ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Filme cu subiect de aviatie civila sau militara

In jos 
+54
Gripen
Noel
Balki
loplo
YR-197
sergiu
lrbc
mariusoctavian1
propellerdream
Valy
lucian21
Lery
Karaya 1
AntiGelu
flaviu
Alex_tm
claudiu_ne2000
D13-th_TakeOff
DrakulaBV
mcraffael
deltadagger
abrazivu
flysebi
Skywalker
codrutz
cipi_TM
Flanker
kill3r999
Antoniu
grek
mihaiatanasie
crisvsv
electric
tudor
retro
llobregat
eugen
Virusu
Cayenne
coropijnita
Raduq
babacu
Samyr444
aegean
RoNIN_731
horizob
ovidiu51
hayabusa
scorpio
RATus
YR-DNY
Eurofighter
b707nicolae
Dylan
58 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: les Chevaliers Du Ciel (Sky Fighters)   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 23 Noi 2009, 22:44

Exista cumva si un serial cu aceeasi denumire?Tot realizare franceza,mai veche.Tanguy et Laverdure.Ceva de genul.Chiar mi s-a parut reusit,cel putin legat de tipurile de avioane ce apareau:Mirage,Mystere,Canberra...etc.Scuze de off-topic.
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 23 Noi 2009, 22:57

Da, exista si un serial. Nu l-am vazut, dar stiu ca Johnny Haliday canta genericul muzical. Ceva de genul
"Les chevaliers du ciel
dans un bruit de tonerre
a deux pas du soleil
vont chercher la lumiere"
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
D13-th_TakeOff
Membru activ
D13-th_TakeOff


Numarul mesajelor : 247
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/06/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyMar 24 Noi 2009, 03:28

Exista versiunea HD (9 GB, o imagine super), o am eu cu tot cu subtitrare...
Deci cred ca il puteti gasi...
Dar nu piratati, pirateria e rusinoasa Razz
Sus In jos
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyMier 25 Noi 2009, 22:03

Unde il pot gasi?Versiunea HD contine toate episoadele?Multumesc.
Sus In jos
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyJoi 26 Noi 2009, 06:34

Nu cred ca mai sunt si alte episoade.Filmul il poti gasi pe torrente...daca nu se supara nimeni as putea pune un link de download al torrent-ului.
Sus In jos
mcraffael
Fotograf
mcraffael


Numarul mesajelor : 257
Varsta : 32
Localizare : Tuzla
Data de inscriere : 14/05/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyJoi 26 Noi 2009, 06:37

http:...
Ba ne suparam Editat de moderatori(Mengelaus)
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyJoi 26 Noi 2009, 16:12

Tot cautand chestii legate de aviatie pe net am dat de un serial numit HELICOPTER WARFARE .

E un serial din care am vazut doar primul episod dar care a fost foarte interesant imbinand istoria cu aviatia.
Sus In jos
abrazivu
Flight Level 100
Flight Level 100
abrazivu


Numarul mesajelor : 119
Varsta : 53
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 21/09/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: alt film   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 27 Noi 2009, 11:15

Tot prin '85 parca, aparuse un film Cehoslovac, "Cu cerul sub picioare", cu multe Mig-21. Il am pe DVD, adus din Cehia, dar nu inteleg o iota din limba lui peshte. Nu are subtitrate in alta limba. Cehii sunt mai nationalisti decat multi europeni. Acum DVD-ul este la un amic, (Kiru) ce a plecat in SUA pana in luna iulie. Octavian&comp. din CJ, ne vedem atunci si vi-l dau sa va faceti o copie.
Sus In jos
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 01 Ian 2010, 19:24

Un film cu John Wayne si Janet Leigh: JET PILOT.

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 JetPilotPoster

mai jos un link:

http://video.google.com/videoplay?docid=-4158721741046486909&ei=Nf9TSa2lI5KwqwK__fzuCw&q=Howard+Hughes&emb=1&dur=3#
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptySam 09 Ian 2010, 19:47

Tocmai am vazut un film cehesc despre un erou ... german: THE RED BARON. Am ales titlul in limba engleza, pentru ca-l inteleg si eu. Nu e foarte grozav, se poate si carcoti (prima scena a filmului arata niste copiii urmarind extaziati un Bleriot XI, iar data este 1906 - anul Vuia), dar este un film cu avioane si aviatori, cred ca merita vazut.

http://www.imdb.com/title/tt0365675/
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
claudiu_ne2000
Flight Level 300
Flight Level 300
claudiu_ne2000


Numarul mesajelor : 301
Varsta : 48
Localizare : DEVA
Data de inscriere : 10/09/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyDum 10 Ian 2010, 08:30

Apropo de filmul "The Red Baron" (2008) merita si trebuie sa fie vizionat. Eu am gasit acest link, unde poate fi vizionat in intregime, cu conditia ca dupa 60 de minute trebuie facuta o pauza de 54 de minute, asta daca nu aveti de gand sa va faceti membrii a acelui forum.
Vin si eu cu o mica corectie, filmul este german, regizorul ceh si a fost filmat in totalitate in Cehia

Aici e filmul http://www.megavideo.com/?v=NL4MZKTA


Si vreau s ava mai recomand inca un film (de epoca) filmat in 1944, "Thirty seconds over Tokio"...e vorba de celebrul raid al lui Jimmy Doolittle din 1942 https://www.youtube.com/watch?v=Ww58PQ2_LVY

Vizionare placuta .
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyDum 10 Ian 2010, 12:10

claudiu_ne2000 a scris:
Apropo de filmul "The Red Baron" (2008)
Vin si eu cu o mica corectie, filmul este german, regizorul ceh si a fost filmat in totalitate in Cehia

Vizionare placuta .

Nu stiu cat e de german filmul. Am avut rabdare sa citesc o parte din generic, majoritatea muncitorilor sunt cehi, studioul este ceh (Niama Film), e turnat in Cehia, etc. Regizorul e neamt, sau cel putin asa zice IMDB. Actorul care-l joaca pe Manferd von Richtoffen e neamt. Filmul a fost lansat in Austria.
Dupa parerea mea, e de remarcat cata tehnica de lupta si masini de epoca au putut dezgropa oamenii astia (sau reproduce, intr-un fel sau altul).

In alta ordine de idei.
Am vazut acum cateva zile un film frantuzesc: TOUT L'OR DU MONDE, comedie cu Bourvil. Filmul a fost lansat la 1 no. 1961.
In film apare avionul LV-AHR, un Comet 4, de la Aerolineas Argentinas. Ei bine, avionul acela a cazut la 23 vov. 1961. Tragica coincidenta!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Alex_tm
Moderator
Alex_tm


Numarul mesajelor : 1835
Varsta : 34
Localizare : TIMISOARA - BANAT
Data de inscriere : 15/01/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 18 Ian 2010, 17:30

"AMELIA", despre Amelia Earhart, filmul este din 2009. Acuma l`am vazut pe un site pe net, unde poti sa`l vezi online. Am zis sa nu pun aici linku` de la site, sa nu se zica ca fac reclama Smile . Daca vrea careva situ`, trimiteti un PM.

Alex
Sus In jos
http://fanviola.piczo.com/?cr=5
DrakulaBV
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 164
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 28/12/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyJoi 21 Ian 2010, 19:09

Amelia (2009)

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Amelia_movie_poster_01
Citat :

A look at the life of legendary American pilot Amelia Earhart, who disappeared while flying over the Pacific Ocean in 1937 in an attempt to make a flight around the world.

http://www.imdb.com/title/tt1129445/
Sus In jos
flaviu
Membru activ
flaviu


Numarul mesajelor : 600
Varsta : 35
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 24/05/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 19 Feb 2010, 02:34

Up in the Air(2009) Smile

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 19 Feb 2010, 11:54

Amandoua filmele sunt bune si le recomand cu caldura.

"Amelia" recreaza destul de bine atmosfera anilor `30 in care am fost introdus cu usurinta.
Am ramas cu doua lucruri in minte dupa vizionare : usurinta cu care se zbura atunci fara restrangeri moderne de ordin de siguranta sau birocratic desi usurinta asta era a celor cu bani. al doilea moment memorabil prin dramatism a fost atunci cand Amelia si navigatorul si-au dat seama de soarta pe care o vor avea. Mai mult nu spun.

"Up in the air" combina in mod fericit aviatia , afacerile , sexul ..........vedeti voi Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Icon_rolleyes
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 19 Feb 2010, 16:16

Ati vazut vreodata "One six right"? You should!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
AntiGelu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Varsta : 48
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/02/2010

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 22 Feb 2010, 00:05

Octavian a scris:
Eu nu am putut sa gust filmul pt. ca actiunea este neverosimila : avion furat de la miting aerian (inarmat !!!!!!!) , raid deasupra Africii pt testarea razei de actiune la zbor de joasa altitudine , urmarire pe cerul Parisului dupa ce un avion capturat in Africa revine demontat in Franta la bordul unui C-160 si decoleaza cine stie de unde , asta ca sa nu mai spun ca avioanele Mirrage in misiune CAP nu au rachete la ele.


Pt cei care nu l-ati vazut vi l-am povestit eu. Filmarile aviatice sunt bune si cam atat.

Daca te referi la "dogfight"-ul de la inceput, nu erau in CAP, erau in exercitiu (dupa spusele lor, chiar inainte de a urca de la nivelul marii).

Las' ca nici cu TopGun si midget-ul de Cruise nu imi e rusine: Mig-28:)), tashpe rachete in scnea de final, 300km in cateva minute (aceeasi scena de final), etc.

Comparand metodele si mijloacele, bugetul folosit, eu cred ca Sky Fighters e mai mult decit ok. Sunt cateva scene "de legatura" care sunt un pic exagerate, but hey...ca in filmele XXX, te uiti la actiune nu asculti scenariul Very Happy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 22 Feb 2010, 00:15

Daca nu erau in CAP cum aveau munitie la ele ? Neaparat le trebuiau rachete sa fie CAP ? Intreb fara malitiozitate.
Sus In jos
AntiGelu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Varsta : 48
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/02/2010

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 22 Feb 2010, 00:28

Octavian a scris:
Daca nu erau in CAP cum aveau munitie la ele ? Neaparat le trebuiau rachete sa fie CAP ? Intreb fara malitiozitate.


Nu inteleg 100% intrebarile tale, eu raspundeam simplu la ce ai scris tu: "asta ca sa nu mai spun ca avioanele Mirrage in misiune CAP nu au rachete la ele." (tot fara malitiozitate, Mirage, cu un singur "R")
Dupa spusele lor, la minutul 5:50 nu erau in CAP ci in exercitiu: "Riesling de Sharko, fin exercice" ...ce fel de exercitiu, nu spun...poate chiar trageri la tinte terestre/mare cu tunurile...desi nu cred, la aterizare mecanicul vede funinginea de la tunuri si e mirat/intreaba.
Cred ca am citit undeva ca avioanele de vanatoare decoleaza chiar si la unele exercitii cu munitie pt tunuri la ele, tocmai pt asemenea situatii.

Ce e cu "neparat le trebuiau rachete sa fie CAP"?
Tu ai scris mai devreme "avioanele Mirrage in misiune CAP nu au rachete la ele."
?!?! scratch
Eu iti spuneam doar ca nu erau CAP, doar exercitiu...spun ei asta...ca de ce ai munitie la DEFA in exercitiu, intreaba-i pe ei:D
Sus In jos
AntiGelu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 39
Varsta : 48
Localizare : EDDK
Data de inscriere : 19/02/2010

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyLun 22 Feb 2010, 00:45

on the funny side, uite aici o "opinie" despre "Top Gun" (vine de la un "om de film" - cum s-ar numi in Romania):

Citat :
Sid:

Eu nu stiu exact ce ai vrut sa arati tu aici, dar injuraturile sunt injuraturi in orice limba ar fi scrise. Daca chiar insisti sa ne impartasesti textul ala, pune te rog macar un link pentru el sau nu stiu. Nu de alta dar pe forumul asta sunt si copii de 11-12 ani si mai sus. Mengelaus
Sus In jos
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 42
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyMier 24 Feb 2010, 18:41

inca cateva demne de mentionat

AIR AMERICA - faimoasa companie aviatica a CIA..Mel Gibson in rol principal
BAT-21 - Gene Hackman joaca rolul unui membru de echipaj B-52 (sper sa imi aduc bine de aminte) doborat in 'NAM
THE BLUE MAX - George Peppard...in rolul unui pilot de vanatoare al carui unic scop este obtinerea decoratiei "Pour Le Merite"...foarte bun film despre dog fight-urile din WW1..avand in vedere ca a fost facut in 1968
THE DAM BUSTERS- escadrila speciala destinata distrugerii barajelor germane.....vechi...l-am vazut chiar dupa revolutie pe canalul italian RETE 4...era o serie speciala numita "Uomini in Guerra" in fiecare joi seara
FLYING TIGERS- John Wayne......si pilotii care au luptat in timpul razboiului chino-japonez.....recomand celor pasionati de Flight Sim-uri...campania speciala "When Tigers Could Fly" instalata la IL-2
hANOVER STREET- destul de subtirel ca scenariu.....Harisson Ford in rol de pilot, parca pe B-25 Mitchell...aflat intr-o misiune speciala in Franta ocupata
OPERATION CROSSBOW- George Peppard, Sophia Loren, Trevor Howord.....descoperirea si anihilarea situri-lor de lansare a rachetelor V1...memorabila scena cu inmormantarea pilotului german(in fundal se aude "Ich hatt Eine Kameraden")
STAR OF AFRICA- Hans Joachim Marseille (cred ca numele zice tot).....caut de o gramada de vreme acest film...ma poate ajuta cineva????
LE GRAND CIRQUE- film dupa cartea cu acelasi nume a lui Pierre Colsterman...vanatorul NR 1 al Frantei in WW2.....este alb negru...alcatuit din multe secvente reale de dogfight...dar din pacate acestea sunt preluate din documentarele epocii...mai bine cititi cartea
Sus In jos
Lery
Flight Level 100
Flight Level 100



Numarul mesajelor : 100
Varsta : 29
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 15/11/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyMier 24 Feb 2010, 18:56

Nu stiu daca a mai amintit cineva de el dar, un alt film cu subiect de aviatie care merita vazut este seria TURBULENCE, in care suspansul si actiunea este combinata cu aviatia intrucat intreaga actiune se petrece la bordul avioanelor.
Sus In jos
lucian21
Flight Level 200
Flight Level 200
lucian21


Numarul mesajelor : 296
Varsta : 50
Localizare : galati
Data de inscriere : 19/04/2009

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 26 Feb 2010, 14:57

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 1263884935kandagar

Un film rusesc din 2010, actiunea se petrece in 1995 in Afganistan, cu rusi, talibani si IL 76.

http://kandagarfilm.ru/about/en/
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 EmptyVin 26 Feb 2010, 23:43

Sper ca daca apare si la noi o sa aiba o subtitrare intr-o limba omeneasca, sa-l intelegem si noi ... Uite, tocmai am facut rost de "Attack on Leningrad". Rusesc rusesc, dar o sa-l pricep, are subtitrare in engleza, fiind vorbit in rusa, germana etc.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Continut sponsorizat





Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Filme cu subiect de aviatie civila sau militara   Filme cu subiect de aviatie civila sau militara - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Filme cu subiect de aviatie civila sau militara
Sus 
Pagina 5 din 8Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Embleme de aviatie
» Albumul meu! Aviatie civila.
» 'Scoala superioara de aviatie civila' R-22's
» Burse de studiu - Scoala Superioara de Aviatie Civila
» Romanian Aviation Academy (Scoala Superioara de Aviatie Civila)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: