ROMANIAN SPOTTERS
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nic
Administrator
Nic


Numarul mesajelor : 750
Varsta : 40
Localizare : München
Data de inscriere : 24/12/2007

O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul Empty
MesajSubiect: O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul   O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul EmptyVin 07 Aug 2009, 11:28

Un Boeing 737 care efectua o cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul
Sursa: http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-6032306-boeing-737-care-efectua-cursa-bucuresti-tel-aviv-aterizat-urgenta-istanbul.htm
Autor: Marius Mihaiescu
Data: 07.08.2009

Citat :
"A aparut o intarziere din cauza unei probleme tehnice. Ne cerem scuze pentru acest lucru", a declarat Ran Rahav, purtator de cuvant al companiei israeliene El Al. Dupa ce defectiunea va fi remediata, avionul isi va relua cursa spre Israel.

"Am plecat de la Bucuresti spre Tel Aviv joi seara. Avionul era plin. Toata lumea se relaxa dupa masa, cand insotitoarele de bord au inceput deodata sa alerge si sa ridice scaunele in pozitia de aterizare. Pilotul a anuntat ca a aparut o problema tehnica. Putin dupa miezul noptii, am aterizat la Istanbul in siguranta. Dupa 15 minute, am coborat din avion si am fost condusi spre camerele de asteptare", a povestit un pasager.

"La un moment dat, un alt avion a fost trimis, dar autoritatile nu au permis aterizarea acestuia. Ne-au anuntat ca ne vor pregati camere la un hotel, chiar daca le-am explicat ca unii pasageri nu pot sta la hotel din motive religioase iar altii sunt bolnavi si nu pot fi tratati decat in Israel. Acum ne aflam la hotel si asteptam o alta cursa. Desigur, ne-au adus mancare cusher", a adaugat el.
Sus In jos
delu
Membru activ
delu


Numarul mesajelor : 438
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2008

O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul Empty
MesajSubiect: Re: O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul   O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul EmptyVin 07 Aug 2009, 16:49

Ce iti e si cu prostia asta religioansa! Ma mir ca au permis aterizarea de urgenta turci ! Mai bine declarau urgenta si pentru aeronava trimisa lol!
Sus In jos
http://claudiuprioroc.blogspot.com
 
O cursa Bucuresti - Tel Aviv a aterizat de urgenta la Istanbul
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cursa Tarom Munchen-Bucureşti a aterizat de urgenţă la Viena
» Cursă aeriană Tel Aviv - Bucureşti, întoarsă la sol de o fisură în parbriz
» Un avion Emirates a aterizat de urgenta la Bucuresti
» Cursa BlueAir Viena-Bucuresti, aterizare de urgenta la Timisoara
» C-130 aterizat de urgenta la Mihail Kogalniceanu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANIAN SPOTTERS :: DIVERSE/OFF-TOPIC :: Stiri din aviatie - Aviation News-
Mergi direct la: