ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"

In jos 
+53
loplo
Apopiku
k0b3
Alex_tm
vishzu
petrudimoff
shouriken
YR-SND
Madone
flysebi
valavia
YR-197
Radu_is
abrazivu
byteworks
Vipero
Raduq
fularU
arianne
allex
mihaiatanasie
felix
vasi
propellerdream
mb
Daniel
SNA
TK
Mengelaus
GYN
nicolaemarcu@ymail.com
Vladut
Tuchi
Red13
duron
eugen
pilotanda
mack
llobregat
Dylan
ALMI
demorra
flaviu
Voicu
Virusu
aegean
Capt_Vio
Eurofighter
VIC
YR-DNY
naiba
gabi-737
RATus
57 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyJoi 03 Ian 2008, 14:45

salut la toti si felicitari pentru forum, era cazul sa faca cineva asta !

am si eu aici niste poze facute la noi la aerodromul Cluj, sper ca am nimerit bine sectiunea unde sa le afisez.

Pozele sunt facute intr-una din ultimele zile de zbor de anul trecut (2007), sper ca o sa va placa. unele sunt cu mine la comenzi altele cu colegi.

Pozele le gasiti aici : http://www.activdesign.ro/rospotters/aero-cluj/


Ultima editare efectuata de catre RATus in Dum 28 Dec 2008, 21:35, editata de 1 ori
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyJoi 03 Ian 2008, 22:00

Faine poze,din pacate e prea putin reprezentata aviatia in zona Cluj.Nu te bagi la un spotting pe LRCL?Ca potential am vazut ca este din fericire...Felicitari pt poze. cheers
Sus In jos
naiba
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : CLJ
Data de inscriere : 13/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 13 Ian 2008, 10:58

Misto...mai ales alea din zbor Smile
Cred ca e super sa zbori/pilotezi avioane de-astea.
Veneam intr-o zi din Apahida (prin octombrie 2007) si-am vazut un planor...facea o acrobatie foarte cool...mai mai sa fac accident cu masina Smile (eram sofer).
Alta chestie ...am vazut din Iulius Mall pe lac...mai bine zis deasupra lacului (nu vedeam cine pilota din cauza pomilor) un aeromodel...la fel am ramas impresionat de acrobatie si manevrabilitatea lui. N-am pozat pt. ca nu aveam decat telefonul la mine (ieseau poze super proaste...mai ales ca aeromodelul era la ceva distanta).
Sus In jos
naiba
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : CLJ
Data de inscriere : 13/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 19 Feb 2008, 12:23

RATus, o intrebare: ce trebuie sa faca un "amator" ca mine sa zboare, ca si pasager (daca se poate spune asa) cu un avion de-asta mic ? Si cat costa ? Se fac la aeroclub astfel de zboruri ?
Dar ca sa inveti sa pilotezi asa ceva ?
merci !
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 19 Feb 2008, 21:40

ca si pasager nu pot sa zic mare lucru... adica daca ai noroc , se poate.. da tre sa mergi intr-o zi in care se zboara si in anumite conditii.. poate vb personal astea intr-o zi Smile.

oricum, daca nu ai peste 22 ani poti sa te inscri luna asta la cursurile pentru formare, chiar acuma se fac inscrieri peste drum de magazinul central la sediul aeroclubului Cluj. daca nu gasesti sau vrei sa suni, probabil afli info la nr de tel 41 70 70 ( e numarul de la aeroclub in dezmir, altul nu am).

daca ai peste 22 ani intreaba tot la aeroclub cum e situatia.. habar nu am de tarife Very Happy.

daca te inscri treaba merge asa: faci cursuri teoretice pana prin sf de martie, in aprilie-mai ai un examen dupa care se zboara toata vara pana-ti intra bine in cap Smile) si daca esti perseverent si F F F F F rabdator, prin toamna zbori singur.

Oricum, daca vrei neaparat sa te inscri GRABESTE-TE ca se termina perioada de inscrieri.

pt alte intrebari scrie aici.
Sus In jos
naiba
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 59
Localizare : CLJ
Data de inscriere : 13/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMier 20 Feb 2008, 00:20

mda...am priceput. am cam sarit de 22 Crying or Very sad oare de ce-o fi limita asta de varsta ?
o sa intreb unde-ai zis...sunt curios. Smile
merci.


Ultima editare efectuata de catre naiba in Mier 20 Feb 2008, 08:01, editata de 1 ori
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMier 20 Feb 2008, 09:36

Pana la limita de varsta de 22 ani Aeroclubul ofera gratuitatea (apartinand de Ministerul Transporturilor...inca). E foarte bine si asa, suntem cred singura tara unde inca mai poti zbura gratis. Acu doi ani au venit la Aeroclub la Baia-Mare niste unguri de la Aeroclubul maghiar (in schimb de experienta) si ne-au intrebat cat platim ca au vazut ca zburam mai des decat ne spalam pe dinti! Smile Si cand le-am spus ca nu ne costa decat o taxa modica anuala mai sa lesine! Si din ce ne-au povestit despre tarifele lor am tras concluzia ca suntem inca norocosi! E drept ca n-avem tehnica lor dar ne, zburam! si asta conteaza cel mai mult Wink
Daca vrei sa afli mai multe despre Aeroclubul Romaniei cat si depre tarife viziteaza: http://www.airclub.rdsnet.ro/index.php
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 24 Feb 2008, 21:44

24-02-2008

unii se odihneau la sol ( Avion ultrausor VSTOL (( very short take off and landing ) )

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1243pe3

altii se dadeau pe cerul patriei Smile ( c-22 ikarus )

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1246um5
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 26 Feb 2008, 22:17

Prima zi de zbor de anul acesta la Cluj

foarte buna vreme pentru invatat, liniste pe sus Smile + avem 2 planoare proaspat scoase din repparatii capitale cu cupole albastre , transpondere si tot felu de treburi noi noute pe ele. Very Happy

de asemenea vreme buna de poze Smile

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Airlinersplanorih2

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Airlinerswilgagd5

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1647ng6

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1648pg3

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1656zf9

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1660ct3

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1662fh0

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1665dq9

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1667fi7

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1671qi6

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1674rs4

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1675uz7

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1684qy1

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1686yc8

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1690pm0
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMier 27 Feb 2008, 00:00

Uite ca unde se vrea se poate... Noi stam la sol, nu stiu ce naiba asteapta instructorii astia...
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMier 27 Feb 2008, 00:19

stai linistit.. nici aici nu e obicei Smile.. desi ne dorim toti sa zburam cat de mult..

sunt limitari si tot felul de chestii care tin sau nu de dorinta celor de pe aerodrom.. important e ca s mai intampla din cand in cand sa zbuam asa devreme in an, si se itnampla tot mai des.. dar NU am inceput inca anul de zbor cu zile regulate in care sa zburam.. eu personal cred ca abia in 1 luna o sa incepem.. poate mai mult.. sper totusi sa fie mai repede Very Happy
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMier 27 Feb 2008, 08:57

Super tare! Dublele alea arata excelent! Noi ne tot rugam sa ne ia macar un planor la reparatii de o gramada de vreme (la Baia Mare). Sad
Poate trec intr-o vizita de lucru pe la voi sa studiez noutatile Razz
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyJoi 28 Feb 2008, 22:11

Inca o zi de zbor la noi... sper sa devina obicei Smile

pozele: (promit curand si poze din zbor)

Incalzirea Wilgii Smile
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1710sp7

Zbor tehnic
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1718ib9

Remorcaj - s-a stat azi aprox 30-40 min in aer prin termici scurte de primavara
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1721ic5

Inapoi dupa urmatorul planor
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1739by8

Trist dar adevarat... se construieste intr-o veselie in pragul pistei... cineva a decis acuma cativa ani sa dea terenrui pt tineret acolo.. si ca sa fie si mai bine pt noi.. i-au obligat sa construiasca in max 2 ani de la primirea terenului.. asa ca au rasarit ca ciupercile casele pe panta noastra de aterizare dinspre est... nu era destul dealu, calea ferata...
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1744ox6

Zburau si altii, nu doar planoristii
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1753gj6

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1768kl6

Printre ultimele aterizari de azi:
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1778rz0

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1786dk7

si ultimele decolari Smile - se vede putin de tot vantul lateral
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1791kt9

si alte pasari prin aer azi deca planoare si avioane:
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img1812qx6

sper ca v-a placut prezentarea zilei, sunt f entuziasmat ca am zburat asa devreme in an... era timpu sa miste si cluju mai vioi Very Happy.. vointa este, pasiune la fel.
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 20:48

Buna! felicitari pentru acest forum Very Happy la cat mai multe poze cheers

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur10

nicolaemarcu@ymail.com apreciază acest mesaj

Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 21:17

Mai baga VIC , stim amandoi ca mai ai de unde Razz.

Cu ocazia asta mi-am gasit si eu prin arhiva poze de la concursul de acrobatie cu planorul de la Cluj de anul trecut din septembrie:

IAR-35 la capatul evolutiei
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9712

Decolare spre urmatoarea evolutie
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9713

Domnul Stamate (instructorul meu de la Deva, respect ! ) in decolare.
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9714

Tot el peste 20-30 min
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9715

Catre aterizare ( alt competitor.. sper sa nu se supere ca i-am uitat numele Sad )
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9716

Alta aterizare, se vad f frumos spoilerele pe intrados
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9718

Remorcaj
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9719

Da, se indreapta in jos Very Happy, nu e poza intoarsa Razz
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9810

Inca una in zbor
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9811

Cuminte pe iarba la capat de zi de zbor
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9721

Un pic de atentie si remorcherilor de pe Wilga, f priceputi piloti, unii dintre ei sunt si sportivi pe IAR-35
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9722

Sfarsit artistic de serie Smile
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Img_9723

sper ca v-au placut!
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 21:27

v-au placut B2-urile astea noi?
eu am zburat saptamana trecuta la Ghimbav cu YR-3010 si nu mi-a placut prea mult
mansa mergea o idee in trepte, flapsul nu se siguranta, am rupt un ghidaj la frana, nu aveam IVG, dar macar AM ZBURAT!!! cheers
in schimb frana pe roata era impecabila Laughing
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 21:35

alte poze Very Happy
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur13

YR-3940
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur14

YR-3770 Very Happy
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur15
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 21:39

nu-s rele astea noi numa ma dispera cupola albastra ca nu o sa pot face poze calumea dinauntru..

dar sa nu fim chitzibushari.. adevaru-i ca-s mai mult decat bucuros sa zbor pe astea noi. Avand in vedere ca-s fabricate prin 75... e bine sa stii ca-s recondtionate Very Happy

multumim la nenea stat ca ni le-a reparat cheers asa imi vine si mie mai cu drag sa platesc taxe Very Happy
Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyDum 16 Mar 2008, 21:43

cele care le-am avut pe Strejnic erau toate facute in '78: 310, 326 si 348
era sa uit: au pus ghidajele de la scaun o idee mai in fata si ma simt un pic inghesuit
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 18:14

eu sincer inca nu m-am acomodat cu ele,dar este vreme Razz acum sa va prezint niste poze mai interesante zic eu Very Happy
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur25

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur26

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur27

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur28

uite si celalalt planor Very Happy
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur29

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur30

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur31

sper sa va placa Razz

nicolaemarcu@ymail.com apreciază acest mesaj

Sus In jos
Eurofighter
Membru activ
Eurofighter


Numarul mesajelor : 738
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 15/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 21:22

de ce n-ai fotografiat variometrul si altimetrul? bounce
era marfa sa vedem unde erai si cum ai ajuns acolo
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 21:33

am pozat altimetrul Very Happy dar variometrul nu Crying or Very sad nu mi-a trecut prin minte...data viitoare Razz

625m
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur32

si alte poze Very Happy
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur33


Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Pictur34

nicolaemarcu@ymail.com apreciază acest mesaj

Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 21:35

un stiu daca toate pozele-s facute in acelsi zbor dar cam par sa fie de pe la 1000-1300 metri facute (cu eroare de 3.254 metri Smile) ) la sudul aerodromului in jurul satului Dezmir.

tz tz Razz 82 km/h in loc de 80.. tz :PP ... variometru e ascuns pentru ca era pe -1 Smile

dar serios, f tari poze... eu inca nu am facut numa vreo 2-3 poze din zbor Sad( rushinica.. anu asta bagam serios Very Happy

acuma am vazut ca ai pus si altimetrul.. dar jur ca arata a mult mai mare inaltime.. nu judec bine din cauza sa-s poze.. dracu stie Smile)
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 21:39

Ati reusit careva sa agatati ceva termica de primavara cu planoru' reconditionat? Is curios cum se invarte in termica! Very Happy
Sus In jos
RATus
Administrator
RATus


Numarul mesajelor : 1497
Varsta : 40
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 29/12/2007

Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" EmptyMar 18 Mar 2008, 21:43

n-am simtit diferenta... dar nici n-am stat mult in termica ... 20 min max Sad.. n-am avut decat 2 zile de zbor pana acuma anu asta
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty
MesajSubiect: Re: Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"   Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan" Empty

Sus In jos
 
Cluj Napoca - Aeroclubul "Traian Darjan"
Sus 
Pagina 1 din 15Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Cluj-Napoca - Aeroclubul "Somes"
» Iasi - Aeroclubul "Alexandru Matei" (LRIS)
» Suceava, Salcea - Aeroclubul "Grigore Bastan"
» Întârzieri din cauza ceţii pe Aeroportul "Traian Vuia" Timişoara
» Raportul activităţii Aeroportului Internaţional "Traian Vuia" Timişoara

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aerodromuri din Romania - Romanian Aerodromes-
Mergi direct la: