ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII

In jos 
+32
GYN
stikosoicu
gaudi
attiladaniel
46Pilot
Richelieu
B773-R
arianne
llobregat
danutztgv16
Edi
VicMures
Skylink
mario antonio
gabi-737
AIR06
flaviu
felix
Mengelaus
stefan alin
atr_42_500
Thomas
eugen
Miţă_KRP
GAC
RwO
radudanutz005
CalinCLJ
kampfmaschine
dc9northwest
ovidiu51
cipi_TM
36 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptySam 19 Mar 2011, 18:38

Stiu ca sunt rau dar am vazut ca la voi la Constanta se foloseste foarte mult expresia: "Nu am putut sa-i fac poza pentru ca eram la volan"...Sau "scuze de calitate dar am facut pozele din masina in timp ce treceam pe acolo". Nu cred ca e atat de greu sa te opresti, sa faci o poza si sa pleci. Altfel...discutam discutii( vorba unui vechi forumist de pe aici).
Sus In jos
stefan alin
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2010

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptySam 19 Mar 2011, 18:45

Din pacate acolo se afla un semn foarte clar cu "fotografiatul interzis" pe marginea drumului. O oprire ar fi fost lesne sesizata de catre militarii ce roiau in jurul avionului, deci, crede-ma... nu am vrut sa risc.

Tocmai de aceea fotografiile se fac doar din mers. Din pacate, de cate ori trec pe acolo (nu prea mai e pe la mine, pe acolo, de cativa ani, din pacate Smile ), daca apuc sa fac vreo poza, e doar de la volan, cu un pic de incetinire... si nici nu am indraznit sa urc vreuna pe aici.

Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptySam 19 Mar 2011, 20:19

Pai pana vin militarii esti duuus Smile
Sus In jos
stefan alin
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2010

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptySam 19 Mar 2011, 21:33

Very Happy

Corect, e gardul destul de inalt si pana il sar...

O sa fiu data viitoare atent sa imi scot placutele cu numerele de inmatriculare inainte de a trece prin dreptul aeroportului... vad ca imi tot apar pasari in cale Very Happy
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: B744   AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyLun 21 Mar 2011, 07:09

A fost un 744 autentic, cu patru motoare.
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyJoi 24 Mar 2011, 16:28

Mengelaus a scris:
Stiu ca sunt rau dar am vazut ca la voi la Constanta se foloseste foarte mult expresia: "Nu am putut sa-i fac poza pentru ca eram la volan"...Sau "scuze de calitate dar am facut pozele din masina in timp ce treceam pe acolo". Nu cred ca e atat de greu sa te opresti, sa faci o poza si sa pleci. Altfel...discutam discutii( vorba unui vechi forumist de pe aici).

Astea sunt conditiile!
Eu unul, am incercat mereu sa pun aici ce poze am reusit sa fac. Imi pare rau ca nu's facute cu DSLR-ul, in conditii optime de lumina, si de pe loc. Asta e!
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 09:30

RwO a scris:
Imi pare rau ca nu's facute cu DSLR-ul, in conditii optime de lumina, si de pe loc. Asta e!

N-a spus nimeni asta si stii foarte bine! Sunt o gramada de useri pe forum care fac poze BUNE cu sapuniere asa ca n-are sens discutia asta. Ce n-am inteles eu niciodata, daca tot ne dam pasionati de avioane, de ce e asa greu sa te opresti din masina, sa faci o poza si apoi sa o tai din loc. Nu cred ca dureaza mai mult de 30 de secunde.
Sus In jos
RwO
Membru activ
RwO


Numarul mesajelor : 767
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 11/03/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 10:11

Ai fost vreodata la CND? Stii unde e aeroportul?
In caz ca nu stii, iti spun eu ca e imposibil sa opresti pe DN, chiar daca sunt 2 benzi pe sens, si o gramada de semne cu oprirea interizisa si fotografiatul interzis. Si pe deasupra nu am obiceiul sa umblu cu aparatul foto la mine, ci doar cu telefonul. In rest, ne dam pasionati de avioane Twisted Evil
Sus In jos
http://transeuroex.blogspot.com
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 15:11

RwO a scris:
Ai fost vreodata la CND? Stii unde e aeroportul?
In caz ca nu stii, iti spun eu ca e imposibil sa opresti pe DN, chiar daca sunt 2 benzi pe sens, si o gramada de semne cu oprirea interizisa si fotografiatul interzis. Si pe deasupra nu am obiceiul sa umblu cu aparatul foto la mine, ci doar cu telefonul. In rest, ne dam pasionati de avioane Twisted Evil
Interesant ce ai spus cu ne dam pasionati de avioane.Parca o zici in rautate!Ajungem la jigniri si nu are rost!! Smile
Sus In jos
stefan alin
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 35
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/01/2010

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 15:32

Offf... ditamai discutia...


Eu zic ca important e ca a fost un 744 la Kogalniceanu, nu am auzit sa fie prea dese, nici macar pe OTP foarte multe - imi aduc aminte de cineva care povestea ce a patit cu scara si cu masina prin noroi incercand sa pozeze un 747 El-Al - am fost un "fericit de cateva secunde care l-a vazut ... si, din pacate nu am putut sa share-uiesc cu voi.

Chiar asa, stie cineva daca sunt dese aceste aparitii la CND?
Sus In jos
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 15:50

felix a scris:
RwO a scris:
Ai fost vreodata la CND? Stii unde e aeroportul?
In caz ca nu stii, iti spun eu ca e imposibil sa opresti pe DN, chiar daca sunt 2 benzi pe sens, si o gramada de semne cu oprirea interizisa si fotografiatul interzis. Si pe deasupra nu am obiceiul sa umblu cu aparatul foto la mine, ci doar cu telefonul. In rest, ne dam pasionati de avioane Twisted Evil
Interesant ce ai spus cu ne dam pasionati de avioane.Parca o zici in rautate!Ajungem la jigniri si nu are rost!! Smile

Eu nu cred ca Rwo a zis cu rautate si tind sa ii dau dreptate deoarece acolo ii baza militara americana si daca is semne cu pozatu interzis chiar ii interzis si nu ai ce sa opresti nici macar 10 secunde ca una doua te iau in primire daca esti vazut sau cheama cineva paza... vorbesc din proprie experienta ca si eu am fost trimis acasa in SUA de un militar desi faceam poze peste gardul aeroportului si nu erau semne cu pozatul interzis iar intrarea in baza militara era la vreo 1 km.
A si tipu respectiv mi-a zis ca aeroportul respectiv unde faceam spotting era jumatate civil jumatate militar si baza militara raspundea de intreg aeroportul. asta era mai exact : The 134th Air Refueling Wing(ARW) Smile


Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 25 Mar 2011, 16:16

Ok fratilor, eu nu am vrut sa deschid o polemica am vrut doar sa-mi spun parerea mea ca si membru a forumului, vizavi de pozele facute cu telefonul, din masina, in mers.Punct.
Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: B744   AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptySam 26 Mar 2011, 21:54

stefan alin a scris:
Chiar asa, stie cineva daca sunt dese aceste aparitii la CND?
A fost prima aparitie pe 2011
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMar 19 Apr 2011, 16:23

Pe site-ul (dealtfel groaznic) CND a aparut un charter regulat MOW (presupun DME) - CND operat de Yamal Airlines în fiecare luni în perioada 13.06.-29.08.

Sus In jos
AIR06
Airport Level
Airport Level
AIR06


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 56
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/03/2011

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMier 20 Apr 2011, 14:17

Thomas a scris:
Pe site-ul (dealtfel groaznic) CND ...


De aceeasi parere.
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyVin 13 Mai 2011, 19:02

Titlu: O echipă americană pregăteşte baza de la Mihail Kogălniceanu pentru operaţiuni de tranzit
Sursa: mediafax.ro
Autor: ***
Data: 13.05.2011

Citat :
O echipă a forţelor aeriene americane a ajuns luni la baza Mihail Kogălniceanu, pentru o misiune de testare privind posibilitatea de executare a tranzitului, pe teritoriul României, a resurselor materiale şi umane către şi dinspre Afganistan, se arată într-un comunicat publicat joi.

Misiunea de testare are ca scop să verifice dacă baza aeriană poate fi folosită ca nod pentru transportul resurselor materiale către şi dinspre Afganistan. Procesul de evaluare începe cu staţionarea temporară a patru aeronave C-17 Globemaster III de la o altă bază din regiune, închisă pentru lucrări de mentenanţă, se arată în comunicatul publicat pe site-ul forţelor aeriene americane.

"Scopul nostru este să stabilim dacă (baza aeriană de la Mihail Kogălniceanu) este un aeroport viabil şi multimodal care poate să suporte transportul de resurse materiale şi umane către şi dinspre Comandamentul American Central", a declarat locotenent-colonelul Lee Wingfield, comandantul 621st Contingency Response Element.

Membrii 621st CRW (621st Contingency Response Wing), care au ajuns în România, sunt pregătiţi să fie dislocaţi în orice moment. Aceştia poate desfăşura misiuni diverse, de la cele de asistenţă umanitară la cele de deschidere a bazelor aeriene. În acest caz, misiunea necesită o echipă de experţi în înfiinţarea unei baze aeriene şi desfăşurarea unor operaţiuni de mobilitate aeriană.

Cei aproximativ 50 de militari din cadrul Contingency Response Element au început să pregătească aeronavele imediat ce au ajuns la baza Mihail Kogălniceanu, precum şi aerodromul pentru personalul ce urmează să ajungă.

Membrii Contingency Response Element vor pregăti aeronavele ce vor transporta resurse umane şi materiale necesare zilnic operaţiunii Enduring Freedom din Afganistan. Forţe americane de la baze din Statele Unite şi din străinătate se vor alătura echipei actuale săptămâna viitoare pentru a continua evaluarea.

Potrivit USTRANSCOM (Comandamentul American al Transporturilor ), dacă testul nu va dezvălui probleme majore, programul ar putea deveni permanent şi se va extinde pentru a transforma baza aeriană Mihail Kogălniceanu într-un nod logistic pentru Statele Unite şi aliaţii săi.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyDum 15 Mai 2011, 13:47

Se afla în derulare un lant de chartere la AYT ... Twisted Evil

Bine, nu direct din CND ci este un mic truc pe care trebuie sa-l faca Moldavian Airlines pentru a putea efectua cursele charter spre AYT din KIV Shocked Laughing

Asa ca în 5/7 în jurul orei 19 va ateriza pe CND F100 al Carpatair facând escala în drum spre AYT. Probabil ca pentru o cursa KIV-CND în baza acordului dintre România si Moldova nu este nevoie de vreo autorizatie ...

Ce frumos totusi ca în România nu mai este nevoie de asemenea tertipuri, îmi aduc aminte cum cu ceva ani în urma Carpatair nu primea permisiunea sa opereze curse spre Italia din Bucuresti ... sau de faptul ca multe curse ale Carpatair dar si Club Air se numeau "curse charter" ... Rolling Eyes

Cine e interesat de mai multe detalii despre situatia asta, sa dea o cautare pe Google cu moldavian charter antalya

Interesant este si faptul ca pietrele ce se pun de catre politicienii de la Chisinau în drumul Carpatair/Moldavian, merg pâna acolo ca pe site-ul aeroportului KIV aceste curse nu apar deloc la real-time-flights Laughing
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMier 18 Mai 2011, 03:01

Thomas a scris:
...
Interesant este si faptul ca pietrele ce se pun de catre politicienii de la Chisinau în drumul Carpatair/Moldavian, merg pâna acolo ca pe site-ul aeroportului KIV aceste curse nu apar deloc la real-time-flights Laughing

Între timp apar cursele pe site-ul www.airport.md

Pentru marti 18.05. de exemplu:

Citat :
Numărul zborului: 2M 3711
Compania Aeriana: Moldavian Airlines
Tipul Aeronavei: 100
Destinaţia: Constanta
Data ⁄ Timpul după grafic: 18.05.2011 18:00

Poate se gaseste totusi cineva sa pozeze F100 Carpatair si la CND ...

Rolling Eyes
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyJoi 19 Mai 2011, 00:13

Idea pare sa tina si sa fie copiata si de altii ... Rolling Eyes

La arrivals azi la AYT:

Citat :
TK 2428 TURKISH AIRLINES KOGALNICEANU 01:10
Sus In jos
AIR06
Airport Level
Airport Level
AIR06


Numarul mesajelor : 65
Varsta : 56
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 24/03/2011

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMier 15 Iun 2011, 09:59

Maine ,teoretic , Medallion Air inaugureaza cursele spre Cluj si poimaine spre Madrid dar adormitii intru domnu' care tin siteul CND nu pomenesc o iota nici in orar nici in rubrica de stiri (care nici nu exista)din porcaria de site pe care o administreaza. Sleep

Aeroportul Cluj a introdus deja cursa in orar.
Sus In jos
CalinCLJ
Membru activ



Numarul mesajelor : 1031
Varsta : 61
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/10/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMier 15 Iun 2011, 18:44

AIR06 a scris:
Maine ,teoretic , Medallion Air inaugureaza cursele spre Cluj si poimaine spre Madrid dar adormitii intru domnu' care tin siteul CND nu pomenesc o iota nici in orar nici in rubrica de stiri (care nici nu exista)din porcaria de site pe care o administreaza. Sleep

Aeroportul Cluj a introdus deja cursa in orar.

Este si pe Real Time la CLJ

Sosiri


compania cursa destinaţia ora planificata ora estimata observaţii
............
............
MDL 085 Constanta 09:00

Sus In jos
ovidiu51
Membru activ
ovidiu51


Numarul mesajelor : 1170
Varsta : 73
Localizare : Constanta (LRCK - CND)
Data de inscriere : 29/12/2007

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: LLM   AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyLun 20 Iun 2011, 23:00

Astazi au sosit primii turisti straini cu avionul. Un B734 Yamal decolat de la Moscova a spart gheata, sa vedem ce urmeaza sunny
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyLun 20 Iun 2011, 23:12

ovidiu51 a scris:
Astazi au sosit primii turisti straini cu avionul. Un B734 Yamal decolat de la Moscova a spart gheata, sa vedem ce urmeaza sunny

Pai Air Berlin opereaza de ceva vreme NUE-CND ...

Dar, e drept, cursa Yamal este singura full charter (deci cu turisti) spre CND în vara asta. La AB banuiesc ca cel putin jumatate dintre pasageri sunt români ... Rolling Eyes

Alte curse nu mai sunt în afara de câteva JOR (SXB/CDG) pentru croaziere pe Dunare.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyJoi 25 Aug 2011, 11:21

Mâine aterizeaza pe la 8.30-9.00 FlyNIKI la CND cu 321.
Sus In jos
Thomas
Membru activ



Numarul mesajelor : 913
Varsta : 59
Localizare : Göttingen
Data de inscriere : 04/01/2008

AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 EmptyMar 25 Oct 2011, 15:22

Poate ca tinând cont de urmatoarea info, se va revigora nu numai traficul de chartere turistice la CND dar si cel "spotteristic" Wink

Revin charterele nemtesti la CND în vara 2012 ... se pare ca madam Udrea a avut totusi oarecare succes în (re)atragerea turistilor germani:

- Condor 3/7 (marti BER si FRA, joi DUS din 22.05 respectiv 24.05)
- Air Berlin 1/7 (marti NUE)

sa vedem în ce masura se vor umple cât de cât si daca într-adevar se vor opera asa sau vor fi anulate, comasate etc. ... Rolling Eyes
Sus In jos
Continut sponsorizat





AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII    AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII   - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
AEROPORTUL MIHAIL KOGALNICEANU/CONSTANTA - STIRI - DISCUTII
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Mai 2011
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - 2008
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Mai 2009
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Aprilie 2009
» Aeroportul Constanta (Mihail Kogalniceanu) - Poze Istorice

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Constanta - Mihail Kogalniceanu (CND / LRCK)-
Mergi direct la: