ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.

In jos 
+15
valavia
nicolaemarcu@ymail.com
gaudi
Bestian
Raduq
Voicu
felix
Mengelaus
mihaiatanasie
bonsai
fularU
Alex_tm
Karaya 1
mihail
Virusu
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 16:34

Cerbilor..din pacate... COPACU` de mine... a pierdut trenu`!

N`am auzit telefonu`...pana am plecat catre gara, dus a fost trenu`! Neutral

O sa ma revansez...cu o vizita la Cluj, in perioada urmatoare!!

Astept poze!!

ALex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 17:14

pacat ca ai ratat trenul....a fost frumos desi ma asteptam sa apara mai multi ...pozele le asteptam de la Octavian si de la fularU
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 22:09

Urmeaza un set de peste 90 de fotografii asa ca daca va pasioneaza subiectul luati-va ceva de rontait ca dureaza.
Postul meu nu se vrea doar o simpla prezentare a unor modele de aeronave ci tabloul zilei de azi 7 ianuarie 2011 o introducere a privitorului in atmosfera zilei. Enjoy !

Am ajuns la Alba la ora H-1 adica 11.00 impreuna cu Raduq si in asteptarea celorlalti am inceput sa facem poze.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0113

Isi fac aparitia fularU cu fiul sau , Bestian & virusu. Puctuali !

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0211

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0311

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0411

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0511

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0611

In sfarsit isi face aparitia si Karaya si ne facem o foto de grup in fata portii VI a cetatii.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0711

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0811

Basorelief tot de la poarta VI :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 0911

Sabia lui Rakoczy al 2 lea :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1011

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1111

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1211

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1510

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1610

Un avion drag mie si modelul sau pe masura pe care l-am surprins in mai multe cadre. B-24 Liberator.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 1910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2010

Tu-2 , primul meu model de avion dar din pacate eu nu il mai am.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2510

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 2910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3510

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4010

La stanga spargatorul de gheata nuclear Leonid Brejnev si in mijloc portavionul Kuznetov iar in dreapta ......am uitat.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4510

Merkava III un tanc facut cu cap. Cititi despre el !

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 4910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5510

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 5910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6510

Reculegere in fata mormantului camaradului cazut in lupta. Mi-a placut in mod deosebit.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6710

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 6910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7510

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7710

Surpriza pentru mine a fost participarea la intalnire a lui Bonsai. Felicitari pentru faptul ca a venit de la Bucuresti!

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 7910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8110

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8210

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8410

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8511

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8610

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8710

Claus von Stauffenberg purtand servieta cu bomba care n-a scurtat cel de-al doilea razboi mondial.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8810

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 8910

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 9010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 9110

Ne-am simtit bine impreuna si nici nu stiu unde a trecut timpul.

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 9210

Daca timpul a trecut acesta mi-a adus un model preferat pe care vi-l arat si voua. Am muncit pentru el de zor dar rezultatul imi place. rendeer - lor sa nu comentati nimic ! Very Happy

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 9410

Astept impresii !





Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 22:40

Superbe machete! Shocked Felicitari expozantilor & organizatorilor. Super poze Octavian! Multumesc ca ne-ai dat ocazia sa vizitam macar virtual expozitia.
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 57
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 22:44

Asadar rendeer -lor care NU ne-ati onorat cu prezenta ...din diferite motive....... ( n-ati auzit ceasul, ture la serviciu...si alte abureli ... Very Happy ) incep cu ...RESPECT pentru tanarul....bonsai[b]care a venit de la Bucuresti tocmai cu t r e n u l .....Chiar daca nu am fost un grup pe masura expozitiei, care este deosebita , cu exponate mai multe dacat anul trecut si cu multe raritati , va spun tuturor ca ne-am bucurat si am admirat exponatele si mai ales munca celor care le-au realizt ...... A fost super fain rendeer -lor si trebuie, nu ma pot abtine sa....nu va spun ca OctaviAN...2 Very Happy , a reusit o achizitie superba prin niste presiuni enorme asupra persoanei de la magazinul de suveniruri......fratiiilooorr NE-A FACUT IN CIUDA !!!!!!! A luat el toate elicoptereleeeeeee !!!!!! Mi8 ! geek
S U P E R B A E X P O Z I T I A !!!!
Multumesc celor care au fost acolo AZI !!! Multumim Virusache !!!
Asa ca de incheiere..... OctaviAN...2.... felicitari pentru reportaj dar mai ales pentru combinarea imaginilor!!! Ale mele zilele urmatoare .... dupa cum v-am spus sunt de tura acum. cheers cheers cheers
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptySam 08 Ian 2011, 22:53

Octavian faine poze.. fain elicopter, pacat ca le-ai cumparat pe toate Sad
Sus In jos
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 35
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyDum 09 Ian 2011, 00:59

Tinerilor...am ratat ceva BETON!! Neutral Mor de ciuda..si de asta imi plec capu`, si`mi cer scuze!

O sa ma revansez...cu o vizita la Cluj, la o zi spottereasca!! Smile

Felicitari Octavian, cu reportaju` tau...am vazut ce`am pierdut, dar in orice rau...este si un MARE bine pentru mine!! Smile

Toate bune, Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
nicolaemarcu@ymail.com
Flight Level 200
Flight Level 200
nicolaemarcu@ymail.com


Numarul mesajelor : 256
Varsta : 66
Localizare : CLUJ
Data de inscriere : 15/09/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: expozitie machete Alba-Iulia.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyDum 09 Ian 2011, 11:47

frumos Octavian mai vrem.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 01:46

Super relatarea Octavian! Vreau sa va multumesc ca ati venit, ca v-a placut ca ati venit si tot asa Smile putini cum am fost eu ma bucur nespus ca am reusit sa ne grupam, si mersi inca o data lui Bonsai care a facut un efort logistic sa fie acolo Smile Va mai astept cu poze pe care aveti Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 07:32

nicolaemarcu@ymail.com a scris:
frumos Octavian mai vrem.

Fotografiile pe care le-am prezentat sunt in foarte buna masura cam tot ce ampozat la expozitie si din pacate nu mai am. Oricum a trebuit sa fac un compromis intre a fotografia si a admira. Fotografii au mai facut Bonsai , fularU si Raduq cu aparatul lui Bestian asa ca ii astept pe ei sa ne arate foto.

M-a impresionat placut faptul ca Bonsai a batut drumul de la Bucuresti schimband mai multe mijloace de transport. Si sa nu uitam ca e iarna.

Multumesc pentru felicitari.
Sus In jos
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 19:54

Ziua buna,

Vreau sa multumesc colegilor de pe forum pentru cuvintele frumoase la adresa mea.
Evident au exagerat, a fost obositor e adevarat, dar a meritat fiecare secunda.
O expozitie minunata, exponatele, unele adevarate bijuterii, deosebite, inedite, o desfatare sa le vezi, sa le admiri.
Cireasa te pe tort intalnirea cu amicii de pe forum, oameni deosebiti, carora nimic nu sta in calea pasiunii lor mistuitoare pentru aviatie.
Sa lasam vorba si sa trecem la fapte adica la poze :

Pe drumul de la Sibiu la Ala Iulia facut cu un tren particular care a facut 92 de km. in 2 ore si 39 de minute
soarele stralucea de bucurie, stia el ce stia :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5294

Oare cine a trecut pe aici ?

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5299

Si acum cateva exponate, iertare pentru selectia subiectiva, mai intai un afis de exceptie :


Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5333


Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5310

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5311

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5309

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5307

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5308

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5306

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5305

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5312


Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5330

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5323

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5316

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5332

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5331

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5343

Cetatea veghea eterna si maestoasa la locul ei :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5346

Gardianul era la post imun si imperturbabil la trecerea timpului :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5348

Iar acvila bicefala statea mandra si neclintita deasupra tuturor :

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5349

La buna vedere dragi prieteni

Aurel

Edit: Vai mie, sa nu spun eu o vorba de multumire pentru organizatori, penru Prietenul meu "Virusul" care a fost sufletul acestor monente minunate ?
E impardonabil, umil imi cer iertare.
Mutumesc din suflet organizatorilor si in primul rand omului de suflet, prietenul meu "VIRUSUL ", inima evenimenului.
Multumesc Virusache !!!






Ultima editare efectuata de catre shouriken in Lun 10 Ian 2011, 20:17, editata de 1 ori (Motiv : Unit 2 mesaje consecutive)
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 22:06

Faine poze tinerilor, cu multumiri ca asa vad si eu expozitia de anul asta (doar asa din pacate! Aurel, jos palaria pentru efort si imi pare rau ca nu te-am putut insotii, chiar mi-ar fi facut placere.

Pozele ca pozele, faine nimic de zis dar doar 3 poze cu toate civilele prezente acolo? Si nici un cuvant despre expozanti, membrii ai forumului? Vai mie What a Face !

OctaviAN-2, criminala macheta de Mil-8! Ai luat mai multe? Razz
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 22:23

valavia a scris:
Pozele ca pozele, faine nimic de zis dar doar 3 poze cu toate civilele prezente acolo? Si nici un cuvant despre expozanti, membrii ai forumului? Vai mie What a Face !

OctaviAN-2, criminala macheta de Mil-8! Ai luat mai multe? Razz

Civile nu am pre fotografiat pentru ca multe din ele le posed (din cele push to fit) iar daca nu le am m-am obisnuit cu ele privindu-le la Ratus la serviciu. De aceeea doar acea Cubana si Rossya apar in fotografii.

Cat despre Mi-8 , he he , am epuizat stocul cumparand singurul HIP C din magazin dar din pacate au ramas 2 Mi-24 , un Sabre si parca un T-33. Ramane sa epuizez stocul de Mi-24 data viitoare Sad .
Sus In jos
bonsai
Airport Level
Airport Level
bonsai


Numarul mesajelor : 64
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/06/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 22:25

Erau prea multi si nu am vreu sa uit pe cineva.
Era o autocritica sincera

Aurel
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 10 Ian 2011, 22:45

Foarte frumoase pozele baieti.
Felicitari @Bonsai pentru drumul facut la Alba Iulia.
Stiu colegi de forum, care vor face acest drum de doua ori Smile.
Am recunoscut in DSCF5330.jpg, cateva machete ale lui @Andrei:
B757 EOS, L1049 Super Constellation KLM, MD-90 Hello Switzerland, B707 Royal Australian Air Force
Citat :
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 DSCF5330
Mai ai ceva in zona asta? DSCF5329.jpg?

Mari "bijuterii" apartinind lui @Valavia, care nu pot trece neobservate, din pozele lui @Octavian:
IL76 Cubana si codita lui B707 Tarom:
Citat :
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3110

IL62M Россия si codita lui Tu154B2 Tarom:
Citat :
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 3210

Desigur si militarele, nu trebuiesc uitate. Multa munca si migala, TOT RESPECTUL.
Felicitari!
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyMar 11 Ian 2011, 19:45

...Nu pot sa nu remarc, in pozele realizate de Octavian, Me-ul 109E, No.37 1940...exceptional realizat de Norbi, colegul nostru de pe acest forum si de pe forumul Cartula.

Cat priveste favoritele...B-24 "Hail Columbia" din poze e superb, poate mai sunt poze cu el
Sus In jos
rallyzone
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 23
Varsta : 39
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/08/2010

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyMar 11 Ian 2011, 21:37

pfuai...nu mai face nimeni pana in 31 un drum la alba?
de stiam sa-mi expun si eu cateva avionase si vaporase....
Sus In jos
http://www.rallyzone.ro
SNA
Airport Level
Airport Level
SNA


Numarul mesajelor : 43
Varsta : 32
Localizare : Deva
Data de inscriere : 15/05/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 17 Ian 2011, 17:59

Bf-109 la a carui realizare a contribuit si Claudiu cu niste fotografii! Very Happy
Sus In jos
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyLun 17 Ian 2011, 19:56

SNA a scris:
Bf-109 la a carui realizare a contribuit si Claudiu cu niste fotografii! Very Happy

ma bucur ca ti-am fost de ajutor...si oricand e nevoie...cu toata bucuria
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Inchiderea Salonului International 2010   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyJoi 03 Feb 2011, 15:11

Am fost eu in week-end la Alba impreuna cu Dl. Virusu si am strans machete expuse.
Respect pentru colectionarii expozanti participanti la vitrinele Rospotters, Domnii: @Ratus, @Valavia, @Andrei, @Virusu si subsemnatul.
Am facut si ceva poze, scuzati-le calitatea.

1:100 - F100 Carpatair, B737-800 Haribo TUIFLY 'GOLDBAIR', F100 Austrian Airlines 'EM 2008'
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx562

1:130 - B737-800 Blue Air, 1:100 - ATR Tarom
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx563

1:200 - B737-800 Kulula "Flying 101", B737-800 Tarom
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx564

1:200 - B737-700 Tarom, YR-BGG Retrojet, A330 Aer Lingus
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx565

1:200 - A320 Wizz, B737-800 KLM Retro, B737 Malev
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx566

1:200 - B737-900 KLM, B747SP South African, B737-800 TuiFly , B747 Oasis Hong Kong
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx567

1:200 - A319 Germanwings, A340 AirAsia.com
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx569

1:120 - BAe146-300 TNT
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx570

1:150 - Hello Switzerland MD-90
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx572

1:150 - B757 EOS
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx573

1:125 - L1049 Super Constellation KLM
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx574

1:150 - B707 Royal Australian Air Force
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Zx575
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyJoi 03 Feb 2011, 18:36

Ratus + Virusu cu ce au participat la vitrina? Sunt doar curios Very Happy
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyJoi 03 Feb 2011, 19:27

Din cate stiu eu, dar pot confirma si ei:
Virusu - A330 Aer Lingus, cred + multe merite in aranjarea/gruparea modelelor + multe alte merite...
RATus + Valavia- Tarom, Carpatair, Blue Air, Romavia + Wizz+Malev+Oasis (sau e al Virusului)
Andrei + Mihail - celelalte care au mai fost pe acolo si nu sunt 1:400
RATus + Valavia - o vitrina intrega de 1:400 - au mai fost poze mai sus, mie nu mi-a iesit nimic. Poate are Virusu ceva poze...
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 EmptyJoi 03 Feb 2011, 20:41

@ mihail. Am inteles. Credeam ca au venit cu ceva machete facute de ei.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.   Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup. - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Salonul International de machete Alba Iulia 2010 - program de vizitare si organizare vizita de grup.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Salonul International de Machete 2009, Alba Iulia
» SALONUL NATIONAL DE MACHETE Alba Iulia 25.11.08-17.01.09
» Contrails la Alba Iulia si imprejurimi
» Action Spotting la Alba Iulia de 1 Decembrie
» Reviste de aviatie

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: