ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 Enciclopedia - Lumea Aviatiei

In jos 
+57
bonsai
slobozaure
horia
shouriken
schumi
muggs
grek
Balki
mandrei
vladcbu
YR-197
Daniel
Tryby
stefanu1
razvangugila
gaudi
RwO
VIC
lucian21
SNA
mcraffael
Balaurul
Karaya 1
claudiu i
stendec
claudiu_ne2000
Madone
Adrian Nicula
flight
kayala
gmc_extreme
deltadagger
kampfmaschine
Mengelaus
D13-th_TakeOff
NATO
babacu
fularU
allex
felix
cipi_TM
RoNIN_731
Griff
YR-DNY
mihai
Eurofighter
Vreauinaer
vishzu
hayabusa
valavia
Virusu
mihaiatanasie
puma330
andreos18
Dylan
electric
RATus
61 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyLun 03 Mai 2010, 11:09

Buna,

Daca are cineva dublura numarul 6 al revistei Lumea Aviatiei, v-as fi tare recunoascatoare...este singurul care imi lipseste si nu reusesc sa-l gasesc pe nicaieri.

Va multumesc!
Sus In jos
Karaya 1
Airport Level
Airport Level
Karaya 1


Numarul mesajelor : 61
Varsta : 43
Localizare : Alba Iulia
Data de inscriere : 24/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 04 Mai 2010, 20:32

biblioraftul primit in primele numere devine cam aglomerat.....oare se vor mai oferi altele sau trebuie sa le procuram separat???
Sus In jos
kayala
Flight Level 300
Flight Level 300
kayala


Numarul mesajelor : 333
Varsta : 29
Localizare : Adjud
Data de inscriere : 15/10/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 04 Mai 2010, 20:59

Din cate stiu si din alte colectii De Agostini, normal ar fi ca biblioraftul sa fie oferit impreuna cu o revista la pretul revistei, in cazul nostru 7 . 5 lei
Sus In jos
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Aviation hobby :: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 04 Mai 2010, 21:35

Poate mi-a scapat mie,dar se gasesc la vanzare si separat bibliorafturi ptr. Lumea Aviatiei?
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 04 Mai 2010, 21:53

Inca nu au aparut bibliorafturile. Sper ca de numarul viitor sa apara, deja biblioraftul meu e plin pana la refuz.

Am vazut mai sus ca se spune ca biblioraftul ar trebui sa fie oferit in numarul revistei. Eu colectionez de la ei si Interiorul Corpului Uman (imi este pe domeniu si imi place). Cel putin la Interiorul Corpului, primul biblioraft a venit gratis, celelalte veneau separat si costau 10lei.
Din ce am citit in revista asta pe prima pagina, pe verso, bibliorafturile vin separat si costa 10 lei.
Sus In jos
deltadagger
Flight Level 300
Flight Level 300
deltadagger


Numarul mesajelor : 324
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 06/11/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Aviation hobby :: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 04 Mai 2010, 22:16

Multumesc mult.Toate bune.
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 05 Mai 2010, 23:01

A primit cineva pana acum nr 13 al revistei Lumea Aviatiei ?
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
vishzu
Moderator
vishzu


Numarul mesajelor : 1036
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 05 Mai 2010, 23:23

Numarul 13 l-am cumparat luni 3-05-2010.
Cuprins:
Aeronave militare din lume
Junkers Ju 87: Caracterisitci
Arado Ar 195: Ochii din cer ai marinei militare germane
Focke-Wulf Fw 190L: Introducere
F-14 Tomcat: Nasterea aparatului Tomcat
Sukhoi Su-27 "Flanker": Dezvolatare

Batalii in vazduh
Razboaie din orientul mijlociu: Razboiul din Golf

Aeronave civile din lume
Boeing 747SP: Mini "Jumbo"
Embraer E: Suprematia avioanelor regionale braziliene

Istoria aviatiei
1989: Un an al accidentelor

Aeronave de la A la Z
Augusta-Bell AB 212 - AS-61
Augusta Westland AB412 - AW101
Augusta Westland AW109 - AW129
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyJoi 06 Mai 2010, 21:37

Mersi ! trebuie sa caut mai insistent pe la chioscuri ,ca am toate numerele si nu vreau sa pierd niciunul
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
babacu
Airport Level
Airport Level



Numarul mesajelor : 90
Varsta : 47
Localizare : Tîrgovişte
Data de inscriere : 29/07/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyVin 07 Mai 2010, 15:14

La noi în oraș vine regulat în fiecare zi de marți și am văzut-o la mai toate chioșcurile pe lîngă care am trecut.
Sus In jos
NATO
Flight Level 400
Flight Level 400



Numarul mesajelor : 764
Varsta : 57
Localizare : bucuresti-nord
Data de inscriere : 17/12/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: nr 14   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 11 Mai 2010, 22:34

am luat azi nr.14, dar s-a cam umplut biblioraftul. stie cineva: mai se da ceva in sensul asta?
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 12 Mai 2010, 18:17

Am luat ieri numarul 14 de la chiosc, si saptamana asta a aparut biblioraftul pt interiorul corpului uman. Cu putin noroc saptamana viitoare apare si biblioraftul pentru Lumea Aviatiei.
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 12 Mai 2010, 23:47

Legat despre numerele trecute Lumea Aviatiei, se pot comanda de undeva?Pe la chioscuri nu o sa le gasesc pe toate.Din pacate am doar un nu numar. Crying or Very sad
Sus In jos
kampfmaschine
Moderator
kampfmaschine


Numarul mesajelor : 1927
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/01/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 12 Mai 2010, 23:50

http://www.deagostini.ro/old.php
Sus In jos
Daniel
Flight Level 200
Flight Level 200
Daniel


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 33
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 23/02/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMier 12 Mai 2010, 23:54

Multumesc pentru link.
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyJoi 13 Mai 2010, 15:42

Cate numere vor fi de toate ? Ca deja biblioraftul imi e plin.
Sus In jos
Mengelaus
Fotograf
Mengelaus


Numarul mesajelor : 4083
Varsta : 42
Localizare : Cluj Napoca
Data de inscriere : 23/06/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyJoi 13 Mai 2010, 15:46

Spunea cineva ca 200.
Sus In jos
flight
Flight Level 300
Flight Level 300
flight


Numarul mesajelor : 313
Varsta : 43
Localizare : Targoviste
Data de inscriere : 04/02/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyDum 16 Mai 2010, 21:42

S-ar putea ca o sa cumparam tot un biblioraft ca cel pe care il avem si care se gaseste la chioscuri,pentru ca pe primul biblioraft nu se specifica volumul 1 sau altceva de genul.
Sus In jos
http://www.lukair.webs.com
YR-197
Flight Level 400
Flight Level 400
YR-197


Numarul mesajelor : 799
Varsta : 62
Localizare : Arad
Data de inscriere : 08/10/2009

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyLun 17 Mai 2010, 16:52

Il dau pe al meu biblioraft, m-am oprit la nr. 3...
Mad
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyLun 17 Mai 2010, 17:00

Baieti, am doua dubluri: numerele 6 si 7! Care aveti nevoie de ele...BUZZ ME!
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyLun 17 Mai 2010, 22:46

Intrebare simpla - primul biblioraft a venit (ulterior ce-i drept) cu niste separatoare facute special doar pentru un biblioraft (un fel de repertoar).

Cand va apare al doilea biblioraft cum impart eu informatia din numerele deja achizitionate in 2 bibliorafturi avand in vedere structura articolelor (mai bine zis lipsa articolelor complete - lipsa continuitatii) si aceste separatoare pe care toti le avem in primul biblioraft.

O sa mut in fiecare saptamana dintr-un biblioraft in altul, impart separatoarele alea in doua (desi sunt facute pentru un singur biblioraft)... diabolica treaba... Evil or Very Mad
Sus In jos
Tryby
Fotograf



Numarul mesajelor : 326
Varsta : 34
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/04/2010

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyLun 17 Mai 2010, 23:27

Da, pe masura ce apar mai multe numere, si o sa ai mai multe bibliorafturi, o sa trebuiasca sa imparti separatoarele intre ele.
Asa sunt facute si celelalte enciclopedii, numai ca celelalte sunt mai bine gandite. Cel putin interiorul corpului uman, are separatoarele facute astfel incat poti sa imparti frumos categoriile in mai multe bibliorafturi fara sa se vada urat. Aici oricum ai face ... e nasoala treaba.
Asta e, macar pozele sunt frumoase (ironic vb).
Sus In jos
YR-DNY
Membru activ
YR-DNY


Numarul mesajelor : 669
Varsta : 42
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 04/01/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 18 Mai 2010, 08:35

Pana la urma nici nu cred ca va fi nevoie de separatoare, o sa fie cate o categorie pe biblioraft! Razz Tinand cont ca dupa 13 numere biblioraftu e plin inseamna ca 200 de numere incap cam in 15 bibliorafturi, deci nu va faceti griji cu separatoarele, bani sa fie! Wink
Sus In jos
Dylan
Moderator
Dylan


Numarul mesajelor : 4873
Varsta : 52
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 15/04/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 18 Mai 2010, 08:41

Is tare curios cand o sa scoata la vanzare si al doilea biblioraft! Azi sau maine, in mod normal, ar trebui sa apara si numarul 15...
Toate ca toate, dar mie imi lipsesc doua numere: 11 si 12...Le are cineva in plus sau poate le are si nu are nevoie de ele???
Sus In jos
gaudi
Membru activ
gaudi


Numarul mesajelor : 1152
Varsta : 46
Localizare : Ploiesti / Bucuresti
Data de inscriere : 17/07/2008

Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 EmptyMar 18 Mai 2010, 12:16

YR-DNY a scris:
Pana la urma nici nu cred ca va fi nevoie de separatoare, o sa fie cate o categorie pe biblioraft! Razz Tinand cont ca dupa 13 numere biblioraftu e plin inseamna ca 200 de numere incap cam in 15 bibliorafturi, deci nu va faceti griji cu separatoarele, bani sa fie! Wink

.... ba sa stii ca imi fac griji... pentru ca daca mut foile din unul in doua bibliorafturi, apoi din doua bibliorafturi in trei bibliorafturi si asa mai departe pana la 15 bibliorafturi, cum zici tu... la sfarsit - asta daca se va ajunge vreodata la sfarsit (ceea ce personal - tare ma'ndoiesc) vei obtine pentru 15 milioane de lei vechi un maldar de foi cu gaurile de prindere rupte... tocmai bune de lasat mostenire la nepoti... diabolic v-am zis doar affraid
Sus In jos
Continut sponsorizat





Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Enciclopedia - Lumea Aviatiei   Enciclopedia - Lumea Aviatiei - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Enciclopedia - Lumea Aviatiei
Sus 
Pagina 7 din 14Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 10 ... 14  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Tarom (RO / ROT)
» Manifestări organizate de Muzeul Aviaţiei cu prilejul Zilei Forţelor Aeriene şi a Aviaţiei Române
» Atentat la cultura adica la Muzeul Aviatiei Bucuresti
» Filmulete aviatice
» Dans cu planoare şi lansarea volumului "Vlaicu" la Deva

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Aviation Hobby-
Mergi direct la: