ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Vacanta in Singapore si Bali!

In jos 
+11
fularU
fly_emirates
alexxxxx
laurus
mihail
shouriken
Virusu
Mengelaus
Voicu
Raduq
GAC
15 participanți
AutorMesaj
GAC
Flight Level 400
Flight Level 400
GAC


Numarul mesajelor : 967
Varsta : 47
Localizare : Wuppertal
Data de inscriere : 16/07/2010

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 17:44

super trip si super poze! felicitari pentru primul TR!
Cu Porsche Panamera se face boarding vip si transferul direct la scara avionului. Service din asta stiu ca se face si la Stuttgart. Cred ca mai la toate aeroporturile din Germania e disponibil serviceul asta.
Pasagerii vip nu stau la niciun fel de cozi, boarding, control de acte, totul se face separat si f repede.
Sus In jos
http://www.planepictures.ro
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 17:45

Andrei, foarte frumos trip-report Very Happy
Felicitari! Mai asteptam...
Sus In jos
Voicu
Moderator
Voicu


Numarul mesajelor : 2513
Varsta : 61
Localizare : Arad - ARW - LRAR
Data de inscriere : 28/12/2007

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 18:34

Frumos Trip , bine documentat cu foarte multe fotografii de calitate .Jos palaria . Multumim ca ai binevoit sa " imparti " si cu noi locurile vizitate.Mai asteptam si altele de acum incolo.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 19:05

Multumesc frumos baieti. Trebuie sa recunosc ca daca nu era sotia mea nu stiu sigur daca ma apucam de el Smile Dar ea a inceput sa scrie la el si atunci am fost nevoit sa particip si eu. Ma bucur ca va place si in mod sigur vor mai urma si altele.
Sus In jos
Virusu
Moderator
Virusu


Numarul mesajelor : 2688
Varsta : 38
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 30/12/2007

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 19:35

Stiam eu de ce am asteptat TR asta cu sufletul la gura! Excelent! Deci e incredibil cate culori in singapore! Verdele ala cel mai verde, e chiar de chiar cel mai verde verde ce l-am vazut si eu, si cea mai tare e maimuta aia cu bananele! o durea la banana! lol!
Super fain, si cred ca mancarea aia picanta face toti bani, desi am vazut cateva chestii dubioase p-acolo! Super tinere, multumiri multe ca ne-ai dat sa vedem cat de faina e diversitatea pe planeta asta! Minunat! nu te mai laud ca ti se urca la cap Razz
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 19:58

Tinere ma faci sa rosesc Embarassed Merci de laude. Sa stii ca mancarea la astia e chiar buna, chiar daca unele arata mai dubios Smile
Sus In jos
shouriken
Administrator
shouriken


Numarul mesajelor : 3451
Varsta : 69
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 16/04/2009

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 20:08

Eu nu vreau decit sa-i multumesc doamnei Mengelaus ca te-a facut sa publici acest TR.
Merci cheers

Liviu
Sus In jos
mihail
Flight Level 200
Flight Level 200
mihail


Numarul mesajelor : 293
Varsta : 49
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/12/2009

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 20:11

Felicitari Andrei!
Poze foarte frumoase si de o calitatate superioara.
Am fost in 2003 in Singapore si parca mi s-a facut dor...
Sus In jos
http://macheteavioane.ro
laurus
Flight Level 400
Flight Level 400
laurus


Numarul mesajelor : 403
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyDum 02 Ian 2011, 22:00

genial trip report.. bali si singapore mi se par incredibile. am si eu o intrebare.. costul total al excursiei a fost ridicat? sau ati cautat/gasit oferte pentru majoritatea activitatilor?
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyLun 03 Ian 2011, 05:16

Multumesc Mihail si Laurus, a fost intr-adevar o excursie excelenta. Laurus, excursia nu a costat foarte mult pentru ca Asia e extrem de ieftina. In cazul asta Singapore este un oras un pic mai scump, la restaurant cel mai probabil nu mi-as fi permis sa mananc dar in Hawker Centre sau Food Court mancarea pentru o persoana costa intre 3 si 6 dolari. Mai dureros era ca berea cea mai ieftina era vreo 5.5 dolari Suspect dar m-am descurcat Smile Ca sa revin, la o excursie in Asia cel mai scump e biletul de avion, iar eu cu alea am iesit ieftin pentru ca am luat bilete ID, in stand by.
Sus In jos
alexxxxx
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 146
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/09/2009

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyLun 03 Ian 2011, 13:27

Bravo, superb tr si felicitari pentru vacanta si destinatie!
Imi este de mare folos trip reportul tau ca vroiam sa includ Bali-ul pt excursia de la vara, insa exclusiv pentru Ubud. Plajele aveam impresia, dupa cercetari amanuntite pe net, ca nu sunt pe gustul meu, si vad ca nu m-am inselat. Insa Ubud pare foarte frumos, sa vad daca pot sa-i aloc cateva zile. Zborul pana in Asia e deja luat, mai ramane sa stabilesc itinerariul acolo.
Cateva (mici) intrebari:
1. La ce hotel ai stat in Ubud? Cate rupii/noapte? Poti pune ceva poze?
2. Cum a fost vremea in Bali? Ploi si ziua sau doar noaptea? Din pozele tale mi se pare ca e cam innorat...
3. Cum ti s-a parut Lufthansa pe ruta asta? Legroom ok? Mancare buna? Banuiesc ca a fost cina si mic dejun. Bauturi alcoolice incluse sau cu bani? Layout-ul la A340-300 era 2-4-2?

Cand si daca ai timp sa raspunzi, ti-as fi recunoscator.
Inca o data felicitari pentru destinatie si multumiri pentru efort!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyLun 03 Ian 2011, 17:38

Merci Alexxxxx de aprecieri. Am sa-ti raspund punctual:

1. Am luat decizia sa nu stam in Ubud ci in Mas, un sat la vreo 10 km de Ubud. Hotelul la care am stat se numea Taman Harum Cottages iar pretul a fost de 38 eur pe noapte cu mic dejun inclus, camera dubla. Hotelul oferea un shuttle service intre Mas is Ubud de dimineata pana seara. Nu trebuia decat sa-i suni si veneau dupa tine in Ubud sau te duceau acolo, totul pe gratis bineinteles. Totusi am regretat decizia si am fi vrut sa fim un pic mai aproape de actiune Smile. Hotelul, destul de ok chiar daca mirosea un pic a vechi si filtrele de la A/C trebuiau schimbate ca miroseau tare a praf. Nu pot sa zic ca-l recomand desi personalul a fost cel mai prietenos pe care l-am intalnit vreodata.

2. Au fost ploi si ziua dar am avut noroc si ne-a plouat o singura data toata perioada in care am stat acolo. In rest, a plouat noaptea sau (funny) in timp ce luam pranzul. Intram in restaurant, incepea ploaia, dupa o ora cand terminam de mancat si ieseam se oprea Laughing Laughing
La plaja temperaturile erau suportabile datorita brizei, dar in Ubud a fost criminal! Peste 30 de grade tot timpul, umiditate de 80-90%...greu suportabil, mai ales prin paduri si prin templele din paduri.

3. Lufthansa au fost extraordinari, flight crew extrem de dragut, zambaret si de ajutor tot zborul. Layout-ul a fost 2-4-2, noi am stat in mijloc locurile D si E, spatiul de la picioare si inclinarea spatarului au fost impresionante. Mai ales spatarul, prima data am crezut ca e stricat cand am vazut cat de tare se da pe spate( serios!).
Mancarea foarte buna la gust si indestulatoare....cina si mic dejun iar bauturile alcoolice au fost pe gratis.

Daca mai ai intrebari raspund cu mare drag.

p.s Am sa adun cateva poze cu hotelul si le voi pune aici.
Sus In jos
fly_emirates
Flight Level 100
Flight Level 100
fly_emirates


Numarul mesajelor : 170
Varsta : 42
Localizare : Bucharest
Data de inscriere : 28/12/2007

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyLun 03 Ian 2011, 19:12

Felicitari pentru excursie!
Pe langa un stil placut si vioi in a relata evenimentele, fotografiile sunt exceptionale. Dupa parerea mea cele mai frumoase imagini de prin TR-uri (calitate). E drept ca si "atmosfera locala" ajuta la asta, dar si munca proprie. again...felicitari!
si uite asa citind TR-ul tau am devenit posomorat cu gandul ca anul asta nu o sa ajung prin locurile cu pricina (munca multa si iar munca No ).
Astept cu nerabdare si alte TR-uri personale.
O sa revin cu intrebarile cand voi fi ceva mai treaz...
Sus In jos
fularU
Fotograf
fularU


Numarul mesajelor : 1725
Varsta : 56
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 22/04/2009

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyLun 03 Ian 2011, 19:25

Halo hei !!! Tinere.. rendeer ,cel mai tare din parcare.....din Bali ! Very Happy
Super fain TR -ul Andrei .Multumim pentru ,,curajul'' de a ne arata si noua ! Da....ceva poze din multele ore petrecute in avion pe drum?!?!?!?????? Niste CB ....mascati sau nu ....., niste asfintituri si rasarituri .... Hai baga stiu ca ai si din astea!!!
Felicitari inca o data !!!!!! rendeer -le!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyMar 04 Ian 2011, 11:00

fly_emirates a scris:

O sa revin cu intrebarile cand voi fi ceva mai treaz...

Multumesc mult fly_emirates! Astept intrebarile Smile

rendeer FularU, nu prea am poze cu nori si treburi, ca pe zborurile mari am stat la culoar iar pe alea scurte a fost cam innorat, asa ca n-am nimic sa poata fi pus pe net Smile Dar multumesc de incurajari Very Happy
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyJoi 06 Ian 2011, 13:00

Pozele cu hotelul pe care am promis sa le pun. Hotelul foarte frumos, foarte retras, in mijlocul unei vegetatii ca in jungla cu extrem de multa liniste, multe flori, pasari, animalute...si de aici incepea partea nasoala Smile In camera, cum am spus si mai sus mirosea a inchis...ceva in genul unei chilii de la manastire. De fapt cam asa si arata, totul era rustic, geamurile si usa erau sculptate de artisti din Mas, peretii erau goi, fara tencuaiala, foarte misto. Sa revenim...in prima seara noi am fost "inteligenti" si am aerisit...intrebandu-ne de ce nu au fost astia in stare sa tina geamurile deschise ca nu e mare lucru. So...o noapte si o zi cu geamurile deshise in jungla rezulta.....o tona de geko( inofensivi de altfel) si vreo 5 ganganii IMENSEE...nu stiu nici acum ce erau, aratau ca niste gandaci de bucatarie numai ca erau cu niste antene imense si cel mai mare avea cam 7-8 cm si e clar ca si zburau. Bineinteles ca in momentul in care am intrat in camera au inceput sa sara pe acolo... Va dati seama cat de bine am dormit noaptea aia si urmatoarea..pana am reusit sa scapam de ei. Concluzia, daca mergeti acolo nu aerisiti orice ar fi Shocked , ca e nasol. Pozele:

Intrarea in camera
Vacanta in Singapore si Bali! Bali314

Vacanta in Singapore si Bali! Bali316

Vacanta in Singapore si Bali! Bali307

Una din cele doua terase pe care le aveam
Vacanta in Singapore si Bali! Bali312

Vacanta in Singapore si Bali! Bali305

Noroc cu plasa de tantari, ca altfel cred ca ne-am fi mutat de acolo...

Vacanta in Singapore si Bali! Bali310

Vacanta in Singapore si Bali! Bali311

Cam asa arata aleea dintre casute, jungla in adevaratul sens al cuvantului. Scuze prezenta mea fix in mijloc, dar e singura poza de pe alee:)

Vacanta in Singapore si Bali! Bali322

Loc de frecat menta
Vacanta in Singapore si Bali! Bali325

Receptia
Vacanta in Singapore si Bali! Bali324

Si piscina
Vacanta in Singapore si Bali! Bali327

Vacanta in Singapore si Bali! Bali328

Aici, eu invatandu-l pe receptioner sa joace table si apoi jucand o partida de sah, tot cu el. Dupa cum v-am spus, cred ca au fost cei mai friendly angajati de la vreun hotel ever!

Vacanta in Singapore si Bali! Bali957

Vacanta in Singapore si Bali! Bali960
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyJoi 06 Ian 2011, 14:13

Vorba cantecului: foarte tare frate!.
Mi-au placut pozele de noapte (din Singapore), cele cu verde (cum or rezista cu atata verde?), cele cu arhitectura, cu nori, cu patul (catai patul!), cu piscina, ce mai, cred ca toate mi-au placut.

PS: cum se traduce martz in engleza?
PS2: ce obiectiv ai folosit?
PS3: merita gorilapodul? tine la greutate? de care e? ma batea gandul la unul pt. deplasari.
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyJoi 06 Ian 2011, 14:26

Smile))))))) Noroc ca n-a fost cazul sa-i dau martz, ca n-as fi stiut cum sa ma bucur lol!

Obiectivul folosit in majoritatea pozelor a fost un Tamron 18-200, am mai avut un Sigma 70-300 si o sapuniera Samsung L100. Gorrilapod-ul tine linistit un K10D+18-200 si cea mai tare faza e ca-i un fake...ce-au ajuns si chinezii astia sa falsifice:| . E SLR-ZOOM, unul mai mic n-ar fi tinut.

p.s Merci de aprecieri, a fost de munca nu gluma sa prelucrez si sa urc pe forum Smile
Sus In jos
crokodilu
Membru activ



Numarul mesajelor : 625
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 19/11/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyJoi 06 Ian 2011, 14:49

Mie-mi spui, am facut vreo 1300 de poze si am vreo 10 puncte pe senzor ca am tot dat "clone" si "heal" de mi-au iesit ochii.
Daca ai un link cu gorilapodul, fie el si fake, apreciez pozitiv. E asta cumva http://www.f64.ro/gorillapod-joby-slr-zoom-minitrepied-cu-picioare-flexibile.html ?
Sus In jos
http://valistoica.blogspot.com
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyJoi 06 Ian 2011, 15:10

Ala e trepiedul de care vorbesc. Atat doar ca al meu nu e de la Joby, e alta firma care a copiat trepiedele celor de la Joby. Link nu am din pacate pentru ca l-am luat de la un tip de pe ceva forum...a fost la jumatate de pret fata de asta. Ce trebuie sa iei in considerare e ca va mai trebui si un cap de trepied care costa cam tot pe atat. Eu pana acum l-am folosit fara...dar e greu, trebuia sa indoi de picioare in loc sa fac asta ca oamenii, cu capul de trepied Smile
Sus In jos
metalactual
Membru activ
metalactual


Numarul mesajelor : 538
Varsta : 56
Localizare : Buc.
Data de inscriere : 19/02/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyVin 07 Ian 2011, 21:23

Foarte misto TR @Mengelaus, felicitarile mele si la cat mai multe !!

Pozele sunt super si chiar incep sa ma enervez, de ce nu imi iau si eu un DSLR ?
Nu imi iau pentru ca este mare, greu si trebuie sa-l reglez manual si nu ma pricep.
Misto faza cu gorilapodul, adica el se poate pune pe o suprafata neregulata ?
Cu Tamron-ul 18-200 ( banuiesc ca este un all-in-one ), cat cantareste aparatul cu tot, body, obiectiv si accu. ?
Toate pozele postate sunt facute cu Tamron-ul sau si cu Sigma ?
Ai utilizat si setari manuale sau doar presetari ?

Sunt calatori carora nu le place Singapore, ca fiind neautentic pentru Asia. Nu stiu cum ti s-a parut tie, mie insa mi-a placut la maxim.
M-au uitat la pozele facute de voi de pe Marina Bay Sands si am ramas mut...cat de "retarzi" suntem ca popor, am facut 200 km de autostrada in 21 de ani.

Fi atent cum arata Marina Bay Sands in februarie 2010: plin de macarale, de sus pana jos. De curiozitate, incitat de pozele tale, m-au uitat pe Wiki, constructia a fost gata la cheie in iunie 2010.


Vacanta in Singapore si Bali! P1140754

Excelente si pozele din Bali, sper sa ajung in 2012, daca nu crapam draq pana atunci...cat despre povestea cu geko, stiu cum este, nevasta-mea dupa ce a aflat ca avem in camera, initial nu i-am spus, a dormit complet infofolita, de frica sa nu-i intre undeva Very Happy . Am ras pe cinste, mai ales dupa ce stingi lumina si stai linistit, incep sa misune.

L.E.
ca mi-am adus aminte, in Singapore exista asa ceva:

http://www.flightexperience.com.sg/singapore

A "zburat" cineva de pe aici cu el ?
Mi s-a parut interesanta ideea, dar avand in vedere ca sunt bata complet, as fi dat banii degeaba...cred.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptyVin 07 Ian 2011, 21:46

@Metalactual merci Smile Majoritatea pozelor au fost facute cu Tamron-ul si cu o sapuniera Samsung, Sigma l-am utilizat mai mult la spotting. La Pentax folosesc doar setari manuale, pe auto nu-mi place cum ies pozele... te obisnuiesti si cu astea, cu cat faci mai multe poze cu atat stii despre ce-i vorba. Cat despre gorillapod, pot spune ca e o jucarie super tare. Iti poti agata aparatul de toate suprafetele...l-am prins de banci, stalpi de iluminat, garduri,copaci etc etc. Pun aici o poza generica despre ce poti face cu el Smile

Vacanta in Singapore si Bali! Gorillapodslr2

Cat despre Singapore sa stii ca si eu si sotia mea am fost super impresionati si momentan e pe locul I in topul preferintelor, iar mancarea, OMG mancarea!...oamenii aia sunt obsedati si eu pe langa ei Very Happy Rolling Eyes

LE: Uitasem de greutate. Are 1200g cu tot cu 18-200. Cateodata atarna greu de gat, mai ales la 30+ grade si umiditate de 80%, dar tot e bine ca nu mai trebuie sa schimb si obiectivele Smile
Sus In jos
Skylink
Membru activ
Skylink


Numarul mesajelor : 218
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/01/2009

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptySam 08 Ian 2011, 00:08

Super trip report Mengelaus. A fost o adevarata placere sa ma uit la fiecare poza.

Ref porsche-ul din MUC, este HON Circle service, status-ul cel mai inalt de fidelizare Star Alliance. Minim 200.000 de mile pe an pt a ajunge la acest staus. In general sunt CEO sau pers f importante care isi petrec mai tot timpul in avion in clase mari. Persoanele care au acel card beneficiaza de un terminal separat in FRA si dedicated gate, check-in, staff, call center in toate marile hub-uri Star Alliance incluzand limuzine service.

Felicitari
cheers
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptySam 08 Ian 2011, 10:32

Multumesc Skylink si merci de informatii, nu am stiut de HON Circle Service.
Sus In jos
Gripen
Flight Level 200
Flight Level 200
Gripen


Numarul mesajelor : 252
Varsta : 52
Localizare : Suedia
Data de inscriere : 06/01/2011

Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! EmptySam 26 Feb 2011, 13:16

Interesanta calatorie si frumos povestita. Felicitari. Singapore mi s-a parut si mie un loc deosebit in putinul timp cat l-am petrecut acolo si mi-a facut placere sa il revad. In Bali insa nu am ajuns si cu atat mai mult mi-a placut sa citesc si sa vad fotografiile din excursia ta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vacanta in Singapore si Bali! Empty
MesajSubiect: Re: Vacanta in Singapore si Bali!   Vacanta in Singapore si Bali! Empty

Sus In jos
 
Vacanta in Singapore si Bali!
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Bali - Ngurah Rai (DPS/WADD)
» Un avion cu peste 100 de persoane la bord s-a prăbuşit în mare, lângă Bali
» Exotic trip: BBU-STN-KUL-SIN-HAN-KUL-KBR-KUL-STN-BBU
» Cluj-Napoca - aeronave in zbor
» Singapore Airlines (SQ / SIA)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Trip Reports-
Mergi direct la: