ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
cipi_TM
Membru activ
cipi_TM


Numarul mesajelor : 1409
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 04/10/2008

Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty
MesajSubiect: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii   Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii EmptyVin 08 Ian 2010, 22:59

Titlu: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii
Sursa: http://www.realitatea.net/salt-in-gol-de-pe-cea-mai-inalta-cladire-a-lumii_694692.html
Autor: ***
Data: 08.01.2010

Citat :
Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii

Au sărit de pe Burj Khalifa direct în Cartea Recordurilor. E vorba idespre doi bărbaţi, care au avut curajul de a sări în gol de pe cea mai înaltă clădire din lume.
Cei doi temerari sunt jumperi experimentaţi din Emiratele Arabe Unite. Ei au sărit de la 672 de metri, de pe o platformă situată pe celebrul turn din Dubai, inaugurat luni. Au coborât în gol cu o viteză uimitoare, de 220 de kilometri la oră. Abia foarte aproape de sol şi-au deschis paraşutele. Saltul a durat doar un minut şi jumătate şi a fost filmat chiar de sportivii amatori. "Base jump" este cel mai periculos sport din lume.
Sus In jos
VIC
Fotograf



Numarul mesajelor : 1128
Varsta : 33
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 13/03/2008

Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty
MesajSubiect: Re: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii   Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii EmptySam 09 Ian 2010, 11:44

frumos record Smile

Si o poza de la Attila Goger,care in acest moment este in Dubai Smile si care a avut onoarea sa stea la masa cu cei doi base-jump'eri Nasser Al Neyadi si Omar Alhegelan. Multumim mult pentru poza!!

Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii 22362103480756342356100

In viitor va fi postat pe facebook, un mic jurnal al activitatilor din Dubai https://www.facebook.com/#/profile.php?ref=sgm&id=100000412977281 Smile Smile
Sus In jos
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty
MesajSubiect: Re: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii   Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii EmptySam 09 Ian 2010, 14:47

Citat :
si care a avut onoarea sa stea la masa cu cei doi base-jump'eri Nasser Al Neyadi si Omar Alhegelan.
Eu zic ca ei au avut onoarea sa stea cu Goger la masa... parerea mea...
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 67
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty
MesajSubiect: Re: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii   Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii EmptyDum 10 Ian 2010, 22:11

D13-th_TakeOff a scris:
Citat :
si care a avut onoarea sa stea la masa cu cei doi base-jump'eri Nasser Al Neyadi si Omar Alhegelan.
Eu zic ca ei au avut onoarea sa stea cu Goger la masa... parerea mea...

Mi-ai luat-o inainte. Asa as fi zis si eu, dar, totusi, toti merita mult respect. Onoarea este reciproca.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Continut sponsorizat





Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty
MesajSubiect: Re: Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii   Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii Empty

Sus In jos
 
Salt în gol de pe cea mai înaltă clădire a lumii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Un Airbus A380 s-a ciocnit de o clădire la un show aeronautic
» Blue Air (0B / JOR)
» Salt peste Atlantic cu B 737-800
» Colectie "Elicopterele lumii"
» Cu CT-ul in jurul lumii... urmasii lui Mermoz.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: