ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Enciclopedia - Lumea Aviatiei

In jos 
+57
bonsai
slobozaure
horia
shouriken
schumi
muggs
grek
Balki
mandrei
vladcbu
YR-197
Daniel
Tryby
stefanu1
razvangugila
gaudi
RwO
VIC
lucian21
SNA
mcraffael
Balaurul
Karaya 1
claudiu i
stendec
claudiu_ne2000
Madone
Adrian Nicula
flight
kayala
gmc_extreme
deltadagger
kampfmaschine
Mengelaus
D13-th_TakeOff
NATO
babacu
fularU
allex
felix
cipi_TM
RoNIN_731
Griff
YR-DNY
mihai
Eurofighter
Vreauinaer
vishzu
hayabusa
valavia
Virusu
mihaiatanasie
puma330
andreos18
Dylan
electric
RATus
61 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
felix
Fotograf
felix


Numarul mesajelor : 1009
Varsta : 31
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 12/09/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyDum 20 Iun 2010, 20:21

Sper ca,cu numarul 20 va aparea si biblioraftul....Nu m-ai am loc...e full biblioraftul Smile
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyDum 20 Iun 2010, 22:15

mai cumparam un biblioraft ca primul , ce sa facem ...
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyDum 20 Iun 2010, 22:41

Acu cum prind cumpar 2-3 bibliorafturi. Nu vreau sa mai patesc asa ceva pe viitor, sa stau cu numerele pe afara.
Sus In jos
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 07:51

am luat acum nr 20. bibliorafturi nu aveau la punctul respectiv. sa mai intreb?
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 13:04

La Kaufland in Cluj aveau nr. 20 dar nici vorba de bibliorafturi. Am sa scriu un mail editurii sa vedem cum sta treaba.
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 15:14

Am luat numarul 20 azi, si impreuna cu el am gasit si biblioraftul. Am vrut 2 bibliorafturi ca sa evit o astfel de situatie in viitor, dar doamna de la ziare nu mi-a oprit decat 1. Totusi, am vb cu doamna respectiva sa mai faca comanda pt inca un biblioraft, maine il iau si pe al 2-lea.

P.S: Aparent se pot face comenzi pt biblioraft, prin cei de la posturile de ziare, asta daca bineinteles sunt binevoitori cei de la chiosc.

P.S2: Cele 20 de numere nu stau comod nici in 2 bibliorafturi, trebe neaparat 3. Prevad ca deja numarul 23 nu va incapea in cele 2.
Sus In jos
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: biblioraft   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 17:31

Am luat si biblioraft, separat: 9,99 lei. Astea cred ca o sa se mai gaseasca un timp , la discretie
Sus In jos
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 21:04

mi se par prea scumpe bibliorafturile oferite de ei , o sa caut altele in magazine de profil deoarece nu costa mai mult de 5-6 lei bucata, atat doar ca nu au inscrisul
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 22 Iun 2010, 21:05

Celelalte bibliorafturi au un format putin diferit, si nu intra ok foile in ele. Poate doar sa faci un biblioraft la comanda ... astia de la DeAgostini sunt smecheri.
Sus In jos
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMier 23 Iun 2010, 00:33

Citat :
Celelalte bibliorafturi au un format putin diferit, si nu intra ok foile in ele. Poate doar sa faci un biblioraft la comanda ... astia de la DeAgostini sunt smecheri.
Așa e. Bibliorafturile din comerț sînt cu patru sau cu două brațe, pe cînd cele de la DeAgostini sînt cu 3, plus că prețul unui biblioraft din comerț e cam același cu cel de la DeAgostini, deci nu prea se merită efortul. Părere mea!
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMier 23 Iun 2010, 12:49

eu zic sa mai avem rabdare ca poate o sa apara si urmatorul biblioraft, eu unul le stochez intr-o mapa numerele care nu mai au loc,pana cand apare si biblioraftul
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMier 23 Iun 2010, 13:39

NATO a scris:
Am luat si biblioraft, separat: 9,99 lei. Astea cred ca o sa se mai gaseasca un timp , la discretie

Bine ar fi sa se gaseasca, pentru ca la Rosiori prezenta lor e cam ... diescreta. Daca gasesti o sursa sigura, da-mi si mie de veste.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: BIBLIORAFT   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMier 23 Iun 2010, 15:48

in mod normal, nu are cine sa cumpere , afara de cine se apuca de colectionat numerele incepand de acum si de cei care nu ne mai incap cele vechi
Sus In jos
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyJoi 24 Iun 2010, 17:15

La Tîrgoviște a apărut cu tot cu bibliorafturi. Sau cel puțin la chioșcul de unde iau eu presa.
Sus In jos
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: 21   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMar 29 Iun 2010, 13:06

a aparut 21!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyMier 07 Iul 2010, 20:30

si suntem deja la 22! Very Happy
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyJoi 08 Iul 2010, 00:28

In curand va fi si 23!
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: BIBLIORAFTURI   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyJoi 08 Iul 2010, 08:08

asa cum am intuit, se gasesc bibliorafturi. chiar ieri am vazut la un mic chiosc la Romana, la Coloane, in capatul lor dinspre gura de metrou. mai sunt si la piata 1 Mai, la Nelutu.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyJoi 08 Iul 2010, 09:47

NATO a scris:
asa cum am intuit, se gasesc bibliorafturi. chiar ieri am vazut la un mic chiosc la Romana, la Coloane, in capatul lor dinspre gura de metrou. mai sunt si la piata 1 Mai, la Nelutu.

care din cei 2 de la piata 1 Mai e Nelutu? Cumva cel care sta pe colt la Mega Image?
Sus In jos
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: .....   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyJoi 08 Iul 2010, 10:45

Ala e,pe coltul cu Mega
Sus In jos
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyVin 06 Aug 2010, 13:06

Vad ca de aproape o luna nu a mai postat nimeni !?
Au falimentat enciclopedistii si v-au scapat de griji? Razz
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyVin 06 Aug 2010, 13:09

Revista inca apare in fiecare marti. Deja e la numarul 26 (spre fericirea noastra Smile )
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptySam 07 Aug 2010, 11:45

Nu am mai cumparat-o de la nr. 22, din cauza celor -25%. Multumim din inima partidului. Daca stiam ca asa se intampla, beam banii pana acum in loc sa-i dau pe prostii.
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptySam 07 Aug 2010, 15:28

Intrebare,domn'profesor:
Ati facut abonamente la DeA(n)gostini si pentru elevii d-stra?V-ar bea astia si banii de pensie!!
Sus In jos
mihaiatanasie
Membru activ
mihaiatanasie


Numarul mesajelor : 2388
Varsta : 66
Localizare : Rosiorii de Vede & Brasov
Data de inscriere : 27/06/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 EmptyDum 08 Aug 2010, 11:40

YR-197 a scris:
Intrebare,domn'profesor:
Ati facut abonamente la DeA(n)gostini si pentru elevii d-stra?V-ar bea astia si banii de pensie!!

Nu mai sper sa ajung la pensie. De fapt, ce rost ar avea?! Si asa nu mai pot sa cumpar reviste, la ce bun sa mai traiesc atata?
Sus In jos
http://unursinnoras.blog-gratuit.ro/
Continut sponsorizat





Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Enciclopedia - Lumea Aviatiei
Sus 
Pagina 9 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Tarom (RO / ROT)
» Manifestări organizate de Muzeul Aviaţiei cu prilejul Zilei Forţelor Aeriene şi a Aviaţiei Române
» Atentat la cultura adica la Muzeul Aviatiei Bucuresti
» Filmulete aviatice
» Dans cu planoare şi lansarea volumului "Vlaicu" la Deva

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: