ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia

In jos 
+4
GAC
Tummelisa
Mengelaus
Valy
8 participanți
AutorMesaj
Valy
Airport Level
Airport Level
Valy


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 49
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 25/10/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 07:26

Daca vara e asa ,cum e iarna?? Excelent reportajul! Tot respectul pentru un popor puternic ce isi permite sa pastreze creatiile sale in stare de zbor,o istorie aviatica unica in lume... Poate ne arati si noua amenajare din muzeu. Totusi pentru multi romani, Suedia e cam departe...
Si atentie, la postarea despre Viggen ,apare un Grippen.
Toate cele bune!
Vali
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 11:12

Foarte frumoase pozele si reportajul. Multumesc Tummelisa si bine ai venit pe forum! Asa da intrare Smile

p.s Avionul ala pentru supraveghere aeriana...e de fapt versiunea militara a lui 340 nu?
Sus In jos
Tummelisa
Flight Level 100
Flight Level 100
Tummelisa


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 51
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 04/01/2011

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 12:16

Va multumesc amandurora pentru primire.

Valy a scris:
Daca vara e asa ,cum e iarna??

Pai… citand-o pe Desideria, sotia lui Jean-Baptiste Bernadotte, devenita cam fara voie regina a Suediei, Suedia are 2 ierni, una alba si una verde Smile .

Valy a scris:
Poate ne arati si noua amenajare din muzeu.

Desigur. Trebuie doar sa le selectez.

Valy a scris:
Si atentie, la postarea despre Viggen ,apare un Grippen.

Ai dreptate, multumesc pentru atentionare, le-am zapacit rau la selectie Embarassed. De fapt n-am vrut sa postez Viggen-ul pentru ca n-am nici o fotografie acceptabila, am scos la selectie si Lancea, SAAB J32 Lansen, si Dragonul, J35 Draken… Le postez acum totusi, poate intereseaza pe cineva.

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Lansen

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Draken

Mengelaus a scris:
p.s Avionul ala pentru supraveghere aeriana...e de fapt versiunea militara a lui 340 nu?

Asa e, ai dreptate.


Ultima editare efectuata de catre Tummelisa in Mier 05 Ian 2011, 12:52, editata de 1 ori
Sus In jos
Valy
Airport Level
Airport Level
Valy


Numarul mesajelor : 71
Varsta : 49
Localizare : Lugoj
Data de inscriere : 25/10/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 12:50

Daca intereseaza pe cineva? Or mai fi vre-o doi-trei nebuni printre care si eu... Uite cum sarutam primul Lansen din viata mea...
Asteptam muzeul!
Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Dsc00392us
Sus In jos
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 18:18

Multumim pt poze Tummelisa! Mie DC-3 mi-a placut cel mai mult! Mai asteptam si muzeul! Thx!!
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 64
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 19:33



Minunat, altceva nu am de spus !!!

Aurel
Sus In jos
Capt_Vio
Fotograf
Capt_Vio


Numarul mesajelor : 1327
Varsta : 43
Localizare : Canada
Data de inscriere : 04/01/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 20:42

Bine ai venit pe forum la noi Tummelisa! Super misto sa avem pe cineva in Suedia sa ne delecteze cu aceste poze. Blériot este cu adevarat superb. Cam ce viteza avea? Sunt foarte curios Smile

Saab-ul "Butoias" e o minune. Mi-am dorit si eu sa vad un airshow in Suedia, dar se pare ca de cate ori merg acolo e iarna Smile Am reusit doar odata sa ajung vara... Superba tara cu o istorie in aviatie extraordinara.

Sper sa mai postezi poze in curand!
Sus In jos
YR-SND
Flight Level 300
Flight Level 300
YR-SND


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 32
Localizare : Tmisoara
Data de inscriere : 13/12/2008

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyMier 05 Ian 2011, 20:51

Minunat Very Happy
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyJoi 06 Ian 2011, 09:48

Absolut S U P E R B !!!!!
Multumim Tummelisa !! Te mai asteptam cu reportaje si poze la fel de frumoase si convingatoare !!!!
Sus In jos
Tummelisa
Flight Level 100
Flight Level 100
Tummelisa


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 51
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 04/01/2011

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyVin 14 Ian 2011, 00:42

Valy a scris:
Poate ne arati si noua amenajare din muzeu.

Cu mult mai multa intarziere decat credeam, m-am tinut totusi de cuvant... partial cel putin Smile :

Muzeul aviatiei militare din Linköping, Suedia
Sus In jos
Tummelisa
Flight Level 100
Flight Level 100
Tummelisa


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 51
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 04/01/2011

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyVin 14 Ian 2011, 00:45

GAC a scris:
Mie DC-3 mi-a placut cel mai mult!

Sincer si mie mi-a placut foarte tare, mereu mi s-a parut un avion foarte... elegant Smile .
Sus In jos
Tummelisa
Flight Level 100
Flight Level 100
Tummelisa


Numarul mesajelor : 148
Varsta : 51
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 04/01/2011

Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia EmptyVin 14 Ian 2011, 00:50

Capt_Vio a scris:
Blériot este cu adevarat superb. Cam ce viteza avea?

Cred ca nu mai mult de 70 km/h... dar nu as putea spune cu ce eroare am estimat Laughing ...

Capt_Vio a scris:
Mi-am dorit si eu sa vad un airshow in Suedia, dar se pare ca de cate ori merg acolo e iarna Smile

Pai nu e de mirare, fiindca aici e iarna indiferent de anotimp Laughing . Glumesc, dar serios acum, uneori vara poate fi vreme de-a dreptul urata, insa nu e asa mereu, bineinteles...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty
MesajSubiect: Re: Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia   Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia Empty

Sus In jos
 
Miting aviatic 13 Iunie, Linköping, Suedia
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Miting Aviatic Tg Mures - 11-12 Iunie 2016
» Miercuri 18 iunie a.c. - miting aviatic pe Baza 20 Aeriana Boboc, BZ
» Miting Aviatic de Ziua Copilului CLINCENI - 1 iunie 2013 - Poze
» Muzeul aviatiei militare din Linköping, Suedia
» miting la Szeged

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Demonstratii aeriene - Airshows :: Demonstratii aeriene - 2010-
Mergi direct la: