ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 airliners.net (part two)

In jos 
+45
Aviatia-Romaneasca
Edi
liviu.dnistran
Voicu
loplo
Griff
mckingtom
Balki
crisvsv
fify
ALMI
VIC
deltadagger
Thomas
Virusu
petrudimoff
DIESEL
kampfmaschine
shouriken
horizob
codrutz
horia
mcraffael
felix
Boeing777-300
randi
delu
alexconu
gaudi
puma330
gabi-737
vishzu
KILLER_ES
Radu_is
RATus
valavia
Raduq
arianne
Alex_tm
allex
Geo
lrbc
Mengelaus
Red13
Dylan
49 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul
AutorMesaj
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyMier 09 Dec 2009, 15:56

lrbc a scris:
Foarte interesant e ca pe Airliners sunt 143 de poze cu Boeing VC-96 (737-2N3/Adv) si sunt doar 2 avioane: 2115 si 2116.

Pai alea sunt cele doua pe care le are Brazilian Air Force. VC-96 e un model specific costruit doar pentru ei.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyMier 09 Dec 2009, 16:41

Clasicele is clasice! Adica avioane pe care un bolnav de "avionita" Razz le va admira intotdeauna!
Fotografia e super Arianne! Un close-up pe motor nu ai? Ar da KKK pe spate...Emblema aia de la Pratt & Whitney da bine tare pe fondul argintiu!
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyMier 09 Dec 2009, 20:34

Hehe, mersi dylan. Din pacate n-am closeup cu motorul, s-a ivit la pe approach chiar in momentul in care ma pregateam sa-mi dau un pumn in cap ca m-am dus pe frigul si pe vantul ala, plus cer noros, la spotting. M-am benoclat la el de la orizont dar nu mi-am dat seama ca e raritate pana a pus nasul jos. Deci m-a cam luat prin surprindere.

Inca una, dupa appeal, primul a zis oversharpened.......
airliners.net (part two) - Pagina 2 1622991
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyMier 09 Dec 2009, 22:22

arianne a scris:
Inca una, dupa appeal, primul a zis oversharpened
Ei,nah si astia! Ba dezbraca-te, ba imbraca-te... Cred ca erau ei dupa un chef si aveau vederile dereglate.... Smile
Bune si apeal-urile astea la ceva ca mai ai sansa sa dai si de alta parere pe acolo!
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyJoi 10 Dec 2009, 16:35

Inca doua si eu:

airliners.net (part two) - Pagina 2 1623310

airliners.net (part two) - Pagina 2 1623309
Sus In jos
Raduq
Fotograf



Numarul mesajelor : 1764
Varsta : 32
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 06/05/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyJoi 10 Dec 2009, 17:13

Foarte frumoasa prima poza Mengelaus. Felicitari! Very Happy
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyJoi 10 Dec 2009, 20:13

airliners.net (part two) - Pagina 2 Icon_sunny
airliners.net (part two) - Pagina 2 1623433-airliners.net (part two) - Pagina 2 1623506-airliners.net (part two) - Pagina 2 1623507
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyJoi 10 Dec 2009, 20:15

Raduq a scris:
Foarte frumoasa prima poza Mengelaus. Felicitari! Very Happy

Merci Radu Smile

Geo felicitari pentru poza cu DHC 8. Si cea cu An-ul e frumoasa.
Sus In jos
lrbc
Fotograf
lrbc


Numarul mesajelor : 1823
Varsta : 110
Localizare : Bacău
Data de inscriere : 08/05/2009

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptySam 12 Dec 2009, 08:55

airliners.net (part two) - Pagina 2 1624360 airliners.net (part two) - Pagina 2 1624359
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 10:55

STANDARDE INALTE ! Oare pe vremea aia aveau standarde ?


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Dum 13 Dec 2009, 11:01, editata de 2 ori
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 10:59

Octavian a scris:
STANDARDE INALTE

Din '83 cred si eu ca au primit-o. Oricum a intrat inainte de 1998, la inceputurile site-ului.
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 11:01

Octavian, daca te referi la calitate...uite ce scrie sub poza: "Photo added: Before November 30, 1998 (when counting started)". Deci acu 11 ani cand Airlinersii nu cereau o calitate a imaginii ca azi cand digitalele sunt la putere. Atunci aproape 100% din poze erau scan-uri!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 11:02

Dar poza nu are nici o valoare. Macar una istorica sa fie dar nu e.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 11:06

Octavian a scris:
Dar poza nu are nici o valoare. Macar una istorica sa fie dar nu e.

Daca era Li2 probabil ca nu ai mai fi facut afirmatia cu poza istorica. Ce nu ai inteles tu este faptul ca acea imagine provine daca nu din istoria aviatiei atunci din istoria Airliners.net. si acum ar fi intrat respectiva poza pe A.net la sectiunea istorice
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 11:48

. Nu vreau sa incalc regulamentul forumului si sa intru in polemica cu un un moderator dar nu iti pot in mod obiectiv da mesaj privat (nu este buton pt asa ceva).

Nu e vorba de Li-2 sau 747 pt ca eu am un model de 747 die cast - show model Virgin Atlantic pe care l-am cumparat cu 90 euro din Austria. Pur si simplu poza e PROASTA !
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 12:20

Octavian, revin...Daca tu bagi o fotografie acum iar peste 11 ani un membru Airliners spune ca fotografia postata de tine in 2009, decembrie, va fi sub orice critica din punct de vedere calitate atunci in anul 2020, chiar daca tu ai editat-o acum cu ultimul PhotoShop care exista si chiar daca fotografia e la standarde foarte inalte...ce ai zice?!?

Omu' a bagat fotografia inainte de 1998, iar atunci era considerata buna pentru tehnica acelor ani! Ce ai vrea, sa scoata toate fotografiile vechi de pe site?
Ia cauta pe motorul lor de cautare, dar da click intai la "Sort By..." asta: "Oldest additions first". Vei avea o surpriza sa vezi ca mult inainte ca noi sa aflam de site-ul asta, altii trimiteau fotografii pe Airliners.

LE: Si mai e o chestie: Deocamdata inmatricularea DC-3-ului e singura din baza lor de date...si argument decisiv: DC-3-ul e considerat ca fiind un avion care face parte din cele "Clasice" deci FOARTE VALOROASE din punct de vedere informatie, inedit, etc,etc,etc...
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 14:30

Apai eu nu vreau sa supar pe nimeni( dic rendeer din mine) da mie poza aia chiar imi place. Si calitatea mise pare super avand in vedere anul in care a fost facuta.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 16:16

Eu am pus un link la un Boeing 747 VIRGIN ATLANTIC ca mai apoi sa vad ca link-ul la care faceam referire se adresa la un DC-3 DHL AIR CARGO.

In situatia aceasta as dori sa stiu cine mi-a modificat postul si de ce intrucat intr-un post ulterior aceluia la care ma refer vorbesc de Boeing 747 VIRGIN ca dovada a ceea ce sustin acum.
Sus In jos
valavia
Administrator
valavia


Numarul mesajelor : 2881
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/08/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 16:42

Octavian, inainte de a lansa acuze te rog verifica ceea ce spui. La primul tau link marcat cu "STANDARDE INALT" problema este la Airliners.net pentru ca in link apare scris Virgin-Atlantic-Airways/Boeing-747-4Q8 dar te trimite la acel DC-3 asa ca nu ti-a modificat nimeni link-ul si te asigur ca nici un moderator nu ar face chestia asta fara sa ceri tu sa fie modificat!
Sus In jos
Geo
Fotograf



Numarul mesajelor : 602
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 16:59

YR-BAA , YR-BAF
airliners.net (part two) - Pagina 2 1624967-airliners.net (part two) - Pagina 2 1624966
Sus In jos
arianne
Moderator
arianne


Numarul mesajelor : 2730
Varsta : 31
Localizare : EBBR/LFBO/LROP
Data de inscriere : 03/08/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 17:41

Mda, cu 747-le nu sunt nici eu de acord, macar sa nu fi fost stalpul ala care taie avionul in 2.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 18:32

arianne a scris:
Mda, cu 747-le nu sunt nici eu de acord, macar sa nu fi fost stalpul ala care taie avionul in 2.

Ce sa spun, intradevar este o poza care nu ar avea ce cauta nici pe un site gen Myaviation, nu este nici istorica, nu este nimic de capsorul ei. Dat fiind ca este de mai mult de 11 ani pe A.net nu cred ca se poate vorbi de un standard de calitate, standardul de calitate la inceputul oricarui site de fotografie este mai scazut pentru a atrage utilizatori ( in cazul de fata lipsa de instrumente care sa faca standardul foarte inalt), este o poza care nici macar poza nu este
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 20:29

Octavian a scris:

In situatia aceasta as dori sa stiu cine mi-a modificat postul si de ce intrucat intr-un post ulterior aceluia la care ma refer vorbesc de Boeing 747 VIRGIN ca dovada a ceea ce sustin acum.

Eu zic ca-i cam naspa sa te apuci sa ne acuzi de asa ceva avand in vedere ca ne cunosti pe toti sau aproape pe toti Suspect
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 20:48

Inseamna ca e o eroare a site-ului la care ne referim care nu imi este imputabila. Daca credeti ca sunteti lezati de postul meu imi cer scuze. Am postat link la foto cu 747 si am verificat imediat dupa daca merge sau nu si a mers ok poza respectiva dar la o noua reverificare (datorata neconcordantelor intre subiectul foto si comentarii ) si am constatat ca se expune o alta fotografie.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 EmptyDum 13 Dec 2009, 21:48

Pai acuzatia pe care ai adus-o e destul de grava...e ca si cum cineva dintre noi si-ar permite sa modifice aiurea posturi in numele autorului...

On topic: Vedeti ca fotograful nu a vrut sa pozeze 747-le de la Virgin Atlantic ci a vrut sa arate "The incomparable Conservatory view from the top of the spiral staircase in the magnificent 'Clubhouse'. " .
Sus In jos
Continut sponsorizat





airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: airliners.net (part two)   airliners.net (part two) - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
airliners.net (part two)
Sus 
Pagina 2 din 30Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 16 ... 30  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» airliners.net (part three)
» airliners.net (part one)
» METEOROLOGIE AERONAUTICA - Radarul Doppler
» RailPictures.net
» Cum se posteaza poze de pe airliners.net, de ex?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Spotting Websites-
Mergi direct la: