ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009

In jos 
+21
propellerdream
felix
Daniel
Griff
claudiup
Capt_Vio
mihaiatanasie
gabi-737
lucian21
GYN
laurus
Geo
eugen
fify
neagu_laurentiu
Dylan
mihairosioru
kayala
malev2009
fularU
lrbc
25 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4876
Varsta : 53
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:08

Buni baieti! Pacat de pamantul care-i rabda! Pai scrie pe acolo pe undeva ca-i proprietate privata?!? Daca nu...de unde sa stii ca n-ai voie sa intri acolo? Auzi la ei, cica le-ai fi "fotografiat avioanele de pe platforma si obiective militare strategice" clown Sa le trimitem ceva PrintScreen-uri de pe Google Earth, mai ales ca la Bacau e o rezolutie marisoara...
Eventual sa-si vada si masinile personale in parcare acolo.... Daca nu, un PrintScren facut la Baikonur sau Cape Canaveral!!! Sau or avea astia ceva mai secret decat au rusii si americanii la un loc! Parca nu-mi vine sa cred! Poate au vrut sa faca o gluma sa te sperie..... scratch
Sus In jos
gabi-737
Membru activ
gabi-737


Numarul mesajelor : 4453
Varsta : 47
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 26/12/2007

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:10

Din cate stiu eu, amenzile se dau pentru abateri sau incalcari ale unor legi, sau interdictii semlalate prin afisaje. Pe chitanta de amenda scrie probabil motivul amenzii, dar fiind nefondat pote fi atacat usor prin contestatie.

Inteleg ca politia a dat amenda, ceilalti oamneni care se aflau acolo aveau toti autorizatie sa intre, mai putin tu? Sau interdictia se refera la accesul membrilor Ro-Spotters?

Revoltator ce s-a intamplat.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:11

E zic ca omul trebuie ajutat ! 500 RON asa fara sa faci nimic ilegal mise pare ...naspa.

Sper ca nu ai semnat procesul verbal de amenda ! Nu ar fi rau sa il scannezi si sa il postezi sa vedem ce e de facut.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:29

Griff a scris:
Eu am o vorba "usa e facuta sa stea inchisa". Daca portile erau deschise si nu exista niciun semn care sa arate ca intrarea este interzisa, proprietate privata sau fotografiatul interzis - amenda este data aiurea. Cuiva i-a fost foame si nu avea bani sa manince.

Nu vreau sa ma trezesc fix eu gica contra dar totusi proprietatea privata e proprietate privata. Daca eu imi las usa deschisa la casa sau la curte inseamna ca poate sa intre oricine in ea?

Foarte naspa faza cu amenda...in loc sa zica merci ca li se face reclama in fiecare zi ei cheama politia Evil or Very Mad ...faza nasoala e ca nu cred ca se poate face ceva.
Sus In jos
Griff
Moderator
Griff


Numarul mesajelor : 1400
Varsta : 41
Localizare : two steps from Hell
Data de inscriere : 27/09/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:39

Mengelaus a scris:
Nu vreau sa ma trezesc fix eu gica contra dar totusi proprietatea privata e proprietate privata. Daca eu imi las usa deschisa la casa sau la curte inseamna ca poate sa intre oricine in ea?

Supra-analizezi. M-am gandit la analogia cu casa si usa inainte sa postez, dar am zis ca totusi e vorba de un stadion care are probabil portile larg deschise.

Daca vrei ca cineva sa nu-ti intre pe proprietate faci tot posibilul ca lumea sa priceapa mesajul.
Sus In jos
fify
Fotograf
fify


Numarul mesajelor : 533
Varsta : 33
Localizare : bacau
Data de inscriere : 14/12/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:46

Mi-au spus nesimtitii aia ca au pancarde cu proprietate aerostar la intratea pe proprietatea lor.Adevarul este ca pancardele acelea sunt, dar cu mult inainte de stadion, la nivel cu pamantul si abea vizibile.Semne cu fotografiatul interzis sunt, dar nu au nicio legatura cu stadionul si se refera la alte cladiri din proprietatea Aerostar.Poarta prin care trebuie sa treci ca sa ajungi la tribuna e deschisa mereu si are acces oricine.

gabi-737 a scris:
ceilalti oamneni care se aflau acolo aveau toti autorizatie sa intre, mai putin tu?

Oamenii de pe teren erau angajati aerostar care aveau grija de gazon.
Acei oamenii nu mi-au zis niciodata nimic, de 3 ani de cand imi fac eu veacul pe acolo.De cand merg la tribuna nu am avut vreun incident cu cei de la Aerostar, primul fiind acesta.

Octavian a scris:
Sper ca nu ai semnat procesul verbal de amenda !
L-am semnat din pacate, mi-au spus ca e aceeasi chestie chiar daca semnez sau nu si cum eu nu prea ma pricep la amenzi pentru ca nu am mai luat una niciodata, l-am crezut.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:49

Griff a scris:
Mengelaus a scris:
Nu vreau sa ma trezesc fix eu gica contra dar totusi proprietatea privata e proprietate privata. Daca eu imi las usa deschisa la casa sau la curte inseamna ca poate sa intre oricine in ea?

Supra-analizezi. M-am gandit la analogia cu casa si usa inainte sa postez, dar am zis ca totusi e vorba de un stadion care are probabil portile larg deschise.

Daca vrei ca cineva sa nu-ti intre pe proprietate faci tot posibilul ca lumea sa priceapa mesajul.

Asa e cum zice Griff. De exemplu are loc o spargere , vine politia si primul lucru pe care il intreaba pe pagubas de ce nu si-a protejat propietatea mai bine de au intrat hotii asa de simplu.

Treaba e cu oamenii aia de pe terenul de fotbal pe langa care a trecut fify care daca nu la-u oprit se numeste acord tacit.
Acum faza e cosumata si e tardiv sa vorbim daca fify a semnat procesul verbal fara obiectii.

fify a scris:
L-am semnat din pacate, mi-au spus ca e aceeasi chestie chiar daca semnez sau nu si cum eu nu prea ma pricep la amenzi pentru ca nu am mai luat una niciodata, l-am crezut.

Acum ca sa te inveti minte daca e aceeasi chestie fie semnezi fie nu , de ce ai facut cum au vrut ei ? Daca nu semnai era alta situatia si puteai fi ajutat. Se contesta procesul verbal si aveai o sansa de scapare.

500 RON e o gramada de bani mai ales cand ai 18 ani ! PACAT ! Crying or Very sad

Daca ai stat 30 min in sala la ei fara sa iti dea voie sa pleci mai e si lipsire de libertate ceea ce e pedepsita de codul penal Art. 189 . Paznicii Aerostar nu au dreptul sa faca asa ceva. Uite cum s-ar fi putut intoarce roata !


Ultima editare efectuata de catre Octavian in Dum 29 Noi 2009, 12:01, editata de 3 ori
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyDum 29 Noi 2009, 11:58

Am inteles ce spuneti si bineinteles ca aveti dreptate. Eu ma gandeam strict din punctul de vedere al legiuitorului...asta in cazul in care Fify ar face o contestatie.
Sus In jos
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyLun 30 Noi 2009, 12:43

Totuși ia legătura cu un avocat. Nu trebuie să dezarmezi așa ușor. De multe ori procesele verbale au vicii de completare și, după cît am observat eu, Poliția nu e reprezentată în instanță la contestații. Multă baftă.
Sus In jos
fify
Fotograf
fify


Numarul mesajelor : 533
Varsta : 33
Localizare : bacau
Data de inscriere : 14/12/2008

Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 EmptyLun 30 Noi 2009, 16:46

babacu a scris:
Totuși ia legătura cu un avocat. Nu trebuie să dezarmezi așa ușor. De multe ori procesele verbale au vicii de completare și, după cît am observat eu, Poliția nu e reprezentată în instanță la contestații. Multă baftă.

Multumesc pentru sfaturi.Totusi nu vreau sa complic situatia...am sa platesc amenda si cand voi mai merge la spotting, voi avea grija sa nu mai calc pe "proprietatea privata" a Aerostarului
Sus In jos
Continut sponsorizat





Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009   Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Aeroportul Bacau - Noiembrie 2009
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
 Subiecte similare
-
» Aeroportul Bacau - Noiembrie 2013
» Aeroportul Bacau- Noiembrie 2010
» Aeroportul Bacau - Noiembrie 2017
» Aeroportul Bacau - Noiembrie 2014
» Aeroportul Bacau - Noiembrie 2015

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: SPOTTING :: Aeroporturi din Romania - Romanian Airports :: Bacau (BCM / LRBC)-
Mergi direct la: