le urez tuturor celor care vor fi prezenti (ca eu nu pot din pacate Sad ) distractie placuta si sa aive parte de un show aviatic minunat indiferent de "controversele" starnite de program. cheers
Sus In jos
Cayenne
Flight Level 300
Flight Level 300
Cayenne


Numarul mesajelor : 385
Varsta : 35
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptySam 04 Iun 2011, 01:55

Nu pot injura pe forum si nu imi sta in fire sa fac asta...dar 20 ron + Mihaela Radulescu mi se pare groaznic. Pe Mihaela o suport...dar banii? De ce nu AU ANUNTAT PE AFISE SI RECLAME ca este cu TARIF????????????
Mi-am convins vreo 15 prieteni sa vina sa simta pe propria piele evenimentul...ca acum sa pic la mijloc.
Luni am examen de obtinere al licentei de zbor la AACR...+ vreo 13 restante de necesita si alea plata pe la facultate ca deh....an terminal. TOATE FIX ACUM s-au dat peste cap mai mult decat trebuiau datorita rasei din care facem parte. Sper ca pe viitor cand ne vom reintoarce in maimutze sa revina totul la normal.

Scuze pentru neplaceri si iesirea asta...dar unii imi dati dreptate, mai ales cei care veniti cu familia / iubita / si droaia de prieteni. Meh out!
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyDum 05 Iun 2011, 23:19

Reusite pozele tuturor!!! Una peste alta ... mitingul a fost reusit Smile

Felicitari domnului Liviu pentru postul de copilot! afro
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 09:35

as vrea sa comentez si eu putin(sa imi justific lipsa)
1. sunt plictisit de aceiasi evolutie standard al aeroclubului
2. taxa de "vizionare" nu mi se pare justificata atat timp cat nu aduci ceva nou- in UK absolut toate Airshow-urile sunt cu taxa de intrare (variaza intre 20-50 lire) dar isi merita bani
3. lipsa materialelor promotionale cu referire la eveniment(vrei sa ai o amintire in afara pozelor facute nu ai ce)
4. cei ce vin cu materiale promotionale nu au nici un habar de ce se cauta la asaceva(am trecut de perioada in care toata lumea isi lipea poster pe pereti sau sifolier)

singurele parti din airshow pe care le regret (o sa fie cu alta ocazie) sunt
1. demo de seara a iacarilor
2. focul de artificii

sincer sa fiu... prefer fly in-urile particulare (pot fi si cu taxa), cel putin acolo toata lumea zboara de placere si se observa asta, nu este fortat de un program stabilit cu luni inainte

eu nu mai am tragere de inima sa vad AR-ul pana nu schimba mentalitatea.... vreau sa vad ca lumea ZBOARA DE PLACERE nu sa vada altii ce avem noi in hangar

PS matematic nu se justifica drumul de 500km ce trebuia sa il fac
Sus In jos
liviu.dnistran
Fotograf
liviu.dnistran


Numarul mesajelor : 1216
Varsta : 38
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 22/07/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 09:43

@ionut.vasile: Mai mult decat adevarat, si subscriu si eu Smile.
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 11:57

fiind un topic de discutii si ne existand unul special ptr nemultumiri.... am sa ma fac mai bine inteles...
nu critic Asociatia Aripi Romanesti... sau orice alta asociatie... doar modul de "prezentare" a zborurilor... atat Aeroclubl cat si restul(mai putin armata si MAI) ar trebui sa dea tema pilotului sa faca in timpul alocat un program (individual sau formatie) o demonstratie de maiestrie.... sa vedem ca a zbura e ceva frumos... nu sa repete acelas program pana il stim pe derost

cat despre taxa de intrare... mi se pare mai mult decat corect sa perceapa taxa daca au ceva de aratat... adica sa te faca sa te uiti pe cer dupa avioane... nu sa fie ceva repetat la nesfarsit ca asta facem cel mai bine....

mesaj catre comandanti de aerocluburi si instructori(de vad sau nu ce scriu eu) dati frau liber pilotilor sa arate ce stiu... nu trebuie sa fie impus un program anume
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 21:24

Hai sa ne oprim din discutii din astea. Nu duc la nimic. Mai bine sa punem ce ne-a placut si ce nu.

Eu am fost la Clinceni, la show, si mi-a placut. Am platit si taxa de intrare...nu-mi pare rau. M-am bucurat pentru ca au fost cateva executii de exceptie. Mai rau ar fi daca nu ar exista deloc.

Mi-a placut f mult evolutia lui Zoltan Veres, Iacarii, Hawks si Vulturii tricolori. (si planoarele, era sa uit)

Au fost si momente mai putin reusite, dar minore. Mici gafe la comentarii. etc.

Unora nu le-a placut faptul ca au fost anulari. Si mie mi-ar fi placut sa fie mai mult, dar...Mi-ar fi placut sa-l vad pe Valter Novac (il astept la urmatorul miting la care o sa pot merge...) ; mi-ar fi placut un low pass cu un ATR (cel cu Boeingul la Otopeni show a fost genial).... Data aviatoare.

Si nu in ultimul rand mi-a placut ca m-am intalnit cu oameni pasionati de aviatie, ca si mine, cu care am putut vorbi (bea o bere...) => ce sa mai, o zi frumoasa de WE.


Ultima editare efectuata de catre kampfmaschine in Mar 07 Iun 2011, 01:08, editata de 1 ori
Sus In jos
stefanu1
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 99
Varsta : 36
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 08/04/2010

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 22:38

ba chiar sunt pasionat, am crescut, am trait si inca traiesc cu aviatia.eu nu-mi dau cu presupusul, eu vorbesc pe lucruri clare: in afis s-a spus ceva, la miting a fost altceva, plus o surpriza de 20 lei pe care nu-i puteam da pentru ce s-a prezentat. as fi fost de acord sa ii platesc cu conditia sa vad fortele aeriene. Deci pana aici nu am blufat cu nimic este realitatea pura. In legatura cu parerea contrarie, ea trebuie sa fie, dar nu contrar la ce simte alte persoana. e ca si cum eu as spune ca as cam simti o durere de cap iar dumneata m-ai contrazice spunandu-mi ca mi se pare. intelegi unde bat? iar in ultimul rand as avea de precizat ca a fi brasovean nu inseamna neaparat a fi patriot. eu nu am pretins niciodata sa se faca vreun miting in bucuresti desi cele mai tari dintre acestea au avut loc la constanta. m-am deplasat pana acolo ca toata lumea si nu m-am plans.
Sus In jos
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyLun 06 Iun 2011, 22:45

stefanu1 a scris:
ba chiar sunt pasionat, am crescut, am trait si inca traiesc cu aviatia.eu nu-mi dau cu presupusul, eu vorbesc pe lucruri clare: in afis s-a spus ceva, la miting a fost altceva, plus o surpriza de 20 lei pe care nu-i puteam da pentru ce s-a prezentat. as fi fost de acord sa ii platesc cu conditia sa vad fortele aeriene. Deci pana aici nu am blufat cu nimic este realitatea pura. In legatura cu parerea contrarie, ea trebuie sa fie, dar nu contrar la ce simte alte persoana. e ca si cum eu as spune ca as cam simti o durere de cap iar dumneata m-ai contrazice spunandu-mi ca mi se pare. intelegi unde bat? iar in ultimul rand as avea de precizat ca a fi brasovean nu inseamna neaparat a fi patriot. eu nu am pretins niciodata sa se faca vreun miting in bucuresti desi cele mai tari dintre acestea au avut loc la constanta. m-am deplasat pana acolo ca toata lumea si nu m-am plans.
Poate ca pe afis era alt ceva,supriza aia de care zici tu scria si de taxa aia,daca tu plateai doar daca ai fii putut sa vezi fortele aeriene,iti dai seama daca cu totii am fii vrut sa vedem altceva???eu nu cred ca daca esti brasovean,clujean atunci inseamna ca esti patriot,acuma te ai plans...Eu am venit 900 km(dus-intors) ca sa vad mitingul, a fost cald am avut dezavantaje dar a fost un miting exceptional!
Sus In jos
ionut.vasile
Flight Level 300
Flight Level 300
ionut.vasile


Numarul mesajelor : 379
Varsta : 43
Localizare : London, UK
Data de inscriere : 06/10/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 07:48

rog moderatorii ca sa mute certurile intr-un topic separat... unde sa se certe cum vor... aici sa ramana postarile scurte si la obiect... ti-a placut sau nu ti-a placut
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 10:26

@ionut.vasile imi pare rau dar voi ati inceput. Asa ati vrut, asa ramane.
Eu le dau dreptate tuturor celor dezamagiti care au aflat de abia la miting care este programul. Dar din pacate forumul nostru nu este o punte de legatura cu organizatorii mitingului, suntem doar un grup de pasionati, grup care ar fi vrut sa auda de cat de frumos a fost la miting, cat de nebun e Zoltan Veres, cat de buni sunt parasutistii, cat de faine sunt echipele noastre de acrobatie si ce zgomot minunat face motorul unui AN2. Eu cel putin, care nu am putut ajunge asta a fi vrut sa aud. Dar daca tot ce vreti sa e sa va balacariti intre voi si mitingul si pe toata lumea, asta e. Dati-i drumul!
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 10:29

Asta e topicul de discutii, n-o sa mai deschidem unul de certuri.

Asta e - fiecare a avut alte asteptari de la miting. N-am fost, dar e clar ca nu se poate compara cu ce e in vest, astea sunt posibilitatile. La Farnborough am dat 25 de lire asta vara si n-am intrat pe forumuri britanice sa fac scandal. Catre cei nemultumiti, repet ce s-a zis si mai sus: nu Romanian Spotters a organizat acest show. Va intelegem, nu va cenzuram, discutati in limita bunului simt aici cat vreti, dar NU E VINA NOASTRA. Gata, pace si mergeti la Zeltweg/Kecskemet/Bourget daca sunteti pasionati si vreti show adevarat.
Sus In jos
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 11:21

...La Zeltweg, parca, intrarea e libera...
Sus In jos
Barbu
Airport Level
Airport Level
Barbu


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 45
Localizare : Bucureşti
Data de inscriere : 28/05/2011

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 12:28

Puţin pe altă notă decât discuţiile despre (non-)prezenţa vedetelor străine: aveţi idee unde/cum aş putea găsi o listă cu participanţii la demonstraţie?
În mod specific, discutasem cu un pilot de motoparapantă (multiplu campion, prezent la mai toate demonstraţiile din .ro etc.) şi, evident, am uitat cum îl cheamă sau cum să-l contactez (pentru poze şi nu numai).
Mă puteţi ajuta să dau de om?
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 EmptyMar 07 Iun 2011, 12:38

Barbu a scris:
Puţin pe altă notă decât discuţiile despre (non-)prezenţa vedetelor străine: aveţi idee unde/cum aş putea găsi o listă cu participanţii la demonstraţie?
În mod specific, discutasem cu un pilot de motoparapantă (multiplu campion, prezent la mai toate demonstraţiile din .ro etc.) şi, evident, am uitat cum îl cheamă sau cum să-l contactez (pentru poze şi nu numai).
Mă puteţi ajuta să dau de om?

@barbu - Ionut Rites (rittesch). da-mi un mail sa nu uit si te pun in contact cu omul.
Vezi ca pe paramotoare mai e si Adi Buzan - tot ultra-prezent. Te pun si cu el in contact daca doresti.

Legat de lista de participanti, te intereseaza nume sau echipe?
Sus In jos
Continut sponsorizat





TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)   TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii) - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
TransilvAero Show 2011, 4 iunie - Clinceni (Discutii)
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» TransilvAero Show 2011, 13 August - Targu Mures
» Thunderbirds la Constanta in 2011 - Discutii
» BIAF 2011 - Plovdiv 2-4 septembrie - Discutii
» "Luna air show 2011"
» Air Show Türkiye 4-5 Iunie - Izmir

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2011-
Mergi direct la: