ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 09:00

Cine doreste sa semneze o petitie pentru inffintarea unei linii aeriene zilnice permanente CONSTANTA _ OTOPENI
este rugat sa ne sustina prin semnarea acestei petitii online:

http://www.petitieonline.ro/petitie/cursa_aeriana_zilnica_permanenta_constanta_otopeni-p08145049.html

Multumim!
www.crewforum.ro - Forumul navigatorilor din Romania
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 10:35

Cand spui "infiintarea unei linii aeriene" eu citesc "infiintarea unei companii aeriene"...
Vezi ca Taromul va avea la vara, din nou, CND-OTP dar, intr-adevar e doar o cursa sezoniera.


p.s Mie personal mi se pare o copilarie petitia asta, dar va urez succes oricum.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 17:29

Copilarie sau nu, are deja 45 de semnatari in 2 zile. Pentru noi navigatorii e nevoie de infiintare une linii aeriene permanente in cadrul Tarom sau Carpatair. Suntem 20.000-30.000 de marinari in zona Constanta si majoritatea pleaca cu avionul in voiaj.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 17:56

Taromul a avut cursa permanenta pe Constanta si a scos-o din cauza lipsei de pasageri. Dar poate s-a schimbat ceva de atunci, nu stiu. Va doresc succes.
Sus In jos
Balki
Moderator
Balki


Numarul mesajelor : 1683
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/10/2008

Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 18:13

Aceasta petitie ar trebui semnata numai de cei ce ar folosi aceasta ruta zilnic. Nu are sens sa semnez eu sau alti 200 de oameni si avionul sa fie gol. Mai bine stangeti voi, cei 20mii, semnaturi si vorbiti direct la aeroport si le prezentati garantia ca acea cursa va fi rentabila.
numai bine si ...succes.
Smile
Sus In jos
electric
Membru activ
electric


Numarul mesajelor : 1166
Varsta : 50
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 10/03/2008

Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 20:22

uite asa ma gandesc la un succes al avionului proiectat la incas, pe o linie de acest tip.
cititi si "Revitalizarea industriei aeronautice romanesti" de aici: http://www.aripiromanesti.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=399:aerotaxi-revitalizarea-industriei-aeronautice-romanesti

Macheta avionului a zburat la Sirna , vara asta, inainte sa vina Veres. sa caut poze.


LE: pozele sunt aici: http://www.d13-th.ro/forum/index.php?showtopic=5327&st=0&#entry64816 dar depasesc dimensiunea admisa pe rospotters (1024) asa ca va invit sa va uitati si voi acolo (d13 e prietenos, nu va mananca), e o macheta mare cu 2 motoare.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni EmptyMier 10 Feb 2010, 22:23

crewforum a scris:
Suntem 20.000-30.000 de marinari in zona Constanta si majoritatea pleaca cu avionul in voiaj.

M-am tavalit pe jos de ras cand am citit pana cand mi-am dat seama ca daca nu mai avem flota navala si au ramas marinarii care trebuie sa aiba si ei cu ce sa plece in voiaj.

Măndră-i corabia, meşter cărmaciul ! No
Sus In jos
Continut sponsorizat





Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty
MesajSubiect: Re: Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni   Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni Empty

Sus In jos
 
Linie aeriana zilnica permanenta Constanta - Otopeni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Discutii despre o linie aeriana directa Bucuresti - Zagreb
» Romavia devine a doua linie aeriana comerciala nationala
» AEROPORTUL TRAIAN VUIA/TIMISOARA - STIRI - DISCUTII
» Două avioane de linie, la un pas de o tragedie pe Otopeni
» Aeroportul Bucuresti (Henri Coanda / Otopeni) - Ianuarie 2009

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Bilete de avion si transport - Airline Route and Ticket Information-
Mergi direct la: